Miasto

Zaginęła mieszkanka Myślenic. Trwają jej poszukiwania

Zaginęła mieszkanka Myślenic. Trwają jej poszukiwania

Policja, rodzina i inne służby poszukują 73-letniej Władysławy Kaczmarczyk, myśleniczanki, która zaginęła w sobotę 11 stycznia

Pani Władysława to mieszkanka ul. Dąbrowskiego. W sobotę w godzinach porannych opuściła w nieznanych okolicznościach dom, nie nawiązała kontaktu z rodziną i do tej pory nie wróciła.

Przybliżony rysopis zaginionej: wzrost około 155 cm, sylwetka tęga, była ubrana w czarne materiałowe lub dresowe spodnie, ciemną kurtkę, na głowie wiązana pod brodą chustka w kwiatowe wzory, na nogach miała czarne trzewiki.

- Trwają intensywne poszukiwania Władysławy Kaczmarczyk, do których oprócz funkcjonariuszy policji włączyły się inne służby (m.in. GOPR). Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji na temat zaginionej pod numer centrali KPP w Myślenicach (12) 372-92-00 lub pod nr alarmowe 997 lub 112 - apeluje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 12 sty 2014

  teraz juz wiem skad ten helikopter nad miastem. mam nadzieje ze uda sie pania znalezc

  55 1 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Po ostatnim locie helikoptera jechała karetka- nie wiecie czy udała się znaleźć tę panią? A może trzeba się włączyć w piesze poszukiwania?

  35 4 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Policja chodzi dom w dom i pyta czy ktoś nie widział, ogrody karzą sprawdzać jeśli jest możliwość swobodnego wejścia na teren posesji. Mówili, że niestety kiepsko to wygląda... Helikopter skończył robotę, nie znaleziono pani nadal..

  27 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Kurde....nie ciekawie to wygląda...a pogoda swoje robi

  25 7 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Może pies znalazłby po zapachu jakieś części garderoby

  35 4 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Pieski szukały....i jak narazie NIC...

  21 5 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Pewnie gdzieś w lasach dalinu się znajdzie... Starość nie radość , młodość nie wieczność :(

  12 34 Odpowiedz
 • 12 sty 2014

  Może chyba powinienem zabrać głos. Wczoraj wieczorem idąc ze znajomym zobaczyłem owe ogłoszenie o zaginięciu. Wykręciłęm numer, odebrał Pan i oto jak po krótce przebiegała rozmowa:

  -Witam ja w sprawie ogłoszenia o zaginięciu, czy dzwonił Pan może na straż pożarną oni przecież zajmują się takimi sprawami.
  -Zadzwoniłem do znajomego strażaka który powiedział mi że takie wezwania zgłaszane są na policje a dopiero ona decyduje o tym czy jest potrzebne wezwanie straży.
  -Więc dlaczego tego jeszcze nie zrobili?
  -Otóż policja przerwała poszukiwania z racji tego że jest noc i dopiero wznowią rano.

  no to tak po krótce opisane jest cudowne zachowanie naszej policji która po raz kolejny udowodniła że najważniejsze dla nich jest dobro społeczeństwa ehhhh no cóż pozostaje nam nadzieja że tej Pani nic nie jest i szybko się znajdzie.

  36 40 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  hmmm a mnie ciekawi tylko jedno , po co dzwoniłeś ,bo chyba nie po to by pomóc w poszukiwaniach .

  54 7 Odpowiedz
 • Sabina 13 sty 2014

  Panią Władysławę szukała Straż Pożarna z psem i na quadach, Policja oraz GOPR który w jeszcze większym składzie wyruszył popołudniu. Szukali jej od samego rana i do późnego wieczora, bo wszystkie służby jeszcze stały pod domem. Sprawdzali też Dalin i rzeczkę Bysinkę. Ta Pani ma słaby słuch więc z daleka nie usłyszy nikogo. Z tego co wiem, to czasami chodziła do cukierni "Marszałek" na osiedle. Aczkolwiek równie dobrze mogła pójść w drugą stronę, np. w kierunku Jawornika (przez pola).

  Oby się znalazła.

  23 4 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  a po jaką chol..ę Policaje chodzili po piwnicach na osiedlu jak przecież i domofony są i piwnice pozamykane, przecież ta pani z wytrychem raczej nie chodziła

  17 14 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  u mnie w rodzinie szukali babci przez tydzień, a ta jak gdyby nic pojechała sobie do córki, (rodzinka słowem silna), wróciła z rzekomą niepamięciom, cała i zdrowa. Życzę tego samego....a o kosztach i tak się tej jej wyprawy nie dowiecie.

  5 6 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  może trzeba sprawdzić monitoring miasta

  12 1 Odpowiedz
  • kasia 14 sty 2014

   tylko nie wszędzie jest niestety monitoring.Jakiś mężczyzna pisał wczoraj na interii że widział taką Panią w krakowie na ul.dobrego pasterza w niedzielę,może to dobry trop,mogła wsiąść w busa,a teraz nie wie jak wrócić,może nawet nie wie gdzie jest .Pisał że była ubrana na czarno,przygarbiona i mówiła do siebie-wszystko pasuje,tylko niech ktoś się tym zajmie,czas ucieka a jest coraz zimniej.

   14 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Pani Władysława nadal jest poszukiwana, plotki na temat jej znalezienia są nieprawdziwe. W dalszym ciągu prosimy o jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

  28 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2014

  Chyba już nie aktualna wiadomość?

  5 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  ktoś wie czy się coś wyjaśniło w sprawie poszukiwań?

  4 Odpowiedz
 • kasia 15 sty 2014

  czy znaleźli jakiś ślad ?

  5 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  Poszukiwania nadal trwają, podejmowane są różne działania. Niestety do tej pory nie natrafiono na żaden ślad. Mamy nadzieję, że pani Władzia odnajdzie się jak najszybciej.

  21 Odpowiedz
 • kasia 17 sty 2014

  dalej nic ???

  11 1 Odpowiedz
 • kasia 17 sty 2014

  chyba Ją porwalo ufo skoro nic nie mogą znaleźć - można zwariować jak tak czlowiek może się rozplynąć bez śladu .
  w ktorym wieku my żyjemy ?

  17 6 Odpowiedz
 • 17 sty 2014

  Rzecz faktycznie niewiarygodna, niestety dzieje się naprawdę. Pozostaje nam nadzieja i musimy szukać dalej...

  15 Odpowiedz
 • 20 sty 2014

  Czy to prawda ze znaleźli tą Pania martwą na Zarabiu??? Krążą plotki niestety nic oficjanlego

  4 Odpowiedz
 • 20 sty 2014

  Wersji na temat znalezienia pani Władzi są dziesiątki, ale to historie wyssane z palca, nie mam pojęcia skąd biorą się te plotki i ludzie, którzy je wymyślają. Poszukiwania nadal trwają!!!

  7 Odpowiedz
 • 19 lut 2014

  Czy coś się wyjaśniło w sprawie poszukiwań? Ktoś coś wie?

  1 1 Odpowiedz
 • 3 mar 2014

  Nie ma to jak samemu sobie odpowiadać .........

  http://www.myslenice-itv.pl/nie-zyje-73-letnia-wladyslawa-kaczmarczyk-zaginiona-w-styczniu-mieszkanka-myslenic/

  .. redakcja kolejny raz "na czasie".......

  1 Odpowiedz
 • 3 mar 2014

  to jest smieszne ! wielka akcja ratunkowa ! helikoptery ! kłady ! ale ruszyć sie tyłków w las nie chcialo ! Ona dała rade tam dojść a tylu ludzi nie ????? HAŃBA !

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 1

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 29

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 143

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi
Wybory Prezydenckie 2020 29

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

„Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy. Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego" - na pytania radnych Prawa i...