Okolice

Pijemy najwięcej w województwie. Potem wsiadamy do samochodów

Pijemy najwięcej w województwie. Potem wsiadamy do samochodów

Najwięcej alkoholu w przeliczeniu na osobę zaraz po góralach piją myśleniczanie. Pod jego wpływem wsiadamy do samochodów. Tylko w ubiegły weekend policja zatrzymała kilkunastu pijanych kierowców w tym wiozącego busem 23 pasażerów

Według rankingu spożycia alkoholu w województwie małopolskim, najwięcej na alkohol w przeliczeniu na mieszkańca wydaje się w Zakopanem, a następnie w Myślenicach. Statystyczny myśleniczanin w 2012 roku na wódkę wydał 627 zł, na piwo 470 zł, a na wino 4 zł. Policyjne statystyki nadal wskazują na to, że nie maleje liczba osób, które po spożyciu wyjeżdżają na drogi.


Piątek 19 kwietnia

Bogdanówka: 1,2 promila

Około 15:15 na lokalnej drodze w Bogdanówce policjanci w nieoznakowanym samochodzie policyjnym skontrolowali kierowcę osobowej kii. 41-letni mężczyzna z gminy Tokarnia miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.


Sobota 20 kwietnia

Harbutowice: Kierowca busa miał 0,6 promila

O godz. 7:10 w Harbutowicach policjanci zatrzymali busa. Prowadzący go 49-latek z gminy Maków Podhalański znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jadący w kierunku Krakowa mężczyzna wiózł 23 pasażerów. Stracił uprawnienia do kierowania.

Pcim: Ciągnikiem bez dokumentów, ale z 3,4 promilami

O godz. 9:40 na drodze powiatowej w Pcimiu inny patrol zainteresował się mężczyzną prowadzącym ciągnik rolniczy ursus. 40-latek z Pcimia nie miał żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej (prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, składki OC), a w organizmie aż 3,4 promila alkoholu.

Pół godziny później na drodze gminnej w Pcimiu policjanci skontrolowali kierowcę terenowej toyoty. 29-letni krakowianin znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Nie przegap: Myślenice: Jechał przez miasto pijany. Zatrzymał go inny kierowca

Tokarnia, Stróża: Pijani rowerzyści

O godz. 10:35 i 12:30 na lokalnej drodze w Tokarni i Stróży patrol zatrzymał mieszkańców gmin Tokarnia i Pcim, którzy jechali na rowerach w stanie po użyciu alkoholu.

Nieco wcześniej, o 10:30, w Brzączowicach na drodze nr 967 doszło do kolizji drogowej, podczas której zderzyły się VW i ford. Znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu 61-letni mieszkaniec gminy Dobczyce, kierowca pierwszego z samochodów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie prowadzącej forda.

Dobczyce: W audi z 0,6 promila

Około 11:00 policjanci z KP Dobczyce zakazali dalszej jazdy 29-letniemu mieszkańcowi gminy Raciechowice, który na drodze lokalnej w Sierakowie prowadził osobowe audi mając 0,6 promila.

O 16:40 w Krzywaczce, na drodze krajowej nr 52, policjanci zainteresowali się toyotą na wadowickich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli i badania stanu trzeźwości okazało się, że prowadzący samochód mieszkaniec gminy Lanckorona ma niecałe 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Trzemeśnia: Wjechał w inny samochód i odjechał

O 17:30 policjanci WRD interweniowali w Trzemeśni, gdzie na jednym z parkingów podczas cofania osobowy ford najechał na audi. Po zdarzeniu kierowca pierwszego z samochodów oddalił się z miejsca zdarzenia. Zebrane dowody wskazywały na to, że był pod działaniem alkoholu. Policjanci kierowcę podejrzewanego o sprawstwo kolizji w stanie nietrzeźwości odnaleźli w jednej z sąsiednich wsi. Pobrano mu krew do badań, stracił prawo jazdy. 49-latek z gminy Myślenice został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Niedziela 21 kwietnia

O 7:35 patrol ruchu drogowego skontrolował na „zakopiance” w Jaworniku jadące w kierunku Krakowa osobowe audi na suskich numerach rejestracyjnych. Prowadzący go 21-latek z gminy Maków Podhalański miał w organizmie nieco ponad 0,5 promila alkoholu.

Nie przegap: Lubień: Ukradli alkohol weselnikom. Grozi im 10 lat więzienia


Piątek 12 kwietnia

Głogoczów: Pijany motorowerzysta nie utrzymał pionu

Przygodny świadek zauważył, że na gminnej drodze w Głogoczowie mężczyzna jadący motorowerem stracił nad nim panowanie i upadł na jezdnię wywracając jednoślad na bok. Jak ustalili policjanci, prowadzący go 64-latek z gminy Myślenice miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Podczas zdarzenia doznał powierzchownych obrażeń – udzielono mu pomocy medycznej w myślenickim szpitalu.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Kontrolowanym kierowcom popełniającym przestępstwa (stan nietrzeźwości) grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wykroczenia (po użyciu alkoholu) – areszt lub grzywna. Większość z nich straciła prawa jazdy – pozostałych, którzy nie mieli uprawnień do kierowania podczas kontroli lub wcale także nie ominie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu bez wymaganego przepisami dokumentu.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

Zobacz więcej