Miasto

Wielka Woda 2014: Najgorsze za nami. Czas podsumować straty

Wielka Woda 2014: Najgorsze za nami. Czas podsumować straty

Raba wróciła do swojego koryta. Wody w naszym regionie opadają, a według prognoz najgorsze już za nami

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poziom Raby będzie się utrzymywać powyżej stanów alarmowych, a prognozy pogody mówią o deszczach które mogą potrwać do poniedziałku. W tym czasie poziom wód może wzrastać. Od niedzieli jednak temperatura będzie wzrastać, aby w przyszłym tygodniu osiągnąć nawet 27 stopni. Na terenie całego województwa woda opada.

Po cofnięciu się Raby na Górnym Jazie zostało mnóstwo szlamu, połamanych drzew i śmieci naniesionych przez nurt rzeki. Na plaży trawiastej zniszczona została skrzynka prądowa, uszkodzone są zabawki na placu zabaw, a najbardziej zniszczona jest ziemia na Górnym Jazie. Wyrwanych jest kilka ławek i koszy na śmieci. i kostki z chodnika przy ul. Parkowej. Właściciele punktów gastronomicznych rozpoczęli prace porządkowe wokół swoich lokali.

W gminie odwołano stały dyżur w siedzibie UMiG Myślenice. Informacje dotyczące zagrożeń można przesyłać pod numer telefonu 12 3734100, 12 2729022, 609600003. 

16.05.2014 Myślenice - Zarabie

Powiązane tematy

Ciągle szacują straty po nawałnicy
Okolice 3

Ciągle szacują straty po nawałnicy

Komisja powiatowa ds. szacowania strat spowodowanych przez klęski żywiołowe podczas wizyty na miejscu oszacowała pierwsze straty. Największe zniszczenia dotyczą dróg, mostów i przepustów

Komentarze (16)

 • 17 maj 2014

  ciekawi mnie ilu krotnie więcej już wydano i jeszcze się wyda pieniędzy na odbudowywanie strat po powodziach niż potrzeba na wybudowanie kilkumetrowego wału ochronnego nad rabą...

  31 7 Odpowiedz
 • OKOKI 17 maj 2014

  Wał nic nie da,nie wyleje tam to wyleje gdzie indziej.Musieli by zrobić wał do samego zalewu.Przyczyną tego jest zakopianka.Wybudowali z betonu mur oporowy po którym biegnie zakopianka i ta woda nie ma gdzie się rozlać tylko wszystko wali na zarabie i dewastuje je.Takich mamy zdolnych arichtektów o ptasich móżdżkach.

  29 4 Odpowiedz
 • 17 maj 2014

  Podliczyć straty i Rozliczyć winnych ? czy zaplanować następny bezsensowny remont czegoś co znów woda zabierze ?

  19 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 maj 2014

  Jak pięknie powaliło te betonowe uocnienia koło Coopera,To skandal ktoś wziął ciężkie pieniądze za betonowy przyczółek który sa się przewrócił ale trudno się dziwić jak nie miał żadnych fundamentów tylko postawiony był na piasku,Ciekawe ile skasowała firma prowadząca te prace.

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 maj 2014

  Niestety, zakopianka spowodowała że Raba teraz "atakuje" nam piękne zarabie. Pytanie co teraz? Szkoda takiej pięknej dzielnicy. Sam lubię tam spędzać czas, zwłaszcza jeżdżąc na rowerze. ale może trzeba sobie odpuścić. Ile razy będziemy tą dzielnice remontować tyle razy będzie zalana.

  12 2 Odpowiedz

Zobacz więcej