Okolice

Pcim-Węglówka: Poszedł na grzyby. Szukali go wszyscy

Pcim-Węglówka: Poszedł na grzyby. Szukali go wszyscy

Brak kontaktu z rodziną poszukiwany grzybiarz tłumaczył rozładowanym telefonem. Szukała go rodzina i policjanci

Późnym popołudniem w środę 11 września zaniepokojona rodzina z Pcimia powiadomiła policję o tym, że jeden z domowników wybrał się rankiem do lasu na grzyby i do tej pory nie wrócił. Nie mogli nawiązać z nim kontaktu telefonicznego.

- Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Znając rysopis poszukiwanego patrole penetrowały kompleksy leśne i drogi dojazdowe w rejonie Pcim-Węglówka. Załoga z KP Dobczyce dotarła nawet do obserwatorium astronomicznego na Lubomirze, ponieważ jeden z tropów wiódł czerwonym szlakiem turystycznym w tą właśnie okolicę – niestety tam 38-latka nie udało się znaleźć - opowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Już po zmroku patrol ruchu drogowego zbadał sygnał o tym, że zaginiony mógł być widziany w okolicy kościoła w Kasince Małej. Policjanci otrzymali informację, że był tam widziany z koszykiem pełnym grzybów. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń, a brak kontaktu z rodziną tłumaczył rozładowanym telefonem.

Komentarze (3)

 • 16 wrz 2013

  kilka kilometrów przeszedł :)

  14 Odpowiedz
 • 16 wrz 2013

  Rozumiem zaniepokojoną rodzinę... ale zaczynamy nieco popadać w skrajność - rozładowany telefon, parę godzin poza zasięgiem i już rysujemy w myślach najczarniejsze scenariusze...

  16 3 Odpowiedz
 • Marcin 16 wrz 2013

  Z tego co wiem łysiczkę lancetowatą zbiera się między Sierpniem a Październikiem, może powodować znaczne oddalenia się od domu i świadomości:)

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej