Miasto

Rondo gotowe. Jak oceniacie jego wykonanie?

Rondo gotowe. Jak oceniacie jego wykonanie?

Rondo na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej zostało dopuszczone do ruchu. Jak oceniacie wykonanie skrzyżowania?

Zapowiedzi starosty o ukończeniu ronda na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej do końca listopada, znalazły pokrycie w rzeczywistości. Rondo zostało oddane do użytku kilka dni temu.

Prace nad przebudową skrzyżowania rozpoczęły się w październiku. Budowa ronda kosztowała 175 tys. zł. W całości sfinansowało ją starostwo powiatowe. Wielkością przypomina rondo im. Stanisława Chorobika. Jego średnica zewnętrzna wynosi 22 m, a szerokość jezdni 6 m. Drogi wlotowe na rondo są szerokie na 3,5 m, a wylotowe – na 4 m.

Nadal obowiązuje nakaz skrętu w prawo z ul. Rzemieślniczej w Żeromskiego

Na czas przebudowy skrzyżowania na ul. Słonecznej i Rzemieślniczej zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.  Mimo, że mieszkańcy mogą korzystać z ronda, ulica Rzemieślnicza nadal jest jednokierunkowa i można się na niej poruszać wyłącznie w stronę ul. Żeromskiego, gdzie na wyjeździe na kierowców czeka nakaz skrętu w prawo - w kierunku ronda Chorobika.

 

Powiązane tematy

Komentarze (52)

 • 4 gru 2013

  To tylko świadczy, że za kierownicę siadają niedoróbki samochodowe. Ronda mają przeróżne kształty i wystarczy szanować zasady poruszania się po nich.

  91 16 Odpowiedz
 • mirek@ 4 gru 2013

  kolejny budowlany bubel! jadac od dolnego przedmiescia w ogole nie widac ze dojezdza sie do ronda! juz dwa razy mialem tam przypadek ze kierowcy z dolnego jada prosto jakby mieli pierwszenstwo bo od tej strony zamiast okregu jest prosta droga!! to jakas pomylka a nie rondo

  86 66 Odpowiedz
 • 4 gru 2013

  Droga AAgnieszko nie bądź egoistką, rozładował Ci się ruch na Słonecznej ale innym naładował na Rzemieślniczej, przejedź się około 2-giej-3-ciej to zobaczysz co się dzieje, a zmiany organizacji ruchu można robić np. z Zarabia na Tarnówkę przez Osieczany, z Górnego na Dolne przez Sułkowice itd. , wielka oszczędność dla miasta, nie trzeba by remontować ani sprzątać ulic a co dopiero coś budować. A wracając do ronda to jeszcze nie jest oddane, muszą jeszcze namalować oznaczenia poziome, wtedy będzie bardziej widoczne, ale i tak znajdą się tabuny (....ów) którzy będą ciupać prosto na oślep, niestety tacy są kierowcy w naszym kraju (na Rzemieślniczej na trzech jadących prawidłowo czwarty jechał pod prąd a znaków jest od metra).
  KAPER nie siej plotek, ruch powróci taki jak był wcześniej i to szybciej niż Ci się zdaje.

  43 6 Odpowiedz
 • 4 gru 2013

  jestem tego samego zdania co mój przed mówca ...
  porażka..

  58 55 Odpowiedz
 • 4 gru 2013

  to prawda też dzisiaj tamtędy jechałem . Coś trzeba z tym zrobić i to szybko pozdrowionka

  49 49 Odpowiedz

Zobacz więcej