Miasto

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Zniżki dla rodzin wielodzietnych. Można składać wnioski [WIDEO]

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Zniżki dla rodzin wielodzietnych. Można składać wnioski [WIDEO]

Rodziny wielodzietne mogą składać wnioski o wydanie karty, która gwarantuje zniżki na zajęcia organizowane przez MOKiS, bilety do kina, na pływalnię i zajęcia Myślenickiego Towarzystwa Kultury. Dopłąt finansowych, mimo pierwotnego planu na razie nie będzie

Radni miejscy z Myślenic chcieli wprowadzić program wspierający finansowo rodziny wielodzietne. Został zakwestionowany przez biuro prawne wojewody. Najprawdopodobniej planowane dopłaty dla rodzin nie dojdą do skutku. Rodziny wielodzietne z gminy Myślenice wnioski o uzyskanie zniżek mogą składać w urzędzie miasta. 

Karta Rodzina 3+ jest bezpłatna i wydawana rodzinom, które mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci do ukończenia 18 roku życia. Przyznawana jest bez względu na poziom dochodów. Do członków rodziny nie zalicza się dziecka, które zawarło już związek małżeński. Kartę otrzymuje każdy z członków rodziny objętej programem.

Na razie Myślenicka Karta Rodziny 3+ zapewnia zniżki na zajęcia organizowane przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu (50%), bilety do kina w Myślenicach (50%), wstęp do Centrum Wodnego Aquarius (50%), na płatne zajęcia Myślenickiego Towarzystwa Kultury takie jak warsztat twórczy, warsztaty taneczno-artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” (5%) oraz 10% na biletowane imprezy organizowane przez Towarzystwo.

Początkowo miały być dopłaty 250 i 400 zł na dziecko

Początkowo podstawowym celem Program Myślenicka Karta Rodzina 3+ miało być wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez dopłaty oraz ułatwienie jej członkom dostępu do kultury, edukacji i sportu. Podstawą programu miało być wsparcie w wysokości 250 zł na jedno dziecko wypłacane raz w roku (jeśli rodzina liczyła trójkę dzieci) i 400 zł jeśli dzieci byłoby więcej.

Dodatkowo dzieci miały liczyć na 50% zniżki na zajęcia organizowane przez MOKiS, tj. kino, pływalnia, a także za przedszkola. Projekt uchwały, po przyjęciu przez myślenickich radnych trafił do biura prawnego wojewody, które następnie zakwestionowało go w punktach dotyczących dopłat dla rodzin.

 

Na temat Myślenickiej Karty Rodzina 3+ dyskutujecie na forum

Więcej na temat karty

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 4 lis 2013

  Zniżki dla takich rodzin to powinny być na żywność, ubrania, książki i materiały szkolne, a nie na to co zaproponowano. Nawet niekoniecznie olbrzymie zniżki 50%, które tutaj tylko ładnie wyglądają. Wystarczyło by max. 10% i już miesięcznie na np. na żywności taka rodzina sporo zaoszczędzi.
  Zwykłe pozoranctwo pomocy na tą chwilę, byle jak najtaniej. A dla nas premia za inicjatywę.

  28 4 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  Wlasnie!!!tak powinno byc!!!znizki na zywnosc!!na przejazdy itp.a nie jakies kino,plywalnia...moze jeszcze znizki do spa a ludzie gloduja!!!coza banda jedna!!! ludzie myslcie troche!!!to nie boli!!!!!

  24 6 Odpowiedz
 • 4 lis 2013

  To akcja dla rodzin WIELODZIETNYCH (wg. polskiego prawa - od 3 dzieci w górę). Jeśli Ci się to nie podoba, to winy na pewno nie doszukuj się u nas, lokalnie, tylko w rządzie.

  Jakby była to akcja dla rodzin 2+ (tak jak Ty proponujesz), to teraz poczuliby się dyskryminowani Ci, którzy mają tylko jedno dziecko. Użyliby dokładnie tych samych argumentów co ty. A gdyby cofnąć jeszcze do 1+, to znów poczują się dyskryminowani Ci, którzy są bezdzietni. I tak dalej. Okazałoby się, że nagle wszystkim się należy, czyli nikt nie dostanie. Lepiej, żeby nikt nie dostał, czy jednak niech dostaną Ci, którzy na prawdę mają dużo dzieci ?

  Dobrze, że jest pewna granica. Jednym bywa lepiej, innym gorzej, ale statystycznie i wykładniczo jednak więcej problemów rodzi się, gdy się ma 3+ a nie 2 dzieci. A pewna granica dla porządku musi gdzieś powstać. Dobra inicjatywa.

  25 9 Odpowiedz
 • Magdalena 4 lis 2013

  Ja się zastanawiam, dlaczego tylko do 18 roku życia?! Moim zdaniem pomoc powinna być dla rodziców utrzymujących dzieci w czasie nauki - ponieważ po 18 większość ludzi uczy się nadal i niestety nie ma szans na pracę, z tej prostej przyczyny, że dla młodych nawet nie uczących się w zasadzie nie ma teraz roboty. I to wszystko jest na utrzymaniu rodziców... Przykładowo ktoś, kto ma 4 dzieci, z czego 2 jest na studiach, wydaje DUŻO więcej, niż ktoś kto ma 4 dzieci w wieku 13-18 lat, z tej prostej przyczyny, że dochodzą koszty dojazdów, dużo droższych materiałów do nauki, a niekiedy też mieszkania i wyżywienia poza domem.

  Już pomijam fakt, że tak jak już ktoś napisał, zniżki na kino czy basen to zwyczajna kpina - w większości rodzin wielodzietnych nawet ze zniżką dzieciaki nie mają zwyczajnie kasy na to, żeby sobie pozwolić na takie rzeczy. Dofinansowaliby lepiej coś, co jest potrzebne - np kursy językowe, albo obiady w szkole.

  Wiem co mówię, ponieważ mam 5 rodzeństwa.

  16 6 Odpowiedz
 • OKOKI 4 lis 2013

  Niech zapewnią ludziom godne życie ,zarobki i pracę to żadne śmieszne dofinansowania nie będą potrzebne.

  16 8 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...