Miasto

Dolne Przedmieście: Trwa modernizacja placu targowego

Dolne Przedmieście: Trwa modernizacja placu targowego

Trwa modernizacja placu targowego na Dolnym Przedmieściu. Powstały już miejsca parkingowe, a w trakcie budowy jest zadaszenie dla stoisk handlowych. Targowisko ma zostać oddane do końca lipca

Na trenie placu targowego powstały miejsca parkingowe, a w trakcie budowy jest zadaszenie dla stoisk handlowych

Modernizacja placu targowego na Dolnym Przedmieściu obejmie m.in. remont i wymianę nawierzchni, budowę zadaszenia nad stoiskami handlowymi, budowę miejsc parkingowych, przebudowę ciągów pieszych, instalację ławek, koszy na śmieci, stojaki na rowery, budowę schodów oraz rampy dla niepełnosprawnych i budowę oświetlenia. Spośród czternastu ofert, gmina wybrała złożoną przez firmę POL-BRUK opiewającą na kwotę 1 552 991,30 zł brutto.

Na modernizację i rozbudowę placu targowego gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

O targowisku rozmawiacie również na forum

Nowe targowisko zostanie podzielone na sekcje sprzedaży określonych towarów (np. spożywcze, tekstylia, AGD itp.), zorganizowane zostaną również miejsca parkingowe (około 100) dla klientów oraz samochodów dostawczych. - Chcemy stworzyć estetyczną przestrzeń targowiska i przeobrazić ją w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom, którzy będą chętniej zaopatrywać się tutaj w miejscowe wyroby i płody rolne. Stworzenie nowego placu targowego ma na celu również podtrzymanie regionalnych tradycji kupieckich oraz rozwój drobnego handlu – po otrzymaniu dotacji mówił burmistrz Maciej Ostrowski.

Na miejscu obecnego placu targowego przy. ul. Traugutta w centrum miasta ma powstać parking.

Powiązane tematy

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?
Miasto 14

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?

Po przenosinach placu targowego z centrum miasta na Dolne Przedmieście nie brakowało głosów dotyczących sposobu dotarcia do niego i propozycji uruchomienia komunikacji miejskiej. Na przeciw pomysłowi wychodzą prywatni przewoźnicy

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego
Miasto 15

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

W sobotę, 24 sierpnia, otwarto nowy plac targowy w Myślenicach na Dolnym Przedmieściu, który będzie czynny przez cały tydzień. Przeniesiony zostanie tutaj handel z placu przy ul. Traugutta.

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 23 cze 2013

  troche to przypomina tandete w krakowie a nie lokalny targ taaaaaaaaaaaaka hala przeciez to ma kilkanascie metrow wysokosci

  5 13 Odpowiedz
 • 23 cze 2013

  Będzie organizowana tam jakaś komunikacja? Tzn czy może busy będą miały w okolicach nowego placu targowego przystanek ?
  Pytam bo ciężko mi sobie wyobrazić dziesiątki starszych babć które idą tam z buta..

  25 3 Odpowiedz
  • mirek@ 23 cze 2013

   chyba tak, bo przy ulicy jest wybudowana zatoczka dla autobusow ktorej wczesniej nie bylo...

   14 3 Odpowiedz
 • 23 cze 2013

  Wie może ktoś gdzie i u kogo można otrzymać informacje odnośnie wynajmu miejsca handlowego??
  Oraz czy są jeszcze wolne miejsca i ile kosztuje wynajem?

  10 2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 cze 2013

   Wszystkie miejsca są zajęte przez handlujących na starym placu.Wiem bo osobiście pytałam.

   6 2 Odpowiedz
 • 23 cze 2013

  Myślę, że nasze kochane władze pomyślą również o przystanku autobusowym w okolicy ronda'' Kaczyńskiego'' od strony Osieczan. Inaczej komu będzie się chciało iść z przystanków obecnych, tak oddalonych.

  6 1 Odpowiedz
 • 23 cze 2013

  Nie wiem dlaczego tam jeszcze nie ma przystanku.Bo między przystankiem w Osieczanach a przystankiem na ul Słowackiego jest dośc duża odległośc.Dużo ludzi pracuje też w zkladach przy Rabie a dużo osób jest dojeżdzających.

  5 2 Odpowiedz
  • 23 cze 2013

   jest jeszcze przystanek koło drugiego ronda jadąc od strony osieczan (koło Avansu) .

   5 2 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 24 cze 2013

  Masakra za jaką kwotę to robią...

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2013

  wyrzucane pieniądze w dolnowiejskie błoto ale co tam trzeba pozostawić po sobie jak najwięcej mądrych przemyślanych inwestycji

  6 20 Odpowiedz
  • 24 cze 2013

   tylko że to właśnie na dolnowiejskim błocie jest najwiekszy przemysł chciałem zauważyć....

   11 Odpowiedz
 • mirek@ 24 cze 2013

  idea stworzenia parkingu w centrum w miejsce obecnego targu jest sluszna, jednak przeniesienie targu na dolne przedmiescie wplynie na zmniejszenie natężenia ruchu w centrum, a po drugie na pewno parking na traugutta bedzie platny ;/ handel wychodzi poza centrum, a teraz zlote czasy zwlaszcza te handlowe przed dolnym przedmiesciem...

  7 4 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 24 cze 2013

   Ludzie z natury nie lubią zmian. Toteż każda decyzja odnośnie targu spotkała by się z odrzuceniem. Społeczna natura człowieka niestety nie dąży do rozwoju. Dlatego właśnie nie krytykuję takich posunięć, bo chociaż czasami okazują się nietrafione, powodują pewien ruch, przeciwwagę do stagnacji, która nigdy nie pomaga miastom. Urbanizacja jest szalenie trudnym zagadnieniem, dlatego zajmują się tym specjaliści, często nierozumiani przez szare społeczeństwo (dlatego są specjalistami). Wierzę, że zabieg ten jest wynikiem pracy specjalistów a nie wolnych strzelców z "wielkimi" ideami.
   Na szczęście Myślenice są dobrze zarządzane pod względem urbanistycznym. Trzeba się tylko przebić przez przyzwyczajenia. Rozwój miasta często pociąga za sobą trudne na pierwszy rzut oka decyzje. Znam osobiście urbanistę, który analizował nie tak dawno sytuację Myślenic. Uwierzcie, że możemy być dumni (na skalę w naszym kraju).

   A targ, jak targ - za handlem pójdą ludzie. Minie rok, wszyscy będą zadowoleni. Bo nowe, bo bezpieczne, bo dużo miejsca. Przeniesiono targ z centrum miasta, które już dawno nie jest centrum handlu, do strefy ekonomicznej, która coraz bardziej się rozrasta pod względem komunikacji i samego handlu. Za pewien czas okaże się, że była to dobra decyzja.

   18 1 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 27 cze 2013

  koze z certyfikatem unijnym sprzedam

  1 2 Odpowiedz
 • 28 cze 2013

  Ponieważ zadaszenie ma kilka metrów wysokości to proponuję wynajmować miejsca dla handlu na piętrze ewentualnie również poddaszu.

  1 4 Odpowiedz

Zobacz więcej