Miasto

Weź paragon: Teraz kontrole będą trwały cały rok

Weź paragon: Teraz kontrole będą trwały cały rok

W ostatnich latach akcja "Weź paragon" prowadzona był głównie w okresach wakacyjno-feryjnych. Teraz kontrolerzy Urzędu Skarbowego, wydawania paragonów będą pilnować przez cały rok

Do niedawna wakacyjno-feryjna, teraz akcja "Weź paragon" będzie prowadzona przez cały rok ze szczególnym uwzględnieniem wakacji i ferii. Jej celem jest uświadomienie konsumentom o korzyściach płynących z posiadania paragonu, a przedsiębiorcom przypominać o obowiązkach związanych z ewidencjonowaniem obrotów przy pomocy kasy. 

Kto może spodziewać się kontroli?

Jak udało nam się dowiedzieć, w pierwszej kolejności kontrolowane są firmy na które wpływają skargi od klientów lub konkurencji o nieuczciwe zachowania polegające na nieewidencjonowaniu obrotów przy użyciu kasy.

Takie donosy trafiają do Urzędu Skarbowego od klientów, którzy podczas robienia zakupów nie otrzymali paragonu lub przedsiębiorców wskazujących przypadki nieuczciwej konkurencji ze strony innych firm, które nie ewidencjonują całości dokonywanej sprzedaży. Szczególną kontrolą objęte zostają firmy, które we wcześniejszych akcjach zastały ukarane mandatami.

Wakacje: Co trzeci kontrolowany z mandatem

Podczas wakacji skontrolowano ponad 350 podmiotów (około 250 z branży handlowej oraz 100 z branży usługowej). Szczególną kontrolą objęto podatników prowadzących działalność gospodarczą sezonowo - skontrolowano około 50 firm, głównie spoza naszego terenu.  

Łącznie nałożono 109 mandatów (62 mandaty w branży handlowej i 47 w branży usługowej). Niechlubne pierwsze miejsce w branży usługowej zajęła gastronomia, tam trafiło niemal 60% wszystkich mandatów nałożonych na firmy usługowe. Po tym wakacjach branża gastronomiczna została objęta szczególnym nadzorem. 

Podczas letnich kontroli najwięcej bo aż 69% mandatów nałożono za niewbijanie obrotów na kasę. Spora ilość mandatów (22) została też nałożona na podmioty, które nie mają obowiązku posiadania kasy rejestrującej, a które nierzetelnie prowadzą wymagane prawem ewidencje.  

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • ELPHARMA 30 wrz 2014

  a ja proponuję akcję NIE WYDAJĘ/NIE BIORĘ PARAGONU, aby temu złodziejskiemu państwu nie dawać obdzierać się z każdej złotówki i wielowarstwowemu opodatkowaniu: VAT doliczony do każdej rzeczy kupowanej za zarobione pieniądze opodatkowane podatkiem dochodowym, przyniesione do domu opodatkowanym podatkiem od nieruchomości, po rozpakowaniu którego resztki wyrzucam do śmieci opłacanych za odbiór odpadów, za które już i tak była pobrana opłata nałożona na producenta za wprowadzanie do obrotu w opakowaniach... itd...

  114 9 Odpowiedz
 • 30 wrz 2014

  Dokładnie-Popieram!

  48 4 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 30 wrz 2014

  Staram się nigdy nie brać ani żądać paragonu żeby jakoś osłabić ten nieudolny system panujący w Polsce. Wolę żeby zarobił człowiek a nie państwo ,które potem mogło by przeznaczyć te pieniądze na nagrody i premie dla darmozjadów.

  47 9 Odpowiedz
 • 30 wrz 2014

  Tara masz świętą racje-nie słyszałem,żeby choć raz były skontrolowane np.gabinety ginekologiczne.
  Przeciętna wizyta kształtuje się w granicach 100zl i więcej.Ilość pacjentek w ciągu jednego dnia ....myśle,ze ze 20.Czy którejkolwiek z nich lekarz wręczył paragon?Czy kiedykolwiek postaneła tam noga jakiegokolwiek kontrolujacego??????Nie!!!Najprościej i najłatwiej zniszczyć i zgnębić maluczkich.
  A tak na marginesie to płace budzetowe są od dawna zamrozone,więc urzednickom najłatwiej dorobic do pensji na takich kontrolach.

  41 1 Odpowiedz
 • OKOKI 30 wrz 2014

  Robi nam się tu państwo PO-licyjne.Żadnych praw tylko nakazy,zakazy ,obowiązki , złodziejskie podatki i ZUS-y.

  41 8 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...