Miasto

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Zniżki dla rodzin wielodzietnych. Można składać wnioski [WIDEO]

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Zniżki dla rodzin wielodzietnych. Można składać wnioski [WIDEO]

Rodziny wielodzietne mogą składać wnioski o wydanie karty, która gwarantuje zniżki na zajęcia organizowane przez MOKiS, bilety do kina, na pływalnię i zajęcia Myślenickiego Towarzystwa Kultury. Dopłąt finansowych, mimo pierwotnego planu na razie nie będzie

Radni miejscy z Myślenic chcieli wprowadzić program wspierający finansowo rodziny wielodzietne. Został zakwestionowany przez biuro prawne wojewody. Najprawdopodobniej planowane dopłaty dla rodzin nie dojdą do skutku. Rodziny wielodzietne z gminy Myślenice wnioski o uzyskanie zniżek mogą składać w urzędzie miasta. 

Karta Rodzina 3+ jest bezpłatna i wydawana rodzinom, które mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci do ukończenia 18 roku życia. Przyznawana jest bez względu na poziom dochodów. Do członków rodziny nie zalicza się dziecka, które zawarło już związek małżeński. Kartę otrzymuje każdy z członków rodziny objętej programem.

Na razie Myślenicka Karta Rodziny 3+ zapewnia zniżki na zajęcia organizowane przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu (50%), bilety do kina w Myślenicach (50%), wstęp do Centrum Wodnego Aquarius (50%), na płatne zajęcia Myślenickiego Towarzystwa Kultury takie jak warsztat twórczy, warsztaty taneczno-artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” (5%) oraz 10% na biletowane imprezy organizowane przez Towarzystwo.

Początkowo miały być dopłaty 250 i 400 zł na dziecko

Początkowo podstawowym celem Program Myślenicka Karta Rodzina 3+ miało być wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez dopłaty oraz ułatwienie jej członkom dostępu do kultury, edukacji i sportu. Podstawą programu miało być wsparcie w wysokości 250 zł na jedno dziecko wypłacane raz w roku (jeśli rodzina liczyła trójkę dzieci) i 400 zł jeśli dzieci byłoby więcej.

Dodatkowo dzieci miały liczyć na 50% zniżki na zajęcia organizowane przez MOKiS, tj. kino, pływalnia, a także za przedszkola. Projekt uchwały, po przyjęciu przez myślenickich radnych trafił do biura prawnego wojewody, które następnie zakwestionowało go w punktach dotyczących dopłat dla rodzin.

 

Na temat Myślenickiej Karty Rodzina 3+ dyskutujecie na forum

Więcej na temat karty

Powiązane tematy

Komentarze

 • Robert 4 lis 2013

  A dlaczego nie dwudzietnym? Albo jednodzietnym? Co to za dyskryminacja? Myślicie, że jak się ma dwoje dzieci, to jest highlife? Myślicie, że mając dwoje dzieci i cały ten majdan i koszty na głowie, to zdecydujemy się na trzecie, żeby dostać zniżkę do MOKiS? Przedszkola? A to opieka przedszkolna nie jest zapewniona ustawowo? Puknijcie się w głowy. Jeśli ta akcja ma być akcją prorodzinną, to śmiechu warte. A jeśli ma być jakąś pomocą dla już posiadających +3 dzieci, to leżę i turlam się ze śmiechu... 50% zniżki jeszcze ujdzie, pójdą do kina 2x do roku zamiast raz na 2 lata, ale 5% to już jak plaskacz dla tych ludzi. Mam dwójkę dzieci, wiem jakie są realia...

  22 29 Odpowiedz
  • 4 lis 2013

   To akcja dla rodzin WIELODZIETNYCH (wg. polskiego prawa - od 3 dzieci w górę). Jeśli Ci się to nie podoba, to winy na pewno nie doszukuj się u nas, lokalnie, tylko w rządzie.

   Jakby była to akcja dla rodzin 2+ (tak jak Ty proponujesz), to teraz poczuliby się dyskryminowani Ci, którzy mają tylko jedno dziecko. Użyliby dokładnie tych samych argumentów co ty. A gdyby cofnąć jeszcze do 1+, to znów poczują się dyskryminowani Ci, którzy są bezdzietni. I tak dalej. Okazałoby się, że nagle wszystkim się należy, czyli nikt nie dostanie. Lepiej, żeby nikt nie dostał, czy jednak niech dostaną Ci, którzy na prawdę mają dużo dzieci ?

   Dobrze, że jest pewna granica. Jednym bywa lepiej, innym gorzej, ale statystycznie i wykładniczo jednak więcej problemów rodzi się, gdy się ma 3+ a nie 2 dzieci. A pewna granica dla porządku musi gdzieś powstać. Dobra inicjatywa.

   25 9 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  Zniżki dla takich rodzin to powinny być na żywność, ubrania, książki i materiały szkolne, a nie na to co zaproponowano. Nawet niekoniecznie olbrzymie zniżki 50%, które tutaj tylko ładnie wyglądają. Wystarczyło by max. 10% i już miesięcznie na np. na żywności taka rodzina sporo zaoszczędzi.
  Zwykłe pozoranctwo pomocy na tą chwilę, byle jak najtaniej. A dla nas premia za inicjatywę.

  28 4 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  Wlasnie!!!tak powinno byc!!!znizki na zywnosc!!na przejazdy itp.a nie jakies kino,plywalnia...moze jeszcze znizki do spa a ludzie gloduja!!!coza banda jedna!!! ludzie myslcie troche!!!to nie boli!!!!!

  24 6 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  Defibrylator, kompletnie nie zrozumiałeś treści postu.

  5 4 Odpowiedz
 • Magdalena 4 lis 2013

  Ja się zastanawiam, dlaczego tylko do 18 roku życia?! Moim zdaniem pomoc powinna być dla rodziców utrzymujących dzieci w czasie nauki - ponieważ po 18 większość ludzi uczy się nadal i niestety nie ma szans na pracę, z tej prostej przyczyny, że dla młodych nawet nie uczących się w zasadzie nie ma teraz roboty. I to wszystko jest na utrzymaniu rodziców... Przykładowo ktoś, kto ma 4 dzieci, z czego 2 jest na studiach, wydaje DUŻO więcej, niż ktoś kto ma 4 dzieci w wieku 13-18 lat, z tej prostej przyczyny, że dochodzą koszty dojazdów, dużo droższych materiałów do nauki, a niekiedy też mieszkania i wyżywienia poza domem.

  Już pomijam fakt, że tak jak już ktoś napisał, zniżki na kino czy basen to zwyczajna kpina - w większości rodzin wielodzietnych nawet ze zniżką dzieciaki nie mają zwyczajnie kasy na to, żeby sobie pozwolić na takie rzeczy. Dofinansowaliby lepiej coś, co jest potrzebne - np kursy językowe, albo obiady w szkole.

  Wiem co mówię, ponieważ mam 5 rodzeństwa.

  16 6 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  Ludzie, gdzie w Was umiar ? Właśnie wylistowałem sobie, co chcecie:
  1. Dopłat do żywności,
  2. Dopłat do książek,
  3. Dopłat do sportu,
  4. Dopłat do kursów,
  5. Dopłat do edukacji,
  6. Dopłat do transportu,
  7. Dopłat do mieszkań,
  8. Dopłat do jedzenia
  9. Dopłaty dla rodzin 1 dzietnych
  10. Dopłaty dla rodzin 2 dzietnych
  11. Dopłaty dla rodzin 3+ dzietnych

  Może ja zadam pytanie - do czego nie chcecie dopłat ?

  Myślicie, że jakakolwiek organizacja będzie Wam dopłacać do wszystkiego ? Wiem, że jest trudno, że nie ma pracy, ale nie zwalnia nas to od racjonalnego myślenia.

  Pani/Panie dzieńdobry - rozumiem treść Twojego postu - lepiej małą łyżką, a często niż dużą a rzadko. Z tym, że rodziny wielodzietne mają szansę na takie dopłaty z innych źródeł. A obecna karta, jak widać ukierunkowana głównie na sport i rozrywkę - pozytywny i rzadko tak wspierana gałąź na rynkach lokalnych.

  To nie jest tak, że Defibrylator nie ma nic do roboty, tylko robi hałas o nic. Szalenie irytuje mnie, że cokolwiek się dzieje na tym forum, zawsze jest z góry na dół przekreślane. Nawet, jak daje się coś ludziom zupełnie za darmo. Ogarnijcie się troszkę.

  Ostatnio wrzeszczeli niektórzy, że darmowy internet w Polsce nie ma pełnego zasięgu i nie da się na nim ściągać dużo plików. Ale jest, ROZWIJA SIĘ i jest darmowy. Jak się komuś nie podoba, zawsze może kupić lepszy.

  15 5 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 4 lis 2013

  Zniżki dla dzieci jak najbardziej ale za każde dziecko w rodzinie ubogiej powinien być strzał w gębę dla rodzica.

  12 14 Odpowiedz
 • OKOKI 4 lis 2013

  Niech zapewnią ludziom godne życie ,zarobki i pracę to żadne śmieszne dofinansowania nie będą potrzebne.

  16 8 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 4 lis 2013

   Rozumiem, że godne życie dla kawalera to średnia krajowa ale jak się ma sześcioro dzieci i żadnych kwalifikacji... To czego chcesz od państwa, pewnie 5 tyś netto za nic...
   Jesteś z SLD?...

   6 12 Odpowiedz
 • basia 4 lis 2013

  Niektórym to by się przydała akcja "darmowa prezerwatywa", bo nie sztuka jest sobie machnąć drużynę a potem ciągnąć od państwa albo co gorsza wybrzydzać.

  14 10 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 5 lis 2013

   Widzisz, i tu się pojawia problem. Niby faktycznie, dużo rodzin wielodzietnych to rodziny, które po prostu nie potrafią zapanować nad funkcjami rozrodczymi (jakkolwiek by je nie nazwać), nie znają środków antykoncepcji (przeważnie z niewiedzy lub pobudek religijnych). Tacy ludzie nie mając jak wyżywić siebie samych, rodzą dzieci na potęgę i potem płaczą, że nie mają za co żyć.

   A z drugiej strony wszędzie mówi się, że przy obecnym przyroście naturalnym możemy zniknąć z mapy świata do 100-300 lat. A na horyzoncie nie widać zmian. Brakuje rąk do pracy (tych rąk, które pomogłyby utrzymywać się wielodzietnym rodzinom i mnożyć majątek). I tak źle i tak niedobrze.

   Sfor napisał/a:

   OKOKI napisał/a:Niech zapewnią ludziom godne życie ,zarobki i pracę to żadne śmieszne dofinansowania nie będą potrzebne.Rozumiem, że godne życie dla kawalera to średnia krajowa ale jak się ma sześcioro dzieci i żadnych kwalifikacji... To czego chcesz od państwa, pewnie 5 tyś netto za nic...
   Jesteś z SLD?...

   Czyżbyś również uważał, że "chcącemu i myślącemu krzywda się nie dzieje ?". Ja przynajmniej tak uważam.

   3 3 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 5 lis 2013

   przeciez rozdaja http://miasto-info.pl/myslenice/6099,swiatowy-dzien-walki-z-aids-darmowe-prezerwatywy-na-rynku-i-apel-do-powiatu.html

   ale my zyjemy w kraju katolickim, jak seks to po koscielnemu wiec potem sa efekty...

   2 2 Odpowiedz
 • sebastian 5 lis 2013

  myślę, że kolejne albo i dwa ronda w Myślenicach powinny zrekompensować ten ból po stracie...

  4 2 Odpowiedz
 • 5 lis 2013

  Jest duża różnica 1 a 2 ..2 a 3 !!! Mam 2 dzieci i nie jest mi żal że dopłacać będą od 3 dzieci!! Niech dopłacają chociaż tyle żeby wydatki rodziców wielodzietnych wynosiły tyle ile przy 2 dzieci...jak komuś z 1 czy 2 dzieci nie pasuje to jak tacy mądrzy niech sobie "dorobią" więcej dzieci!!!

  9 2 Odpowiedz
 • 5 lis 2013

  Dlaczego u nas w kraju wciąż pokutuje przekonanie że jak już ktoś ma 3 lub więcej dzieci to niewie co to np.prezerwatywa??? Zapewniam was że znam kilka jak nie kilkanaście rodzin wielodzietnych gdzie rodzice poprostu CHCIELI MIEĆ dużą rodzinę i doskonale znają się na środkach antykoncepcyjnych. Czasem takie przekonanie o posiadaniu dużej rodziny może wynikać z pobudek i żalu do niespełnionego (rodzice jedynacy) albo z wierzeń religijnych albo poprostu do stwierdzenia : stać mnie na to więc chcę. Co oczywiście nie zmienia faktu że jak dzieci rosną to i wydatki się zwiększają i takim rodzicom TRZEBA pomagać i doceniać bo to TE dzieci bedą w przyszłości pracować na waszą emeryturę!

  6 2 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 5 lis 2013

   Oczywiście, że tak. Ale posiadanie dużej rodziny musi iść w parze z rozsądkiem. Ileż mamy przypadków, gdy rodzice decydują się na dużą ilość dzieci, wiedząc, że nie mają do tego środków, a potem pojawiają się... patologie. Bieda, niski poziom życia, życie "na kupie". Wiem coś o tym, wychowywałem się na osiedlu wśród takich rodzin. Żeby mieć wiele dzieci, trzeba się na to przygotować nie tylko mentalnie. I nie można podchodzić do sprawy - nie mam kasy, nieważne. Będę sępił od Państwa. Moim zdaniem oczywiście. Ja bym tak nie zrobił.

   4 3 Odpowiedz
 • 23 lis 2013

  Ta Myślenicka Karta Rodzina 3+ to jakiś niewypał - ściema; w dniu wczorajszym odebrałem (na siebie, żonę i trójkę dzieci) 5szt. kart, więc dzisiaj wybrałem się na myślenicki basen gdzie od pani w okienku (przy wejściu na basen) dowiaduję się że dzieci owszem mają 50% zniżki, ale mnie i zony już to nie dotyczy – płacimy „normalnie” pomimo iż te karty posiadamy.
  Jestem niemal pewien, że w kinie będzie tak samo (wspólne władze).
  Więc moje pytanie brzmi :
  Dlaczego na osoby dorosłe ( rodziców)wydawane są karty rodzina 3+ skoro i tak nie uprawniają do jakichkolwiek zniżek ?
  I dlaczego projekt nazywa się karta rodzina 3+ skoro powinien się nazywać – karta dzieci 3+ ?

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...