Miasto

Zaginęła mieszkanka Myślenic. Trwają jej poszukiwania

Policja, rodzina i inne służby poszukują 73-letniej Władysławy Kaczmarczyk, myśleniczanki, która zaginęła w sobotę 11 stycznia

Pani Władysława to mieszkanka ul. Dąbrowskiego. W sobotę w godzinach porannych opuściła w nieznanych okolicznościach dom, nie nawiązała kontaktu z rodziną i do tej pory nie wróciła.

Przybliżony rysopis zaginionej: wzrost około 155 cm, sylwetka tęga, była ubrana w czarne materiałowe lub dresowe spodnie, ciemną kurtkę, na głowie wiązana pod brodą chustka w kwiatowe wzory, na nogach miała czarne trzewiki.

- Trwają intensywne poszukiwania Władysławy Kaczmarczyk, do których oprócz funkcjonariuszy policji włączyły się inne służby (m.in. GOPR). Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji na temat zaginionej pod numer centrali KPP w Myślenicach (12) 372-92-00 lub pod nr alarmowe 997 lub 112 - apeluje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 12 sty 2014

  teraz juz wiem skad ten helikopter nad miastem. mam nadzieje ze uda sie pania znalezc

  55 1 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Po ostatnim locie helikoptera jechała karetka- nie wiecie czy udała się znaleźć tę panią? A może trzeba się włączyć w piesze poszukiwania?

  35 4 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Policja chodzi dom w dom i pyta czy ktoś nie widział, ogrody karzą sprawdzać jeśli jest możliwość swobodnego wejścia na teren posesji. Mówili, że niestety kiepsko to wygląda... Helikopter skończył robotę, nie znaleziono pani nadal..

  27 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Kurde....nie ciekawie to wygląda...a pogoda swoje robi

  25 7 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Może pies znalazłby po zapachu jakieś części garderoby

  35 4 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Pieski szukały....i jak narazie NIC...

  21 5 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Pewnie gdzieś w lasach dalinu się znajdzie... Starość nie radość , młodość nie wieczność :(

  12 34 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Może chyba powinienem zabrać głos. Wczoraj wieczorem idąc ze znajomym zobaczyłem owe ogłoszenie o zaginięciu. Wykręciłęm numer, odebrał Pan i oto jak po krótce przebiegała rozmowa:

  -Witam ja w sprawie ogłoszenia o zaginięciu, czy dzwonił Pan może na straż pożarną oni przecież zajmują się takimi sprawami.
  -Zadzwoniłem do znajomego strażaka który powiedział mi że takie wezwania zgłaszane są na policje a dopiero ona decyduje o tym czy jest potrzebne wezwanie straży.
  -Więc dlaczego tego jeszcze nie zrobili?
  -Otóż policja przerwała poszukiwania z racji tego że jest noc i dopiero wznowią rano.

  no to tak po krótce opisane jest cudowne zachowanie naszej policji która po raz kolejny udowodniła że najważniejsze dla nich jest dobro społeczeństwa ehhhh no cóż pozostaje nam nadzieja że tej Pani nic nie jest i szybko się znajdzie.

  36 40 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  hmmm a mnie ciekawi tylko jedno , po co dzwoniłeś ,bo chyba nie po to by pomóc w poszukiwaniach .

  54 7 Odpowiedz
 • Sabina 13 sty 2014

  Panią Władysławę szukała Straż Pożarna z psem i na quadach, Policja oraz GOPR który w jeszcze większym składzie wyruszył popołudniu. Szukali jej od samego rana i do późnego wieczora, bo wszystkie służby jeszcze stały pod domem. Sprawdzali też Dalin i rzeczkę Bysinkę. Ta Pani ma słaby słuch więc z daleka nie usłyszy nikogo. Z tego co wiem, to czasami chodziła do cukierni "Marszałek" na osiedle. Aczkolwiek równie dobrze mogła pójść w drugą stronę, np. w kierunku Jawornika (przez pola).

  Oby się znalazła.

  23 4 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  a po jaką chol..ę Policaje chodzili po piwnicach na osiedlu jak przecież i domofony są i piwnice pozamykane, przecież ta pani z wytrychem raczej nie chodziła

  17 14 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  u mnie w rodzinie szukali babci przez tydzień, a ta jak gdyby nic pojechała sobie do córki, (rodzinka słowem silna), wróciła z rzekomą niepamięciom, cała i zdrowa. Życzę tego samego....a o kosztach i tak się tej jej wyprawy nie dowiecie.

  5 6 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  może trzeba sprawdzić monitoring miasta

  12 1 Odpowiedz
  • kasia 14 sty 2014

   tylko nie wszędzie jest niestety monitoring.Jakiś mężczyzna pisał wczoraj na interii że widział taką Panią w krakowie na ul.dobrego pasterza w niedzielę,może to dobry trop,mogła wsiąść w busa,a teraz nie wie jak wrócić,może nawet nie wie gdzie jest .Pisał że była ubrana na czarno,przygarbiona i mówiła do siebie-wszystko pasuje,tylko niech ktoś się tym zajmie,czas ucieka a jest coraz zimniej.

   14 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Pani Władysława nadal jest poszukiwana, plotki na temat jej znalezienia są nieprawdziwe. W dalszym ciągu prosimy o jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

  28 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2014

  Chyba już nie aktualna wiadomość?

  5 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  ktoś wie czy się coś wyjaśniło w sprawie poszukiwań?

  4 Odpowiedz
 • kasia 15 sty 2014

  czy znaleźli jakiś ślad ?

  5 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  Poszukiwania nadal trwają, podejmowane są różne działania. Niestety do tej pory nie natrafiono na żaden ślad. Mamy nadzieję, że pani Władzia odnajdzie się jak najszybciej.

  21 Odpowiedz
 • kasia 17 sty 2014

  dalej nic ???

  11 1 Odpowiedz
 • kasia 17 sty 2014

  chyba Ją porwalo ufo skoro nic nie mogą znaleźć - można zwariować jak tak czlowiek może się rozplynąć bez śladu .
  w ktorym wieku my żyjemy ?

  17 6 Odpowiedz
 • 17 sty 2014

  Rzecz faktycznie niewiarygodna, niestety dzieje się naprawdę. Pozostaje nam nadzieja i musimy szukać dalej...

  15 Odpowiedz
 • 20 sty 2014

  Czy to prawda ze znaleźli tą Pania martwą na Zarabiu??? Krążą plotki niestety nic oficjanlego

  4 Odpowiedz
 • 20 sty 2014

  Wersji na temat znalezienia pani Władzi są dziesiątki, ale to historie wyssane z palca, nie mam pojęcia skąd biorą się te plotki i ludzie, którzy je wymyślają. Poszukiwania nadal trwają!!!

  7 Odpowiedz
 • 19 lut 2014

  Czy coś się wyjaśniło w sprawie poszukiwań? Ktoś coś wie?

  1 1 Odpowiedz
 • 3 mar 2014

  Nie ma to jak samemu sobie odpowiadać .........

  http://www.myslenice-itv.pl/nie-zyje-73-letnia-wladyslawa-kaczmarczyk-zaginiona-w-styczniu-mieszkanka-myslenic/

  .. redakcja kolejny raz "na czasie".......

  1 Odpowiedz
 • 3 mar 2014

  to jest smieszne ! wielka akcja ratunkowa ! helikoptery ! kłady ! ale ruszyć sie tyłków w las nie chcialo ! Ona dała rade tam dojść a tylu ludzi nie ????? HAŃBA !

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Niewidoczne przejście dla pieszych i lustro odbijające niebo
Myślenice 5

Niewidoczne przejście dla pieszych i lustro odbijające niebo

Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Jan Bylica (PiS) po raz kolejny zwraca uwagę na zaniedbania. Tym razem apeluje do starostwa o poprawę przejść dla pieszych i wyprostowanie lustra Jak poprawić bezpieczeństwo na drogach w mieście? Wiele razy w komentarzach piszecie,...

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar
Myślenice 19

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

Ruszyły prace na Osiedlu Tysiąclecia, gdzie powstaje półkilometrowy odcinek ulicy Solidarności. Będzie gotowy do końca sierpnia 2020 roku i wyposażony w radar Powstający łącznik ul. Solidarności będzie prowadzić od krytego basenu Aquarius do ul. Podpułkownika Dunina Brzezińskiego, znajdując swój koniec przy parkingu obok kościoła św. Brata Alberta...

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu
Myślenice 0

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu

Rozpoczęły się prace nad remontem poręczy mostu nad Bysinką, znajdującego się na Górnym Przedmieściu w Myślenicach. Apelował o to radny Jan Bylica (PiS) Niedawno pisaliśmy o interpelacji radnego Bylicy, reprezentującego tę dzielnicę miasta. Apelował do starosty o konieczność naprawy poręczy przy moście nad Bysinką. - Mogą stanowić zagrożenie dla...

Ireneusz Krzykawski odnaleziony
Alarmujecie 0

Ireneusz Krzykawski odnaleziony

Rano został przewieziony do szpitala w Myślenicach. Pod nieuwagą sanitariuszy udało mu się uciec z SORu. Porusza się o lasce. Jest chory na raka kości i potrzebuje leków. Udało się go odnaleźć po kilku godzinach  Mężczyzna został przewieziony na SOR około godziny 10. Wystarczył moment, aby zniknął. Najprawdopodobniej wyszedł z budynku. „Porusza si...

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży
Myślenice 22

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

Wojciech Gablankowski (PiS) apelował o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym Polankę i Borzętę. Kosza nie będzie m.in. "ze względu na możliwość kradzieży" Radny apelował w imieniu mieszkańców o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym miejscowości Polanka i Borzęta. W odpowiedzi na jeg...

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 24

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...