Miasto

Myślenice: Miasto pełne samochodów [WIDEO]

Myślenice: Miasto pełne samochodów [WIDEO]

Rosnąca liczba samochodów, brak miejsc parkingowych, korki charakterystyczne dla dużych miast to problemy, z którymi Myślenice muszą się w końcu zmierzyć - pisaliśmy już w lutym 2011 roku. Skalę zjawiska pokazuje jeden z naszych czytelników

W filmie mirek65t zabiera nas na przejażdżkę spod centrum handlowego stara cegielnia, rondo im. Stanisława Chorobika, ul. Reja, 3-maja, teren budowy ronda, ulicą Słowackiego do placu, gdzie w październiku tego roku utworzono kolejny płatny parking, a następnie odwiedza z kamerą miejsca parkingowe przy ul. Bema, ul. Kośiuszki, gdzie zaparkowane samochody można spotkać przez cały dzień.

Rondo Śródmieście - sposób na rozładowanie korków?

Od pierwszej naszej publikacji na ten temat, podjęto decyzję o budowie w centrum miasta ronda, które ma rozładować powstające na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Niepodległości, Słowackiego i Poniatowskiego. Prace ruszyły w czerwcu 2012 roku, a w centrum miasta wprowadzono szereg zmian w organizacji ruchu. To miejsce, gdzie spotykają się główne drogi prowadzące z zachodniej części miasta w kierunku centrum i na wschód, czyli na Dolne Przedmieście.

Połamane i poprzekręcane znaki w Myślenicach

W tej części znajduje się największe zagęszczenie budynków administracji publicznej i prywatnych firm. Głównym punktem łączącym zachodnią część miasta z centrum i Dolnym Przedmieściem jest wspomniane skrzyżowanie. 

Prace przy budowie ronda przebiegają zgodnie z planem. Jeśli nie pokrzyżuje ich pogoda może zostać oddane przed Świętem Bożego Narodzenia.

Coraz więcej samochodów, mało miejsc parkingowych

Duża liczba samochodów poruszających się po Myślenicach, najczęściej skutkuje zostawianiem ich w każdym możliwym miejscu. W 2011 roku urząd miasta wraz ze strażą miejską próbowali walczyć z tym procederem wprowadzając akcję "Kierowco, parkuj po ludzku", polegającą na upominaniu nieprawidłowo parkujących kierowców oraz utrzymywaniu kontaktu mieszkańców z funkcjonariuszami.

W jednej z naszych ankiet pytamy Was w jaki sposób parkujecie w Myślenicach. Zdecydowana większość (90%) poluje na wolne, ale darmowe miejsce, natomiast co dziesiąty kierowca parkuje w płatnych strefach. W ankiecie jak dotąd oddano 446 głosów.

 

Najczęściej łamane przepisy przez kierowców i pieszych na ulicach Myślenic

Jednocześnie w mieście przybywa płatnych miejsc parkingowych. Płatne strefy parkingowe w Myślenicach znajdują się na ul: Jana Kilińskiego (tzw. Koński Rynek), przy ul. Kościuszki, na placu Rynku, Klakurki, Jordana, Bema, Gałczyńskiego i Słowackiego. W październiku na płatny został zamieniony plac przy ul. Słowackiego, skąd w 2011 roku odjeżdżały samochody prywatnych przewoźników.

Nowe miejsca parkingowe mają powstać w miejscu obecnego placu targowego przy ul. Traugutta w 2013 roku, ponieważ targowisko przeniesione zostanie na Dolne Przedmieście.

Powiązane tematy

Komentarze (27)

 • Wojtek 26 lis 2012

  a parking po busach na Słowackiego pusty stoi ;)

  13 Odpowiedz
 • 26 lis 2012

  A może by w końcu zrobić tą obiecywaną komunikację miejską? Chociażby dwie linie: z Dolnego na Górne Przedmieście, i z Zarabia pod Tarnówkę załatwiłyby sprawę. Kursy powiedzmy co 15 minut. Gdyby ludzie mieli jak dojeżdżać do pracy, czy po zakupy, to by nie brali samochodów.

  11 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 26 lis 2012

  jednak miejsca parkingowe można stworzyć co też pomoże w rozladowaniu ruchu, niestety wszystkie są płatne... patrz plac na ul. slowackiego ktory mial byc darmowy

  10 1 Odpowiedz
 • mirek@ 26 lis 2012

  haha jak zwykle do glosu muszą dojść internetowi fachowcy od wszystkiego, którzy sami nie robią wiele, ale znają się na wszystkim. chętnie obejrzałbym twój film. mirek65t od dłuższego czasu robi dobrą robotę, a liczbę samochodów widać i w tym filmie.

  tak poza tematem: DOPIERO W MATERIALE WIDEO WIDAĆ JAKIM MYŚLENICE SĄ BRZYDKIM I ZANIEDBANYM I BRUDNYM MIEJSCEM!

  a tu reklama mojego materiału vhalior, proszę mnie tam skrytykować za zdjęcie słabej jakości prosto z komórki: http://miasto-info.pl/myslenice/6080,alarmujecie-polamane-i-poprzekrecane-znaki-w-myslenicach.html

  14 7 Odpowiedz
 • 26 lis 2012

  Panie autorze mirek65t - ogólnie film fajnie zmontowany dobrze się ogląda nawet kaczka się załapała :) natomiast jeśli chciałeś pokazać zatłoczone Myślenice - średnio to wyszło. Na pewno nie wybrałeś godzin popołudniowych powrotów z pracy gdzie ciężko wjechać na rondo im. Stanisława Chorobika, czy skrzyżowanie na ul. 3-maja. To że z roku na rok jest coraz więcej samochodów i coraz ciężej się poruszać po mce to chyba każdy widzi, więc sory ale zamieszczanie takich filmików nie ma sensu.

  15 10 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...