Miasto

Trwa budowa parkingu przy ul. Traugutta. Po jego otwarciu w mieście zaczną obowiązywać płatne strefy

Trwa budowa parkingu przy ul. Traugutta. Po jego otwarciu w mieście zaczną obowiązywać płatne strefy

Na terenie dotychczasowego placu targowego w centrum miasta rozebrano drewniane stragany. Powstaje tu bezpłatny, całodobowy i niestrzeżony parking. Po jego oddaniu w mieście zaczną obowiązywać nowe - płatne strefy parkingowe


Z byłego placu targowego przy ul. Traugutta zniknęły budki handlowe. W tym miejscu powstanie bezpłatny, całodobowy i niestrzeżony parking

W miejscu dotychczasowego placu targowego przy ul. Traugutta powstanie parking. Będzie bezpłatny, niestrzeżony i czynny całą dobę. - Oprócz wyrównania terenu po rozbiórce nie planujemy tam żadnych innych prac - otrzymaliśmy informację z UMiG Myślenice. Parking ma pomieścić do 170 samochodów.


Strefa płatnego parkowania Anowa strefa płatnego parkowania Bmający powstać bezpłatny parking przy ul Traugutta

Po otwarciu parkingu w tym miejscu, w mieście zaczną obowiązywać nowe strefy parkingowe i opłaty za pozostawienie samochodu. Strefa A obejmie ścisłe centrum miasta, a za pozostawienie w niej auta będziemy płacić 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Ceny abonamentu dla mieszkańców strefy A wyniosą: 300 zł rocznie, 150 zł za pół roku, 100 zł za kwartał i 50 zł za miesiąc. 100 zł będzie kosztował miesięczny abonament dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a 400 zł trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny z zastrzeżeniem wyłączności na parkowanie (tzw. koperta). Za brak opłaty za parkowanie naliczana będzie opłata podwyższona w wysokości 50 zł.

Zobacz dokładny spis ulic w strefie A i B

W strefie B obejmującej rejon w okolicy centrów komunikacyjnych przez dwie godziny nie będziemy płacić za zostawienie samochodu, jednak każda kolejna godzina będzie nas kosztować 3 zł. Mieszkańcy tej strefy nie będą płacili abonamentu.

 

Jak wynika z przeprowadzonego wśród was sondażu, w trakcie parkowania samochodu zdecydowana większość (88%) z was szuka wolnego, ale darmowego miejsca, natomiast w płatnych strefach swoje samochody zostawia co 10 mieszkaniec (12%). Od jesieni znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego będzie trudniejsze niż do tej pory.

Powiązane tematy

Komentarze (48)

 • TRUSICA TRUSICA 8 paź 2013

  Znów zmiany by żyło się lepiej....szlak!

  36 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Skoro w Wieliczce jest tak tanio to proponuję mieszkańcom strefy A by wystosowali list protestacyjny do burmistrza bo to rozbój w biały dzień, nikt nikogo nie pytał tylko wydają decyzje a cennik z rękawa. K...nóż się w kieszeni otwiera

  27 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  A jednak wkleję:

  1. Opłaty w parkometrach:

  do 30 min. - 0,50 zł.

  powyżej 30 min do 60 min - 1,00 zł.

  druga godzina - 1,20 zł.

  trzecia godzina - 1,20 zł.

  czwarta i każda następna - 1,00 zł.

  2. Abonament mieszkańca (dla osób zameldowanych w Strefie Płatnego Parkowania):

  miesięczny - 10,00 zł.

  kwartalny - 30,00 zł.

  półroczny - 60,00 zł.

  roczny - 120,00 zł.

  Tak jest w Wieliczce...

  27 1 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  to znaczy,jak mieszkam na ul.w strefie A i podjadę pod dom żeby np.wnieść do domu wózek z dzieckiem lub zaprowadzić do domu dziecko powracające z przedszkola to mam co dzień z mety zapłacić 2 zeta ? -chyba cie Maciuś porąbało.

  24 7 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  rzygam już tymi płatnymi parkingami, wszędzie tylko płać i płać , od dziś będe parkować po chodnikach wszędzie gdzie sie tylko da, dłużej burmistrza utrzymywać już nie będe!

  19 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...