Miasto

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki

Po ubiegłorocznej obniżce cen za wodę i ścieki ceny idą w górę

W tym roku za wodę zapłacimy 3,14 zł/m3 (3,09 zł w 2013), natomiast za ścieki 7,14 zł/m3 (6,98 zł w 2013). Opłata stała za wodę, czyli tzw. abonament będzie kosztował 3,90 zł (2,12 w 2013), natomiast za ścieki 14,60 zł (13,10 w 2013). Podane ceny to wartość netto.

Powiązane tematy

Gmina Myślenice: Od maja spadną ceny za wodę i ścieki
Miasto 16

Gmina Myślenice: Od maja spadną ceny za wodę i ścieki

Od maja za wodę i ścieki zapłacimy mniej. Według zapowiedzi burmistrza, woda ma być tańsza niż w Krakowie, a czteroosobowa rodzina zużywająca średnio 50m3 wody będzie mogła zaoszczędzić 250 zł rocznie. Z czego wynika obniżka?

Komentarze

 • 4 kwi 2014

  hahahaa niedługo to będziemy mieć najdroższą wodę w Polce-a poć prosto z kranu to ja można Panie Urbański ale chyba tylko w wodociągach-do nas doprowadzona jest starymi azbestowymi rurami a jej kolor i smak to na pewno nie daje się do picia"z kranu"....w sumie to pić można tylko skutki są różne:))

  41 3 Odpowiedz
  • Moriss Moriss 4 kwi 2014

   Dokładnie! Ale wcześniej czy później ktoś za to odpowie :) Dziwić sie potem że co drugi dom to nowotwór jak nas poją taką wodą karmią takim jedzeniem do tego jeszcze papierosy z niby tytoniu alkohol na tabletkach i to wszystko w swietle prawa ;/ Jednak "Prawo" to największa mafia na świecie.

   21 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 kwi 2014

  Może wodę mamy nie najlepszą ale Prezesa wodociągów jak najbardziej.

  18 6 Odpowiedz
 • 4 kwi 2014

  Noo, to sobie odbiją z nawiązką to, co obniżyli w tamtym roku!

  27 3 Odpowiedz
 • 4 kwi 2014

  niedługo wybory a pan prezes zniknie razem z burmistrzem

  34 4 Odpowiedz
 • 4 kwi 2014

  już tańszy jest ruski gaz

  25 4 Odpowiedz
 • 4 kwi 2014

  Woda droga
  ścieki drogie
  śmieci drogie
  a jakość wszystkiego marna...

  31 2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 4 kwi 2014

  Nie jestem posłem, ale pytam się i jak tu żuć?

  14 Odpowiedz
 • OKOKI 4 kwi 2014

  W Myślenicach woda jest droższa niż w Krakowie,mimo że część Krakowa ma wodę z zalewu dobczyckiego.A woda w Myślenicach jest plugawej jakości.Takie mamy władze w Międzyzdrojach południa, ma się udziały w oczyszczalni i wodociągach to trzeba skubać mieszkanców.specjaliści od podnoszenia cen i podatków,a może by coś zrobić żeby ulżyć mieszkańcom..

  17 1 Odpowiedz
 • 4 kwi 2014

  ja proponuję przyłączyć się do Rosji,trochę zmartwień nam zaniknie :-))))))))

  10 2 Odpowiedz
  • Moriss Moriss 5 kwi 2014

   Uważaj co piszesz bo jak radziu zobaczy z donkiem to ''do jutra bedziemy martwi'' :D

   9 1 Odpowiedz
 • Misiek 6 kwi 2014

  Cóż jaki gospodarz takie wodociągi, a cenę trzeba podnieść bo długi trzeba z czegoś spłacić, a kto jak nie my najlepiej to zrobi.

  8 1 Odpowiedz
 • 6 kwi 2014

  Normalka chyba pogieło urzędasów znowu dlaczego pensji nam nie podniosą???

  4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 kwi 2014

  Z 10 lat temu jak dobrze pamiętam ścieki kosztowały porównywalnie z wodą, a teraz ponad dwa razy więcej.
  Mam wrażenie, że u moich krewnych we wiosce koło Myślenic, gdzie wodociąg jest nowy plastikowy woda się znacznie pogorszyła. Przynajmniej w czajniku dużo więcej kamienia dostrzegam, a jeden kran się popsuł choć jeszcze nie wiem od czego.

  6 Odpowiedz
 • Robert 7 kwi 2014

  Kamień to nic złego.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 87

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 8

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...