Miasto

Zróbcie coś z tym skrzyżowaniem!

Zróbcie coś z tym skrzyżowaniem!

14 października 2008

Zróbcie coś z tym skrzyżowaniem!

Wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z Jagiellońską koło Liceum Ogólnokształcącego doszło do kolejnego wypadku. To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Myślenicach

Zdjęcie z monitoringu miejskiego fot. arch. KPP w Myślenicach

W czerwcu w siedzibie policji odbyła się debata na temat ruchu w tym miejscu – wydaje nam się z że najwyższy czas na powtórzenie tego spotkania, bo jak pokazuje rzeczywistość temat wciąż jest aktualny.

Do kolejnego, groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj o godz. 19:20. Kierująca Fiatem Sedici, 33-letnia mieszkanka Skomielnej Czarnej, wjeżdżając na skrzyżowanie od strony liceum ul. Jagiellońską, kompletnie zignorowała pionowe i poziome znaki drogowe nakazujące zatrzymanie się i ustąpienie pierwszeństwa pojazdom poruszającym się drogą główną.

Z impetem wjechała na lewy bok poruszającego się prawidłowo ul. Piłsudskiego w kierunku południowym Forda Fiesty z przyczepką, który przemieścił się na chodnik przy przejściu dla pieszych. Obrażeń ciała doznała 70-letnia pasażerka tego samochodu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym za wykroczenie spowodowania bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze miejskiego monitoringu.

- Jeszcze w tym miesiącu zorganizujemy kolejne spotkanie z władzami samorządowymi, zarządcami dróg. Policja będzie postulować radykalne zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Jagiellońskiej przy budynku ZSO, łącznie z całkowitym zamknięciem wylotu tej drogi na ul. Piłsudskiego i przeniesieniem ruchu kołowego na inne, równoległe ulice – na nasz apel odpowiada Szymon Sala rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Skuter kontra samochód: 17-latek w szpitalu
Miasto 60

Skuter kontra samochód: 17-latek w szpitalu

W wyniku wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Jagiellońskiej, 17 latek jadący skuterem, ze złamaną nogą i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala

Komentarze (25)

 • Brak zdjęcia
  1 gru 2008

  [quote]yakuza napisał: [br]jak dla mnie nałatwiejszym sposobem było by przekrecic znaki z jednego konca ulicy na 2 i obrucic kierunek jednokierunkowej. cos o tym skrzyzowaniu wiem bo miałem tam wypadek 10.06.2007 czerwona honda crx i subaru moze nie kturzy pamietaja ...[/quote] Ja pamietam i napewno nie jestem sam wszyscy sie wtedy bardzo przejeliśmy. Już wszystko ok? Wystukałes honde?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2008

  Hmm nie wiem czy progi zwalniające można rozmieszczać na takich szerokich drogach.. Są one stosowane raczej na mało uczęszczanych wąskich drogach gdzie ludzie lubią sobie "przydeptać" a niestety kończy się to przeważnie wypadkiem.. Niestety to skrzyżowanie jest dość trefne. Już bardzo dużo wypadków tam było... Moim zdaniem najbardziej nieszczęśliwe skrzyżowanie w całych Myślenicach. Widziałem akurat ten wypadek gdyż jechałem busem. Z "innych źródeł" dowiedziałem się, że ta Fiesta wydachowała bo z takim impetem Pani 33-latka wjechała w nią.. Światła byłyby jak najbardziej na miejscu. Żadnych luster ani tym podobnych. Zaraz rozbiją a jak nie to i tak coś wymyślą.
  Moim zdaniem na głupotę nie ma rady.. Myśli, że jak jedzie drogą to ona ma pierwszeństwo :| Tak się nie da.. Jeżeli jeździ się samochodem to nie tylko trzeba myśleć za siebie ale i także za innych.. Bo nigdy nie wiadomo czy nie przywali nam na jakimś skrzyżowaniu czy gdzieś tak samo jak koło LO.

  Tyle ode mnie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2008

  jak dla mnie nałatwiejszym sposobem było by przekrecic znaki z jednego konca ulicy na 2 i obrucic kierunek jednokierunkowej. cos o tym skrzyzowaniu wiem bo miałem tam wypadek 10.06.2007 czerwona honda crx i subaru moze nie kturzy pamietaja ...

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 23 paź 2008

  Nie znam się na tym więc najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś z wydziału ruchu drogowego, ale chyba takich progów zwalniających nie można pakować wszędzie. Progi są dobrym rozwiązaniem bo zmuszają do hamowania ale dziura w jezdni byłaby zdecydowanie lepsza :-))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2008

  A czy poprostu nie wystarczy tak jak ktos napisal zmienic kierunek jazdy z Policji w strone LO, tam jest duzo lepsza widocznsc

  Odpowiedz

Zobacz więcej