Miasto

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Projekt zakwestionowany przez wojewodę

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Projekt zakwestionowany przez wojewodę

Radni miejscy z Myślenic chcieli wprowadzić program wspierający finansowo rodziny wielodzietne. Został zakwestionowany przez biuro prawne wojewody. Najprawdopodobniej planowane dopłaty dla rodzin nie dojdą do skutku

Program Myślenicka Karta Rodzina 3+ zakładał wsparcie rodzin wielodzietnych poprzez zaangażowanie samorządu, instytucji samorządowych, lokalnych instytucji, a nawet stowarzyszeń i firm. Podstawowym celem miało być wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez dopłat oraz ułatwienie jej członkom dostępu do kultury, edukacji i sportu.

Podstawą programu miało być wsparcie w wysokości 250 zł na jedno dziecko wypłacane raz w roku (jeśli rodzina liczyła trójkę dzieci) i 400 zł jeśli dzieci byłoby więcej. Dodatkowo dzieci mogły liczyć na 50% zniżki na zajęcia organizowane przez MOKiS, tj. kino, pływalnia, a także za przedszkola.

Projekt uchwały, po przyjęciu przez myślenickich radnych trafił do biura prawnego wojewody, które następnie zakwestionowało go w punktach dotyczących właśnie dopłat dla rodzin. 

Radni postanowili przyjąć nową uchwałę w sprawie wprowadzenia Myślenickiej Karty Rodzina 3+. Wyłączyli z niej punktu dotyczące pomocy finansowej. Ma obowiązywać do wyjaśnienia sytuacji z biurem prawnym wojewody.

 

Na temat Myślenickiej Karty Rodzina 3+ dyskutujecie na forum

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 2 paź 2013

  Nie możliwe że to nasi radni wymyślili. Zwykle to wyciągają od na pieniądze. Zaskoczony jestem pozytywnie tym pomysłem, ale czy nie zbliżają się małymi kroczkami wybory??

  21 6 Odpowiedz
 • 3 paź 2013

  A jak myslisz z czyich pieniedzy bedzie incjatywa finansowana? Dlaczego kase ma dostawac MOKiS, a nie inne odrazu wszystkie instytucje, organizujace inicjatywy dla dzieci?

  18 4 Odpowiedz
 • 3 paź 2013

  A może chcieli... bo wiedzieli że projekt zostanie zablokowany? A teraz pójdzie fama że "Przecież oni chcieli dać..." :) Mam nadzieję jednak że nie jest to wczesna kiełbasa...

  16 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 3 paź 2013

  Pomysł ciekawy, szkoda że niewiele z niego uda się zrealizować ;/

  12 Odpowiedz
 • 2 paź 2013

  Super pomysl

  20 15 Odpowiedz

Zobacz więcej