Sport

Zapasy: Złoty, trzy srebrne i trzy brązowe medale dla zawodników Dalinu

Zapasy: Złoty, trzy srebrne i trzy brązowe medale dla zawodników Dalinu

Złoty medal wywalczył Karol Stachura, wygrywając w finale z Markiem Robertem z Katowic. Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Chytra, Maciej Turała i Mateusz Panuś

 

Złoty medalista Karol Stachura

Krzysiek prowadząc na punkty po pierwszej rundzie przegrał finałową walkę z Gabrielem Jurkiewiczem z Tyszowców przez położenie na łopatki. Maciek tym razem musiał uznać wyższość Dominika Sztaby z Lidzbarka Warmińskiego, któremu uległ na punkty. Mateusz po zaciętej walce przegrał finał z Adrianem Gajewskim z Chełma. 

Brązowe medale zdobyli: Adrian Poradzisz, Andrzej Panuś i Karol Turała. Jakub Majda, Arek Majda, Piotr Papiernik i Piotr Horab zajęli punktowane miejsca w pierwszej ósemce (organizatorzy do tej pory nie dostarczyli komunikatu końcowego zawodów).

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Karol Stachura i Mateusz Panuś. Karol tym razem przełamał się i nie popełnił żadnego błędu, a jego walki jak zwykle były bardzo emocjonujące i efektowne. Dwa rzuty wykonane przez niego otrzymały maksymalną ocenę 5 punktów. Mateusz w najliczniejszej kategorii wagowej stoczył aż 6 walk, z których 5 wygrał w bardzo ładnym stylu.

W zawodach uczestniczyło 96 zawodników z 11 klubów województw małopolskiego, śląskiego, lubelskiego, i mazowieckiego.

Dalin pod wodzą trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza reprezentowali: Krzysztof Chytra - kat. wagowa do 27 kg, Adrian Poradzisz – kat. wagowa do 35 kg, Andrzej Panuś –kat. wagowa do 42 kg, Karol Turała –kat. wagowa do 47 kg, Maciej Turała-kat. wagowa do 50 kg, Karol Stachura –kat. wagowa do 54 kg, Piotr Papiernik –kat. wagowa do 63 kg, Arkadiusz Majda – kat. wagowa do 63 kg, Mateusz Panuś –kat. wagowa do 63 kg, Piotr Horab - kat. wagowa do 69 kg, Jakub Majda -kat. wagowa do 85 kg.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej