Okolice

Jechali do pożaru i sami stanęli w płomieniach. Teraz apelują o pomoc [WIDEO]

Jechali do pożaru i sami stanęli w płomieniach. Teraz apelują o pomoc [WIDEO]

Strażacy z OSP Trzemeśnia jadący do pożaru lasu w Borzęcie sami musieli zmagać się z ogniem. Podczas jazdy w płomieniach stanął ich samochód

Wczoraj w Borzęcie spłonęły prawie dwa hektary poszycia leśnego i małych drzewek. Strażacy walczyli z ogniem prawie 4 godziny. To nie jedyne straty. Ogień strawił również wóz bojowy strażaków z Trzemeśni. Podczas dojazdu do lasu zapalił się silnik wysłużonego Jelcza. Spłonęła nie tylko komora silnika, ale również cała kabina wraz ze sprzętem. 

„Możemy mówić o wielkim szczęściu, że nikomu z naszej ekipy nic się nie stało. Z drugiej strony, w jednostce przezywamy wielkie nieszczęście. Straciliśmy nasz wóz bojowy, który prawie całkowicie pochłonęły płomienie” – w liście do nas piszą strażacy z Trzemeśni.

 

Materiał wideo z miejsca pożaru i zdjęcia: Wojciech Kraus

Jak mówią, aby w dalszym ciągu nieść pomoc potrzebującym, niezbędny jest im nowy samochód. „Apelujemy o jakąkolwiek pomoc finansową dla naszej jednostki. Prośbę swa zwracamy do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice, a w szczególności do władz samorządowych” – swój list kończą strażacy.

W akcji gaszenia pożaru lasu wzięło udział 10 wozów straży pożarnych. - Ze względu na trudny teren wodę musieliśmy dowozić, a także wyciąć kilka drzewek utrudniających przejazd. Pożar rozwijał się na znacznej pochyłości terenu zakończonego pionową ścianą skalną, co znacznie utrudniało działania gaśnicze – mówi Marian Rokosz z PSP Myślenice. Po czterech godzinach pożar ugaszono. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 14 mar 2014

  Przykre to. Niestety prawdziwe.
  Wiek robi swoje.

  37 Odpowiedz
 • Piotr 14 mar 2014

  Nie znam się na tych sprawach, ale czy nie ma może dofinansowania na tego typu rzeczy ?

  24 2 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 14 mar 2014

  Rządzący woza się furami za kilkaset tys zl a Straż Pożarna itp dostają samochody z odzysku po remoncie.Tak tylko w Polsce,ale jest jeden plus jak będzie sie palił sejm albo urząd miasta to straż nie zdąży I wtedy kto winny? Cygan

  44 4 Odpowiedz
 • 14 mar 2014

  Wypalanie traw często wymyka się z pod kontroli a skutki bywają trudne do opanowania. Pożar lasu mógł być powodem bezmyślnego działania osób wykonujących prace leśne lub podpalacza. Działania te pociągnęły kolejne straty w postaci spalonego samochodu. Wartość lasu i samochodu a także prowadzonej akcji ratowniczej zapewne nie są małe, natomiast życie i zdrowie ratowników bezcenne.Opracowany harmonogram gminny wymiany wyeksploatowanych samochodów pożarniczych w Gminie Myślenice w tym sędziwego jelcza z OSP Trzemeśnia przewidywał taką wymianę w najbliższych latach. PSP w Myślenicach posiada pełnosprawnego Mana pożarniczego który był planowany do wycofania z podziału bojowego PSP, może warto się zastanowić czy nie użyczyć go w takim przypadku na czas zakupu innego zgodnego z potrzebami dla OSP Trzemeśnia. Dla rozjaśnienia tematu , gminny program ochrony p. poż przewiduje tam stacjonowanie samochodu gaśniczego tzw. ciężkiego ,,C" czyli takiego który ma duży zbiornik wodny (powyżej 4000 tyś litrów i masie całkowitej powyżej 14010 kg) . Myślę że ta prężnie działająca jednostka szybko ochłonie po tym wydarzeniu i przy znacznym wsparciu ludzi dobrej woli sama wybierze najlepsze rozwiązanie. Wszystkim ratownikom życzę w najbliższym czasie obfitego deszczu który by podniósł wilgotność ściółki leśnej i ograniczył możliwości wypalania traw.

  21 1 Odpowiedz
 • 14 mar 2014

  Jak się spali komuś ważnemu dom czy las to się zastanowi dlaczego warto inwestować w sprzęt ratujący życie i dobytek ludzki. Czekamy na ruch władz.

  22 4 Odpowiedz
 • Basia 14 mar 2014

  mijałam go pod ,,dobosówkę,,juz wtedy ledwo dyszał tzn jechał nie dziwie się że się zapalił

  8 12 Odpowiedz
 • ten triggers 14 mar 2014

  OSP nie powinno być w jakikolwiek sposób wspierane przez rząd, od ryzyka i walki z ogniem jak i pomoc w innych katastrofach (drogowych, lotniczych itd) mamy w polszy straż pożarną zawodową ! i to do niej z budżetu gmin ma płynąc strużka pln'ów, na osp jak ma ochotę to niech łoży np. kościół :) OSP to relikt epoki.

  10 63 Odpowiedz
  • 14 mar 2014

   łoo. grubo pojechałeś kolego. Rozumiem, że chyba tylko Ty żyjesz w takim świecie, gdzie wystarcza sama PSP. Prawda jest taka, że gdyby nie OSP to PSP nigdy nie dało by sobie rady samo. To oni chłopaki z OSP odwalają najgorsza robotę, gdy były powodzie na akcjach byli całymi dniami i nocami, bez żadnych przerw, bez żadnym zmian.

   Przejrzyj trochę a oczy kolego, i zobacz jak naprawdę wygląda życie ochotników..
   Życze Ci, żeby nigdy nie było Ci potrzebne OSP. W razie czego dzwoniąc, powiedz, że chcesz tylko PSP, bo przecież " OSP to relikt epoki.. "

   52 7 Odpowiedz
   • ten triggers 14 mar 2014

    Przenieś energie osp na psp dodaj finanse i masz jeszcze bardziej sprawną służbę gotową na Twój tel.

    Osp. w głównej mierze:
    1) Dowozi wodę.
    2) wypompowuje ją z piwnic.
    3) usuwa drzewa z drogi, a jak mają sprzęt (co raczej rzadkość) może pociąć Ci karoserię i wydostać z wraku.

    Pamiętaj że to formacje nieprofesjonalne-pomocnicze i.

    [cytat]Życze Ci, żeby nigdy nie było Ci potrzebne OSP[/cytat]
    Dziękuje, wzajemnie.

    8 26 Odpowiedz
    • 15 mar 2014

     Nie życzę Ci źle ale podam przykład jedziesz "zakopianką" do Krakowa w Głogoczowie spowodowałeś wypadek - Ty i Twoja rodzina w stanie ciężkim /każda sekunda się liczy/ a strażacy z OSP Głogoczów stoją i patrzą, ponieważ Ty stwierdziłeś że nie chcesz ich pomocy gdyż są " nieprofesjonalni"!
     Zastanów się człowieku co piszesz bo czasami - jak to nazwałeś "nieprofesjonalni" strażacy OSP mogą uratować Ci życie!

     bonobo napisał/a:

     Pamiętaj że to formacje nieprofesjonalne-pomocnicze i.
     Dziękuje, wzajemnie.

     Tutaj się mylisz strażacy z jednostek OSP przechodzą systematyczne szkolenia w jednostkach PSP co więcej strażacy jednostek OSP muszą mieć aktualne badania lekarskie chcący wyjechać do jakiejkolwiek akcji a co najważniejsze w tym wszystkim robią to bezinteresownie.

     Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP i PSP - tak trzymać Panowie i oby jak najmniej akcji ;)

     21 5 Odpowiedz
     • ten triggers 15 mar 2014

      Kolego jak ktoś jest człowiekiem normalnym to się zatrzyma i wezwie pomoc lub w miarę możliwości sam takowej udzieli, secundo panowie raczej poczekali by na przyjazd pogotowia ratunkowego :)

      plx80 napisał/a:

      Tutaj się mylisz strażacy z jednostek OSP przechodzą systematyczne szkolenia w jednostkach PSP co więcej strażacy jednostek OSP muszą mieć aktualne badania lekarskie chcący wyjechać do jakiejkolwiek akcji a co najważniejsze w tym wszystkim robią to bezinteresownie.

      Wiesz to tak ja z rezerwą wojskową.

      Nie wiem czy napisałem coś niejasno że takie problemy ze zrozumieniem, może słowa klucz jakieś zawiłe z definicji ?

      bonobo napisał/a:

      OSP nie powinno być w jakikolwiek sposób wspierane przez rząd, od ryzyka i walki z ogniem jak i pomoc w innych katastrofach (drogowych, lotniczych itd) mamy w polszy straż pożarną zawodową ! i to do niej z budżetu gmin ma płynąc strużka pln'ów, na osp jak ma ochotę to niech łoży np. kościół :) OSP to relikt epoki.

      Nie neguję heroizmu i zapału strażaków z osp ale niech się nie pchają z motyką na słońce.
      Tak jeszcze w gwoli socjalistycznej fantasmagori, dodajmy więc osp więcej kasy na wozy i sprzęty... a ze smutkiem gwarantuje że i tak na miejscu akcji pierwsi nie będą.

      Pozdrawiam.

      8 13 Odpowiedz
 • OKOKI 14 mar 2014

  Zamiast dawać księdzu na tacę tysiące złotych co tydzień niech ludzie z Trzemeśni zrobią zrzutkę na nową brykę dla strażaków,to im się bardziej przyda niż modły księdza.

  38 11 Odpowiedz
 • 14 mar 2014

  A może celowo podpalili jelcza żeby dostać nowy wóz? kto wie , wszystko jest możliwe

  14 41 Odpowiedz
  • 15 mar 2014

   w domu wszyscy zdrowi? czy tylko ty masz tak ''nasrane" w główce

   20 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2014

  Widać smutek jak na pogrzebie teściowej.

  12 8 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Rozumiem, że popierasz swoje tezy konkretnymi statystykami ;)

  2 4 Odpowiedz
  • ten triggers 15 mar 2014

   Statystyki zostawmy politykierą ;)

   lwrl napisał/a:

   Co tu dużo mówić....
   OSP jak najbardziej potrzebne stowarzyszenie ludzi, którzy na drodze porozumień z wójtami/burmistrzami działają charytatywnie na terenie gminy/powiatu, a nawet kraju. [...] Wiadomą rzeczą jest to, że ratownik OSP nigdy nie będzie miał takiej ilości szkolenia co zawodowiec, ale przecież On na "chleb" zarabia w innym fachu, a ratowanie możemy uznać jako jego służbę na rzecz społeczeństwa.

   Waldemar też był strażakiem i nie bał się pomóc społeczeństwu w wynegocjowania najdroższego gazu w ejuropie, wszak cały nierząd za nim stoi ;)
   Co tu dużo pisać osp trzeba zlikwidować lub reformować na mini oddziały psp z przynajmniej jednym rezydentem 24h na "jednostce". Ale w bidnym kraju lepiej werbować wolontariuszy niż redukować diety i posadki armii urzędników.

   Pozdrawiam.

   7 7 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Wiecie co robią strażacy z trzemeśni.......Palą się do akcji:)
  Nie no żarty żartami ,ale szkoda ich bo naprawdę takie wozy nie są tanie UMiG powinnien zainterweniować.

  12 2 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Co tu dużo mówić....
  OSP jak najbardziej potrzebne stowarzyszenie ludzi, którzy na drodze porozumień z wójtami/burmistrzami działają charytatywnie na terenie gminy/powiatu, a nawet kraju. Ratownicy Ci tak jak Któryś poprzednik napisał, szkolą się systematycznie podnosząc swoje kwalifikacje...dla niewierzących proszę dziś udać się na Przemysłową 9 i popatrzeć - szkolenie trwa. Wiadomą rzeczą jest to, że ratownik OSP nigdy nie będzie miał takiej ilości szkolenia co zawodowiec, ale przecież On na "chleb" zarabia w innym fachu, a ratowanie możemy uznać jako jego służbę na rzecz społeczeństwa. Ochotnicy w naszym powiecie są dobrze przygotowani do zadań związanych z akcją rat-gaś.
  Mam nadzieję, że urzędnicy wspomogą ochotników z Trzemeśni :)
  Pozdrawiam

  15 4 Odpowiedz
 • ania 15 mar 2014

  Mieszkam niedaleko osp krzywaczka. Na naszej drodze na okrągło wypadki. 52 na Bielsko to jedną z najniebezpiczniejszych dróg jakie znam. Bez chodników, pobocza, długa i prosta z mnóstwem dróg podporządkowanych. Kierowcy walą tu 120 mimo ograniczenia do 50. Dzieci do szkoły chodzą ulica bo nie mają którędy. Ale do rzeczy. Kiedy tylko włącza się syrena zamieram, na drugiej słyszę hamujące pod ospę samochody, nim milknie trzecia chłopaki wyjeżdżają. Czuje wtedy ogromną dumę i radość, że mimo, iż robią to wszystko za darmo są absolutnymi, wyszkolonymi profesjonalistami. Dziękujemy Wam chłopaki.
  Wozu szkoda. Myślę, że znajdzie się jakiś darczyńca, który dofinansuje zakup nowego wozu.

  17 3 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Panowie ale dlaczego dyskutujecie z ludzmi którzy jak widać po ich wypowiedżiach z zakresu systemu ratownictwa nie mają zielonego pojęcia . Jak słyszę takie wypowiedzi że OSP nie jest potrzebna to mi się śmiać chce . A teraz troszeczkę faktów dla tych ludzi którzy wygadują takie głupoty : PSP Myślenicach na 3 zmianach jest po 11 strażaków którzy obstawiają 6 samochodów choć są świetnie wyszkoleni to nie są wstanie bez pomocy OSP zapewnić 100% bezpieczeństwa na powiecie . Następnie dojazd PSP do miejscowośći zamykających nasz powiat czyli najbardziej oddalonych to średnio 20 min a jednostka OSP z KSRG w ciągu od 3 do 5 min opuszcza garaże i rusza , droga do zdarzenia to też przeważnie od 3 do 5 min czyli jakieś 12 min przed przyjazdem PSP akacja ratunkowa jest juz prowadzona a chyba nikomu ni muszę tłumaczyć co znaczy 12 min przy akcji ratunkowej . OSP naszego powiatu ma juz coraz bardziej nowoczesny sprzęt zarówno gaśniczy jak i ratownictwo techniczne ma wyszkolonych ludzi którzy z pełnym profesjonalizmem podchodzą do każdej akcji dlatego wypowiedzi negatywne ludzi na temat OSP są nie taktowne i na bardzo niskim poziomie intelektualnym . Nie życzę nikomu z tych ludzi by kiedyś spotkała go jakaś krzywda i musiał korzystać z pomocy straży ale jeżeli tak by się stało my bez względu na wszytko przyjedziemy i pomożemy i może wtedy docenią kilku chłopaków którzy przyjechali i pomogli bezinteresownie .

  21 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Przykra sprawa. Jelcz jednak był w dobrym stanie i zabudowa nie ucierpiała i podejrzewam silnik i jego osprzęt również. Kabinka się tylko trochę okopciła. Moim zdaniem nie powinno się tego spisywać na straty. Mówienie o nowym pojeździe w tym przypadku to lekka przesada. Mamy w kraju sporo długów i w tym powiecie również. Remont tego auta łącznie z nową szoferką to jakieś kilkanaście może kilkadziesiąt tysięcy złotych a nie kilkaset na nowy wóz. Taka prawda.

  4 5 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Ostra dyskusja, zadam pomocnicze pytanie, I nie atakuję tutaj ani straży ochotniczej ani państwowej, obie swoje robią i dzięki nim jest bezpieczniej. ALE dlaczego ten wóz strażacki spalił się aż tak ? czekali aż straż pożarna przyjedzie i zacznie gasić ? Może wystarczyło użyć natychmiast gaśnicy a wtedy udało by się naprawić......

  Co jak co ale każde auto ma wymaganą gaśnicę, Nie jeden by się spalił gdyby nie ona, w tym wypadku straż powinna świecić przykładem jak jej używać natychmiast gdy to potrzebne, a nie czekać aż się dopali....

  7 5 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Z tego co się orientuję była użyta gaśnica i to nie standardowa samochodowa tylko 6 kg....jednak i to nie pomogło

  4 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  OSP w Trzemeśni nie należy do KSRG, jest jednostką .. biedną, taka jest prawda, co bardziej śmieszy fakt, że chroni wieś największą w okolicy. Tym jednostką nie przysługują nowe samochody, bo też nie są na nie przygotowani mentalnie, technicznie i teoretycznie - porównując z jednostką np Poręba czy Droginia. Mogą uzbierać pieniądze we własnym zakresie. Skoro wieś stać na kościół za parę milionów, to nie stać na auto z prawdziwego zdarzenia? Dlaczego jednostka nie stara się o dodatkowe środki?, strażnica wieje pustkami w soboty (wynajem na imprezy), finanse z programów unijnych (dla porównania z Poręba), szkolenie strażaków i dość marna ich liczba w porównaniu do liczebności wsi. Dlaczego? coś jest nie tak.
  Obecnie jednostka ma obrotu ok 50 tyś złotych rocznie, pytanie na co? paliwo do samochodów? ileż razy wyjeżdżają w ciągu roku - 15-20? mundury? trudno powiedzieć bo sprawozdania rocznego nie ma na stronie internetowej... jeżeli widzą co mają, to czemu nie dolożą trosk i starania się o jaki taki stan technicznych auta. Za taki obciach powinny polecieć głowy.

  8 5 Odpowiedz
  • 15 mar 2014

   Owszem OSP Trzemeśnia nie należy do KSRG ale należy zauważyć , że sobie bez tego świetnie radzi co udowodnię poniżej !

   Widzę kolego , że nie jesteś w temacie ponieważ Trzemeśnia jest w czołówce straży pod względem wyjazdów.
   OSP Droginia i Poręba są świetnie wyposażone TYLKO SZKODA , ŻE NIGDZIE NIE WYJEŻDŻAJĄ.
   Czyżby o nich zapomnieli ??? Ostatnio gdy się coś dzieje to w pierwszej kolejności wyjeżdża Trzemeśnia.

   Co do umundurowania ? w ostatnim czasie włożyli w to sporo pieniędzy ponieważ młodych przybywa z miesiąca na miesiąc i jest duże zapotrzebowanie na umundurowanie. Zapraszam na najbliższą uroczystość to wtedy zobaczysz ile tak naprawdę posiadają członków oraz jak liczna jest MDP.

   Co do paliwa ? Idzie na to trochę pieniędzy ponieważ samochód GLM mają na własnym utrzymaniu i za coś go trzeba tankować a też zawsze wyjeżdża do akcji i nie tylko.

   Zapraszam w każdy piątek pod strażnice bo w tedy przeważnie odbywają się ćwiczenia i spotkania z MDP.
   Natomiast chłopaki w wieku 14-19 lat są kilka razy w tygodniu na strażnicy i pracują
   PRZEKONASZ SIĘ WTEDY ŻE MASZ BŁĘDNE INFORMACJE !!!!!

   co do pieniędzy we własnym zakresie ? Już na następną niedzielę zaplanowana jest zbiórka na zakup nowego samochodu bojowego GCBA.

   P.s
   Popatrz dokładnie na stronę internetową to zapewniam cię , ze tam znajdziesz sprawozdanie za rok ubiegły.

   Pozdrawiam.

   6 5 Odpowiedz
   • 15 mar 2014

    proszę o link do sprawozdania finansowego za rok 2013 i poprzednie lata.
    To ile wydajecie na paliwo? za coś, tzn za 50 tysięcy?
    Czyli Poręba i Drognia nigdzie nie wyjeżdża? ciekawe czy się z Tobą zgodzą?, dobre by było aby ktoś w tym temacie zabrał głos.. najlepiej z tych jednostek, bo widać dzieci z MDP Trzemeśnia stawiają poważne zarzuty....
    teraz będzie zbiórka... no pewnie, argument biednego bez auta, dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano, zanim się auto się nie spaliło?. Każdy w ciemno strzeli, że teraz będzie zbiórka, zawsze jest na pogorzelców...
    Nie chwaliłbym się tym, że dzieci pracują przy OSP, to może być karalne, więc nie pogrążaj swojej jednostki bardziej niż możesz.

    2 9 Odpowiedz
    • 15 mar 2014

     Tylko zobacz ile zostało wykonanych prac w budynku i na jego terenie ;]
     Jak chcesz zobaczyć to poszukaj chyba , ze tyle się nie chce.

     1 3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    16 mar 2014

    droginia czy poreba nigdzie nie wyjezdzaja haha, przewaznie pozary traw byly w trzemesni jak ktos wczesniej pisal nie bylo dnia zeby nie wyjezdzali, czwartek piatek jakis cud ? jak reka odjał nic sie w trzemesni nie dzieje no chyba ze ludzie sie zmienili albo brak samochodu zrobil swoje ? sobota i niedziela pada wiec raczej nie bedzie wyjazdow zobaczymy przyszly tydzien....

    5 2 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  tak, Poreba czy Drogina sa idealnie przygotowani. nie ma co oszukiwac, znajomości robią swoje..

  11 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   15 mar 2014

   I tu jest pies pogrzebany
   Problem ogólnopolski z rozdziałem sprzętu dla OSP ale księstwo Pawlaka jest nie reformowalne

   4 Odpowiedz
 • ten triggers 15 mar 2014

  michall_s - to raczej kwestia niezrozumienia.

  Jak już wspomniałem OSP nie powinna być wspierana przez rząd, jest to formacja niepaństwowa !
  Któraś z poprzednich rzeczy pospolitych powinna wchłonąć ten twór do PSP i nie było by problemu z bolączkami starych jelczów na wsiach.
  Cóż, remizy zbudowane rękoma społeczników musiał ktoś przejąć i zadbać o ich "sprawne" funkcjonowanie, toteż ZOSP PR trzyma się dzielnie. Do poczytania link statusu poniżej.
  http://www.zosprp.pl/files/Statut_maly.pdf

  Na domiar złego miłościwie nam rządzący zafundowali gminą powiatom oraz psp taki "garb".
  https://www.msw.gov.pl/pl/bezpieczenstwo/ochrona-ludnosci/8758,Ochotnicze-Straze-Pozarne.html

  Pozdrawiam.

  3 7 Odpowiedz
  • 16 mar 2014

   bonobo puknij ty sie w głowe
   znałem takiego cwaniaka jak ty NIE DLA OSP
   po zdarzeniu w jego gospodarstwie jest najlepszym przyjacielem naszej jednostki dlaczego bo nasze OSP przyszło mu z pomocą

   5 1 Odpowiedz
   • ten triggers 16 mar 2014

    Człowiek chce dobrze dla ludzi to jeszcze będą na nim psy wieszać... ehhh
    [cytat]po zdarzeniu w jego gospodarstwie jest najlepszym przyjacielem naszej jednostki dlaczego bo nasze OSP przyszło mu z pomocą[/cytat]
    Zapewne byłby i PSP gdyby twoja jednostka pod sztandarem osp nie istniała.

    kmy12 napisał/a:

    Najsmieszniejsze jest to że ludzie którzy wogole nie mają pojęcia w tym temscie CZYTAJ bonobo najwięcej mają do powiedzenia.

    Jeżeli temat opiewa wyłącznie na zbiórkę funduszy i wsparcie psychiczne młodych strażaków, to dla Twojego lepszego samopoczucia mogę stworzyć parę peanów.
    [cytat]Jaroslawie skoro twoje rację są takie sluszne to dlaczego się nie podpiszesz pod swoimi tezami??? Najlepiej się madruje tym ktorzy na straz nie dają ani nie potrzebowali do tej pory ich pomocy...
    Ps jak nie ma się co robić w domu to z nudów pisze się pierdoly.[/cytat]
    Nie mieszaj do tego pisu bo jeszcze tv trwam odwiedzi (jak mniemam) Twoją jednostkę i dopiero wtedy zdębiejesz.
    [cytat]co do reszty do wszystkich tych ktorzy gadaja że samochód podpalono specjalnie pewnie mscie rację tylko czemu tak wiele osob i jednostek chcę im pomagać???? Żal wam dupe ściska i zazdrosc przez was przemawia!!!!!!!!!!!!!![/cytat]
    Kolega się tak nie ekscytuje, socjal was wspomoże i jeszcze będzie artykuł z oficjalnego przekazania wozu.

    Pozdrawiam.

    Ps. na niewnoszące nic do dyskusji pyskówki już nie odpowiadam, limit wyczerpali biesiadnicy budynku imienia J.S.Tischnera.

    1 7 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  bonobo - nie wiem czy Ty głupi jesteś czy głupiego udajesz /jak udajesz wychodzi Ci to nieźle/ zrozum człowieku OSP jest jednostką wspierającą PSP. Tak było jest i będzie, uwierz mi przy pierwszym lepszym "bądź gorszym" kataklizmie typu pożar, powódź lub coś innego PSP sama sobie nie poradzi masz przykład na Borzecie.

  5 1 Odpowiedz
  • ten triggers 15 mar 2014

   Kolego po pierwsze nie obrażaj ludzi, jeśli twoim jedynym argumentem do przekonania kogoś o czymś jest tak buńczuczny początek zdania to nie może dobrze o Tobie świadczyć. Wyluzuj chłopaku (?) zbierz myśli i przedstaw je w zrozumiałej formie.

   [cytat]zrozum człowieku OSP jest jednostką wspierającą PSP. Tak było jest i będzie,[/cytat]
   Dobrze że nie dodałeś amen. Jak kwoty z gmin wyłuskane na OSP przeznaczysz na PSP to prawdopodobieństwo należytego ich rozdysponowania wzrasta. Wyobraź sobie taką oto sytuację że zamiast (ktoś już pisał o osp z innych wsi) osp Droginia, Poręba masz w zamian mały oddział PSP w Trzemeśni liczący dwóch profesjonalnych strażaków (pracujących w trybie zmianowym) i odziedziczoną po osp grupę ochotników + sprzęty z dwóch likwidowanych jednostek notabene sprzęty które dostali od państwa (teraz pytanie czy osp by to oddała ;).
   Co dla Ciebie jest ważniejsze, remiza z jelczem co dwa kilometry czy ludzie z lepszym sprzętem przygotowani do służby 24h na dobę, tworzący szkółkę dla przyszłych etatowych pracowników .
   [cytat]uwierz mi przy pierwszym lepszym "bądź gorszym" kataklizmie typu pożar, powódź lub coś innego PSP sama sobie nie poradzi masz przykład na Borzecie.[/cytat]
   Jakość nad ilość niefrasobliwie myślący przyjacielu.

   Pozdrawiam.

   6 3 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Ja się tam na straży pożarnej nie znam dlatego się nie wypowiadam, to prawda że tam gdzie są publiczne pieniądze, jest ich totalne marnotrawienie, natomiast bardziej zastanawiam się jak to się stało że, grupa bądź co bądź strażaków nie poradziła sobie własne auto skutecznie i szybko ugasić a na miejscu przecież byli :). W moich oczach jest to kompromitacja, aczkolwiek całkowicie tez nie krytykuję może spanikowali, może stanęli w koło i płakali że się pali. Tego nie wiem nie było mnie przy tym i nie widziałem...

  4 13 Odpowiedz
 • Tomasz 16 mar 2014

  no yeah kupić nowe auta

  3 Odpowiedz
 • 16 mar 2014

  najważniejsze, że się nic załodze nie stało.

  7 Odpowiedz
 • 16 mar 2014

  nie wyglada tak tragicznie ta sytułacja. samochod nadaje sie do naprawy po szrotach troche pojezdzic i w 3 tysiacach naprawa powinna sie udać. i jelcz bedzie smigał jak nowka. Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

  4 7 Odpowiedz
 • 16 mar 2014

  Najsmieszniejsze jest to że ludzie którzy wogole nie mają pojęcia w tym temscie CZYTAJ bonobo najwięcej mają do powiedzenia.Jaroslawie skoro twoje rację są takie sluszne to dlaczego się nie podpiszesz pod swoimi tezami??? Najlepiej się madruje tym ktorzy na straz nie dają ani nie potrzebowali do tej pory ich pomocy...
  Ps jak nie ma się co robić w domu to z nudów pisze się pierdoly.
  co do reszty do wszystkich tych ktorzy gadaja że samochód podpalono specjalnie pewnie mscie rację tylko czemu tak wiele osob i jednostek chcę im pomagać???? Żal wam dupe ściska i zazdrosc przez was przemawia!!!!!!!!!!!!!!

  12 1 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 16 mar 2014

  Ja znam bardzo proste i szybkie rozwiązanie kwestii wozu bojowego dla druhów z Trzemeśni. Natychmiast zlikwidować straż miejską,sprzedać ich pojazdy i kupić wóz strażacki.Będzie przynajmniej z tego jakiś pożytek dla strażaków i ulga dla mieszkańców Myślenic,po co trzymać coś co nikomu nie jest potrzebne a wręcz przeciwnie wszystkim szkodzi.Przecież na posyłki dla burmistrza wystarczyło by zatrudnić gońca.

  15 2 Odpowiedz
 • 17 mar 2014

  Sprywatyzować straż pożarną i będzie spokój, będą się ścigać kto pierwszy zgasi. Auto kupią za swoje a nie za cudze, i będzie po problemie, a i jak się zapali to zgaszą szybko a nie będą czekać śpiewając "płonie ognisko ....." Żadna różnica czy Straż pożarna jest państwowa czy ochotnicza i tak na jej utrzymanie publiczna kasa idzie. Więc o co się tu kłócić, sprywatyzować i spokój.

  2 10 Odpowiedz
  • 17 mar 2014

   Tylko jak policzysz ile by Cię kosztowała taka akcja (oczywiście nie życzę Ci tego by kiedykolwiek musieli Cię "odzwiedzać") to byś się nie wypłacił

   2 3 Odpowiedz
   • 17 mar 2014

    Jak by mi państwo zabierało w podatkach mniej, bo nie finansowało by straży pożarnej to by mi na ubezpieczenie od pożaru zostało, i to nie tyle ja co ubezpieczenie by płaciło. Wiadome wymagało by to stosownych regulacji, ale do zrobienia. Nie ma tak żeby się nie dało.

    3 Odpowiedz
  • ten triggers 17 mar 2014

   Na pewno nie w tym ustroju, zresztą w jakimkolwiek byśmy nie byli wolałbym by jednak pewne służby pozostały państwowe tj. święta trójca zdrowego państwa, sprawne: wojsko, policja, straż pożarna.
   [cytat]będą się ścigać kto pierwszy zgasi. Auto kupią za swoje a nie za cudze, i będzie po problemie, a i jak się zapali to zgaszą szybko a nie będą czekać śpiewając "płonie ognisko ....."[/cytat]
   Tak to prawda, rynek do momentu osiągnięcia pewnego stopnia profesjonalizmu mobilizowałby firmy do oferowania najwyżej jakości usług. Łatwiej również byłoby egzekwować niewykonanie usługi, a to już na początek transformacji wielki atut. Niemniej wolałbym już na "dzień dobry" zrównoważony poziom pożarnictwa w całym kraju.
   [cytat]Żadna różnica czy Straż pożarna jest państwowa czy ochotnicza i tak na jej utrzymanie publiczna kasa idzie. Więc o co się tu kłócić, sprywatyzować i spokój.[/cytat]
   Różnica jest taka że do tej drugiej dobrowolnie dopłacają ludzie, państwo zwyczajnie ich wykorzystuje dodatkowo podtrzymując patologię rozdawnictwem sprzętu oraz spętaniem obowiązku ochrony kraju przed zagrożeniami KSRGesem. Efekt jest taki że jak coś zawalą to nikt nie ma do nich pretensji, bo przecież to społeczniki. Psp też się nie dostanie bo powiedzą że państwo ich odpowiednio nie finansuje, a władza prezentując logo Krakowa na olimpiadę na którą nas nie stać powie że w tym kraju na nic nie ma pieniędzy :)
   Jeżeli nikt nie widzi w tym jednej z licznych patologi i ułomności (można zobaczyć spryt i przebiegłością) rządów po 89.r To jest to jeden z kamyczków do wielkiej wygranej w ogłupianiu ludzi.
   --
   Dla nowo czytający aż się zacytuje.
   "Co dla Ciebie jest ważniejsze, remiza z jelczem co dwa kilometry czy ludzie z lepszym sprzętem przygotowani do służby 24h na dobę, tworzący szkółkę dla przyszłych etatowych pracowników."

   1 3 Odpowiedz
   • 18 mar 2014
    bonobo napisał/a:

    Ponieważ ludzie na państwowych posadkach w socjalizmie zapomnieli co to odpowiedzialność. Nawet gdyby chłopaki z osp nagłośnili sprawę nikt by nie beknął, ale ktoś usłyszał a to już coś :)

    co za gość ręce opadają ale kiedyś zmieni zdanie o nas STRAŻAKACH Z OSP

    1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 mar 2014

  Tu pełna zgodność
  "Żadna różnica czy Straż pożarna jest państwowa czy ochotnicza i tak na jej utrzymanie publiczna kasa idzie."
  Tylko w zawodowej straży sprzęt jest wykorzystywany i służy w akcjach a nie do szpanowania przed sąsiednią wioską kto ma lepsze układy i załatwi bardziej wypasioną furę.Przykład podał ktoś wyżej ,dwie sąsiednie miejscowości do Trzemeśni mają najlepiej wypasiony sprzęt w okolicy a Trzemeśnia to skansen.Dlaczego?

  5 5 Odpowiedz
 • 17 mar 2014

  Uważam że samochody jednostek z Poręby czy Drogini nie zostały zakupione dla szpanu. Te jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego co zobowiązuje do większej mobilności jednostki. Wszystkie jednostki należące otrzymują większe środki na sprzęt i łatwiej im starać się o nowe wozy bojowe. Dlaczego nie wyjeżdżają do akcji tak często jak Trzemeśnia ? Trzeba zapytać dyspozytora dlaczego istnieje taka kolejność wysyłania, a może wina tkwi w samych strażakach bo w Porębie sami nie dzwonią i zgłaszają że palą się trawy i nie wyjeżdżają tak często? A co do liczebności jednostki z Trzemeśni to fakt dużo młodych strażaków jest, szkoda tylko że żaden z nich niema ukończonych kursów ani badań a nie mówię już o pełnoletniości ;) Myślę że gdyby do akcji jeździli strażacy z doświadczeniem można by uniknąć tej sytuacji bo nie wierzę że nie udało by się im zagasić pożaru najwyraźniej zabrakło zachowania zimnej krwi i jak już wspomniałem doświadczenia!

  9 5 Odpowiedz
 • 17 mar 2014

  Nie ma się co kłócić kto co, narzekać na straże że mają nowe wozy ze dostaja i chcą dostać bo to jest bezpieczeństwo nasze a wole żeby moje pieniadze poszły na ,,czerwone samochody i szkolenia dla strażaków'' bo czuję się bezpieczniej.. Czy komuś się bedzie podobało czy nie ci co mają bedą mieli . A spalony jelcz jest plusem bo staroć poszedł na emeryturę i czas na młodszy samochód np.Man z tamtych okolic piękny samochód a nie kosztuje tyle mercedesy i renowki i niczym nie odstaje od nich a na takiego może kasa by się znalazła ale to już zostawmy władzą. Czekam na pozytywne informacje o przekazaniu Jakiegoś wozu bojoweg dla Osp Trzemeśnia.

  6 1 Odpowiedz
 • 17 mar 2014

  z ochotnika nigdy nie zrobisz zawodowca, to są służby mundurowe i mają klapki na oczy oni pewnych rzeczy nie zrozumieją bo jest regulamin i działa się zgodnie z nim. Ostatnia powódź, zalało Osieczany, przyjechała OSP Polanka a za nią PSP, które rozkazało co ma robić OSP (chłopaki zaperdzielały) o co robili profesjonaliści z PSP zjechali w boczna dróżkę i drzemka. Śmiać mi się chce z tych profesjonalistów następny przykład to policja i akcja poszukiwawcza w styczniu, żenada. Robi się spęd setki ludzi oraz psów tropiących a policja nie umie tym kierować, ciekawe ile osób przyjdzie na następne poszukiwania, jak ma to kierować dzielnicowa to ja wole w domku posiedzieć i ponarzekać j.w.

  4 3 Odpowiedz
  • ten triggers 17 mar 2014

   Ponieważ ludzie na państwowych posadkach w socjalizmie zapomnieli co to odpowiedzialność. Nawet gdyby chłopaki z osp nagłośnili sprawę nikt by nie beknął, ale ktoś usłyszał a to już coś :)

   6 Odpowiedz
 • ten triggers 18 mar 2014

  Socjalizm stworzy większy kabaret absurdu nić komunizm nie dziw więc się... nie, nie zmienię, nie licz na to.

  1 Odpowiedz
 • 19 mar 2014

  pożyjemy zobaczymy

  Odpowiedz

Zobacz więcej

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości
Głogoczów 0

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości

Radny powiatowy Robert Murzyn (PiS) w jednej z interpelacji pyta o możliwość budowy zaplecza sportowego dla klubu LKS „Iskra” Głogoczów oraz trybuny dla publiczności Radny w swojej interpelacji pyta; czy na terenie boiska piłkarskiego w Głogoczowie, leżącego na działkach 1668, 1641 i 1642 (obręb Głogoczów) „w ramach obowiązującego obecnie miejscow...

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala
Tokarnia 0

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala

Po wypadku do jakiego doszło na drodze gminnej w Tokarni, kierowca quada trafił do szpitala w Krakowie Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pojazdu Quad na drodze gminnej w miejscowości Tokarnia i osobie poszkodowanej znajdującej się pod pojazdem. Pierwsze czynności przy poszkodowanym podjęły dwie prz...

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu
Łęki 0

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu

Na granicy miejscowości Łęki i Trzemeśnia czołowo zderzyła się śmieciarka z samochodem dostawczym. Kierowca tego drugiego trafił do szpitala Do wypadku doszło dzisiaj przed południem. Dyżurny SKKP PSP w Myślenicach do działań zadysponował zastępy JRG oraz OSP Droginia i Trzemeśnia. Zniszczony samochód dostawczy całkowicie blokował przejazd drogą p...

Dobry moment na zakup OKIEN do domu
Biznes 0

Dobry moment na zakup OKIEN do domu

Jak to zwykle bywa, na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporej liczby rozpoczętych i niezakończonych budów W ciągu ostatnich kilku lat nowe domy jednorodzinne powstawały jak grzyby po deszczu. To zasługa boomu gospodarczego, który wiosną tego roku został czasowo zamrożony z powodu...

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców
Drogi 5

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców

Najczęściej za zbyt szybką jazdę, a w dwóch przypadkach za „popełnienie rażących wykroczeń”. Jakich? Sprawę wyjaśnia policja Pierwsze interwencja, która zakończyła się zatrzymanie uprawnień miała miejsce w sobotę 16 maja w Borzęcie, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę. Jak się okazało ten przekroczył dozwoloną w obszarze z...