Miasto

Rusza remont krytego basenu. Będzie zamknięty do 1 grudnia

Rusza remont krytego basenu. Będzie zamknięty do 1 grudnia

Od 13 października do 1 grudnia kryta pływalnie będzie nieczynna. Powód? Właśnie rusza remont warty 1,5 mln złotych

W ramach remontu wymieniona zostanie centrala wentylacyjna i grzejniki w hali basenowej, wymienniki ciepła, szyby zostaną zastąpiopne na takie o lepsze przenikalności cieplnej.  Remont przejdzie również część dachu, stolarka okienna oraz szatnia. Wymienione zostaną płytki i część posadzek, a w basenach uzupełnione zostaną fugi. 

Basen zostanie wyposażony w system zabezpieczający natryski przed bakterią Legionella wywołującą choroby układu oddechowego i zapalenie płuc. 

Remont miał ruszyć we wrześniu i trwać około 3 tygodni, jednak po pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na ten cel 780 tys. zł, natomiast reszta pieniędzy pochodzić będzie z kasy gminy Myślenice.  

Kryta pływalnia w Myślenicach powstała 12 lat temu.

W jednym z naszych sondaży większość z was (42%) wskazuje kryty basen w Myślenicach jako najlepsze miejsce do pływania. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 12 paź 2014

  Kolejny remont przed wyborami, jakie to wzruszające.

  16 6 Odpowiedz
 • mirek@ 11 paź 2014

  nic, od tylu lat nic z nia nie zrobili

  14 4 Odpowiedz
 • 11 paź 2014

  to była pralnia, pralnia brudnych pieniędzy, każdy myślący człowiek wie ,że basen publiczny to inwestycja niedochodowa, to ma służyć a nie przynosić dochód, lunaparki to sobie niech prywaciarze robią, wg mnie to ci co zatwierdzili tą wieżę to powinni w kryminale siedzieć

  13 5 Odpowiedz
 • 14 paź 2014

  Miło mi,że dopiero po dwunastu latach,trzeba zrobić ,sądząc z kwoty, niewielki remont. Mam satysfakcje ponieważ bylem glównym inspektorem nadzoru na tym obiekcie.

  6 Odpowiedz
 • OKOKI 12 paź 2014

  Z tej wieży muezin miał wyzwać mieszkańców na basen, by się kapali byli czyści i zostawiali dudki na basenie, aby był dochodowy.

  9 5 Odpowiedz

Zobacz więcej