Okolice

Gmina Wiśniowa: Drogi nieprzejezdne. Ponad 1000 osób odciętych od świata

Gmina Wiśniowa: Drogi nieprzejezdne. Ponad 1000 osób odciętych od świata
fot. Łukasz Kaczmarczyk

W wyniku nawałnicy jaka przeszła nad powiatem ponad 1000 osób z gminy Wiśniowa zostało odciętych od świata. Większość dróg od rana było nieprzejezdnych

Gwałtowne opady deszczu doprowadziły do wystąpienia wody z koryt potoków i rzeki oraz wylania z przydrożnych rowów. W związku z zaistniałą sytuacją został ogłoszony alarm przeciwpowodziowy. Na terenie gminy pracuje 7 gminnych jednostek OSP oraz około 6 jednostek z powiatu myślenickiego. W wyniku powodzi wystąpiły następujące szkody (szkody nadal są weryfikowane a ich liczba systematycznie wzrasta):

Około 1000 osób odciętych od świata. Przejazd samochodami jest niemożliwy, przejście pieszo znacznie utrudnione w wielu miejscach ze względu na ryzyko utonięcia niemożliwe. Uszkodzone zostały ujęcia i zbiorniki wody pitnej oraz zerwane sieci wodociągowe w kilku miejscach, zerwane 2 mosty, uszkodzonych jest 10, dodatkowych 30 to mostki i przepusty w poprzek dróg dojazdowych do osiedli. 

Nieprzejezdne drogi na odcinku Kobielnik – Lipnik, Droga gminna Wiśniowa, drogi powiatowe Węglówka, trudne warunki na drodze wojewódzkiej, brak łączności komórkowej, brak prądu: Węglówka, część Wiśniowej i Poznachowic Dolnych.

 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej