Okolice

Wiśniowa: Przygniotła go myśliwska ambona. Zginął na miejscu

Wiśniowa: Przygniotła go myśliwska ambona. Zginął na miejscu

Mężczyzna pracujący nad budową myśliwskiej ambony w Wiśniowej zginął po tym jak konstrukcja runęła na niego. Mimo starań lekarzy nie udało się utrzymać go przy życiu


O życie mężczyzny walczyli członkowie zespołu ratownictwa medycznego,
fot. PSP Myślenice 

Do wypadku doszło dzisiaj ok. godz. 8 rano w Wiśniowej. Jeden z mężczyzn pracujących przy budowie ambony myśliwskiej został przez nią przygnieciony. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy PSP oraz OSP Wiśniowa i Poznachowice Dolne.

Pierwszej pomocy mężczyźnie udzielili ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie udało się uratować mężczyzny i po 30 minutach resuscytacji lekarz stwierdził zgon.

To drugi śmiertelny wypadek na terenie powiatu w tym tygodniu. W środę 24 lipca na Górnym Jazie nad rzeką Rabą utopił się 7-letni chłopiec

Komentarze

 • 26 lip 2013

  nie przy budowie a przy rozbiórce redakcja widać niedoinformowana

  153 7 Odpowiedz
  • 26 lip 2013

   Według strażaków z PSP była to budowa. Dziękujemy za uzupełnienie informacji.

   75 135 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  A czy ktos wie dlaczego rozbierali te ambone?

  5 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  rozbierali bo kobieta która była właścicielką działki na której stała ambona zażyczyła sobie aby ambona została przeniesiona w inne miejsce i przy przewożeniu koparką ambona spadła przygniatając meżczyznę

  14 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Można powiedzieć że buda spełniła swoje zadanie,przecież powstała w celu zabijania,

  212 282 Odpowiedz
  • Anna 26 lip 2013

   BARAN !!!!!!!!!!!!!!!

   216 128 Odpowiedz
  • 27 lip 2013
   mateusz100 napisał/a:

   Ciekawe czy ty był byś zadowolony że stoi ci ambona na działce?Pomyśl logicznie.
   PS Szkoda faceta.

   Zaczerpnijcie odrobinę wiedzy na temat łowiectwa i zasad wykonywania polowania bo ręce opadają jak czytam niektóre wpisy, typowe polskie pieniactwo zakompleksionych polaczków.

   Marron rozumiem, że zgłaszasz się na ochotnika i wyręczysz Koła Łowieckie w wypłacaniu szkód dla rolników?

   10 11 Odpowiedz
 • 26 lip 2013
  Annaaa napisał/a:

  marron napisał/a:Można powiedzieć że buda spełniła swoje zadanie,przecież powstała w celu zabijania,BARAN !!!!!!!!!!!!!!!

  Skoro jestem baran to może mi jestes w stanie wytłumaczyć w jakim celu i kto buduje takie budy.Do tej pory wiedziałem ze służą do zabijania,być może się mylę.Oświeć mnie łaskawie Annoo

  148 199 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Baranem był ten kto kazał przestawiać skoro wcześniej była tam to była zgoda. te 2m^2 (KWADRATOWE) ah... ludzkie życie mniej warte... chyba nie.

  20 51 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 27 lip 2013

  Ciekawe czy ty był byś zadowolony że stoi ci ambona na działce?Pomyśl logicznie.
  PS Szkoda faceta.

  10 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Każdy ma swoje zdanie.U mnie człowiek który idzie i zabija dla przyjemności nigdy nie będzie mial szacunku,nie znaczy to ze się cieszę z czyjejś śmierci,wręcz przeciwnie.Pisze to co myślę,bo każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.Budy stawia się w celu zabijania zwierząt,czy was to podnieca jak zabijacie???

  601 609 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Nie rozumiem jak można wyrobić sobie zdanie nie mając o temacie bladego pojęcia? poczytaj trochę, poproś jakiegoś myśliwego żeby zabrał Cię na polowanie i wyjaśnił na czym polega gospodarka łowiecka w tym selekcja...i wtedy możemy zacząć dyskutować. Póki co żaden z Ciebie adwersarz a jedynie troll - bez urazy.

  Odpowiedz mi też proszę na pytanie, wyręczysz myśliwych z wypłacania szkód rolnikom? Dobrze by było, gdybyś też przynajmniej raz w tygodniu w okresie zimowym wyskoczył do lasu i odrzucił odrobinę soli, buraków, chleba i siana.

  586 573 Odpowiedz
  • 28 lip 2013

   Ty lepiej skocz i sprawdz jaka kielbase masz w lodowce i nie pisz o selektywnym łowiectwie w Wisniowej bo to żenada pełno lisów a reszta mięsa wytłuczona .

   52 54 Odpowiedz
   • 30 lip 2013

    Oto przykład na to, że nie warto kopać się z koniem. Marron wykrzyczał co mu leżało na wątrobie po czym zrozumiał, że się wygłupił bo w pewnym momencie zabrakło argumentów. Na szczęście znalazł się kolejny adwersarz (Clyde), który uświadamia mnie w przekonaniu, że głupota ludzka nie ma granic.

    Selektywne łowiectwo? Znam się deko na temacie jednak taki termin jest mi obcy. Nie wiem też jakie kiełbasy wcinacie w Wiśniowej ponieważ nigdy tam nie byłem, w mojej lodówce leży żywiecka z dzika.

    Proponuję zakończyć tą dyskusję bo do niczego dobrego nas nie zaprowadzi, zawsze znajdzie się kilka osób, które nie mając pojęcia o temacie chcą ratować świat. Na początek proponuję wybrać się do rzeźni i zobaczyć jak Wasze schabowe trafiają stół.

    Kończąc przypomnijcie sobie o czym jest ten artykuł i proszę szanujmy się na wzajem.

    Kondolencje dla rodziny zmarłego.

    6 5 Odpowiedz
    • 30 lip 2013

     Skoro nigdy nie byłeś w Wiśniowskich lasach nie udzielaj się w temacie o gospodarce łowieckiej i selekcji.A orator z Ciebie taki że śmieć się chce...Używasz zwrotów o których nie masz pojęcia.Przyjedz do tej miejscowości nawet w zimie i zobacz jak szlachetni panowie z strzelbami dokarmiają zwierzynę z ambony;)następnie możemy podyskutować.
     Szanujmy się nawzajem i zbyt pochopnie nie oceniajmy na podstawie kilku zdań .Ty masz żywiecka z dzika w lodówce a ja jestem weganinem.Za bardzo się napinasz więcej luzu:)

     3 5 Odpowiedz
     • 30 lip 2013

      Co ma Wiśniowa do ogólnopojętego tematu łowiectwa i selekcj? bądź jak sam napisałeś "selektywnego łowiectwa" - chętnie poznam definicję:D
      Pamiętaj, że przez takie wypowiedzi ewentualne patologie małej miejscowości rzutują na całe łowiectwo.

      Clyde napisał/a:

      A orator z Ciebie taki że śmieć się chce...Używasz zwrotów o których nie masz pojęcia.

      Wymień proszę jeden.

      Clyde napisał/a:

      Przyjedz do tej miejscowości nawet w zimie i zobacz jak szlachetni panowie z strzelbami dokarmiają zwierzynę z ambony

      Jesteś pewnym, że tylko strzelają? Śledzisz kilkudziesięciu członków Koła w pojedynkę czy z kumplami?

      Clyde napisał/a:

      Szanujmy się nawzajem i zbyt pochopnie nie oceniajmy na podstawie kilku zdań .Ty masz żywiecka z dzika w lodówce a ja jestem weganinem.Za bardzo się napinasz więcej luzu:)

      Nie powtarzaj moich wcześniejszych wypowiedzi i błagam nie ośmieszaj się już więcej. To co wsiebie wkładasz nikogo tu nie obchodzi, a idę o zakład, że taki z Ciebie weganin jak ze mnie Chiński Pan Jezus. Zastanawia mnie też, które z moich wcześniejszych zdań utwierdziły Cie w przekonaniu, że się spinam?:D Krzysiu jestem wyluzowany jak nigdy w dodatku zbliża mi się urlop:)
      Bywaj zdrów.

      2 5 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Nie było by ambony, nie było by tragedii, tyle w temacie.

  176 177 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  podnieca zabijanie.....

  ten kto hoduje kury czy króliki to hoduje je dla przyjemności z zabijania czy dla zdrowego mięsa?

  Darz Bór

  175 164 Odpowiedz
 • opi mio 27 lip 2013

  dramat panowie to co sie stało to przykre dla rodziny i tyle niema chłopa i niema co mądrowac bo życia mu nikt nie wróci

  30 1 Odpowiedz
 • 29 lip 2013

  Nie rozumiem niektórych piszących tu ludzi . Jak można uważać myśliwych za ludzi złych czy morderców . Praca myśliwego nie polega tylko na tym żeby zabijać zwierzęta , polega ona również na dokarmianiu itp . Irytują mnie komentarze w stylu "

  marron napisał/a:

  Można powiedzieć że buda spełniła swoje zadanie,przecież powstała w celu zabijania,

  " Jak można być takim kretynem żeby takie coś pisać . Zastanówcie się ludzie co czasem piszecie . !!!

  Clyde napisał/a:

  Lesnik napisał/a:Nie rozumiem jak można wyrobić sobie zdanie nie mając o temacie bladego pojęcia? poczytaj trochę, poproś jakiegoś myśliwego żeby zabrał Cię na polowanie i wyjaśnił na czym polega gospodarka łowiecka w tym selekcja...i wtedy możemy zacząć dyskutować. Póki co żaden z Ciebie adwersarz a jedynie troll - bez urazy.

  Odpowiedz mi też proszę na pytanie, wyręczysz myśliwych z wypłacania szkód rolnikom? Dobrze by było, gdybyś też przynajmniej raz w tygodniu w okresie zimowym wyskoczył do lasu i odrzucił odrobinę soli, buraków, chleba i siana.Ty lepiej skocz i sprawdz jaka kielbase masz w lodowce i nie pisz o selektywnym łowiectwie w Wisniowej bo to żenada pełno lisów a reszta mięsa wytłuczona .

  Nie wiem skąd masz takie informacje ?? Zaktualizuj sobie te informacje ponieważ nie ma zbyt wiele lisów a mięsa jest . Jeżeli nie wierzysz to idz i zapytaj ludzi którzy mają plony koło lasu i CI powiedzą ile jest dzikiego mięsa a potem wypisuj takie głupoty .

  8 11 Odpowiedz
 • 29 lip 2013

  Zgoda na postawienie ambony musiała być skoro postawili,tylko Panią odwaliło i kazały rozebrać do piątku bo inaczej droga sądowa i prokurator.
  Żądały nie wiadomo co i jakich pieniędzy,to im zapłacił największą sumę jaka może być ,,Śmierć,,nie winnego człowieka.

  8 10 Odpowiedz
 • Hubert Beznazwiska 1 sie 2013

  Na wstępie pragnę złożyć wyrazy współczucia rodzinie Świętej Pamięci Antoniego, ubolewam nad tym co się stało ale musimy wyciągnąć wnioski z tej strasznej tragedii. Dziwi mnie że ta ambona prawdopodobnie była zaledwie 60 metrów od najbliższego domu w linii prostej, zgodnie z §51 ustęp 1 Prawa Łowieckiego: „Kto strzela mniej niż 500 metrów od miejsca zgromadzeń ludzkich w czasie ich trwania, lub mniej niż 100 metrów od zabudowań ten podlega karze.” Więc pytam czy zarząd tego koła zna przepisy? Wydawałoby się ze ta ambona jest wielkim zagrożeniem dla ludzi i wcale nie dziwi mnie to że te Panie kazały ją usunąć z własnej działki – postąpiłbym dokładnie tak samo. Gdyby doszło do wystrzału niekontrolowanego lub rykoszetu to moglibyśmy mieć następną tragedie. Jestem ciekaw czy na takie ambony były wydawane odpowiednie zezwolenia, plany? Myślę, że tą sprawą powinny zająć się organy ścigania bo niewątpliwie jest to zagrożenie dla Nas ludzi. Śmieszy mnie jak słyszę o gospodarce łowieckiej, zimą lubię spacerować po lasach gminy Wiśniowa, w większości napotykałem puste paśniki, i to nazywacie gospodarowaniem? – KPINA. Panowie biznesmeni ze strzelbami pojęcia o tym nie mają. W tych lasach nie ma już nic poza wilkami i kilkoma sarnami.

  12 4 Odpowiedz
 • 5 sie 2013

  Szkoda człowieka.Ja nie przepadam za Myśliwymi gdyż zastrzelili mi rasowego owczarka nie całe 100 metrów od domu na mojej polanie słyszałem strzał. Pies został wywieziony, po miesiącu udało mi się go odnalezć martwego.Jeżeli komuś przeszkadzał mógł zwrócić uwagę.nie piszę o człowieku który zginął tylko o prawdzie która mnie boli.podkreślam pies gonił po mojej polanie.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej