Miasto

PYTACIE: Gdzie jest odpowiednie miejsce na przystanek dla busów?

PYTACIE: Gdzie jest odpowiednie miejsce na przystanek dla busów?

Trwa budowa Galerii Myślenickiej. Prace wymusiły przeniesienie przystanków dla busów. Zastanawiacie się, gdzie powinien znajdować się dworzec busów

Przy ul. Słonecznej powstaje Galeria Myślenicka. Będzie to największe centrum handlowe w regionie i znajdzie się w nim około 40 sklepów. Plac na którym do tej pory stacjonowały busy został ogrodzony, a na jego teren wjechał ciężki sprzęt.

Równolegle z pracami rozpoczętymi przy ul. Słonecznej, wrócił temat umiejscowienia przystanku początkowego i końcowego prywatnych przewoźników. Obecnie znajduje się on przy ogrodzeniu okalającym teren należący do kupców. Teren został wybetonowany, a rozkłady wiszą na metalowym ogrodzeniu okalającym teren budowy, natomiast zniknęły zadaszone przystanki.

Zgłaszacie, że na miejscu brakuje ławek, zadaszenia, a na drodze i w okolicy przystanków panuje chaos. Wśród waszych propozycji pojawiają się głosy o przywrócenie początkowego i końcowego przystanku busów na placu przy ul. Słonecznej, umiejscowienie go w miejscu dawnego targowiska przy ul. Traugutta, a nawet przeniesienie na Zarabie.

 

Temat przystanków busów poruszacie na forum, oto niektóre z waszych wpisów na ten temat (pisownia oryginalna):

jacek7: Ten cały cyrkowy dworzec busów trzeba zorganizować całkowicie na obrzezu miasta, gdzie ludzie dojeżdżający samochodami pod busa mogą zaparkować spokojnie nie utrudniać nikomu życia... a potem takowy busik robił by standardową pętlę po mieście i jechał sobie gdzie tam miał... wystarczył by tylko duży plac. jak jest na zarabiu koło wyciągu i banderozy... wiecznie pusty...

Rogo1231: Nie narzekajcie na teraźniejsze ułożenie busów bo patrząc na wizualizacje galerii to będą tam gdzie były dotychczas tylko odnowiony zostanie ten skrawek ziemi :)

 

Tara: Jaka jest nasza przewrotność. Pod nosem mamy nowy dworzec z poczekalnią, zapleczem sanitarnym, stanowiskami do wsiadania i wysiadania a my wolimy korzystać z placu pod chmurką (nieraz zmoczeni , przewiani wiatrem- bo gdzie się schować)

btwin: Sposób w jaki jest zorganizowany aktualny przystanek busów to całkowity brak szacunku dla ludzi korzystających i płacących za przejazd. Wczoraj rano stały, bo nie ma tam ani jednej ławki babcie z wielkimi siatami w pełnym słońcu, a popołudniu inne babcie stały w potężnym deszczu bo ani jednego zadaszonego miejsca również tam nie ma.

amela: Dworzec to wizytówka władz rządzących. W tej chwili mamy chaos, bałagan, ciasnote, brak ławek, parking stoi na skrzyżowaniu wręcz, ludzie nie przechodzą po pasach... Był ktoś kiedyś w Hurghadzie - w Egipcie? Tam panuje taka samowola jak na Słonecznej w Myślenicach.

ania111: Witam, wczoraj wysiadajac z busa na "Niby-Dworcu" w Myslenicach z dzieckiem o malo nie zostalismy potraceni przez nastepnego busa wjezdzajacego, gdyz trzeba wysiadac wprost przed nadjezdzajace busy, czesto na srodku skrzyzowania. To skandal!

BUSY: 11 sposobów, aby jazda nimi stała się przyjemniejsza

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 4 sie 2014

  busy na dworzec! w ogole nie rozumiem tego problemu, ktorego nikt nie potrafi rozwiazac od lat... wybudowali dworzec i stoi pusty, a pasazer od lat jest rzucany z placu na plac z deszczu pod snieg... tymczasem na dworcu pusto

  79 14 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  A komu tak bardzo busy przeszkadzały na Słowackiego koło carrefoura oprócz burmistrza? blisko do centrum było, wszędzie, a teraz jak to wygląda podczas budowy galerii? jak by to był chlew, ciasno i brudno, busy powinny wrócić na Słowackiego przynajmniej na czas budowy aby ludzie mieli godne warunki czekania w zimie, są przystanki wszystko zostało, parking chwilowo poczeka, chyba że już go sprzedał pan burmistrz.

  64 17 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Popieram @mirekm. Skoro jest dworzec, na który rzadko kiedy coś przyjeżdża to powinni się dogadać z zarządcą. Jest miejsce do siedzenia, zadaszone. I po temacie

  43 9 Odpowiedz
  • 4 sie 2014

   Tylko, że busiarze są zbyt skąpi aby zapłacić za korzystanie z dworca. Z pasażerów zdzierają jak mogą (notorycznie windując ceny biletów odkąd padł PKS Myślenice) a na opłatą za korzystanie z dworca im szkoda kasy. No i jak na złość naszym miastem rządzą nieudacznicy, którzy z busiarzami porządku zrobić nie potrafią. Dworzec stoi niemal całkowicie pusty a pasażerowie na klepisku czekają na busy. Nikt z tym nic nie robi, nikt się tym nie przejmuje i dalej jest jak jest. Ciekawe czy kiedyś znajdzie się ktoś, jak to się mówi "z jajami" i zrobi z tą sytuacją porządek.....

   25 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2014

  amela: Dworzec to wizytówka władz rządzących. W tej chwili mamy chaos, bałagan, ciasnote, brak ławek, parking stoi na skrzyżowaniu wręcz, ludzie nie przechodzą po pasach... Był ktoś kiedyś w Hurghadzie - w Egipcie? Tam panuje taka samowola jak na Słonecznej w Myślenicach.
  A czy aż tak bardzo różnimy się od krajów Trzeciego Świata?Pod względem wszechobecnej korupcji ,traktowaniu pracowników i obywateli oraz arogancji władzy raczej nie?
  Władza lepiej nich nas nie uszczęśliwia bo jak to wychodzi widać po czynach.Wybudowano strzelnicę jakbyśmy byli miastem gangsterów i nic innego do szczęścia nie było nam potrzebne,boisk piłkarskich mamy tyle jakbyśmy byli co najmniej Barceloną a jak wzięli się za uzdrawianie PKSu to długo nie pociągnął.Gdyby politycy nie wkładali swoich łap do tej firmy funkcjonowała by do dzisiaj.Przenieść busy tymczasowo na Słowackiego i sprawa rozwiązana lub ....zapewnić korzystanie z tego niby dworca za symboliczną opłatą (nie nabijać kabzę tym dzięki którym mamy jak mamy)
  Gdyby właściciel niby dworca chciał aby przeszli tam busiarze to po pierwsze nie powoływałby na stanowisko dyrektora drugiej najbardziej chyba znienawidzonej przez busiarzy osoby.A tak to mamy politykę jakby komunikacyjną.

  18 12 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  myślę że busy powinny być koło carrefoura tak jak kiedys.

  40 17 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Na dolnym przedmieściu najlepiej.

  8 35 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Jeżeli na dworcu autobusowym nie zatrzymują się już prawie żadne autobusy i nie mogą odjeżdżać stamtąd busy, proponuję przenieść je pod Lipkę na górze Plebańskiej. Przynajmniej widok super i daleko od lokalnych pożal się Boże polityków. A pamiętam huczne wbijanie pierwszej łopaty pod budowę dworca i jeszcze huczniejsze jego otwarcie. Ojców chrzestnych było więcej, niż stanowisk na dworcu. Niektórzy dalej wierzą w powtarzane zwłaszcza przed wyborami obiecanki. Ja pozostaję w tym względzie ateistką. Przynajmniej nie mam złudzeń.

  23 6 Odpowiedz
 • OKOKI 4 sie 2014

  Burmistrz chciał na busiarzach zarobić kasę i kazł im płacić za każdy wjazd na ten nowy mini doworzec,który omijają prawie wszystkie autobusy/ np. Szwargopol/ Niestety intersik nie wypalił bo busiarze pokazali mu wielką figę.Oni robią przewałki na kasę i się gryzą a jak zwykle na tym cierpią prości ludzie.

  24 6 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Busy powinny być zdecydowanie przeniesione albo na Zarabie albo tam, gdze były dawniej koło carrefoura.

  6 20 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  O ile pamiętam, to za plac pod Kerfurem busiarze płacili ok 10k złotych miesięcznie. A teraz u kupców mieli za darmo ? chyba też coś musieli płacić. Podejrzewam, że opłata za odjazd z dworca mogłaby być tańsza niż pełen wynajem.

  9 3 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  kto jest taki mądry i proponuje przeniesc busy na zarabie?? trzeba mieć chyba nierówno pod sufitem!! i niby kto by na to zarabie chodził taki kawał?? może jeszcze w małpim gaju niech te busy będą?? idioci!!!!!!!!!!!!!!

  36 9 Odpowiedz
 • adzygmunt 5 sie 2014

  Z busami już dawno pasażerowie mają pod górkę. Administracja miasta, ale nie zapominajcie powiatu również. W tej sytuacji, na dwugłosie tracą wszyscy. Najbardziej niezmotoryzowani. Kierowcom także jest nie do śmiechu. Notorycznie zapchana stojącymi w kolejce na wjazd busów po prawej stronie Słowackiego Tutaj się korkuje.
  Gdzie powinny stanąć? Ktoś, może gmina, może powiat powinien tupnąć nogą. TYMCZASOWY POSTÓJ powinien wrócić na PLAC PRZY SŁOWACKIEGO.
  Rozwiązać ten problem powinien "główny architekt miasta", kto nim jest? W czasie projektowania i zatwierdzania planów "Galerii" zażądać podziemnego parkingu dla "busów" z wszystkimi potrzebnymi atrybutami, sanitariaty, ławki sprzątanie, energia elektryczna etc, etc! Koszty będą, Bez nich nikt jeszcze przedsiębiorstwa nie poprowadził.Może jeszcze nie jest za późno?
  Na koniec napiszę dosadnie i przepraszam za nieeleganckie słowo. Szkłem nie da się d,,y obetrzeć!

  17 9 Odpowiedz
 • 6 sie 2014

  "PYTACIE: Gdzie jest odpowiednie miejsce na przystanek dla busów?"

  To pytanie raczej dla urbanistyki miasta bo Ci cały czas "dbają" o to żeby "dopchać" miasto zabudową. Można też zapytać tych, którzy mieli koncepcję "jakby komunikacyjną" na ZAŁADUNEK i WYŁADUNEK.

  To ludzie mają podsuwać pomysł lokalizacji dworca? Co najmniej śmieszne. A dlaczego nikt ich nie pyta o pomysły na lokalizacje innych inwestycji?

  Busy, a raczej ich właściciele, wiedzieli co ich czeka, że przystanek był tymczasowy i co przez ten czas zrobili?
  NIC.
  Czekali...

  6 7 Odpowiedz
 • 6 sie 2014

  Chciałbym, żeby przystanki zostały w dotychczasowych lokalizacjach. Boję się, że jeżeli wrócimy do starego porządku - Osiedle - Carrefour - Dworzec, to jak na Osiedlu ludzie wsiądą, to ja już nie usiądę pod Carrefourem. W sumie, ja pół biedy, ale moje parasole :(

  5 4 Odpowiedz
 • 6 sie 2014

  były plac targowy, kolo rynku!!!!!!!
  tam jest teraz bardzo dużo niewykorzystanej przestrzenni, blisko wszędzie

  8 7 Odpowiedz
 • 6 sie 2014

  a przynajmniej zdecydowanie powinien byc tam przystanek.. ;)

  5 3 Odpowiedz
 • 6 sie 2014

  Przydałby się przystanek dla, przynajmniej wysiadających, pasażerów mieszkających "nad miastem".

  1 3 Odpowiedz
 • inkwizytor 6 sie 2014

  Najlepiej na Słowackiego, gdzie dawniej były....
  Najlepsze miejsce moim zdaniem. Niestety zrobili tam płatny parking, zasadniczo zarówno my pasażerowie, jak i Panowie Kierowcy busów mamy przechlapane błąkając się z miejsca na miejsce :(
  Dziękuję "włodarzom" za ten cyrk i kram - "Jaki pan, taki kram"

  Pozdrawiam

  7 4 Odpowiedz
 • 7 sie 2014

  Ja sie od poczatku zastanawiam dlaczego przystanek nie moze byc na bylym placu targowym?
  Parking w tamtym miejscu jest kompletnie do niczego. Z tego co widze auta nie parkuja tam w takiej ilosci by komukolwiek zrobilo to roznice.
  A tam miejsca duzo jest i blisko. Moim zdaniem to byly plac, a aktualny "parking" bylby najodpowiedniejszy.

  4 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 8 sie 2014

  Miejsce dla busów "jakby" wymarzone. Tylko ta komunikacja dróg dojazdowych już nie. jako tymczasowe rozwiązanie godne rozważenia.
  "Tam gdzie są wąskie drogi tam są korki: sorry taki mamy klimat"

  1 2 Odpowiedz
 • 23 sie 2014

  BUSY POWINNY WRÓCIĆ POD CARREFOUR'a

  Odpowiedz
 • Pietja 1 wrz 2014

  Miejsce busów powinno być pod Dekadą. Tam jest całą infrastruktura. Dogadać się co do opłat i po kłopocie. Przystanki powinny pozostać tam gdzie są i to w interesie busiarzy jest by te przystanki były w różnych miejscach w tym i na Zarabiu.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 10

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 26

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca
Myślenice 0

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca

Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię oraz luksusowy hotel właściciele, postanowili poszerzyć działalność o restaurację  Nowością w Dallas będzie restauracja serwująca kuchnię staropolską oraz zestawy podróżne na wynos. W...