Miasto

PYTACIE: Gdzie jest odpowiednie miejsce na przystanek dla busów?

PYTACIE: Gdzie jest odpowiednie miejsce na przystanek dla busów?

Trwa budowa Galerii Myślenickiej. Prace wymusiły przeniesienie przystanków dla busów. Zastanawiacie się, gdzie powinien znajdować się dworzec busów

Przy ul. Słonecznej powstaje Galeria Myślenicka. Będzie to największe centrum handlowe w regionie i znajdzie się w nim około 40 sklepów. Plac na którym do tej pory stacjonowały busy został ogrodzony, a na jego teren wjechał ciężki sprzęt.

Równolegle z pracami rozpoczętymi przy ul. Słonecznej, wrócił temat umiejscowienia przystanku początkowego i końcowego prywatnych przewoźników. Obecnie znajduje się on przy ogrodzeniu okalającym teren należący do kupców. Teren został wybetonowany, a rozkłady wiszą na metalowym ogrodzeniu okalającym teren budowy, natomiast zniknęły zadaszone przystanki.

Zgłaszacie, że na miejscu brakuje ławek, zadaszenia, a na drodze i w okolicy przystanków panuje chaos. Wśród waszych propozycji pojawiają się głosy o przywrócenie początkowego i końcowego przystanku busów na placu przy ul. Słonecznej, umiejscowienie go w miejscu dawnego targowiska przy ul. Traugutta, a nawet przeniesienie na Zarabie.

 

Temat przystanków busów poruszacie na forum, oto niektóre z waszych wpisów na ten temat (pisownia oryginalna):

jacek7: Ten cały cyrkowy dworzec busów trzeba zorganizować całkowicie na obrzezu miasta, gdzie ludzie dojeżdżający samochodami pod busa mogą zaparkować spokojnie nie utrudniać nikomu życia... a potem takowy busik robił by standardową pętlę po mieście i jechał sobie gdzie tam miał... wystarczył by tylko duży plac. jak jest na zarabiu koło wyciągu i banderozy... wiecznie pusty...

Rogo1231: Nie narzekajcie na teraźniejsze ułożenie busów bo patrząc na wizualizacje galerii to będą tam gdzie były dotychczas tylko odnowiony zostanie ten skrawek ziemi :)

 

Tara: Jaka jest nasza przewrotność. Pod nosem mamy nowy dworzec z poczekalnią, zapleczem sanitarnym, stanowiskami do wsiadania i wysiadania a my wolimy korzystać z placu pod chmurką (nieraz zmoczeni , przewiani wiatrem- bo gdzie się schować)

btwin: Sposób w jaki jest zorganizowany aktualny przystanek busów to całkowity brak szacunku dla ludzi korzystających i płacących za przejazd. Wczoraj rano stały, bo nie ma tam ani jednej ławki babcie z wielkimi siatami w pełnym słońcu, a popołudniu inne babcie stały w potężnym deszczu bo ani jednego zadaszonego miejsca również tam nie ma.

amela: Dworzec to wizytówka władz rządzących. W tej chwili mamy chaos, bałagan, ciasnote, brak ławek, parking stoi na skrzyżowaniu wręcz, ludzie nie przechodzą po pasach... Był ktoś kiedyś w Hurghadzie - w Egipcie? Tam panuje taka samowola jak na Słonecznej w Myślenicach.

ania111: Witam, wczoraj wysiadajac z busa na "Niby-Dworcu" w Myslenicach z dzieckiem o malo nie zostalismy potraceni przez nastepnego busa wjezdzajacego, gdyz trzeba wysiadac wprost przed nadjezdzajace busy, czesto na srodku skrzyzowania. To skandal!

BUSY: 11 sposobów, aby jazda nimi stała się przyjemniejsza

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • mirek@ 4 sie 2014

  busy na dworzec! w ogole nie rozumiem tego problemu, ktorego nikt nie potrafi rozwiazac od lat... wybudowali dworzec i stoi pusty, a pasazer od lat jest rzucany z placu na plac z deszczu pod snieg... tymczasem na dworcu pusto

  80 14 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  A komu tak bardzo busy przeszkadzały na Słowackiego koło carrefoura oprócz burmistrza? blisko do centrum było, wszędzie, a teraz jak to wygląda podczas budowy galerii? jak by to był chlew, ciasno i brudno, busy powinny wrócić na Słowackiego przynajmniej na czas budowy aby ludzie mieli godne warunki czekania w zimie, są przystanki wszystko zostało, parking chwilowo poczeka, chyba że już go sprzedał pan burmistrz.

  64 17 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Popieram @mirekm. Skoro jest dworzec, na który rzadko kiedy coś przyjeżdża to powinni się dogadać z zarządcą. Jest miejsce do siedzenia, zadaszone. I po temacie

  43 9 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  kto jest taki mądry i proponuje przeniesc busy na zarabie?? trzeba mieć chyba nierówno pod sufitem!! i niby kto by na to zarabie chodził taki kawał?? może jeszcze w małpim gaju niech te busy będą?? idioci!!!!!!!!!!!!!!

  36 9 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  myślę że busy powinny być koło carrefoura tak jak kiedys.

  40 17 Odpowiedz

Zobacz więcej