Zapasy: Ostatni sprawdzian myśleniczan przed Mistrzostwa Polski

W zawodach uczestniczyło stu zawodników z 18 klubów polskich, oraz zawodnicy z Litwy. Klub Sportowy „Dalin” reprezentowało trzech zawodników

Arkadiusz Majda, Robert Proszkowiec, Maciej Turała, Karol Stachura

Byli to: Maciej Turała (kat. wagowa do 47 kg), Karol Stachura (do 53 kg), Arkadiusz Majda (do 66 kg). Dla wszystkich startujących w turnieju był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w tej grupie wiekowej. Myśleniczanie nie zdobyli medali, lecz swoją postawą pokazali, że zaliczają się do ścisłej czołówki.

Karol Stachura i Maciek Turała zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych. Karol w najliczniejszej kategorii wagowej stoczył pięć walk z których trzy wygrał. Maciek stoczył zaciętą walkę o brązowy medal z Jackiem Pokraką z Cementu Gryf Chełm. Mniej szczęścia miał Arek Majda, który przegrał dwie walki z późniejszymi medalistami - złotym i brązowym.

Równolegle z turniejem młodzików odbywały się w Warszawie Mistrzostwa Polski Weteranów, w których uczestniczył Robert Proszkowiec. Zgłosił się do zawodów w kategorii wagowej do 110 kg zarówno w stylu wolnym jak i klasycznym. W stylu klasycznym nie obronił tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem i zajął drugie miejsce, natomiast w stylu wolnym zdobył brązowy medal. Należy dodać, że w stylu klasycznym Robert przegrał tylko z aktualnym Wicemistrzem Świata Weteranów Rafałem Koszowskim z Kostrzyna, na co dzień trenującym w Anglii.

Pierwsze punkty w tej walce zdobył nasz zawodnik, lecz później rutynowany Koszowski zablokował próbę rzutu i wygrał przez położenie na łopatki. Najładniejszą walkę Robert stoczył z Piotrem Olszewskim z Grajewa. Zaraz na początku wykonał rzut suplesowy, po którym przeciwnik właściwie stracił ochotę do dalszej walki i po chwili walka zakończyła się przez położenie na łopatki.