Okolice

Siepraw: Wspólny bilet miesięczny i ulgowe ważne w różnych busach

Siepraw: Wspólny bilet miesięczny i ulgowe ważne w różnych busach

Od 1 stycznia 2014 roku w busach obsługujących trasę z i do Sieprawia, pasażerowie będą mogli kupić wspólny bilet miesięczny i ulgowe. To nie jedyna zmiana - czytamy na stronie gminy Siepraw

Na trasach obsługiwanych przez przewoźników Krab Bus (dwie firmy) i Przewóz Osób Jacek Płatek z Dobczyc będzie można kupić wspólny bilet miesięczny ważny w każdym z busów. Wnioski o wydanie takich biletów składać można u kierowców, natomiast odbiór biletów odbywać się będzie w Urzędzie Gminy Siepraw. 

Do tych i wielu innych zadań zobowiązali się przewoźnicy i gmina Siepraw podczas spotkania do którego doszło pomiędzy nimi. Firma Krab Bus zobowiązała się uruchomić w godzinach szczytu, nowy autobus o większej pojemności.

Aktualne rozkłady na wszystkie linie obsługujące miejscowości z terenu Gminy Siepraw znajdą się na stronie internetowej urzędu. 

Przewoźnicy zobowiązani będą do przestrzegania rozkładów jazdy, a gmina wykona tablice rozkładów jazdy i umieszczać je będzie na przystankach. Dodatkowo odpowiedzialna będzie za stan wiat przystankowych i ich sprzątanie.

W zamian za wycofanie się firm z likwidacji nierentownych kursów w soboty i niedziele oraz w dni świąteczne, gmina dokona zmniejszenia a nawet odstąpienia od naliczenia opłat za korzystanie z przystanków. Busy mają posiadać wyraźne oznakowanie przewoźnika. 

Przewoźnicy zobowiązali się do wcześniejszego podstawiania busów na przystankach końcowych tak, aby podróżujący mogli spokojnie zająć miejsce w samochodach, o ile nie będzie to utrudniało komunikacji na dworcu.

Wydłużeniu ulegnie trasa Myślenice - Siepraw Brzeg do przystanku zlokalizowanego w rejonie zbiegu ulic: Krakowskiej, Jana Pawła II i Lipowej; (uwaga – dotyczy to tylko kursów obsługiwanej przez F.T.H.U. Stella – Natalia Stanek, druga firma obsługująca tą trasę nie przybyła i nie podjęła żadnych negocjacji - informuje Józef Rozwadowski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Bezpieczeństwa w Gminie Siepraw).

Utworzone zostaną dodatkowe kursy z Dobczyc do Krakowa przez Zakliczyn Zadziele i Siepraw Pasternik- obsługiwać je będzie firma przewozowa „Dar - Bus".

- Na spotkaniach w wyraźny sposób zaznaczono, że jeśli wszystkie te zabiegi nie spowodują radykalnej poprawę sytuacji w ciągu najbliższych miesięcy, to gmina jest zdecydowana podjąć inne działania mające na celu lepsze funkcjonowanie transportu - czytamy w relacji Józefa Rozwadowskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • Brak zdjęcia
  11 gru 2013

  A jednak można coś zrobić dla dobra mieszkańców.U nas gdy gmina była właścicielem PKS to dbała nie wiadomo o czyj interes aż doprowadzono do upadku i grabieży firmę.Zamiast dogadać się z busiarzami w interesie mieszkańców prowadzono z nimi wyniszczające wojny aby zapędzić ich pod prywatną galerię i napędzić klientów powstałym sklepom.

  98 103 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 11 gru 2013

  Te tzw nierentowne linie też muszą funkcjonować, bo nie każdy ma swój samochód. Nawet to i lepiej, bo mniej tłoczno na drodze. W niedzielę przydałyby się chociaż 2 kursy na te "nierentowne linie". Bo jak tu dojechać np na chrzciny ? Czym ? Taxi są zbyt drogie w niedzielę.

  15 7 Odpowiedz
 • mirek@ 12 gru 2013

  i da sie dogadac na linii gmina-przewoznicy? da... tylko u nas to mission impassible

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2013

  Bo u nas nie chodziło o dobro pasażera i załogę PKS tylko o przejęcie atrakcyjnego terenu i zrobienie na tym interesu.Pierwszy dowód na to -gdyby chodziło o firmę nie mianowano by prezesów bez jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzaniu a już na pewno byłego kierowcy.
  Drugi dowód ostatni prezes PKS który gasił w firmie światło zamiast wylecieć na zieloną trawkę zostaje w nagrodę .....dyrektorem w Dekadzie.To czyje interesy reprezentował będąc prezesem?Bo chyba nie udziałowców?

  Odpowiedz

Zobacz więcej