Miasto

Górny Jaz: 7-latek wpadł do Raby. Zmarł w szpitalu

Górny Jaz: 7-latek wpadł do Raby. Zmarł w szpitalu

Siedmioletni Filip, który wpadł do Raby na Górnym Jazie zmarł. Mimo walki o jego życie w szpitalu, nie udało się go uratować


Górny Jaz podczas upalnego dnia: Mimo widocznej tablicy zakazującej kąpieli (zaznaczony na czerwono) w wodzie znajdują się tłumy

Chłopiec wraz z rodzicami wypoczywał nad brzegiem Raby na Górnym Jazie. W pewnym momencie zaginął. Jak się okazało wpadł do wody. Do zdarzenia doszło w środę 24 lipca w okolicach godziny 18.

Jak poinformował nas Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji, rodzice stracili kontakt kąpiącym się dzieckiem na wybetonowanym fragmencie przy lokalu gastronomicznym. Kobieta miała pod swoją opieką także 6-letnią córkę (dziewczynce nic się nie stało). Wspólnie z innymi przygodnymi osobami rozpoczęła na własną rękę poszukiwania syna, ale nie dało to żadnego efektu. Policja i inne służby o zaginięciu chłopca zostały powiadomione przez jego matkę po około 50 minutach od stwierdzenia tego faktu. Do zdarzenia doszło w miejscu, w którym przebywało w tym czasie wiele osób.

Do akcji poszukiwawczej włączyło się łącznie 25 przedstawicieli służb, 11 pojazdów (11 funkcjonariuszy KPP Myślenice, 7 strażaków KPPSP, 5 druhów z OSP Myślenice – Zarabie (użyto quada), 2 strażników miejskich). Penetrowano rejon przyległy do rzeki na Zarabiu – w obu kierunkach nurtu rzeki, tereny rekreacyjne, place zabaw, dotarto także do miejsca zamieszkania chłopca, funkcjonariusze rozmawiali z drugim z rodziców i sąsiadami rodziny.

- W krótkim czasie od rozpoczęcia działań, 30-letni mężczyzna, letnik z woj. śląskiego, kilkadziesiąt metrów od brzegu pod taflą wody, w około 1,5 metrowym załamaniu dna rzeki, znalazł bezwładnego, nie dającego oznak życia zaginionego Filipa. Natychmiast wyciągnął go z wody i przekazał strażakom – ratownikom medycznym, którzy rozpoczęli reanimację – opowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Teren odgrodzono od osób postronnych, a załoga karetki pogotowia kontynuowała reanimację. Chłopiec trafił do myślenickiego szpitala. O godz. 20:05 do służb dotarła informacja, że nie udało się przywrócić funkcji życiowych dziecka, chłopiec zmarł.

Decyzją prokuratury jego ciało zostanie zbadane w zakładzie medycyny sądowej celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu. Matce dziecka policjanci zaoferowali pomoc psychologiczną. Czynności służb trwały na miejscu do późnych godzin wieczornych. Miejsce wypadku zostało fizycznie zabezpieczone do dalszych czynności procesowych (w tym m.in. oględzin dna rzeki przez biegłego hydrologa).

Na miejscu pracował prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, policyjna grupa dochodzeniowa. Śledczy będą w prowadzonym postępowaniu szczegółowo badać przyczyny i okoliczności zdarzenia, w tym związane z miejscem, na którym doszło do tragedii.

- Prokuratura i policja sprawdzają okoliczności śmierci dziecka m.in. pod kątem art. 155 kodeksu karnego (kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5) oraz art. 160 tegoż kodeksu (kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3) oraz. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie jest w toku – dodaje Szymon Sala.

Na ten temat śmierci chłopca i bezpieczeństwa na Zarabiu dyskutujecie na forum

Najczęściej wybierane miejsce do kąpieli


Od początku lipca trwa remont obiektu hydrotechnicznego 

Obiekt na Górnym Jazie to budowla hydrotechniczna należąca do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i panuje tu całkowity zakaz kąpieli. Mimo to jest to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w Myślenicach. Z początkiem lipca ruszył remont obiektu. W ostatnich latach w tym miejscu wystawało wiele prętów i niebezpiecznych elementów zagrażających kąpiącym. 

 

 W jednym z naszych sondaży Górny Jaz zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej wybieranych przez was kąpielisk. Największą popularnością w tym sezonie cieszy się Dolny Jaz (37%) głosów, jednak obiekt hydrotechniczny kilka kilometrów wyżej wskazuje co piąty ankietowany (19%). 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 lip 2013

  zapalmy znicz
  (*)(*)(*)

  53 38 Odpowiedz
  • Majster n_wazny@o2.pl 25 lip 2013

   zapalmy znicze w internecie totalna porażka ...
   Chcesz zapalić znicz kup i idź zapal a nie rób totalnej wiochy .
   A po drugie gdzie byli rodzice lub opiekun dziecka .

   27 39 Odpowiedz
 • mirek@ 25 lip 2013

  od lat ludzie pływają tam mimo zakazu aż doszło do tragedii :( dziki kąpieliska promowane jako strefa wolnego czasu i mamy efekt, bardzo dramatyczny...

  52 36 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 25 lip 2013

  To chyba jedna z największych tragedii w naszym mieście od bardzo długiego czasu. Współczuję rodzicom - na pewno będą czuć się odpowiedzialni za to zdarzenie. Nie wyobrażam sobie skali bólu, jaki muszą czuć.

  Ktoś zna więcej szczegółów wypadku ?

  54 36 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Aniołku śpij w pokoju...(*)

  68 17 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Brawo ! pomódlcie się za Filipa a nie szopke ze świeczkami odwalajcie !

  67 37 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2013

  Może zamiast stawiać wirtualne świeczki w Internecie, przyjdźcie dzisiaj na Górny Jaz, zaplacie znicza w miejscu gdzie był reanimowany (obok Zielonego Słonia) i pomódlcie się za niego.

  58 50 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 25 lip 2013

   Wirtualna świeczka i kilka słów współczucia na forum lepsze, niż kompletny brak zaangażowania i wrażliwości. Ci którzy chcą, pomodlą się bez chwalenia się na lewo i prawo. Po prostu niech każdy do tego podejdzie tak jak uważa.

   37 50 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  A gdzie była matka ?! I dziwne nikt nic nie widział -.-

  28 89 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  dziś zapalacie wirtualne świeczki ,mniejsza już z tym że anonimowo ,a ilu z was będzie śpiewać ,tańczyć , pić i radośnie skakać w dniu Myślenic ?

  32 45 Odpowiedz
 • profesor profesor 25 lip 2013

  nie uważacie, że w tym przypadku Dni Myślenic powinny zostać odwołane? Albo przynajmniej rozpoczęte minutą ciszy? NIe wyobrażam sobie jak będzie można bawić się w tym miejscu przez 3 dni

  52 81 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 25 lip 2013

   Odwołane raczej nie. Gdyby ludzie odwoływali imprezy za każdą śmiercią, to nagle okazałoby się, że w tym kraju nikt się nie bawi, a wszyscy palą znicze, bo codziennie ktoś w okolicy umiera (nie zrozumcie mnie źle, ale trzeba patrzeć na rzeczywistość realnie). Natomiast minuta ciszy i może nawet oficjalna delegacja z Urzędu Miasta z symboliczną świeczką powinna być oczywistością.

   A tak na prawdę, to najlepiej by było, gdyby teraz Urząd Miasta podjął się wszelkich działań, aby pomóc tej rodzinie. Wszelkich. Potrzebny na pewno byłby psycholog, jak biedna rodzina - pomoc pieniężna (już widzę, jak zrozpaczona matka wraca na drugi dzień do pracy), i wiele więcej...

   A co do prowadzenia prac na Jazie - jaki budżet, taka jakość pracy. Daję sobie rękę uciąć, że w trakcie wybierania firmy był przetarg i wybrano najtańszą opcję. Plac budowy nie był ogrodzony niczym, oprócz marnej tasiemki. Niestety - tam gdzie są oszczędności jest zagrożenie życia. Teren powinien być ogrodzony metalową siatką. Takie są standardy w każdym cywilizowanym kraju. Ludzie, Ci kolesie w tamtym tygodniu mieli puszczony kabel energetyczny wodą, łącząc go złodziejką na środku jazu, która to była podtrzymywana przez patyk ! A drugi pracownik obracał koparką na lewo i prawo, w odległości kilku metrów od dzieciaków. Na prawdę, tak się tego nie robi. Cholerny błąd w sztuce !

   Chciałbym, aby ktoś był osądzony o nieumyślne doprowadzenie do sytuacji, w której doszło do śmiertelnego wypadku.

   37 43 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   zgdadzam sie z wypowiedzia. straszna tragedia !!! dzisiaj wielce ludzie komentuja chca zapalic znicze a przez weekend zapomna i w miejscu tragedi beda sie bawic jak nigdy nic - DNI MYŚLENIC POWINNY BYC ODWOŁANE - zastanawiam mnie tylko jedno jesli było tyle ludzi czemu nikt nic nie zauwazył ze chłopczyk wpadl do wody ze wola o pomoc...dziwne?

   9 19 Odpowiedz
  • paulinka 26 lip 2013

   zadne takie, dzisiaj dni myslenic

   4 37 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Jak dobrze czytalam dziecko wpadlo w miejscu gdzie trwaly remonty do dziury na ok 1.5 metra (bylo zle zabezpieczone ) zreszta kto robi takie rzeczy w srodku lata .Odkad pamietam na gornym jazzie bylo kompielisko i to bardzo rozreklamowane przez nasze wladze (sama spedzilam tam swoje mlode lata ). Ta tabliczka widoczna na zdieciu wisi tam ze wzgledu na to ,ze rzeczywiscie w basenach wystawaly druty.Powinno to byc wyremontowane juz dawno . Nie mydlijcie ludziom oczu jakimis dziwnymi tlumaczeniami . Za ta tragedie powinien poniesc kare ten kto dopuscil do remontu . Gratulacje za glupote . NIEWYOBRAZALNA TRAGEDIA :

  45 52 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Górny jaz powinien być zamknięty. No ale dość że jest remont w wakacje to jeszcze zamknąć - dopiero ludzie by narzekali a "Słoń" to już w ogóle. Musiała się stać tragedia żeby ktoś zareagował, pewnie TERAZ zamkną jakiś kawałek :( Wielka tragedia dla rodziców. Nie wyobrażalne.

  32 38 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2013

  Ktoś utworzył nawet wydarzenie na facebooku:

  https://www.facebook.com/events/593696067319923/?context=create

  5 50 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  ale nikt nie wspomnial ze karetka jechala wiecznosc.....

  38 38 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Jeżeli to prawda że karetka która miała do pokonania 2km? jechała 30min podczas gdy strażacy dzielnie walczyli o życie chłopca, to gratulacje dla naszej SŁUŻBY ZDROWIA która ma ratować a nie "zabijać"...

  Co do rodziców to ich największą "karą" będzie życie ze świadomością że nie dopilnowali syna niestety;/
  Współczuje..

  40 33 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Karetka może i jechała 30 min, ale matka zadzwoniła dopiero po 2 h, że chłopaka znaleźć nie może.

  25 46 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   Nie wiesz jak było to nie mów...jakby zadzwoniła po dwóch godzinach to nie byłoby kogo reanimować.
   To był nieszczęśliwy wypadek i nie piszcie głupot ze to jest kara dla rodziców za nie dopilnowanie dziecka.
   Swoja droga gratuluje autorom tekstu, teraz strasznie zaznaczacie ze nie wolno się tam kąpać wstawiacie zdjęcie na którym jest widoczna wyblakła tablica z zakazem a parę dni temu pamiętacie jaki umieściliście artykuł? MYŚLENICE, WODA CZYSTA W RABIE - MOŻNA SIĘ KĄPAĆ!!!!

   62 31 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Zna ktoś nazwisko chłopca prosze o inormacje na priv

  6 86 Odpowiedz
  • 26 lip 2013
   BaśniowaKraina napisał/a:

   Jakby tak naprawde był zakaz kąpania to co chwile byłby tam jakiś gliniarz i dawał mandaciki, szczególnie teraz jak takie upały.

   BaśniowaKraina napisał/a:

   Pani x zapraszam do domu rodzinnego zmarłego chłopca i niech pani bije brawa...i co na taki krok juz sie pani nie zdecyduje, wiec prosze myslec co się pisze ( brawa bedzie biła)

   BaśniowaKraina napisał/a:

   To idz wyraź swoje przemyślenia rodzicom Filipa

   zaledwie wczoraj tak pisałaś plus podobne wpisy w temacie powiązanym!!!
   Jak to się nazywa.....? Fałsz....Zakłamanie....Dwulicowość....Rozdwojenie jaźni.....A może poprostu GŁUPOTA?

   9 1 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  http://miasto-info.pl/myslenice/6861,myslenice-czysta-woda-w-rabie-mozna-sie-kapac.html

  mirekm napisał/a:

  anonimowo507 napisał/a:ErRoR napisał/a:
  Swoja droga gratuluje autorom tekstu, teraz strasznie zaznaczacie ze nie wolno się tam kąpać wstawiacie zdjęcie na którym jest widoczna wyblakła tablica z zakazem a parę dni temu pamiętacie jaki umieściliście artykuł? MYŚLENICE, WODA CZYSTA W RABIE - MOŻNA SIĘ KĄPAĆ!!!!a gdzie oni w tamtym tekscie napisali ze mozna sie kapac na terenie obiekty hydrotechnicznego? ja nie zauwazylem, za to nawet przy remoncie pisza ze nie wolno... http://miasto-info.pl/myslenice/6770,zarabie-na-gornym-jazie-nie-poplywasz-trwa-remont-wideo.html chyba cie ponioslo w twoim krytykantctwie :)

  Wystarczy sam tytuł

  10 34 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  chyba masz problem z czytaniem - mozna sie kapac bo nie ma bakterii, ale to chyba oczywiscie ze w miejscach gdzie jest tablica "ZABRONIONA KAPIEL" nie mozna, dziwie się ze nie potrafisz tego zrozumieć. przeciez Górny Jaz to nie tylko betonowe wały...

  widze właśnie na zdjęciu powyżej co daje ta tablica.
  Nie mam problemu ze zrozumiem ale nie tylko jua zauważyłam jaki jest tutuł artykułu. Równie dobrze mogli dać tytuł Woda w rabie czysta nie ma bakteri lub tysiące innych ale nie oni musieli napisać MOŻNA SIĘ KĄPAĆ.

  7 34 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Jakby tak naprawde był zakaz kąpania to co chwile byłby tam jakiś gliniarz i dawał mandaciki, szczególnie teraz jak takie upały.

  23 31 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Nie nie czytam tylko tytułów...
  Nie mam zamiaru się z nikim przegadywać ja wiem swoje Ty wiesz swoje. Wydaje mi się ze jesteś powiazany jakoś z tą redakcją wiec tak na przyszłość... tytuł powinien byc choć troche powiazany z tekstem a nie wzięty z d..

  6 39 Odpowiedz
  • mirek@ 25 lip 2013

   reaguje na głupoty jakie piszesz, czy to ze w przeciwienstwie do ciebie czytam wiecej niz tytuly musi swiadczyc o jakichkolwiek powiazaniach? chyba jedynie z nauczycielami ktorzy nauczyli mnie czytac

   11 32 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Uważam że ktoś powinien zgłosić to na policje, że jest nie właściwie zabezpieczony teren budowy lub do nadzoru budowlanego odpowiedzialnego za ten remont.
  A policja jeśli jest zakaz to powinna się tam pofatygować i dawać mandaty skoro czegoś nie wolno i zaraz był by porządek, no ale cóż tam mandat pewno 50 zł a na drodze to można więcej zarobić.

  50 3 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  To jest teren budowy i powinna byc tabica "teren budowy wstęp wzbroniony" i tyle .

  31 20 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Brawa dla rodziców ! Moze dam im cos to do myślenia i dla wielu innych ze małych dzieci nie wpuszcza sie na wodę głęboka !... Jednak ostatnio bardzo często spotykanym widokiem na zarabiu jest gdzie dzieci 5,6 letnie wypływają na głęboka wodę a rodzice siedzą sobie na kocyku i piją piwko a dzieci potem sie topia .. Ogarnijcie sie

  30 59 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   Bezdusznosc !!! Gdyby glupota miala skrzydla to fruwala bys nad brzegiem tej raby . Brawa dla ciebie !!!!

   16 33 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Diana1 ! Chodzisz na rabe ? Bo ja chodzę codziennie i widzę co sie dzieje jak ludzie drinkuja i wygrzewaja sie na kocyku a dzieci robią co chcą i pływają ja głęboka wodę ! A potem dziwić sie ze zdarzają sie takie tragedie . Biorąc dziecko nad wodę musisz byś w 100% odpowiedzialna osoba która dopilnuje dziecka . 2 tygodnie temu chłopczyk sie topil na dolnym jazie miał moze z 6 lat ! Gdyby nie reakcja ludzi to juz było by po nim !!!! A wiesz gdzie byli rodzice ?! Na kocu drinkowali sobie kiedy ich dziecko mogło stracić życie . I zorientowali sie po fakcie gdy dziecko juz było wyciąganie przez jakiegoś Pan ze mogła wydarzyć sie tragedia z ich winny ! A więc nie pisz mi tu o bezdusznosci tylko otwórz oczy na fakty ! Albo przejdź sie na zarabie i zobacz co sie tam dzieje ...

  56 13 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   Codziennie chodze na zarabie i widze co sie dzieje jest nie raz tak jak opisujesz ale nie mozna wszystkich oceniac jednakowo . Sama mam dziecko w takim wieku i wiem ile uwagi potrzeba zeby go upilnowac .Ale z tego co wiem to jezeli chodzi o ta tragedie to wine ponosza ludzie ktorzy niekompetennie wykonywali swoja prace .Wiec nie oceniaj rodzicow tego biednego chlopca !!!

   7 20 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  cytat z artykułu: http://miasto-info.pl/myslenice/6861,myslenice-czysta-woda-w-rabie-mozna-sie-kapac.html

  "Państwowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach po badaniu próbek pobranych z okolic Górnego i Dolnego Jazu stwierdził, że woda w Rabie w tych miejscach nadaje się do kąpieli"
  ...
  "z okolic Górnego i Dolnego Jazu"
  ...
  "woda w Rabie w tych miejscach nadaje się do kąpieli"

  Niektórzy rozumieją takie sformułowania w sposób bezpośredni, czyja to wina?

  19 8 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  rok temu,tez jakos w lipcu bylem na gornym jazie,zwrocilem uwage na jedna sytuacje.....otoz w wodzie pluskalo sie troje dzieci w wieku okolo 4-7 lat,byl tam rowniez pies rasy labrador,te dzieci bawily sie z tym psem,pies widocznie lubil zabawy z dziecmi gdyz byl skory do takich psotow,w pewnym momencie pies ten oparl sie na jednym z maluchow przewrocil do wody i de facto zaczal przytapiac ,dopiero jeden z mezczyzn na brzegu krzyknal w strone kapiacych co sie dzieje.....,doszlo do malej awantury,gdzie sa wlasciciele psa a gdzie sa rodzice maluchow,glupio mi przyznac ze widzial ta sytuacji ktora trwala dobra chwile ale jakos nie zareagowalem (wstyd mi) dobrze ze tamten mezczyzna wykazl sie wieksza przytomnoscia umyslu,gdyby nie on ,dziecko niechcacy utopil by bogu ducha winny psiak "pod nosem" mnostwa osob,

  24 5 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Jeśli jest tabliczka zakaz kąpieli to po co wpuszczaja dziecko do wody nie oskarzam wszystkich bo połowa rodziców jest tak nadopiekuncza ze dziecko od urodzenia nawet nie miało ani jednej ryski na ciele ale jest tez taka grupa co z osoby 5 letniej robią dorosła ...

  26 12 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Ludzie przegadujecie się miedzy sobą, co się stało to się nie odstanie, kto jest winny kto nie winny na pewno ten co zawinił też ma zryte sumienie, jeżeli chodzi o rodziców to oni w najbliższych dniach miesiącach przejdą swoje i nie dołujmy ich bardziej... A zarabie jak zarabie każdy wie jaka jest agroturystyka w Myślenicach....

  19 7 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 25 lip 2013

   Lub do końca życia.

   DINA 1 napisał/a:

   .Ale z tego co wiem to jezeli chodzi o ta tragedie to wine ponosza ludzie ktorzy niekompetennie wykonywali swoja prace .Wiec nie oceniaj rodzicow tego biednego chlopca !!!

   Najbardziej przykra sprawa jest taka, że błąd rodziców jest bardzo częstym powodem wypadków małych dzieci. Ale w obecnej sytuacji nie powinniśmy nikogo osądzać, bo tak na prawdę nikt nie wie, co tam się dokładnie stało. Sam niestety pamiętam, jak lata temu mój znajomy dał nura do wody, bo 5latek się topił na górnym jazie. Wyciągnął dziecko, a jego ojciec [dziecka] podszedł jakby nigdy nic, opierniczył dzieciaka, że na siebie nie uważa i wziął go do siebie. Takie rzeczy się zdarzają, ale w tym przypadku, z braku informacji i z szacunku do zmarłego - odpuśćmy osądy.

   18 14 Odpowiedz
 • 25 lip 2013
  anonimowo507 napisał/a:

  ErRoR napisał/a:Karetka może i jechała 30 min, ale matka zadzwoniła dopiero po 2 h, że chłopaka znaleźć nie może. Nie wiesz jak było to nie mów...jakby zadzwoniła po dwóch godzinach to nie byłoby kogo reanimować.

  Tak się składa, że wiem jaka treść zgłoszenia poszła. Ty za to widzę wszystkie rozumy pozjadałeś, może zacznij z kuli wróżyć lub z kart, a nie pisz co kto wie.
  Tragedia dla rodziców jest to ogromna, ale matce grozi zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia.

  2 13 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 25 lip 2013

  Górny Jaz podczas upalnego dnia: Mimo widocznej tablicy zakazującej kąpieli (zaznaczony na czerwono) w wodzie znajdują się tłumy ????!!!!! Gdzie była Straż Miejska ? Gdzie była Policja ? Gdzie było Ludzkie Myślenie ?!...

  30 11 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Pani x zapraszam do domu rodzinnego zmarłego chłopca i niech pani bije brawa...i co na taki krok juz sie pani nie zdecyduje, wiec prosze myslec co się pisze ( brawa bedzie biła)

  18 12 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Bardzo dobrze wiem co napisałam i zdania nie zmienię Basniowa kraina !!!! Każdy ma prawo do wyrażenia tego. Co myśli

  17 15 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  To idz wyraź swoje przemyślenia rodzicom Filipa

  10 16 Odpowiedz
 • robertos robertos 25 lip 2013

  Odpoczywaj w spokoju Filipku za szybko odeszleś pozostawiając ból i cierpienie

  27 4 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  siedziałam wtedy na sorze w szpitalu..kiedy matka wpadła na sale i zniknęła za drzwiami..nie da się opisać atmosfery i uczuć, kiedy zza ściany wszyscy usłyszeliśmy głośny, dramatyczny płacz matki...

  33 7 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  i po co te minusy? nawet w cieniu tragedii nie umiecie się zachować co za ludzie!

  28 2 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Możemy sobie myśleć i pisać co chcemy pod wpływem emocji idzie nam to doskonale. Cokolwiek tam się stało. Ktokolwiek ponosi za to winę. TO CO SIĘ STAŁO TO WIELKA TRAGEDIA DO KTÓREJ NIE POWINNO NIGDY DOJŚĆ.

  21 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Mówiłem, żeby usunąć opcję minusowania, bo tylko zawadza. Okropna tragedia dla rodziny. W sobotę na Zarabiu zapalę znicz dla Filipka.

  14 13 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Basia1234
  Wiadome ze stała się wielka tragedia ale dlaczego ma być odwołana Impreza? codziennie ktoś ginie.
  Moim zdaniem każdy kto chce nosi żałobe w sercu a nie na pokaz.

  21 12 Odpowiedz
 • Sebastian P 25 lip 2013

  Ostatnie pożegnanie Filipka 27 lipca (sobota) w Kościele w Pcimiu o godzinie 15.00.

  27 1 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny w tej trudnej chwili.

  Mam nadzieje, że prokurator sprawdzi - czy miejsce budowy było odpowiednio zabezpieczone.

  18 2 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Ludzie dajcie już spokój skończcie już pisać te głupoty.
  Pomódlcie się za Małego i pozwólcie żyć jego rodzinie.

  26 2 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Tacy rodzice w ogóle rodzicami być nie powinni!!!! Co za brak odpowiedzialności!!! Nie dość, że brak nadzoru to jeszcze kąpiel w miejscu nie dozwolonym. I proszę pomoc psychologa proponują....więzienie, więzienie i jeszcze raz więzienie....!!!!!!!!!
  Sama jestem matką i bardzo współczuję tej matce, ale szlak mnie trafia jak ciągle się słyszy, że nieodpowiedzialni rodzice doprowadzają do tego typu tragedii.... :-(

  16 48 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   nie przesadzaj z tym więzieniem...
   poza tym nie "szlak" Cie trafia tylko jak już to szlag...
   szlakiem to możesz iść na wędrówkę.
   a że rodzice byli nieodpowiedzialni to już każdy kto przeczytał artykuł powinien wiedzieć.
   uwierz mi że życie z myślą że stracili syna przez swoją głupote będzie gorszą karą niż więzienie...

   21 2 Odpowiedz
  • 25 lip 2013

   Jaki szlak? Turystyczny czy rowerowy? Nie było Cię na miejscu wypadku, wiesz "swoje" z jednego artykułu i będziesz ludzi wsadzać za kratki? Oczywiste, że większość ludzi jest mądra po fakcie. Dyskutowanie o zakazach nie wróci dziecku życia. Jedyne co pozostaje to zbadanie całej sprawy, wyciągniecie konsekwencji i zapewnienie spokoju rodzicom.

   14 6 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Nie rozpędzaj się tak tak! bo myślisz że oni tego chcieli to jest chwila nie uwagi NAjlepiej Powiedzieć Więzienie.. Zastanów Się troszkę a potem mów...

  22 6 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Nazywaj sobie to rozpędzaniem...Ja nazywam rzeczy po imieniu. Nie mam litości dla kogoś kto wiedząc, że jest zakaz kąpieli tacha ze sobą dwójkę małych dzieci i do tego pozwala im chlapać się w wodzie. Nie chcieli....Ja jak nie chcę, aby synka nie rozbolało gardło w zbyt upalny dzień nie kupuję mu loda dla ochłody, bo umiem przewidzieć skutki jakie niesie za sobą taki szok termiczny w upał....Jak można świadomie pchnąć na żywioł dzieci, skoro ewidentnie był zakaz kąpieli!!!!!!!!

  4 23 Odpowiedz
 • 25 lip 2013
  NiewinnyMalolat napisał/a:

  sylwestrynka napisał/a:Tacy rodzice w ogóle rodzicami być nie powinni!!!! Co za brak odpowiedzialności!!! Nie dość, że brak nadzoru to jeszcze kąpiel w miejscu nie dozwolonym. I proszę pomoc psychologa proponują....więzienie, więzienie i jeszcze raz więzienie....!!!!!!!!!
  Sama jestem matką i bardzo współczuję tej matce, ale szlak mnie trafia jak ciągle się słyszy, że nieodpowiedzialni rodzice doprowadzają do tego typu tragedii.... :-(nie przesadzaj z tym więzieniem...
  poza tym nie "szlak" Cie trafia tylko jak już to szlag...
  szlakiem to możesz iść na wędrówkę.
  a że rodzice byli nieodpowiedzialni to już każdy kto przeczytał artykuł powinien wiedzieć.
  uwierz mi że życie z myślą że stracili syna przez swoją głupote będzie gorszą karą niż więzienie...

  Zgodzę się z Tobą, ale dla mnie to i tak mało!!!! Jestem wściekła bo nie dawno w wyniku zaniechań lekarzy sama [prawie straciłam dziecko więc cierpnę i SZLAG ( nie wędrowny) mnie trafia jak niewinne dzieci przypłacają życiem za głupotę dorosłych

  9 4 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Współczuję rodzinie chłopczyka, Dziwię się bardzo że rodzice pozwolili kąpać się dziecku w miejscu zakazanym. Sama jestem matką dwójki dzieci (4 i 8lat) i też chodzimy nad Rabę, ale w miejsca gdzie woda ledwo sięga kolan dzieci i jest mało ludzi. W tłumie traci się dziecko z oczu...

  12 2 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  strasznie wspołczuje rodzicom nawet nie zdajemy sobie sprawy jaka to dla nich tragedia kazdy kto ma dzieci pewnie nie jeden raz przezył chwile grozy niestety takie wypadki sie zdarzaja zeby nam uswiadomic tylko jakie zycie jest kruche i jak trzeba je szanowac! Spoczywaj w spokoju Filipku :(

  16 1 Odpowiedz
 • 25 lip 2013

  Dokładnie Daba :) Popieram ludzi którzy nie winią kogoś kto tego nie chciał.A Nie cierpię takich typów co na przekór wszytkiego robią wszystko by zdołować rodziców Filipka :(.Ciekawe jak by was taka sytuacja Zastała to co wtedy byśćie powiedzieli Najlepiej Patrzcie na siebie a nie na Kogoś komu się taka sytuacja przaytrafiła :(

  12 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Wszyscy piszą po fakcie jak się stała tragedia...
  Zadajmy sobie pytanie.
  dlaczego musi dojść do tragedii aby coś zmienić.

  13 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  czytając komenty jedno jest pewne : świetny materiał do pracy naukowej nt "skrajne oblicza w obliczu tragedii". Jedni chcą karać matkę już najdotkliwiej pokaraną, inni wyzywają władze z powodu budowy w środku sezonu, znów inni mają złote pomysły co zrobić z budowlańcami, kolejni zapalają znicze a jeszcze następni za modły się biorą. Ile wpisów tyle stron akcji i każda ma złoty środek na życie. A ile w tym wszystkim jest człowieczeństwa ? Każdy niech sam wyciągnie wnioski dając spokój rodzinie, wskazując jej nadzieję na kimże to może się "odegrać", kto winny, kto odpowiedzialny, kogo na stos a kogo powiesić?

  na tą chwile polecam link (2x co najmniej i ze zrozumieniem), ktoś daje , ktoś odbiera i nikt nie wie jaki w tym cel był lub czy może został już osiągnięty :
  http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=7837&s=1

  11 4 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  A ja się pytam jak to jest, żeby do Myślenic jechała karetka nie z Myślenic, a z Pcimia?
  Brak słów jak nisko upadła nasza służba zdrowia ...

  21 1 Odpowiedz
  • 26 lip 2013

   Jeśli karetka w Myślenicach była na wyjeździe...a była ratować pijaka na rynku..To dyspozytor krakowskiego pogotowia ratunkowego wysyła najbliższą -czyli w tym przypadku z Pcimia.Gdyby jej nie było to przyjedzie z Dobczyc.Potem kolejno z Mogilan ,Gdowa,Mszany Dolnej,Krakowa. W Myślenicach obecnie jest jedna karetka typu S z lekarzem a od sierpnia ma stacjonować karetka typu P z dwoma ratownikami medycznymi od 7 do 19...Karetki są jeszcze transportowe (2 w dzień,jedna w nocy)w Myślenicach ale są to karetki służące transportu chorych między szpitalami,przywozy z ośrodków zdrowia i odwózki do domów.W obsadzie karetek transportowych jest rat.medyczny lub sanitariusz + kierowca ratownik.Dyspozytor Systemu Ratownictwa Medycznego nie dysponuje karetkami transportowymi.
   O pogotowiu ratunkowym mówi tylko wtedy gdy długo nań się czeka...Słaba promocja i brak radnych z tego środowiska przekłada się na ich ilość karetek ...Inaczej jest ze straż pożarną gdzie w każdej wiosce gminy muszą utrzymywać gnijące wozy bojowe używane 4 maja co roku. OSP to elektorat wyborczy a ''zagrać'' z nimi to klęska wyborcza.
   W powiecie Myślenickim jest ponad 200 samochodów strażackich...a tylko 3 Karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego w Myślenicach karetka typu S z lekarzem, w Pcimiu i w Dobczycach typ P z ratownikami medycznymi.Dodam jeszcze że nocna obsada karetek P składa się tylko z dwóch ratowników medycznych.Dla oszczędności jeden z ratowników prowadzi ambulans a drugi sam reanimuje...)

   22 3 Odpowiedz
 • 26 lip 2013
  paulinka_mce napisał/a:

  profesor napisał/a:nie uważacie, że w tym przypadku Dni Myślenic powinny zostać odwołane? Albo przynajmniej rozpoczęte minutą ciszy? NIe wyobrażam sobie jak będzie można bawić się w tym miejscu przez 3 dnizadne takie, dzisiaj dni myslenic

  Odwołane to może nie, ale na przyszłość może zamiast robic takie huczne imprezy trawajace 3 dni mozna by było pomysleć o zakupie nowej karetki do szpitala? zeby nie powtórzyła sie sytuacja ze karetki nie ma i musi jechać zastepcza z pcimia

  22 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2013

  Karetki w Myślenicach nie ma od dawna .
  Po prostu co niektórzy dopiero teraz się o tym dowiedzieli.

  12 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2013
  anonimowo507 napisał/a:

  paulinka_mce napisał/a:profesor napisał/a:nie uważacie, że w tym przypadku Dni Myślenic powinny zostać odwołane? Albo przynajmniej rozpoczęte minutą ciszy? NIe wyobrażam sobie jak będzie można bawić się w tym miejscu przez 3 dnizadne takie, dzisiaj dni myslenicOdwołane to może nie, ale na przyszłość może zamiast robic takie huczne imprezy trawajace 3 dni mozna by było pomysleć o zakupie nowej karetki do szpitala? zeby nie powtórzyła sie sytuacja ze karetki nie ma i musi jechać zastepcza z pcimia

  Dobrze, że chociaż ta w Pcimiu była... Rozumiem, że na cały powiat myślenicki Myślenicka służba zdrowia dysponuje tylko dwiema karetkami? Świetnie....scyzoryk się otwiera w kieszeni....

  14 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2013
  bohater napisał/a:

  Latsitlum napisał/a:A ja się pytam jak to jest, żeby do Myślenic jechała karetka nie z Myślenic, a z Pcimia?
  Brak słów jak nisko upadła nasza służba zdrowia ...

  Jeśli karetka w Myślenicach była na wyjeździe...a była ratować pijaka na rynku..To dyspozytor krakowskiego pogotowia ratunkowego wysyła najbliższą -czyli w tym przypadku z Pcimia.Gdyby jej nie było to przyjedzie z Dobczyc.Potem kolejno z Mogilan ,Gdowa,Mszany Dolnej,Krakowa. W Myślenicach obecnie jest jedna karetka typu S z lekarzem a od sierpnia ma stacjonować karetka typu P z dwoma ratownikami medycznymi od 7 do 19...Karetki są jeszcze transportowe (2 w dzień,jedna w nocy)w Myślenicach ale są to karetki służące transportu chorych między szpitalami,przywozy z ośrodków zdrowia i odwózki do domów.W obsadzie karetek transportowych jest rat.medyczny lub sanitariusz + kierowca ratownik.Dyspozytor Systemu Ratownictwa Medycznego nie dysponuje karetkami transportowymi.
  O pogotowiu ratunkowym mówi tylko wtedy gdy długo nań się czeka...Słaba promocja i brak radnych z tego środowiska przekłada się na ich ilość karetek ...Inaczej jest ze straż pożarną gdzie w każdej wiosce gminy muszą utrzymywać gnijące wozy bojowe używane 4 maja co roku. OSP to elektorat wyborczy a ''zagrać'' z nimi to klęska wyborcza.
  W powiecie Myślenickim jest ponad 200 samochodów strażackich...a tylko 3 Karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego w Myślenicach karetka typu S z lekarzem, w Pcimiu i w Dobczycach typ P z ratownikami medycznymi.Dodam jeszcze że nocna obsada karetek P składa się tylko z dwóch ratowników medycznych.Dla oszczędności jeden z ratowników prowadzi ambulans a drugi sam reanimuje...)

  SKANDAL!!!!!!
  JAK TAK MOŻE BYĆ, przecież w nagłych wypadkach liczą się minuty a może sekundy a nie godziny.
  Jeśli ktoś ma tyle czekać na karetkę, która ma mu uratować życie to są jakieś żarty.
  A co jeśli w jednym czasie są potrzebne dwie lub trzy to co kto pierwszy ten lepszy.
  Miasto zamiast organizować dni Myślenic i płacić tyle kasy artystą niech zakupi karetkę bo to chyba bardziej potrzebne ludziom niż zabawa.

  25 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  xxx123 - masz racje ale wiadome ze zaraz pojawią się sprzeciwy. Cóż ludzie wolą się bawić...a obudzą się dopiero jak stracą kogoś bliskiego, bo karetka nie przyjedzie.
  Przecież zawsze tak jest ze dopiero gdy dojdzie do jakieś tragedii ludzie otwierają oczy

  16 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Niestety w tym wypadku karetka by nie pomogła. Dla dziecka było za późno :(

  6 8 Odpowiedz
  • 26 lip 2013

   Być może. Nie zmienia to jednak faktu, że taka ilość karetek na nasz powiat to kpina.

   19 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Jestem osobą będącą blisko całej tej tragedii......
  Czytam artykuły pełne błędów i nieścisłości oraz wasze komentarze...jedne pełne współczucia i zrozumienia inne gdzie stara się osądzać i szukać winnych.....
  Tak bardzo chcecie wiedzieć co czuje matka, której po rozwodzie powierzono opiekę nad dziećmi???......
  Postawcie się w tej sytuacji..... letni dzień, wakacje...bierzecie dziecko nad wodę......sprawujecie nad nim opiekę,macie je chronić.... Upalny dzień zmienia się w koszmar, który do końca życia pamiętacie jak by stał się wczoraj, a wszystko to tydzień po siódmych urodzinach Filipka.....Poczucie winy, żal i tęsknota zżerają was od środka. Co z tego że inni wybaczą, a może nawet nie szukają w tobie winnego, skoro ty sam obarczasz się winą i nigdy nie będziesz w stanie sobie tego wybaczyć......
  Ojciec o całej sprawie dowiedział się z radia.....dzwonisz do byłej żony z przekonaniem że to tylko zbieg okoliczności....że to nie może dotyczyć twojego syna......szok......rozpacz i złość na nią, na świat, na Boga..... I czytasz te artykuły, komentarze starając się zrozumieć co się stało......Zamykasz oczy i widzisz spokojną twarz syna leżącego w białej trumience.......i pytasz Boga...... DLACZEGO......

  38 4 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Ale co kogo obchodzi czy po rozwodzie czy nie po rozwodzie??
  Zrobic dzieciaka w takim młodym wieku to nie sztuka, A sztuką Go pózniej wychować.

  7 23 Odpowiedz
  • 26 lip 2013

   Nie osądzaj !!!
   "zrobić dzieciaka" - co to za słownictwo? Jeżeli w takim duchu i z takimi określeniami wychowujesz swoje "zrobione według ciebie w odpowiednim wieku" dzieciaki /uwazaj by nie zaczeły mówić do ciebie babciu/ to naprawdę współczuje im.
   Wysil chociaż jedną szarą komórkę - jeżeli takową posiadasz i pomyśl co to jest "podwójna odpowiedzialność"- bo własnie to stanowi róznicę, czy kobieta jest po rozwodzie czy nie!!!
   zamiast dokonywać idiotycznych wpisów zajmij się wychowaniem dzieci "zrobionych w starczym wieku"!

   18 4 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  dla mnie prosta pilka, tragedia jest straszna,kazdego moze spotkac chwila nie uwagi.....aczkolwiek nie interesuje mnie czy ..sama ,rozwodka,wdowa ,mezatka,rozwodka,opiekunka, itp. jak wychodze sam z dziecmi to mam je na oku 24h zwlaszcza w wodzie

  9 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Przestańcie oskarżać! Wielka tragedia dla rodziny! Współczuję ogromnie> Sam mam dwoje dzieci w podobnym wieku.........nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji...
  Wieczne odpoczywanie ............

  16 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2013

  Ciagłe oskarżanie, pytania kto winny, kto jest odpowiedzialny? Na te pytanie nigdy nie dostaniemy odpowiedzi ale chociaż darujmy sobie tego calego osadu. Stala sie wielka tragedia, nikt głupimy komentarzami nie wróci życia chłopcu który był bezbronny, ale możemy uniknąć następnym tragedią. Gdy widzimy znak 'STOP' na drodze zatrzymyjemy się. Znak zakazu działa dokladnie na tej samej zasadzie. Nie rozumiem tylko dlaczego nikt tego nie przestrzega. Tam nikogo nie powinno byc. Nie wińmy matki za nie odpowiedzialność, nie wińmy pracownikow za to jak pracują. Tu chodzi o ludzkie życie.

  14 1 Odpowiedz
 • aneta 27 lip 2013

  Moi drodzy ktos tam pisze o tym ze zakaz byl kopieli:....a czy kazdy zakazow zawsze przestrzega ..ktos pisze o nieodpowiedzialnosci matki czy ojca....nigdy w zyciu niewiemy co nas czeka i nawet jesli bedziemy jak najbardziej ostrozni i odpowiedzialni co sie ma stac to sie stanie.latwo pisac za kratki..kobieto czy ty zdajesz sobie sprawe jaki ta matka ten ojciec do konca zycia beda mieli bol!!!dzisiaj pozostalo tylko jedno pomodlic sie za tego malego Aniolka:((

  10 4 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Wg mnie, przy tego typu informacjach, powinny być wyłączone komentarze.
  Zupełnie niepotrzebne i nie na miejscu jest to przegadywanie się.

  28 1 Odpowiedz
  • 27 lip 2013

   zgadzam się. każdy swoje uwagi powinien zachować dla siebie i uszanować cierpienie bliskich chłopca.

   19 1 Odpowiedz
  • 27 lip 2013

   w 100% popieram !!!

   12 Odpowiedz
  • 27 lip 2013

   Jedyna mądra sentencja na tej stronie, ale gdyby nie to wszechwiedzący by się nie mogli wypowiedzieć , pozdrowienia dla moderatora że nie pomyślał o tym...

   9 1 Odpowiedz
  • 28 lip 2013

   A ja uważam, że każdy ma prawo do wyrażania swoich uczuć. Problem jest taki, że jeżeli jakaś myśl jest nie po myśli innych to gnoi się wszystkich na czym świat stoi. Tragedia to jedno a brak tolerancji wobec wolności słowa to kolejny odwieczny problem Polaków. Nie interesuje mnie to czy znowu dostane kupę minusów-bo i tak znam swoja wartość i moje przekonania bardziej do mnie przemawiają aniżeli te minusy, które i tak nie sa żadnym wyznacznikiem. Zabrałam udział w dyskusji ponieważ taką miałam ochotę. Jeśli uważam, że matka jest winna to zdania nie zmienię...mimo, że nie chciała...bo która by chciała śmierci własnego dziecka... Problem się tylko rozbija o to, że jeżeli będziemy publicznie ściągać winę z rodziców to każdy następny taki wypadek znowu pozostanie bez echa...jak by nic się nie wydarzyło... To chyba właśnie o to chodzi, aby napiętnować tego typy sytuacje, aby były one przestrogą dla innych, a nie jakimś kolejnym incydentem, o którym za chwilę wszyscy zapomną....Szkoda mi rodziców, bo tak jak wspominałam w poprzedniej wypowiedzi sama nim jestem, ale na litość (...) nie róbmy z tego żadnej afery...to zaraz pojawi się bezkarnie kolejna!!! Właśnie róbmy!!! Rodzice otrząśnijcie się i zacznijcie trzeźwo myśleć!!!! Bierzmy odpowiedzialność za nasze dzieci...nie zganiajmy na to, że to przypadek, że się zdarzyło, że nikt tego nie chciał...Jeśli ma się wyobraźnie to pewne rzeczy można przewidzieć, chyba że się jej nie ma... tak jak w tym wypadku... nie zmienia to jednak faktu, że nie należy rozgrzeszyć winowajców !!!!! Oni będą nosić ten ciężar do końca życia....ok... bardzo im współczuję....ale to nie powód, aby uciszyć sprawę...Wręcz przeciwnie należy ją NAGŁOŚNIĆ tak aby kolejna mamusia w towarzystwie przyjaciół nie dopuściła się do tego typu incydentu i miała głowę na karku!!!! To tyle z mojej strony! Możecie się boczyć i wyżywać na mnie, ale ja i tak swojego zdania nie zmienię!!!!

   9 13 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Zakaz kąpania, teren ogrodzony, znicze na miejscu, straż miejska w ilości zatrważającej a ludzie na całego się kąpią. Od czego jest SM? Gdzie myślenie?

  9 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2013

  Jeszcze kilka lat temu też bym osądzała rodziców, jacy nieodpowiedzialni i bezmyślni. Ale wtedy byłam bezdzietna czyt. nie miałam pojęcia o czym mówię. Dziś jestem matką i wiem,że można stać pół metra od dziecka a ono i tak może zrobić sobie krzywdę. Można na chwilę odwrócić wzrok i właśnie wtedy coś może się stać. Osobą które w takiej chwili krytykują rodziców życzę aby nigdy nie znaleźli się w podobnej sytuacji - bo los bywa przewrotny i wszystko co robimy i mówimy może się do nas wrócić.
  Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czują Ci ludzie. Nie ma nic gorszego niż utracić dziecko. Nie ma. Niewyobrażalna tragedia. Nie ma słów pocieszenia...

  24 4 Odpowiedz
 • Anna 28 lip 2013

  Ciekawe co powiesz jeżeli sama znajdziesz się w podobnej sytuacji? Czego oczywiście ci nie życzę ale jak wiesz różnie w życiu bywa i wypadki niestety chodzą po ludziach.
  Dobrze wiem co piszę ponieważ sama mam kilkunastoletnie dziecko i zdażyło się, iż na moich oczach omało nie doszło do tragedii /gdy syn miał kilka lat/. I nie byłam "kolejną mamuśką w towarzystwie przyjaciół".
  Mając pod opieką dziecko trzeba mieć przysłowiowo oczy dookoła głowy i tutaj nie ma żdnej dyskusji ale niestety czasem sekundy mogą decydować o zyciu.

  16 4 Odpowiedz
 • 29 lip 2013

  Ludzie opamiętajcie się każdego mogła spotkać taka tragedia.Nie piszcie głupot i nie osądzajcie rodziców.To był nieszczęśliwy wypadek,z całego serca żal mi chłopca a jeszcze bardziej jego rodziców,którzy będą i tak siebie za to obwiniać.

  12 2 Odpowiedz
 • Basia 29 lip 2013

  A WY MYŚLICIE ŻE MATKA TO SPECJALNIE ZROBIŁA?!!!!!!Szczerze jej i rodzinie współczuję .A dziecku nic ani nikt życia nie zwróci....

  9 3 Odpowiedz
 • 29 lip 2013

  Wszyscy jej współczują, wiadomo że nie zrobiła tego specjalnie, ale niestety osoba dorosła powinna wykazać więcej wyobraźni niż 7 letnie dzieciątko.
  W sobotę dosłownie pól metra od zniczy były wyrozkładane leżaki, kółeczka dla dzieci; zmroziło mnie. Dopiero co doszło do tragedii a kolejne osoby wciąż nie respektują zakazu kąpieli

  18 1 Odpowiedz
 • 19 sie 2013

  Chciałem tylko tyle powiedzieć ze z tego co mi wiadomo to dziecko reanimowano do przyjazdu karetki. W Myślenicach karetki nie było wiec musiała przyjechać z Pcimia której zajęło to ponad 30 min. Chłopczyk zmarł w karetce a szpital w Myślenicach odmówił jego przyjęcia!! Teraz wszyscy piszą jak by to była tylko wina matki a jest to także wina szpitala w Myślenicach bo jak może nie być wolnej karetki? Dlaczego karetka z Pcimia jechała ponad 30min? To są pytania których nikt sobie nie zadał a które powinien!!!!!! [*][*][*]

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...