Okolice

Zalew Dobczycki: Coraz więcej plażowiczów = coraz więcej śmieci

Zalew Dobczycki: Coraz więcej plażowiczów = coraz więcej śmieci

Nad wodą Zalewu Dobczyckiego przebywa coraz więcej ludzi. - W miejscach gdzie regularnie przychodzą wypocząć zostawiają sterty śmieci, co prowadzi do zaśmiecenia całego terenu zalewowego - na forum zwraca uwagę kopacz - jeden z naszych czytelników

 
Zdjęcia plaży nad Zalewem Dobczyckim, fot. Kopacz

Jak pisze(…) gdy tylko słońce mocniej przygrzeje na plaże wychodzi masa ludzi, czy to posiedzieć czy popływać, nacieszyć sie urokami tego cudownego miejsca. Jednak zachowanie części z nich jest karygodne, w miejscach, gdzie regularnie przychodzą wypocząć zostawiają sterty śmieci, logika tych ludzi doprowadzi do zaśmiecenia całego terenu zalewowego. (…) Zadbajcie o środowisko i miejsce wypoczynku, każdy chciałby odpocząć na łonie natury nie śmieci - apeluje nasz czytelnik.

Chcą sprzątać i szukają chętnych

Jako najbardziej zaśmiecone miejsca wymienia m.in. zatoki od Brzączowic oraz po stronie Czechówki i Zakliczyna. Jak zapowiada: - Chętnie zająłbym się organizacją zbiórki śmieci, ale nie mam żadnych kontaktów, które mogły by w tym pomoc. Osoby zainteresowane sprzątaniem brzegów zalewu proszone są o kontakt

Komentarze (19)

 • 14 cze 2013

  Na Montelupich,albo w Wadowicach jest dużo "osiłków",to im dać robotę.

  33 6 Odpowiedz
 • OKOKI 14 cze 2013

  Ciekawe czy grillują i palą ogniska/.

  21 2 Odpowiedz
 • 14 cze 2013

  połowę tych śmieci na zdj przyniosła niestety raba

  25 10 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 14 cze 2013

  Witam.
  Wątpię. U nas jest brak kultury, czyli niechęć zabierania śmieci do domu. Widzę też coś takiego, jak kierowca lekko uchyla drzwi samochodu i niby to gubi śmieci i odjeżdża szybko z miejsca zdarzenia.
  Musieliby tym ludziom płacić za zabieranie śmieci do domu.
  Pozdrawiam.

  22 7 Odpowiedz
 • 15 cze 2013

  Raba równiez swoje robi, mimo to chodzi o syf jaki zostawiają tam ludzie. Dla nich jest ten artykuł. Bądź co bądź są osoby które na własną ręke sprzątają plaże, w miejscach najbardziej uczęszczanych działają małe anonimowe grupki które zbierają to co inni zostawili. Garba nie dostaniemy gdy schylimy się po butlkę. Masa śmieci zachęca "idiotów" aby cos z nimi zrobić, nie jest to nic dobrego, rozbite na plazy butelki to standard w wielu miejscach, stapając po piasku z łatwością można przytulić do stopy wesoło migające w słońcu szkło.

  Co do otwarcia zalewu, chciałbm usłyszec jakąś konkretną i oficjalna wypowiedź władz. Z pogłosek zasłyszanych od znajomych przekupek jedną z mozliwości jest blokowanie tego projektu przez miasto Myślenice z racji tego iż całe to wspaniałe zarabie na które zjeżdża się wiele osób straci na atrakcyjności względem zalewu. Ogólnie to podejrzana i śmierdząca sprawa.

  16 Odpowiedz

Zobacz więcej