Kultura

Dobczyce: Zbierają minerały. Swoją pasją chcą zarazić innych

Dobczyce: Zbierają minerały. Swoją pasją chcą zarazić innych

Sami to wymyślili i zajęli się organizacją wydarzenia. - Wszystko po to, aby pokazać ludziom jak wyglądają skarby naszej „matki ziemi” - mówi Jakub Zabdyr

Na czele trzyosobowego zespołu stanął główny inicjator Jakub Zabdyr. Przygotowali plakaty, kampanię promocyjną wystawy kamieni i minerałów. 

Obok Jakuba swoje skarby wystawili Filip Skuza i Michał Gastoł. - Cała pasja zaczęła się od małej gazety o nazwie „Minerały i Kamienie szlachetne”. Kamienie i minerały zbieram już od ponad dwóch lat. Najciekawsze minerały z mojej kolekcji  to diamenty, agaty, malachit, rubin, szmaragd. Wystawę zorganizowaliśmy dlatego żeby pokazać ludziom jak wyglądają skarby naszej „matki ziemi” – podkreśla Jakub Zabdyr. 

Filip Skuza, który minerały i kamienie zbiera już trzy lata, pasją zaraził wujek. - Był geologiem i to jemu zawdzięczam moją kolekcję. Zachęcił mnie do zbieractwa, przywożąc parę skał granitu, opale, amonity. Jak byłem młodszy uwielbiałem dinozaury, prehistorię tak więc pokochałem skamieniałości. Zaraziłem dwóch kolegów tą pasją i chcę zarazić ich jeszcze więcej! Chcę aby więcej osób pokochało skarby Ziemi – dodaje Filip Skuza.

Wernisaż wystawy odbył się 13 grudnia w dobczyckiej bibliotece. Przez cały dzień ekspozycję oglądali uczniowie z gimnazjum i odwiedzający placówkę czytelnicy. Wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna. 

 

Komentarze (1)

Zobacz więcej