Miasto

Dolne Przedmieście: Trwa modernizacja placu targowego

Dolne Przedmieście: Trwa modernizacja placu targowego

Trwa modernizacja placu targowego na Dolnym Przedmieściu. Powstały już miejsca parkingowe, a w trakcie budowy jest zadaszenie dla stoisk handlowych. Targowisko ma zostać oddane do końca lipca

Na trenie placu targowego powstały miejsca parkingowe, a w trakcie budowy jest zadaszenie dla stoisk handlowych

Modernizacja placu targowego na Dolnym Przedmieściu obejmie m.in. remont i wymianę nawierzchni, budowę zadaszenia nad stoiskami handlowymi, budowę miejsc parkingowych, przebudowę ciągów pieszych, instalację ławek, koszy na śmieci, stojaki na rowery, budowę schodów oraz rampy dla niepełnosprawnych i budowę oświetlenia. Spośród czternastu ofert, gmina wybrała złożoną przez firmę POL-BRUK opiewającą na kwotę 1 552 991,30 zł brutto.

Na modernizację i rozbudowę placu targowego gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

O targowisku rozmawiacie również na forum

Nowe targowisko zostanie podzielone na sekcje sprzedaży określonych towarów (np. spożywcze, tekstylia, AGD itp.), zorganizowane zostaną również miejsca parkingowe (około 100) dla klientów oraz samochodów dostawczych. - Chcemy stworzyć estetyczną przestrzeń targowiska i przeobrazić ją w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom, którzy będą chętniej zaopatrywać się tutaj w miejscowe wyroby i płody rolne. Stworzenie nowego placu targowego ma na celu również podtrzymanie regionalnych tradycji kupieckich oraz rozwój drobnego handlu – po otrzymaniu dotacji mówił burmistrz Maciej Ostrowski.

Na miejscu obecnego placu targowego przy. ul. Traugutta w centrum miasta ma powstać parking.

Powiązane tematy

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?
Miasto 14

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?

Po przenosinach placu targowego z centrum miasta na Dolne Przedmieście nie brakowało głosów dotyczących sposobu dotarcia do niego i propozycji uruchomienia komunikacji miejskiej. Na przeciw pomysłowi wychodzą prywatni przewoźnicy

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego
Miasto 15

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

W sobotę, 24 sierpnia, otwarto nowy plac targowy w Myślenicach na Dolnym Przedmieściu, który będzie czynny przez cały tydzień. Przeniesiony zostanie tutaj handel z placu przy ul. Traugutta.

Komentarze (15)

 • 23 cze 2013

  Będzie organizowana tam jakaś komunikacja? Tzn czy może busy będą miały w okolicach nowego placu targowego przystanek ?
  Pytam bo ciężko mi sobie wyobrazić dziesiątki starszych babć które idą tam z buta..

  25 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 24 cze 2013

  Ludzie z natury nie lubią zmian. Toteż każda decyzja odnośnie targu spotkała by się z odrzuceniem. Społeczna natura człowieka niestety nie dąży do rozwoju. Dlatego właśnie nie krytykuję takich posunięć, bo chociaż czasami okazują się nietrafione, powodują pewien ruch, przeciwwagę do stagnacji, która nigdy nie pomaga miastom. Urbanizacja jest szalenie trudnym zagadnieniem, dlatego zajmują się tym specjaliści, często nierozumiani przez szare społeczeństwo (dlatego są specjalistami). Wierzę, że zabieg ten jest wynikiem pracy specjalistów a nie wolnych strzelców z "wielkimi" ideami.
  Na szczęście Myślenice są dobrze zarządzane pod względem urbanistycznym. Trzeba się tylko przebić przez przyzwyczajenia. Rozwój miasta często pociąga za sobą trudne na pierwszy rzut oka decyzje. Znam osobiście urbanistę, który analizował nie tak dawno sytuację Myślenic. Uwierzcie, że możemy być dumni (na skalę w naszym kraju).

  A targ, jak targ - za handlem pójdą ludzie. Minie rok, wszyscy będą zadowoleni. Bo nowe, bo bezpieczne, bo dużo miejsca. Przeniesiono targ z centrum miasta, które już dawno nie jest centrum handlu, do strefy ekonomicznej, która coraz bardziej się rozrasta pod względem komunikacji i samego handlu. Za pewien czas okaże się, że była to dobra decyzja.

  18 1 Odpowiedz
 • mirek@ 23 cze 2013

  chyba tak, bo przy ulicy jest wybudowana zatoczka dla autobusow ktorej wczesniej nie bylo...

  14 3 Odpowiedz
 • 24 cze 2013

  tylko że to właśnie na dolnowiejskim błocie jest najwiekszy przemysł chciałem zauważyć....

  11 Odpowiedz
 • 23 cze 2013

  Wie może ktoś gdzie i u kogo można otrzymać informacje odnośnie wynajmu miejsca handlowego??
  Oraz czy są jeszcze wolne miejsca i ile kosztuje wynajem?

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej