Miasto

Nie będzie referendum w sprawie szpitala

Tak zdecydowali radni powiatowi, odrzucając wniosek o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum odnośnie prywatyzacji szpitala i tym samym likwidacji SP ZOZ w Myślenicach

Związkowcy NSZZ „Solidarność” razem z członkami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Myślenicach od listopada zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji szpitala. Wniosek przekazano na ręce starosty 12 grudnia 2008 roku. Następnie do pracy przystąpiła komisja badająca poprawność wniosku, która po przeanalizowaniu zebranego materiału stwierdziła: (...), że wniosek o przeprowadzenie referendum nie spełnia wymogów ustawy z dnia 15 września 2000 o referendum lokalnym.

Na 579 weryfikowanych kartach stwierdzono 10032 wypełnionych pozycji. Uchybienia znaleziono w 1745 pozycjach, w tym: 126 osób spoza powiatu myślenickiego, 230 osób, które wpisały się więcej niż 1 raz, 136 przypadków w których brakowało danych, 75 przypadków z nieczytelnymi danymi, 320 przypadków niezgodności danych zawartych na karcie poparcia z danymi z rejestru uprawnionych do wybierania rady powiatu, 225 niepełne dane, 633 przypadki, w których dane nie figurują w rejestrze uprawnionych do wybierania radnych powiatowych.

Komisja uznała za prawidłowo złożone 8284 głosy poparcia. Do wymaganej dla przeprowadzenia referendum liczby 10% uprawnionych do głosowania mieszańców powiatu (tj. 9022) zabrakło 738 głosów.

W związku z tym, radni 17 głosami "za ", odrzucili wniosek mieszkańców jako nie spełniający wymogów ustawy o referendum lokalnym.

Powiązane tematy

Radni zdecydowali jak uzdrowić szpital
Miasto 24

Radni zdecydowali jak uzdrowić szpital

Radni powiatowi zdecydowali w jaki sposób uzdrowić myślenicki szpital. SPZOZ będzie funkcjonował w ramach dotychczasowej struktury organizacyjnej, ale nastąpią poważne zmiany

Dwie karetki dla myślenickiego szpitala
Miasto 9

Dwie karetki dla myślenickiego szpitala

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska powiat myślenicki pozyskał środki, za które zostaną zakupione dwie karetki wraz z wyposażeniem

Komentarze

 • 22 sty 2009

  TAK dla prywatyzacji szpitala!!!

  Odpowiedz
 • 27 sty 2009

  NIE dla prwyatyzacji szpitala

  Odpowiedz
 • 27 sty 2009

  MOŻE dla prywatyzacji szpitala

  Odpowiedz
 • 28 sty 2009

  NIE dla prywatyzacji szpitala

  Odpowiedz
 • 29 sty 2009

  Boją się Ci, którym pracować się nie chce. Dodatkowo boją się utraty lewizny do kieszeni za coś co powinni wykonywać w ramach obowiązków służbowych.
  Szpital sprywatyzowany oznacza tylko lepsze zarządzanie i koniec z ziewaniem po dyżurkach.
  Leczenie i tak będzie darmowe, a opowiadanie ludziom,że trzeba będzie za wszystko płacić to właśnie bełkot tych przerażonych obiboków.

  Odpowiedz
 • 29 sty 2009

  Jeśli szpital zostanie zprywatyzowany oznacza to że w gruncie rzeczy stanie się przedsiebriostwem nastawionym na osiąganie zysków. Tak więc nie rentowne jego oddziały bedą zamykane, mysleniczanie bedą musieli jeździć leczyć się do krakowa.

  Odpowiedz
 • 29 sty 2009

  JB Dałeś sam sobie odpowiedź.Teraz z pieniędzmi nikt się nie liczy bo są państwowe (czytaj - niczyje, jak wielu błędnie uważa).Dlatego mamy takie zadłużenie.
  Co do leczenia w prywatnych placówkach to musiałeś chyba nigdy nie widzieć takiego ośrodka i warunków tam panujących.Ten szpital to relikt PRL-u w 21 wieku.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2009

  Sam lecze sie tylko w prywatnych placówkach ale moim zdaniem najwarzniejsze jest dobro pacjenta i dostep do placówek służby zdrowia, jeśli standardy polskiej służby zdrowia były by do zniesienia to leczył bym się bezpłatnie chocby w naszym szpitalu i wspułczuje tym któży są skazani na państwówke a jeśli wierzysz że szpital bedzie wyglądał po prywatyzacji tak jak telefonika to się mylisz gdyż szpital nie bedzie mógł pobierać opłat za usługi. Co do państwowych pieniedzy to nie są one niczyje tylko nasze moje i twoje i reszty podatników.

  Odpowiedz
 • 30 sty 2009

  Szpital na pewno nie będzie od razu wyglądał jak klinika z obrazka, ale na pewno prywatyzacja , ani jemu , ani pacjentom nie zaszkodzi. Tu chodzi o dobre inwestowanie i gospodarowanie pieniędzmi, a co za tym idzie dobrą fachową opiekę medyczną nas wszystkich.
  Myślę,że większość ludzi denerwuje podejście do pracy personelu szpitala.Niektórzy po prostu zachowują się jakby byli tu za karę, a chyba nie o to chodzi.Skoro leczysz się w prywatnych placówkach powinieneś być chyba świadomy jak to tam wygląda.
  Jak sam powiedziałeś szpital nie będzie mógł pobierać pieniędzy za usługi więc o co tyle hałasu?
  Ano o ciepłe posadki. Największe larum podnoszą Ci którzy czują się zagrożeni zderzeniem z twardą rzeczywistością.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  Boją się Ci, którym pracować się nie chce. Dodatkowo boją się utraty lewizny do kieszeni za coś co powinni wykonywać w ramach obowiązków służbowych.
  "Szpital sprywatyzowany oznacza tylko lepsze zarządzanie i koniec z ziewaniem po dyżurkach.
  Leczenie i tak będzie darmowe, a opowiadanie ludziom,że trzeba będzie za wszystko płacić to właśnie bełkot tych przerażonych obiboków"

  Przerażonym obobokiem to chyba Ty jesteś. Jak czytam te Twoje głupoty baranie to ziewam. Przyjdż i popracuj tu trochę to wtedy pogadamy. Nikt tutaj ludziom nie wmawia,że będą musieli za leczenie płacić.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  A co jeśli pielęgniarkom zabranie do emerytury 5 lat i zostaną zwolnione?? Absolutne Nie dla prywatyzacji!! Jest milion innych rozwiązań, ale tylko w Polsce powiaty odpowiedzialne za placówki służby zdrowia nie umiją ich dostrzec... Wyobraźcie sobie sytuację, jest połowa grudnia Twoja bliska osoba ma wypadek, ale niestety nie zostaje zoperowana w Myślenicach, bo skończyła się ilość zabiegów refundowanych przez NFZ na dany rok, a prywatny inwestor nie może sobie pozwolić na dopłacanie do szpitala, trzeba ją przewieź gdzieś indziej a to zagraża jej życiu...i co teraz??

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  "A co jeśli pielęgniarkom zabranie do emerytury 5 lat i zostaną zwolnione?? Absolutne Nie dla prywatyzacji!! Jest milion innych rozwiązań, ale tylko w Polsce powiaty odpowiedzialne za placówki służby zdrowia nie umiją ich dostrzec... Wyobraźcie sobie sytuację, jest połowa grudnia Twoja bliska osoba ma wypadek, ale niestety nie zostaje zoperowana w Myślenicach, bo skończyła się ilość zabiegów refundowanych przez NFZ na dany rok, a prywatny inwestor nie może sobie pozwolić na dopłacanie do szpitala, trzeba ją przewieź gdzieś indziej a to zagraża jej życiu...i co teraz??"

  Niech sobie realista to poczyta bo może i jemu sie to przytrafi

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  rozliczyć dyrektora szpitala za celowe nadużycia ,a po drugie obciąć mu pensyjke skoro szpital jest w tak trudnej sytuacji.związki zawodowe tylko dużo mówią a mało robią.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  ale pensyjkę może odciąć (chyba) tylko starostwo... a co mogą zrobić związki zawodowe?? (oprócz wniosku o referndum)

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  wywieżć go na takach, i to jak najprędzej.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  jakby miał chonor to sam by odszedł, ale przecież kasa go trzyma.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  wszyscy jesteście jak doktor G.

  Odpowiedz
 • 1 lut 2009

  oj no znalazł się drugi Ziobro...

  Odpowiedz
 • 2 lut 2009

  Dlaczego nie można wprowadzić zachodniego modelu wynagradzania osób pełniących managera danej placówki? Pensja zasadnicza wystarcza na przetrwanie, 70% całości pensji stanowią premie wypracowane przez osobę zarządzającą.

  Tacy ludzie powinni zarabiać duże pieniądze, ale tylko w momencie kiedy wywiązują się w pełni ze swoich obowiązków.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2 lut 2009

  [quote]JB napisał: [br]Jeśli szpital zostanie zprywatyzowany oznacza to że w gruncie rzeczy stanie się przedsiebriostwem nastawionym na osiąganie zysków. Tak więc nie rentowne jego oddziały bedą zamykane, mysleniczanie bedą musieli jeździć leczyć się do krakowa. [/quote]

  Odpowiedz
 • 2 lut 2009

  Niektórzy nie maja kompletnie pojecia o pracy w szpitalu a mają sporo do powiedzenia :) wszystkich pracowników pakuje sie do jednego worka? znaczy ze wszyscy ziewaja po dyżurkach? bardzo smieszne:) proponuje zapoznac sie bardziej szczegółowo a nie mieszac ludzi z błotem!! a co ma sie do powiedzenia na temat tych którzy wywalają do szpitala innych i to bliskich bo sami nie chca sie nimi opiekować - to ci niby ziewajacy zajmuja sie nimi pocieszaja i opiekuja w trudnych chwilach czasem ostatnich!!

  Odpowiedz
 • 2 lut 2009

  Kto zagwarantuje że leczenie bedzie całkiem darmo??? a co do lewizny - sami pacjenci tego nauczyli :) a czy szpital to jedyna instytucja gdzie łapówy sie daje? :) może wszystko sprywatyzujmy nikt nie bedzie ziewał i brał kasy na lewo :)

  Odpowiedz
 • 2 lut 2009

  [quote]Gaga napisał: [br]Kto zagwarantuje że leczenie bedzie całkiem darmo??? [/quote] ot to właśnie najważniejsza kwestia... i kto zagwarantuje, że teraz lekarze nie bedą brać w łapę?? Starostwo i związki nie potrafią zrozumiec, że ludzie nie wiedzą czym jest prywatyzacja szpitala, czym się objawi, jakie będą skutki, jakie będą zyski i straty... ja sama tego nie wiem, i nie chce znać stanowiska starostwa i związków w tej sprawie, chciałabym usłyszeć gwarancje, które dadzą nam (obywatelom społeczności lokalnej) przedsiębiorstwa które chcą przejąć NASZ szpital... bo tu chodzi o nasze zdrowie i jego ochronę , spory starostwa i związków oczywiście są istotne i również pasuje znać ich stanowiska, aczkolwiek najwazniejsze jest to co oferuje przedsiębiortswo i to co GWARANTUJE w kwestii ochrony naszego zdrowia

  Odpowiedz
 • 3 lut 2009

  Mam pytanie.
  Dlaczego szpital w Myślenicach ma tak złą opinię wśród bardzo dużej ilości osób, które miały z nim jakiś (choćby pośredni) kontakt???

  Odpowiedz
 • 3 lut 2009

  Nie tylko szpital w Myślenicach ma zła opinie proponuje zerknąć na forum szpitali w Krakowie :) prawdopodobnie w większości tą opinie wyrobiły i rozpowszechniły jednostki którym trudno dogodzić :) uważam też że to raczej jest związane z pojedynczym oddziałem czy też przychodnią a nie całym szpitalem - powstało niepotrzebne wyolbrzymienie problemu

  Odpowiedz
 • 3 lut 2009

  Tak najbardziej wkurzający jest oddział ratunkowy tzw. SOR !!!!!!! całkowite nieporozumienie personel do wymiany!!!!!! wcześniej by człowiek umarł niz doczekał sie na pomoc!! same gwiazdy które chyba mineły sie z powołaniem :)

  Odpowiedz
 • 6 lut 2009

  A propos tego, że mogłoby braknąć pieniędzy w przypadku wypadków:
  NFZ pieniądze na ratowanie życia w nagłej potrzebie ma zawsze. A też nie wiemy czy SOR będzie sprywatyzowany (o ile już nie jest NZOZem), bo tak jakby ktoś nie wiedział to pogotowie w Myślenicach też jest NZOZem ;) a jakoś jeżdżą na wezwania

  Odpowiedz
 • 22 lut 2009

  Jestem odwiedzającym rodzinę w tym szpitalu. Czytam wiele opinii o złym podejsciu personelu do pacjentów i odwiedzających: podtrzymuję te opinie, pielęgniarki z oddziału z noworodkami są do przeszkolenia lub zwolnienia. To nie jest kwestia prywatyzacji. Po prostu niewłaściwe osoby!

  Odpowiedz
 • 5 maj 2011

  NIE DLA PRYWATYZACJI SZPITALA!!!Bo co niby w takim wypadku pacjent miałby płacić za leczenie?Nie wszystkich na to stać.A tak w ogóle na zdrowiu ludzkim nie powinno się zarabiać.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...