Okolice

Sułkowice: Zero za śmieci i połowę za przedszkole

Sułkowice: Zero za śmieci i połowę za przedszkole

Rodziny wychowujące więcej niż dwójkę dzieci w ramach Sułkowickiej Karty Rodzina 3+ mogą liczyć na zniżki w opłatach za śmieci i przedszkole

Rodziny wychowujące więcej niż dwoje dzieci będą mogły wyrobić sobie Sułkowicką Kartę Rodzina 3+, która uprawnia do zniżek - zarówno wprowadzonych przez gminę, jak też przez partnerów projektu - firmy i instytucje. 

Wprowadzone zostały ulgi m.in. w opłatach za śmieci (trzecie i następne dziecko nie płaci za śmieci, jeśli właściciel nieruchomości wypełni odpowiednią deklarację). Jeśli w rodzinie jest troje dzieci lub więcej, to opłata za przedszkole za każdą godzinę w przedszkolu (powyżej bezpłatnych 5 godzin realizacji podstawy programowej) wyniesie 50 gr, a nie 1 zł. 

Sułkowicka Karta Rodzina 3+ uprawnia do ulg udzielanych przez gminę oraz przez przyszłych partnerów - firmy i instytucje, które zechcą przystąpić do programu. 

PIOTR PUŁKA, burmistrz Sułkowic: - Zdajemy sobie sprawę, jak wysokie są koszty utrzymania w licznych rodzinach. Dlatego wykorzystujemy każdą możliwość ulżenia im i pomocy rodzicom, by mogli swoim dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju fizycznego i intelektualnego. W zasadzie u nas wszystkie możliwe świadczenia gminnych instytucji na rzecz mieszkańców są bezpłatne. Nikt nie płaci np. za wstęp na zalew, tereny rekreacyjne czy do Izby Tradycji, nie pobieramy opłat za zajęcia dla dzieci i młodzieży w klubach sportowych czy na świetlicach, mamy tanie obiady w szkołach i rozbudowany system pomocy społecznej. Teraz wprowadzamy ulgi w przedszkolach i w opłatach za śmieci - mówi burmistrz Piotr Pułka.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej