Okolice

Dobczyce: Od 1 czerwca można spacerować po koronie zapory

Dobczyce: Od 1 czerwca można spacerować po koronie zapory
fot. Paweł Stożek

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zdecydował się na wpuszczenie turystów na koronę zapory w Dobczycach. Zostanie otwarta 1 czerwca 

To efekt prac nad wykorzystaniem zbiornika dobczyckiego do celów rekreacyjnych. Oficjalne otwarcie korony zapory w Dobczycach odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12:30, na koronie zapory przy śluzach. Wejście na zaporę od strony ul. Budowlanych i ul. Jałowcowej. 

Dla tych, którzy dotrą na koronę czekać będą atrakcje. Wśród nich zaplanowany jest m.in. rejs statkiem oraz upominki.  

Wstęp na koronę zapory będzie możliwy do 30 września w godzinach 9-21, a od 1 października do 30 kwietnia tylko w soboty i niedziele, w godzinach 9-17. 

Po koronie zapory zabroniona będzie jazda na rowerach.

 

Powiązane tematy

Wydobyć pamięć z dna jeziora
Reportaż 0

Wydobyć pamięć z dna jeziora

„Droginia to wyjątkowy kawałek miejsca na ziemi, to historia ważna dla lokalnego dziedzictwa kulturowego. Czas by zrozumieć, że wszyscy mieszkańcy zatopionej...

Komentarze (28)

 • Joanna Mruk 27 maj 2014

  Nareszcie jakaś dobra wiadomość. W Dobczycach jest tyle atrakcji turystycznych lecz wszystkiego nam sie zabrania.. jest zalew - zakaz kąpieli, jest korona - zakaz spacerowania. Zobaczymy co z tego wyniknie. Miejmy nadzieję, że wazystko pójdzie w dobrym kierunku.

  29 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 maj 2014

  Zastanawia jeszcze jedno-CO TAKIEGO ZMIENIŁO SIĘ W PRAWIE OD 30 LAT ŻE PRZEZ TYLE CZASU NIE BYŁO MOŻNA A TERAZ NAGLE DA SIĘ???????
  Jeżeli nic sie nie zmieniło to zamiast dziękować urzędasom za ich gest powinno się znaleźć winnych i wywalić na zbity pysk.Tyle lat robiono znas idiotów?Czy my za każde g...no musimy dziękować urzędasom i pisać jakie to wielki sukces zamiast napisać prawdę że to wielki skandal.

  26 2 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  No i zacnie :) choć mam wrażenie, że jako dziecko tam byłem - zakaz fotografowania był. Chyba, że to jakaś inna zapora była ;)

  23 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 maj 2014

  Jaką wspaniałą mamy władzę że po prawie 30 latach pozwoli nam wreszcie na spacer po koronie zapory i cieszymy się z tego jak dzieci zwłaszcza że władza jak matka pozwoli na to z okazji Dnia Dziecka.Starsi ludzie muszą ochlonąć(to dla nich wielkie przeżycie) że dostąpią takiego zaszczytu że będą mogli zobaczyć jezioro z bliska .Proponuję u stóp zapory odsłonąć tablicę pamiątkową z nazwiskami tych dzięki którym moglo to nastąpić.Myślę żę za kilkadziesiąt lat dzięki staraniom naszych przedstawicieli wnuki będą mogły zarzucić wędkę (o ile zostanie jakaś ryba nie zjedzona wcześniej przez kłusowników)To naprawdę wielki dzień dla naszej społeczności i turystów którzy przyjadą pooglądać pływający w wodzie syf bo na wypoczynek pojadą nad inne zalewy.

  24 7 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  Przecież kiedyś ( 15-20 lat temu) korona była otwarta !

  16 2 Odpowiedz

Zobacz więcej