Okolice

Skomielna Czarna, Sułkowice: Pijani kierowcy uciekają przed policją

Skomielna Czarna, Sułkowice: Pijani kierowcy uciekają przed policją

2 promile miał 43-letni kierowca audi, który nocą uciekał przed patrolem policji. Nie udało mu się. Jeszcze mniej szczęścia miał 21-latek w Sułkowicach, którego ucieczka skończyła się dachowaniem

Skomielna Czarna: 2 promile i ucieczka audi

Kierowca audi jadący lokalną drogą w Skomielnej Czarnej zignorował sygnały policjantów i postanowił się im wymknąć. - Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać na to, że jego kierowca znajduje się pod wpływem środków niedozwolonych - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

43-latek nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe jakie dawali mu policjanci. Zdecydował się na ucieczkę lokalnymi drogami. Pościg trwał kilka kilometrów. - Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Tokarnia, znajduje się po wyraźnym działaniem alkoholu - 2 promile - wyjaśnia Szymon Sala.

Stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sułkowice: Pościg zakończony dachowaniem

Taka sama kara grozi 21-latkowi, który tej samej nocy (15 czerwca), kilkanaście minut przed godz. 2 w Sułkowicach na ul. 1 Maja, jadąc z pasażerką osobowym oplem. Podobnie jak w pierwszym przypadku, również i w tym kierowca nie reagował na sygnały dawane mu przez policjantów.

W trakcie pościgu mieszkaniec Sułkowic stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni i dachował. Zarówno jemy jak i jego dziewczynie nie stało się nic poważnego. Kierowca miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Pijemy na potęgę: Więcej niż w Myślenicach piją tylko w Zakopanem

SZYMON SALA, KPP Myślenice: - Przypominamy o tym, że ten, kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu – nawet jeśli nie postaje pod wpływem zabronionych prawem środków – podlega karze aresztu albo grzywny (do 5 tys. zł), udzieleniu 8 punktów karnych, a art. 92 § 2 kodeksu wykroczeń pozwala na fakultatywne zatrzymanie takiemu kierującemu uprawnień do kierowania.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • OKOKI 19 cze 2013

  Dopóki nie będzie ostrych sankcji za jazdę po pijaku to się nie zmieni. A poza tym przykład idzie z góry ,politykom ,biskupom ,posłom wolno ,a szaremu obywatelowi nie.Rozkład państwa przez Tuska trwa.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2013

  ucieczka nie najlepsze rozwiązanie ale cóż tonący
  brzytwy się chwyta

  6 Odpowiedz
 • 19 cze 2013

  @OKOKI zgodzę się z tobą chociaż do motocyklistów często nawet nie startują a o pościgu trzeba zapomnieć w końcu za uszkodzenia radiowozu płacą z własnej kieszeni...

  3 1 Odpowiedz
 • sebastian 20 cze 2013

  Szukam starszego wysokiego pana, jeżdżącego opel vektra ciemny grafitowy kolor. Ma na pewno uszkodzony lewy tylny błotnik po tym jak wjechał w mój samochód na parkingu w Myślenicach na zarabiu w sobotę 15.06 .2013. około 8.30. Odjechał w stronę górnego jazu. Oczywiście monitoring pod którym się to stało jest niesprawny...

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej