Miasto

Trwa budowa parkingu przy ul. Traugutta. Po jego otwarciu w mieście zaczną obowiązywać płatne strefy

Trwa budowa parkingu przy ul. Traugutta. Po jego otwarciu w mieście zaczną obowiązywać płatne strefy

Na terenie dotychczasowego placu targowego w centrum miasta rozebrano drewniane stragany. Powstaje tu bezpłatny, całodobowy i niestrzeżony parking. Po jego oddaniu w mieście zaczną obowiązywać nowe - płatne strefy parkingowe


Z byłego placu targowego przy ul. Traugutta zniknęły budki handlowe. W tym miejscu powstanie bezpłatny, całodobowy i niestrzeżony parking

W miejscu dotychczasowego placu targowego przy ul. Traugutta powstanie parking. Będzie bezpłatny, niestrzeżony i czynny całą dobę. - Oprócz wyrównania terenu po rozbiórce nie planujemy tam żadnych innych prac - otrzymaliśmy informację z UMiG Myślenice. Parking ma pomieścić do 170 samochodów.


Strefa płatnego parkowania Anowa strefa płatnego parkowania Bmający powstać bezpłatny parking przy ul Traugutta

Po otwarciu parkingu w tym miejscu, w mieście zaczną obowiązywać nowe strefy parkingowe i opłaty za pozostawienie samochodu. Strefa A obejmie ścisłe centrum miasta, a za pozostawienie w niej auta będziemy płacić 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Ceny abonamentu dla mieszkańców strefy A wyniosą: 300 zł rocznie, 150 zł za pół roku, 100 zł za kwartał i 50 zł za miesiąc. 100 zł będzie kosztował miesięczny abonament dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a 400 zł trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny z zastrzeżeniem wyłączności na parkowanie (tzw. koperta). Za brak opłaty za parkowanie naliczana będzie opłata podwyższona w wysokości 50 zł.

Zobacz dokładny spis ulic w strefie A i B

W strefie B obejmującej rejon w okolicy centrów komunikacyjnych przez dwie godziny nie będziemy płacić za zostawienie samochodu, jednak każda kolejna godzina będzie nas kosztować 3 zł. Mieszkańcy tej strefy nie będą płacili abonamentu.

 

Jak wynika z przeprowadzonego wśród was sondażu, w trakcie parkowania samochodu zdecydowana większość (88%) z was szuka wolnego, ale darmowego miejsca, natomiast w płatnych strefach swoje samochody zostawia co 10 mieszkaniec (12%). Od jesieni znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego będzie trudniejsze niż do tej pory.

Powiązane tematy

Komentarze

 • TRUSICA TRUSICA 8 paź 2013

  Znów zmiany by żyło się lepiej....szlak!

  36 10 Odpowiedz
  • profesor profesor 8 paź 2013

   Szlag, pisze się szlag nie szlak. Chyba, że chodzi ci o szlak turystyczny, on może wpływać na to, że żyje się lepiej - np. turystom.

   Co do tematu, niepokoi mnie informacja prosto z urzędu, a mianowicie: "Oprócz wyrównania terenu po rozbiórce nie planujemy tam żadnych innych prac". Przecież ten plac wygląda koszmarnie, nie mówiąc już o dziurach i nierównościach... Dlaczego w naszym kraju wszystko co darmowe ma być byle jakie?

   24 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  I bardzo dobrze, że Urząd nie planuje tam żadnych prac. Po co Ci nowy asfalt na parkingu na którym będzie stało kilkanaście aut ?

  Nie lepiej zamiast zmieniać nawierzchnię na parkingu zrobić nową na jakiejś ulicy na której tysiące samochodów przejeżdżają i niszczą sobie zawieszenie ?

  Pomyśl trochę ....

  12 17 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 8 paź 2013
  profesor napisał/a:

  trusica napisał/a:Znów zmiany by żyło się lepiej....szlak!Szlag, pisze się szlag nie szlak. Chyba, że chodzi ci o szlak turystyczny, on może wpływać na to, że żyje się lepiej - np. turystom.

  profesor, bońć tak dobry i wylewaj sfuj psełdonałkowy beukot f temacie, ktury sam załorzyłeś. Jerzeli forómowicze bendom hcieli, to do niego zajżom. Na fszeli wypadek podajeł link: http://forum.miasto-info.pl/edukacja/2912,profesor-radzi-czyli-edukacja-na-blogu-pt-polska-jezyka-trudna-jezyk.html#c108478

  Morzesz tam cytować fszystkie fpatki jenzykowe, jakie tyko znajdziesz f całym internecie, ale inne tematy zostaf f spokojó. S tego, co widze, to wiele osup trafia szlaK, czytajonc Ciebie.
  Pozdrawiam

  A co do tematu, to z wielką radością czekam na zmiany w ruchu, jak i na nowe rondo na ul.Kazimierza Wielkiego i ul.Słonecznej.

  21 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Cytat"Co do tematu, niepokoi mnie informacja prosto z urzędu, a mianowicie: "Oprócz wyrównania terenu po rozbiórce nie planujemy tam żadnych innych prac". Przecież ten plac wygląda koszmarnie, nie mówiąc już o dziurach i nierównościach... Dlaczego w naszym kraju wszystko co darmowe ma być byle jakie?"
  Nie będą naprawiać nawierzchni bo to tylko zasłona dymna z tym parkingiem,po paru miesiącach okaże się że stoi kilka aut tak jak na Słowackiego i uzna się że tak atrakcyjna działka w centrum nie może się marnować a jaki będzie ciąg dalszy ....ktoś kupi za dobrą cenę .

  10 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2013
  Kaper napisał/a:

  profesor napisał/a:trusica napisał/a:Znów zmiany by żyło się lepiej....szlak!Szlag, pisze się szlag nie szlak. Chyba, że chodzi ci o szlak turystyczny, on może wpływać na to, że żyje się lepiej - np. turystom.
  profesor, bońć tak dobry i wylewaj sfuj psełdonałkowy beukot f temacie, ktury sam załorzyłeś. Jerzeli forómowicze bendom hcieli, to do niego zajżom. Na fszeli wypadek podajeł link: http://forum.miasto-info.pl/edukacja/2912,profesor-radzi-czyli-edukacja-na-blogu-pt-polska-jezyka-trudna-jezyk.html#c108478

  Morzesz tam cytować fszystkie fpatki jenzykowe, jakie tyko znajdziesz f całym internecie, ale inne tematy zostaf f spokojó. S tego, co widze, to wiele osup trafia szlaK, czytajonc Ciebie.
  Pozdrawiam

  Tak cię boli, że ktoś zwraca uwagę na błędy w pisowni? Tak ci to przeszkadza, że ktoś próbuje innych czegolowiek nauczyć? Nie rób z siebie debila lepiej i przestań wypisywać bzdury.

  Niestety obecnie coraz więcej ludzi nie potrafi poprawnie używać języka polskiego w mowie i piśmie. Bierze się to głównie stąd, że coraz mnie osób czyta książki. Nic tak jak książki nie uczy poprawnej polszczyzny. Jak człowiek czyta regularnie to pisownie większości słów czy wyrażeń automatycznie zapamiętuje nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

  Wracają do meritum, powinno się zwracać ludziom uwagę jeśli popełniają błędy. Choćby po to, żeby czegoś się nauczyli. Wiem, że nasz język jest trudny ale czy naprawdę musimy go kaleczyć? Nie, nie musimy. Nie trzeba wcale tak wiele, aby pisać i mówić poprawnie. Jak to mówią, wystarczy chcieć...

  12 17 Odpowiedz
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 8 paź 2013

   Problem polega na tym, że profesor usiłuje za wszelka cenę być Miodkiem i Bralczykiem miasto-info, a co mu zupełnie nie wychodzi i w wielu tematach zostało wykpione przez innych forumowiczów.
   Wtrącając uwagi dotyczące poprawnej pisowni, profesor niepotrzebnie odwraca uwagę od głównego tematu (choćby nawet teraz), przez co zamiast koncentrować się na jego istocie, niepotrzebnie go rozciągamy. Ty sam nie wniosłeś do niego nic, a skupiłeś się tylko na obrażaniu.

   11 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  I jak to bywa na tym forum z tematu głównego zrobi się magiel i dyskusja o wszystkim.I o to właśnie chodzi,odpowiednia wrzutka i po temacie.

  17 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  O tym jak to się robi w Wieliczce, mieście leżącym niemalże na przedmieściach Krakowa.

  http://www.wieliczka.eu/pl/12762/0/Strefa_Platnego_Parkowania.html

  Zwróćcie uwagę na ich cennik.

  Myślenice wiadomo, bogate miasto i okolica, więc ceny prawie jak w Krakowie. "Na pewno" przysporzy to klientów lokalnym małym sklepom w centrum...

  14 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  A jednak wkleję:

  1. Opłaty w parkometrach:

  do 30 min. - 0,50 zł.

  powyżej 30 min do 60 min - 1,00 zł.

  druga godzina - 1,20 zł.

  trzecia godzina - 1,20 zł.

  czwarta i każda następna - 1,00 zł.

  2. Abonament mieszkańca (dla osób zameldowanych w Strefie Płatnego Parkowania):

  miesięczny - 10,00 zł.

  kwartalny - 30,00 zł.

  półroczny - 60,00 zł.

  roczny - 120,00 zł.

  Tak jest w Wieliczce...

  27 1 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  to znaczy,jak mieszkam na ul.w strefie A i podjadę pod dom żeby np.wnieść do domu wózek z dzieckiem lub zaprowadzić do domu dziecko powracające z przedszkola to mam co dzień z mety zapłacić 2 zeta ? -chyba cie Maciuś porąbało.

  24 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Skoro w Wieliczce jest tak tanio to proponuję mieszkańcom strefy A by wystosowali list protestacyjny do burmistrza bo to rozbój w biały dzień, nikt nikogo nie pytał tylko wydają decyzje a cennik z rękawa. K...nóż się w kieszeni otwiera

  27 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Dokładnie tak., Co innego Kraków, spore i zatłoczona aglomeracja z alternatywą w postaci komunikacji miejskiej. U nas komunikacji prawie zero. Nawet jak ktoś chciałby przyjechać busem do Myślenic to będzie musiał taszczyć swoje zakupy na plac busów. Teraz ludzie są wygodni, więc każdy chce podjechać jak najbliżej autem. Trzeba zatem budować bezpłatne parkingi. Drugim takim miejscem powinien być plac przy ul. Słowackiego gdzie stały busy i powinno się szukać kolejnych miejsc i zadbać o nie (a nie że "nie planowana jest żadna nawierzchnia...). A tak ludzie siłą rzeczy przenoszą się do galerii handlowych i supermarketów mniej lub bardziej świadomie wykańczając lokalny handel, który jest ostatnią ostoją lokalnych miejsc pracy czy tez samozatrudnienia. Jak wiadomo niemal nie mamy już przemysłu, więc warto by było zadbać, żeby ludzie zostawiali pieniądze w centrum miasta. Nie ma u nas turystyki ażeby wszystkie sklepy zamienić jak w Krakowie na lokale gastronomiczne ani sklepy z pamiątkami. Póki co to przybywa tylko całodobowych sklepów z alkoholami co tylko świadczy o upadku miasta i postępującej biedzie skoro ludzie topią smutki w gorzale - tu akurat jesteśmy w czołówce województwa... (U nas co prawda na szczęście największa "Galeria" jest z grubsza "lokalna" tzn. w rękach z grubsza lokalnego przedsiębiorcy- mam namyśli Jana... Jak pokazuje Wieliczka i miasto coś z tego ma a nie zniechęca to ludzie do krótkiej wizyty w mieście i zrobienia np. zakupów. U nas do każdych zakupów należy doliczyć 2-4 zł kosztów parkingu.

  17 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  p.s jedynym chyba argumentem wyższych niż w Wieliczce cen za parkowanie może być chwalebne zatrudnianie parkingowych. W Wieliczce są parkometry.

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Może ktoś wie ile wpływa do budżetu gminy od zarządzających parkingami w Myślenicach bo może się okazać że to znikoma kwota i robi ktoś niezły biznes.Pytam dlatego bo jeszcze nie tak dawno gmina otrzymywała miesięcznie od busiarzy sporą sumkę za plac na Słowackiego a teraz jest tam płatny parking i stoi kilka samochodów.Idę o gruby zakład że rocznie gmina nie otrzymuje od dzierżawcy tyle ile płacili busiarze miesięcznie.
  Co do listu protestacyjnego to dobry pomysł nasza władza tak dba o obywatela i konsultuje ze społeczeństwem wszystkie decyzje że na pewno wezmą pod uwagę głos mieszkańców.

  15 3 Odpowiedz
 • Magdalena 8 paź 2013

  Ulicę Reja sobie mogli jeszcze darować... :(

  7 5 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Dlaczego miasto-info.pl kolejny raz powiela swój błąd? Parking przy ul. Słowackiego (dawny dworzec busów) nie należy do strefy A, ani do żadnej innej strefy. Jest to osobny parking

  2 3 Odpowiedz
  • 8 paź 2013

   - No w sumie to masz racje, że nie należy. Może być jednak tak, że będzie należał do nowej strefy A od kiedy zacznie ona obowiązywać. Dlatego tak zaznaczono na mapce. No chyba, że źle interpretuję ten artykuł. Zobaczymy jak będzie.

   3 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Dlaczego miasto-info.pl kolejny raz powiela swój błąd? Parking przy ul. Słowackiego (dawny dworzec busów) nie należy do strefy A, ani do żadnej innej strefy. Jest to osobny parking

  krowka123 napisał/a:

  Może ktoś wie ile wpływa do budżetu gminy od zarządzających parkingami w Myślenicach bo może się okazać że to znikoma kwota i robi ktoś niezły biznes.Pytam dlatego bo jeszcze nie tak dawno gmina otrzymywała miesięcznie od busiarzy sporą sumkę za plac na Słowackiego a teraz jest tam płatny parking i stoi kilka samochodów.Idę o gruby zakład że rocznie gmina nie otrzymuje od dzierżawcy tyle ile płacili busiarze miesięcznie.
  Co do listu protestacyjnego to dobry pomysł nasza władza tak dba o obywatela i konsultuje ze społeczeństwem wszystkie decyzje że na pewno wezmą pod uwagę głos mieszkańców.

  Dokładnych wartości nie znam, ale około 70% bierze gmina.

  2 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  [cytat=Warmer84]
  Wracają do meritum, powinno się zwracać ludziom uwagę jeśli popełniają błędy.

  do warmer84 Wracają do meritum, powinno się zwracać ludziom uwagę jeśli popełniają błędy. ....

  Wracając do meritum...trzymajmy się tematu...a nie notorycznego czepiania się ludzi i podważania ich wypowiedzi...Warmer zauważyłam taką zależność, że przy każdym nowym poście strasznie się udzielasz, ale mało treściwie w konkretnym temacie.... Twoje jestetstwo na MI polega na gnojeniu innych....Nie wiem czy masz jakieś zachwiania osobowości, że tak notorycznie wszystkich krytykujesz? A może to malkontentyzm? A może serial z serii "SIAŁA BABA MAK NIE WIEDZIAŁA JAK"?.... Znowu odechciało mi się dyskusji...bo Warmer jak zwykle zaatakuje ;-P

  4 5 Odpowiedz
  • 8 paź 2013

   Ja zaatakuję? Póki co to ty mnie atakujesz... Ja krytykuję? A kto skrytykował profesora? Czy według ciebie stawanie w czyjejś obronie to coś złego? Zauważ, że nie obrażam nikogo tym co piszę. Nie używam epitetów i nikogo bez powodu nie atakuję. Jak ktoś robi z siebie idiotę, to niech nie czeka, że będę mu bił brawo. Dla mnie takie zachowanie jak kapera w stosunku do profesora, właśnie tak można ocenić. Powiedz, czy wpis kapera wniósł cokolwiek do dyskusji? Nic wartościowego oprócz krytyki drugiego człowieka, który po prostu zwrócił uwagę na błąd popełniony przez jednego z komentujących. Ba, idźmy dalej. Czy twój post wniósł cokolwiek do dyskusji oprócz rzucania się na mnie? Zarzucasz mi coś, podczas gdy sama zachowujesz się nie lepiej. Już pokazałaś w jednym wątku jak wygląda dyskusja w twoim wykonaniu. Twoich wywodów o zachwianiach osobowości nawet nie skomentuję bo do takiego poziomu się zniżał nie będę. Nie miało by to zresztą sensu bo i tak to ja byłbym ten zły, atakujący i obrażający innych. Jak zwykle łatwiej jest dostrzec źdźbło w oku drugiego niż belkę w swoim.

   PS Dzięki za pokazanie mi błędu w moim poprzednim poście. Czasem mi się zdarza błędy popełniać ale gdy mi ktoś zwraca uwagę to nie pluję na niego a dziękuje mu. Człowiek uczy się na błędach. Niestety błędu, o którym mowa, już nie mogę poprawić.

   4 4 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Zalazłeś mi za skórę a propo ronda przy Słonecznej....więc mam Cie na oku :-) Jeździłeś po mnie i po innych także...jak po psie...Nie tak wyglądają rozmowy na poziomie....

  5 3 Odpowiedz
  • 10 paź 2013

   No tak, sprawdza się to co napisałem jakiś czas temu: "Jak zwykle łatwiej jest dostrzec źdźbło w oku drugiego niż belkę w swoim.". Poza tym, jak już chcesz mnie atakować to miej odwag napisać prawdę a nie kłamstwami uderzać. Na tamtym forum napisałem to co myślę i po nikim, jak to napisałaś, "nie jeździłem". Napisałem po twoim kilka ostrzejszych zdań ale naprawdę nie bez powodu. Co do tych "innych". Tylko jednej osobę oprócz ciebie zwróciłem uwagę i to tylko dlatego, że zostałem sam zaatakowany i zwyczajnie się broniłem. Jak więc śmiesz mi zarzucać, że po kimkolwiek "jechałem" w tamtym wątku? Powtarzam, jak już żywcem chcesz mnie atakować to sięgaj po argumenty zgodnie z prawdą a nie wyssane z palca.

   Zamiast tyle "śledzić" innych spójrz lepiej na siebie, na swoją postawę. Od ciebie aż kipi egoizmem i zarozumiałością. Poczytaj czasem to co wypisujesz na tym forum to może zrozumiesz co mam na myśli.

   PS. Jeżeli tym, że opowiedziałem się za przestrzeganiem prawa przy parkowaniu, zalazłem ci za skórę, to doprawdy ciekawą laurkę sobie wystawiasz ...

   2 5 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  A niech profesor poprawia - swojego czasu na jakimś forum to zapowiedział. Skoro moderator strony nie dba o polszczyznę to ktoś musi. A wracając do tematu - dlaczego opłata od przedsiębiorców już za październik jest wyższa skoro parking nie jest gotowy? Najwyższa pora wprowadzić parkomaty (parkingowi nie znikną bo ktoś będzie musiał kontrolować wnoszenie opłat). Wtedy opłata będzie za faktyczny czas postoju np. 10 minut 20 gr. Komuś się w ... poprzewracało z tym cennikiem. Łatanie dziury budżetowej z pieniędzy podatników. Nie tędy droga. Pora pomyśleć o parkingach bezpłatnych przy drogach wjazdowych do miasta i komunikacji miejskiej. Trzeba wejść w XXI wiek a nie zaścianek.

  6 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013
  Warmer84 napisał/a:

  Viking napisał/a:Dlaczego miasto-info.pl kolejny raz powiela swój błąd? Parking przy ul. Słowackiego (dawny dworzec busów) nie należy do strefy A, ani do żadnej innej strefy. Jest to osobny parking- No w sumie to masz racje, że nie należy. Może być jednak tak, że będzie należał do nowej strefy A od kiedy zacznie ona obowiązywać. Dlatego tak zaznaczono na mapce. No chyba, że źle interpretuję ten artykuł. Zobaczymy jak będzie.

  Na mapie publikowanej jakiś czas temu w Gazecie Myślenickiej ten parking nie był zaznaczony jako należący do strefy więc jest to ewidentny błąd redakcji tej witryny.

  1 3 Odpowiedz
 • OKOKI 8 paź 2013

  Każdy sposób jest dobry by obdzierać ze skóry mieszkańców własnego miasta.

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Cytat" Pora pomyśleć o parkingach bezpłatnych przy drogach wjazdowych do miasta i komunikacji miejskiej. Trzeba wejść w XXI wiek a nie zaścianek."
  Dla tych którzy tak optują za komunikacją miejską nadarzyła się nie lada okazja-oto syndyk sprzedaje te nowoczesne autobusy po Śp PKS to nic tylko kupować i robić zawrotne interesy na komunikacji miejskiej.
  Tak weszliśmy w XXI wiek ale nie wyszliśmy z zaścianka i nie prędko będziemy Międzyzdrojami Małopolski.To że ktoś postawi blaszak na środku betonowego placu i nazwie go hucznie najnowocześniejszym targowiskiem w tej części Europy nie zrobi z nas metropolii.Płatne parkingi mają sens w dużych miastach ale kompletnie nie sprawdzają się na wsi.

  3 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  rzygam już tymi płatnymi parkingami, wszędzie tylko płać i płać , od dziś będe parkować po chodnikach wszędzie gdzie sie tylko da, dłużej burmistrza utrzymywać już nie będe!

  19 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013
  naslu napisał/a:

  żygam

  Naucz się pisać poprawnie po polsku a potem się wypowiadaj ...

  naslu napisał/a:

  od dziś będe parkować po chodnikach wszędzie gdzie sie tylko da

  Tylko nie parkuj na bramach wjazdowych do posesji bo Ci odholują auto na twój koszt albo dostaniesz mandat ...

  6 12 Odpowiedz
 • 8 paź 2013
  Sójka napisał/a:

  naslu napisał/a:żygam Naucz się pisać poprawnie po polsku a potem się wypowiadaj ...

  naslu napisał/a:od dziś będe parkować po chodnikach wszędzie gdzie sie tylko daTylko nie parkuj na bramach wjazdowych do posesji bo Ci odholują auto na twój koszt albo dostaniesz mandat ...

  a gdzie masz tam błąd? zmień okulary lub leki po za tym to sójka już wypad za morze:D

  8 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Edytować to każdy głupi umie jak się już zwróci uwagę ...

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 paź 2013

  Maciejowi postawić parkingowego na tydzień przy szlabanie na dziedzińcu UMiG, będzie płacił i szybko będą darmowe parkingi...
  Ogólnie szkoda gadać...

  7 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Bardzo jestem ciekaw jaki procent urzędników z UMiG będzie lokować swoje fury na tym parkingu.
  Coś mi się dziwnie wydaje, że to dla nich to "przedsięwzięcie".........

  11 2 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  instalacja parkometrów spotkała by się z aprobatą większości kierowców, po prostu opłata za faktyczny czas postoju jest uczciwa.

  9 2 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  Zamiast robić strefi parkingowe uszczuplając tym sposobem kieszenie zwykłych szarych obywateli, proponuję obniżyć wynagrodzenie miesięczne glównych urzędników naszego regionu..... zapewne wpływ do kasy naszego miasta bedzie zdecydowanie większy...... i mieszkańcy też będą zadowoleni.... :)

  15 1 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  X lat temu zatrzymalam sie na placu Kilinskiego doslownie na niespelna 3 minuty.Poszlam do szewca,ale bylo nieczynne.Parkingowy chcial mnie skasowac na 2zl.Nie pomoglo tlumaczenie,ze doslownie stoje tu moment.Podalam m wiec bannot 200l i w ten oto sposob uniknelam tej oplaty,ale nie uniknelam zlosliwosci;)

  5 15 Odpowiedz
  • Magdalena 9 paź 2013

   I co? Dumna jesteś z siebie? :/ Parkingowy to Twoim zdaniem Duch Święty, który ma obowiązek wiedzieć gdzie i na jak długo wychodzisz? Parkingi płatne są oznaczone - nie chcesz, to na nich nie parkuj, a nie wymiguj się od opłaty! Parkingowy, to nie złośliwy zżeracz pieniędzy za nic - TO JEST JEGO PRACA!
   Zdajesz sobie sprawę, że ten parkingowy musiał zapłacić z własnej kieszeni za bloczek, który Ci wypisał? Masz w ogóle świadomość ILE zarabia taki parkingowy na godzinę?! Wyobraź sobie, że prawie poł godziny ten biedny człowiek musiał użerać się z takimi jak Ty, żeby później zapłacić za Ciebie, powinnaś się wstydzić, a nie chwalić tym na forum publicznym :/ to jest normalne złodziejstwo i to z premedytacją!

   13 2 Odpowiedz
  • 10 paź 2013

   No to życzę Ci, żebyś kiedyś straciła dobrą posadkę i z konieczności musiała pracować po 101-11 godzin dziennie za 5zł na godzinę tak jak parkingowi. Wtedy zobaczysz jak oni mają przechlapane.

   1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 paź 2013

  A czy ktoś wie ile wpływa miesięcznie do gminy od zarządzających parkingami lub gdzie to znaleźć?Mielibyśmy wtedy jasność o co w tym wszystkim chodzi .

  Odpowiedz
 • 10 paź 2013

  oprocz wykonywania obowiazkow trzeba tez czasami pomyslec i byc czlowiekiem.Duchem sw.parkingowy nie jest i,ale skoro mu tlumacze i prosze,ze potrzebuje sie zatrzymac na 2minutki tylko-to mogl odpuscic a nie byc takim formalista.
  To moje zdanie a WY mozrecie miec iinne.
  To podobnie jak czepiacie sie w innych postach o glupie wymogi urzednikow-a oni tez wymagaja tego co narzucono w przepisach.
  Casami ktos jest bardziej papieski niz papiez.

  6 Odpowiedz
  • 11 paź 2013

   No tak, dla jaśniepani borowej mają być parkingi za darmo bo ona "tylko na minutkę". Jak ci nie wstyd takie rzeczy wypisywać?
   W końcu korzystasz z usługi czyż nie? No a czymże jest niezapłacenie z za wyświadczoną ci usługę jeśli nie wyłudzeniem tejże usługi?

   Parkingowi są z tego co wiem rozliczani z każdego sprzedanego bloczka. Zastanawiam się co się dzieje jeśli parkingowy wypisze bloczek a kierowca opłaty nie uiści. Ktoś wyżej napisał, że parkingowy ze swojej kieszeni musi taki bloczek opłacić. Jeżeli tak jest, to mnie byłoby wstyd nie zapłacić za parking wiedząc, że przeze mnie parkingowy straci część ciężko zarobionych pieniędzy. Ja, mimo, że nie jestem parkingowym to wiem co znaczy praca po 10-11 godzin dziennie bo sam tak pracuję. Tym bardziej więc nie śmiałbym działać na szkodę tym, którzy tyle czasu muszą pracować aby zarobić cokolwiek.

   5 Odpowiedz
 • 11 paź 2013

  to widac,ze masz lekka prace i niezbyt wymagajaca skoro w trakcie masz czas na czytanie forum i dopisywanie komentarzy

  2 Odpowiedz
 • Magdalena 11 paź 2013

  borowa, a Ty niby skąd wiesz w jakich godzinach Twój rozmówca pracuje? :| - napisał tylko ILE godzin dziennie, ale nie wspomniał od której do której i z jakimi przerwami...

  Odpowiedz
 • 11 paź 2013

  musi miec wyjatkowo nienormowany czas pracy;)patrzac na rozne pory jego wypowiedzi ,nie tylko w tym temacie.
  zresta wiekszosc ludzi uwaza ,ze pracuje bardzo ciezko i bardzo solidnie

  Odpowiedz
  • 11 paź 2013

   A może pracuje przy komputerze i wolne chwile wykorzystuje aby zajrzeć na forun? Nie oceniaj tak lekko ludzi.

   1 1 Odpowiedz
 • Magdalena 11 paź 2013

  niektórzy ludzie pracują na nocne zmiany i wypoczywają serfując w sieci - "nienormowany czas pracy" niekoniecznie oznacza opieprzanie się :|

  Ja bym raczej powiedziała, że większość ludzi mierzy innych własną łyżką... If you know what i mean.

  1 1 Odpowiedz
 • 12 paź 2013
  Viking napisał/a:

  borowa napisał/a:musi miec wyjatkowo nienormowany czas pracy;)patrzac na rozne pory jego wypowiedzi ,nie tylko w tym temacie.
  zresta wiekszosc ludzi uwaza ,ze pracuje bardzo ciezko i bardzo solidnieA może pracuje przy komputerze i wolne chwile wykorzystuje aby zajrzeć na forun? Nie oceniaj tak lekko ludzi.

  I tu masz rację. Pracuję na komputerze choć nie tylko. Czasem się zdarza chwila wolnego to się na forum zajrzy. Już nie mówię o przerwach w pracy, które mi przysługują.

  Wracając do tematu: Parkingowy pracuje po to by zarobić na siebie i ewentualnie rodzinę. Jakim prawem ma jeszcze płacić za kogoś, komu żal kilku złotych na opłacenie usługi, z której skorzystał? Dla mnie to jest po prostu wyłudzenie. Jak komuś nie wstyd tak robić to jego sprawa. Tylko niech nie oczekuje ode mnie pochwały bo takie zachowanie zasługuje jedynie na pogardę.

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej