Zapasy: Młodzicy Dalinu na Mistrzostwach Polski bez medali

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Raciborzu wzięło udział 224 zawodników. Reprezentanci Myślenic tym razem wrócili bez medali

W Mistrzostwach Polski w Raciborzu udział wzięli: Maciej Turała, Karol Turała, Robert Proszkowiec, Karol Stachura i Arkadiusz Majda

Mistrzostwa Polski Młodzików zostały zorganizowane w tej grupie wiekowej po raz drugi. W zawodach uczestniczyło 224 zawodników  z 47 klubów. Województwo małopolskie pod wodzą Roberta Proszkowca reprezentowali czołowi zawodnicy Dalinu Myślenice, członkowie kadry województwa małopolskiego młodzików: Karol Turała  (kat. wagowa do 47 kg), Maciej Turała  (do 47 kg), Karol Stachura (do 53 kg), Arkadiusz Majda  (do 66 kg).

- Biorąc pod uwagę wysoką dyspozycję zawodników i sukcesy osiągane w poprzednich zawodach jechaliśmy do Raciborza z nadzieją zdobycia dwóch medali – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Maciek Turała wygrał dwie pierwsze walki i w trzeciej spotkał się z Wicemistrzem Polski Młodzików i brązowym medalistą Pucharu Polski Kadetów Michałem Twardowskim z Piotrkowa. Wygrał, a następnie nie sprostał wyżej notowanemu Remigiuszowi Mechowi z Kostrzyna. W wyniku przegranej trafił do grupy B gdzie miał jeszcze szansę walki o brązowy medal. Przegrał walkę z Dominikiem Rugałą z Gdańska i zajął ostatecznie 9 miejsce na 38 zawodników.

Brat Maćka - Karol, walczący również w tej samej kategorii wagowej już w pierwszej walce trafił na późniejszego złotego medalistę Aleksandra Mielewczyka z Kartuz i nie był  w stanie nawiązać walki.W kolejnej z Danielem Stępniem z Bełchatowa było już znacznie lepiej. Karol zdobył 3 punkty, lecz później zaliczył wpadkę i przegrał przez położenie na łopatki. Dzięki zdobytym punktom  zajął 32 miejsce.

Karol Stachura już w pierwszej walce trafił na medalistę Mistrzostw Polski Kadetów, oraz późniejszego brązowego medalistę Mistrzostw Polski - Marka Kaługę z Wierzbicy  i przegrał przez położenie na łopatki. Następnie trafił do grupy B, gdzie wygrał pod rząd trzy walki. W piątej rundzie dał się zaskoczyć      i przegrał z Adamem Gardziołą z Zamościa. Zawody zakończył na 10 miejscu wśród 33 zawodników w kategorii wagowej do 53 kg.

Arkadiusz Majda również zdobył kilka punktów i zajął 19 miejsce w kategorii do 66 kg.

-Wszyscy nasi  zawodnicy prezentowali wyrównany poziom i tylko nieznacznie przegrywali swoje walki. Nie zmienia to faktu, że Maciek      i Karol nie powinni byli przegrać swoich ostatnich pojedynków z teoretycznie mniej doświadczonymi przeciwnikami – walki podsumował trener Szpakiewicz.

W sobotę 14 grudnia zapaśnicy z Myślenic będą walczyć w Katowicach podczas XXI Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego.