Miasto

Basen kryty czeka na remont

Basen kryty czeka na remont

Centrum Wodne Aquarius jeszcz w tym roku przejdzie remont wart 1,5 mln zł

Kryta pływalnia w Myślenicach powstała 12 lat temu. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na ten cel 780 tys. zł, natomiast reszta pieniędzy pochodzić będzie z kasy gminy Myślenice. 

W ramach remontu wymieniona zostanie centrala wentylacyjna i grzejniki w hali basenowej, wymienniki ciepła, szyby zostaną zastąpiopne na takie o lepsze przenikalności cieplnej.  Remont przejdzie również część dachu, stolarka okienna oraz szatnia. Wymienione zostaną płytki i część posadzek, a w basenach uzupełnione zostaną fugi. 

Basen zostanie wyposażony w system zabezpieczający natryski przed bakterią Legionella wywołującą choroby układu oddechowego i zapalenie płuc. 

Remont miał ruszyć we wrześniu i trwać około 3 tygodni, jednak po pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy. Kolejny przetarg ma zostać rozstrzygnięty 12 września.

W jednym z naszych sondaży większość z was (40%) wskazuje kryty basen w Myślenicach jako najlepsze miejsce do pływania. 

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • 3 wrz 2014

  Tylko czy ktoś brał pod uwagę termin remontu. Miesiące wrzesień – listopad są oblegane na basenie. A gdzie rozpoczną naukę pływania dzieci ze szkół? Jak prowadzić będą zajęcia myślenickie sekcje pływackie. Były wakacje kiedy basen świeci pustakami i Urząd z Burmistrzem nic nie zrobili… teraz po raz kolejny ogłaszana jest przerwa w okresie kiedy na basenie jest najwięcej zainteresowanych. Czemu nie przełożyć tego na późnij kiedy na basen chodzi mniej dzieciaków i ludzi?

  25 7 Odpowiedz
 • 8 wrz 2014

  Brak słów. Na basenie w Myślenicach przepływałem kilka tysięcy godzin, znam kilkadziesiąt basenów w Polsce w różnych województwach i basen w Myślenicach jest jednym z najlepszych. Zapraszam do Krakowa, Korona czy Skawiny, albo do stolicy gdzie miasto nie szczędzi pieniędzy na baseny a są one o wiele gorsze, wąskie tory i kiepsko oświetlone. Jedyny wyjątek to warszawianka gdzie tory są tak samo szerokie jak w Myślenicach i ma 50 metrów, pływa się rewelacyjnie.
  Bez czepka i w gaciach to można sobie nad Rabę pójść i po skakać. Jeśli chce się pływać to trzeba robić to godnie i z szacunkiem dla innych. Nie każdy ma ochotę oglądać czyjeś genitalia płynąc za osobą w szerokich gaciach lub połykać kogoś włosy które naturalnie wypadają tym bardziej pod obciążeniem wody.
  Jeszcze raz napiszę, basen w Myślenicach jest jednym z najlepszych w Polsce, ma świetną wodę jest jasny, ma szerokie tory, rzadko panuje tłok i jest czysty w porównaniu do innych. Wiele osób którym opowiadam, że w Myślenicach jest basen z torami na których mogą się minąć dwie osoby motylkiem i w weekendy są tory wolne nie wierzy.
  Trzeba tylko chcieć pływać, bo warunki są w Myślenicach świetne i naprawdę wiele osób dało by wiele aby mieć takie.

  12 Odpowiedz
 • 3 wrz 2014

  Czepki , spodenki i cuda-wianki a dzieci i tak zarażają się np: kurzajkami! Niech lepiej dezynfekcją lepiej się zajmą i zniosą ten absurdalny zakaz noszenia klapek- koło niecki basenowej.

  13 6 Odpowiedz
 • 3 wrz 2014

  Niech lepiej zlikwiduja obowiazkowe czepki I spodenki.Jak to jest ze na wielu basenach mozna bez czepkow I w spodenkach do plywania.
  Dwudziesty pierwszy wiek a czuje sie jak w sredniowieczu.Bylem w wielu krajach I takich cudow raczej nie wymagali.Przeciez sa filtry itp..

  16 14 Odpowiedz
 • 6 wrz 2014

  Remont basenu, jestem jak najbardziej na TAK :) Trzeba dbać o basen bo mamy tylko jeden. Remont szatni? przecież był już przeprowadzony jakieś 3/4 lata temu. Z tego co dobrze pamiętam to zostały wymienione szafki, przebieralnie i kafelki.

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...