Miasto

Wybory Samorządowe 2014: Znamy kandydatów na burmistrzów i wójtów

Wójtów i burmistrzów wybierać będziemy w niedzielę 16 listopada. Państwowa Komisja Wyborcza publikuje listy kandydatów

Wójtów i burmistrzów wybieramy w wyborach bezpośrednich na tych samych zasadach co w wyborach na Prezydenta RP. Zwycięzcą zostanie kandydat, który uzyska więcej niż połowę ważnych głosów. 

Jeżeli żaden kandydat nie uzyska poparcia więcej niż połowy wyborców, konieczne jest przeprowadzenie drugiej tury głosowania, do której kwalifikuje się dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem w pierwszej turze. Druga tura zaplanowana jest na 30 listopada 2014 roku.

Według danych zamieszczonych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. W miastach najwięcej kandydatów, bo aż 4 będzie ubiegać się o fotel burmistrza w Sułkowicach, w Myślenicach i Dobczycach po 2. 

 

W gminach wiejskich największa liczba kandydatów – 3, zgłoszona została w gminie Wiśniowa. W Sieprawiu, Raciechowicach i Pcimiu o fotel wójta ubiegać się będzie po 2 kandydatów, natomiast Tokarni zgłosili się obecni wójtowie. Oznacza to, że w niedzielę 16 listopada mieszkańcy tych gmin będą musieli zaznaczyć przy ich nazwiskach na kartach do głosowania  „tak” lub „nie”. Aby zostać wybranym kandydat musi zdobyć ponad połowę głosów "za".

Jeśli kandydat nie uzyska większości, wójta wybiera rada gminy w tajnym głosowaniu. Prawo zgłoszenia wójta ma grupa radnych stanowiąca co najmniej jedną trzecią jej składu. Jeśli rada gminy nie wybierze wójta w terminie dwóch miesięcy od dnia wyborów premier na wniosek ministra ds. administracji wyznacza osobę, która będzie pełniła tę funkcję do końca kadencji.

Kandydaci na burmistrzów i wójtów 

MIASTO MYŚLENICE

Maciej Ostrowski (zam. Myślenice, wiek: 41) KWW Macieja Ostrowskiego
Jarosław Szlachetka (zam. Myślenice, wiek: 31) KW Prawo i Sprawiedliwość 

Oddaj głos na swojego kandydata

MIASTO SUŁKOWICE

Artur Grabczyk (zam. Sułkowice, wiek: 40)  KWW Artura Grabczyka
Jolanta Łaski (zam. Sułkowice, wiek: 39) KWW Jolanty Łaski Łączy Nas Gmina Sułkowice
Piotr Pułka (zam. Rudnik, wiek: 49) KWW Piotra Pułki
Krzysztof Trojan (zam. Sułkowice, wiek: 46) KWW Krzysztofa Trojana

Oddaj głos na swojego kandydata

MIASTO DOBCZYCE

Beata Dudek (zam. Dobczyce, wiek: 37)KW Prawo i Sprawiedliwość
Marcin Pawlak (zam. Dobczyce, wiek: 64) KWW Marcina Pawlaka

Oddaj głos na swojego kandydata

GMINA SIEPRAW

Tomasz Dyrda (zam. Siepraw, wiek: 33) KWW Samorząd 2014
Tadeusz Pitala (zam. Siepraw, wiek: 56) KWW Samorządny Siepraw

Oddaj głos na swojego kandydata

GMINA RACIECHOWICE

Zofia Długopolska (zam. Raciechowice, wiek: 59) KWW Zofii Długopolskiej
Marek Gabzdyl (zam. Dobczyce, wiek: 57) KWW-Nasza-Gmina-Raciechowice
Wacław Cygan (zam. Zakliczyn, wiek: 56) KW Prawo i Sprawiedliwość

Oddaj głos na swojego kandydata

GMINA WIŚNIOWA

Józef Dudzik (zam. Lipnik, wiek: 52) KWW Ludowcy i Platforma
Julian Murzyn (zam. Wiśniowa, wiek: 64) KW Prawo i Sprawiedliwość
Wiesław Stalmach  (zam. Wiśniowa, wiek: 43) Komitet Wyborczy PSL

Oddaj głos na swojego kandydata

GMINA PCIM

Daniel Obajtek (zam. Stróża, wiek: 38) KW Prawo i Sprawiedliwość
Edyta Olesik (zam. Pcim, wiek: 39) KWW Edyty Olesik "Pcim z Wyboru"

Oddaj głos na swojego kandydata

GMINA TOKARNIA

Władysław Piaściak (zam. Krzczonów, wiek: 55) KW Prawo i Sprawiedliwość

GMINA LUBIEŃ

Kazimierz Szczepaniec (zam. Lubień, wiek: 58)KWW "Samorządna Gmina Lubień"
Jerzy Waligóra (zam. Lubień, wiek: 51) KWW Solid Pol

 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 18 paź 2014

  tak czulem ze pan Synowiec jako kandydat na burmistrza Myslenic to jakis zart :) haha

  20 2 Odpowiedz
 • Tomasz 18 paź 2014

  i tak by nie miał szans z tym pseudo burmistrzem .............

  11 15 Odpowiedz
 • 18 paź 2014

  Tyko Jarosław Szlachetka.

  34 31 Odpowiedz
 • profesor profesor 19 paź 2014

  Według mnie zdecydowana większość kandydatów charakteryzuje LENISTWO! Tak, LENISTWO pisane wielkimi literami.

  Zapytacie dlaczego?

  Ich aktywność ogranicza się wyłącznie do zgłoszenia i umieszczenia na listach i to zarówno w przypadku kandydatów na radnych jak i kandydatów na burmistrzów i wójtów. Gdyby nie takie strony jak miasto-info, gdzie mamy przekrój wszystkich kandydatów w ogóle nie dowiedziałbym się o tym, że kandydaują.

  I jak tu oddać głos i zarządzanie miastem osobom, którym zupełnie nie zależy na tym, aby do nas jako wyborców dotrzeć? Żadnych pomysłów na przyszłość, wizji, pomysłów na zarządzanie. Kandydaci starają się wyłącznie o głosy a ja czuję się tak jakbym wybierał ich tylko i wyłącznie po to, aby żyło im się lepiej.

  Gdzie w tym wszystkim mieszkańcy regionów, które prosicie o mandat zaufania?

  17 7 Odpowiedz
 • OKOKI 19 paź 2014

  Walka o stołek burmistrza to walka na śmierć i życie.Tu chodzi o byt.Więc on zmobilizuje wszystkie siły aby pozostać na tym stanowisku.Cyfograf z diabłem podpisze nawet.Zmobilizuje wszystkich pracowników magistratu i ich rodziny by na niego głosowali.Jeśli przegra to co go czeka??Praca w szkole za 2 tyś.Skończyło by się kręcenie wałków i władza i pieniążki.A i pracownicy magistratu też drża o swoje posadki .

  33 10 Odpowiedz
 • 19 paź 2014

  Głosujcie na Jarosława Szlachetkę po wyborach zobaczycie ile ryjków zostanie oderwanych od korytka.
  Teraz się z was śmieją ale bez swoich biurek są nikim do żadnej pracy się nie nadają. Dajmy sobie wszyscy szanse.

  45 27 Odpowiedz
 • 19 paź 2014

  oj yoda korytko nie lubi pustki, tych co odejdą zastąpią inni, tym razem od Szlachetki, a jak się ustawią mordkami do korytka to jak myślisz, którą część ciała wypną na ludzi?

  30 8 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  oprtunista, ale zrozum, że te mordki się już nażarły! Co nie znaczy, że dalej nie będą żreć.
  Każdy elekt, któremu przyjdzie rządzić musi chcąc nie chcąc zwołać mordki do koryta. Niemniej uważam, że obecne są już rozbestwione. Urząd - korytko nie służy tylko do żarcia, a niestety tak jest.
  Kawusie, ciasteczka a jak petent przyjdzie to wnet się go pozbywa bo po co tutaj przyszedł, żeby zakłócać żarcie?
  CZAS NA ZMIANY !

  23 11 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  najwięcej emocji budzą Panowie Obajtek i Szlachetka, czyli cała ofensywa PiS-u idzie z Pcimia... czytajcie dzisiejszy Dziennik Polski , to nam przejdzie ochota na głosowanie na Szlachetkę

  22 15 Odpowiedz
  • 20 paź 2014

   WKibic , to nikt inny ja mąż tej pani E

   5 7 Odpowiedz
  • 20 paź 2014

   Bogu dziękuję że mnie rodzice wysłali na studia, gdzie nabrałem nieco ogłady i świadomości. Ten prymitywny artykuł po prostu obraża moją inteligencję jak go czytam a o Tobie nie wspomnę bo nie chcę Cię też obrażać. To co pisze a raczej opowiada Lis to tak naprawdę ciosy w samego siebie, prymityw i tyle. Nie oszukujmy się, kwoty jakie podaje są niewyobrażalne dla wiejskiej firmy i pozostałe przez niego fakty są z pogranicza.... Ja rozumiem że jest kampania i wszystkie chwyty są dozwolone a raczej dopuszczalne nie mniej jednak niech "kryształowo czysty" Maciej pierwszy weźmie kamień i rzuci.

   8 10 Odpowiedz
   • 20 paź 2014

    prymitywny artykuł, prymityw Lis... nie nabrałeś ani ogłady, ani świadomości, Twoją inteligencję obraża coś innego, nie umiesz paru sensownych zdań ułożyć. Jakie to Ty studia kończyłeś?

    5 11 Odpowiedz
   • 21 paź 2014

    Zgadzam sie z Tobą!

    Artykuł kompromituje samego Lisa, Padline I tą niby kandydatke! Ludzie nie lubą takich zagrań, , sprawa artykułu, skończy sie w sądzie a pan Lis i jego świta, bedą przepraszac Pana Obajtka w trybie wyborczym! wbli sobie gwózdż do WŁASNEJ TRUMNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    11 13 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  W bezpartyjnośc nie wierzę ... Dlaczego kandydatów tylko dwóch ?|To właśnie bezpartyjny układ dogadany by nie odebrać głosów obecnemu burmistrzowi .W kupie siła ..Czy idzie ofensywa z Pcimia ...może i ,,dla zdrowotnośći '' należy do stajenki wpuścić jakieś widełki w celu przetrzepania ......ściółki.
  To taki będzie prezent od przeciętnego obywatela tzw wczasy pod gruszą za 11 lat pracy 4lata urlopku.
  A jak dobro ,miłość ,troska ,przyzwoitość ,uczciwość, prawdomówność służba dla ogółu będą tak mocne to rozsądek podpowie że należy powrócić do służby .Po tak symbolicznym urlopie do przewietrzonego budynku - oczywiście dla zdrowotności obywatela .
  Czy mamy inwazję Pis z Pcimia a może samorząd to nie jest jednak polityka?
  Zostawić polityke posłom, senatorom, wojewodzie. Niech na naszym poziomie przede wszystkim decyduje rozsaądek, to jaki ktoś jest i co potrafi, a nie jaki ma kolor legitymacji partyjnej.
  Co wcale nie wyklucza czyjejś przynależności do partii .I ważne są dla mnie decyzje dotyczące przeciętnego Kowalskiego
  Dobrze byłoby,aby nie traktowć urzędu w sposób merkantylny. Kandydata na Burmistrza powinniśmy wybrać świadomie. Gorzej jest, jeśli wybieramy mniejsze zło albo wybory lekceważymy. Jeśli zostaniemy w domu to elektorat miłośników oper mydlanych wybierze osobę, która oczarowała go najbardziej swoim śpiewem .

  ,,olo,forumowicz ,pod artykułem w Dzienniku Polskim napisał

  ,,olo,,cyt

  Widzę jaskrawe różnice w programach Jarek stawia na rozwój podstawowej komórki czyli rodziny i jej gospodarstwa domowego. Ostrowski nadal chce inwestować w sferę państwową kosztem podnoszenia opłat dla mieszkańców Gminy Myslenice- podatki i inne daniny. Nie ujawnia planu w jaki sposób my mieszkańcy spłacimy dług. Droga zachodnia to w minionych i obecnych wyborach była i jest kusząca kiełbasa wyborczą. Jak wiadomo sprawę o przebieg drogi UMiG przegrał z mieszkańcami Grzebieniówki i Górnego Przedmieścia. Teraz w realizacji w Powiecie jest plan przebudowy i podniesienie tonażu mostów w Sułkowicach i wsi Jasienica co w efekcie spowoduje legalny ruch Tirów z kierunku Harbutowice przez Myślenice do Zakopianki i dalej na Dobczyce. W centrum Myślenic i wsi Bysina, Jasienica będzie większy ruch poj niż obecnie na ul Słowackiego od Zakopianki w kierunku Dobczyc. Na ten cel są pieniądze, a na drogę zachodnią nie ma!! Chciałbym usłyszeć od obecnego burmistrza dlaczego Myślenice nie przystąpiły do projektu dopłat montażu solarów wraz z Niepołomicami i Wieliczką w miejsce Myślenic weszła Skawina? koszt montażu pakietu w tych miejscowościach wynosi obecnie tylko 4,5tys zł dla rodziny, wartość pakietu to 13 tys zł .
  Coraz więcej takich wpisów gmina gmina no a gdzie ten Kowalski ??Coraz więcej wątpliwości ma szary obywatel ..I na kogo tu oddać swój głos.

  16 7 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  Ja jestem ciekaw rozstrzygnięcia w Krzyszkowicach. Tam ostatnio się dużo pozmieniało. Społeczeństwo powiedziało obecnej władzy "NIE". Czy podziękują również Panu Grabowskiemu? Nie wiem kto to ten Pitala, ale po wieku widzę, że mają wybór pomiędzy: "starym zasiedzeniem" a "nowym otwarciem"

  12 8 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  A więc wybór TYLKO pomiędzy Ostrowskim a Szlachetką :(

  Miałam nadzieję, że jednak Michał Synowiec będzie chciał kandydować, bo ogrom obywateli głosował by na osobę spoza układów rodzinnych i układów partyjnych. No niestety :( Myślę, że wszystko wyjaśnił Synowiec w jednym z ostatnich wydań Dziennika Polskiego w zakładce Powiatu Myślenickiego. Tam w udzielonym wywiadzie zdementował chęć kandydatury, mówiąc że póki co nie chce babrać się polityką i chce robić to co robi obecnie najlepiej, a więc rodzina, praca na stanowisku menagera no i pasje. Jeśli ktoś nie czytał to polecam artykuł o tym zacnym mieszkańcu naszego miasta.

  No i Maciek Ostrowski powinien się cieszyć, bo w w/w wywiadzie Synowiec mówi o tym, że mimo wszystko Myślenice mają obecnie dobrego gospodarza i ten obecny gospodarz powinien pozostać na następną kadencję, a od upolitycznienia władz miasta politykami Jarka uchowaj nas P.....

  11 14 Odpowiedz
 • 20 paź 2014

  Wystarczy popytać ludzi co sądzą o panu Fox nie trzeba osobistego poznania.Większość naszych nowobogackich po 1989 roku ma kulturę menela spod budki z piwem(tak na marginesie gdzie mieli się tego uczyć zajęci 24 godziny na dobę robieniem interesów)
  Jednym powinien kierować się wyborca-jeżeli Pan Lis mówi o kiś źle to znaczy że ten o kim mówi to porządny człowiek-(gorzej gdyby chwalił)

  15 8 Odpowiedz
 • Tomasz 21 paź 2014

  Precz z komuną niech żyje PIS I Jarosław hehheheehehhe

  11 14 Odpowiedz
 • 22 paź 2014

  Mówcie sobie co chcecie, ale to właśnie Ostrowski zrobił z Myślenic miasto europejskie, z rozmachem, a jakiez to dokonania stoją za Jarusiem, oprócz oczywiście powycinania różnych ludzi i pozbierania gdzie tam, co... szkoda gadać. W jednej dużej gminie na czele listy stoi zasłużona członkini staruszki PZPR. Jak dla mnie to porażka PIS-u. Niechby se tam chłopak działał w Pcimiu, ale kudy mu tam rządzić w Myślenicach. I na jakiego czorta komu jakichś tu partyj i partyjek, farbowanych lisów. Tu trzeba kogoś, kto zapewni miastu dalszy rozwój. Nie zmienia się koni, które dobrze ciągną na partyjne szyldziki, to byłoby największą glupotą. Gry i gierki, wymachchiwanie szabelką i wizyty wielkiego Jarka ( w Pcimiu)- nie zapewnią miastu rozwoju, niestety, zważcie na to.

  11 10 Odpowiedz
  • 22 paź 2014

   Popieram, w Pcimiu do tamtejszej Rady startują wszyscy od członków staruszki PZPR po młodą lewicę. Liście szyld PiS-u dał właśnie Szlachetka. PiS się totalnie kompromituje. Gminę Pcim upartyjnili Obajtek, Szlachetka, Kurowski i inne spadochroniarze. teraz ich do Myślenic posyłają: Szlachetkę na burmistrza, Kurowskiego do powiatu, Zadorę do powiatu i Obajtka...do Sieradza.

   9 8 Odpowiedz
 • 22 paź 2014

  "Szlachetkę na burmistrza, Kurowskiego do powiatu, Zadorę do powiatu i Obajtka...do Sieradza.
  "

  lepiej żeby tak nie było...co teraz z Pcimia to chcą Myslenice opanować, niech siedzą tak u siebie

  8 12 Odpowiedz
 • 23 paź 2014

  Zgadzam się z przedmówcami, artykuł w DP to czysta propaganda, majaca na celu tylko i wyłącznie stworzenie błędnego , a zarazem złego oblicza obecego Wojta Pcimia. Nikt rozsadnie myslacy nie uwierzy w ten stek bzdur oczerniajacych Pana O.
  Juz wielokrotnie próbowano oczerniać Wójta Pcimia, krytykowac, stawarzac afery jak było to np. przy Orliku, roznoszenu ulotek po domach w poprzedniej kampanii (swoja droga za cos takiego to nie wystarczy tylko słowo przepraszam w gazecie , za takie nieprawdziwe informacje rozpowszechniane wśród społeczeństwa powinno się odpowiadac karnie- bo bylo to naruszenie dóbr osobistych Pana Wójta).

  Uważam, że i obecny Pan Wójt i Pan Szlachetka są odpowiednimi kandydatami na najwyższe stanowiska publiczne. Maja też największe szanse na dalszy sukces - i tego też im życzę. Powodzenia!

  11 13 Odpowiedz
 • 23 paź 2014

  Zastanawiam się jak podłym trzeba być człowiekiem aby walkę przed wyborczą zaczynać od oczerniania i opluwania innych. Jasno wynika z tego że konkurencja Daniela Obajtka nie ma nic do zaproponowania społeczeństwu Pcimia poza wylewaniem pomyj na innych. Przeraża mnie fakt, że po ewentualnej wygranej, czego rzecz jasna nie zakładam, ich metody się nie zmienią. Po ludzku szkoda mi Daniela Obajtka, ale jestem przekonany że społeczność Pcimia nie da się wmanewrować w taki, nie bójmy się tego tak nazwać, syf.

  9 14 Odpowiedz
 • 23 paź 2014

  Panie Jarku jeśli będzie się Pan trzymał motta:
  " Miarą rozwoju nie jest to jakie warunki stwarza władza bogatym aby mogli być jeszcze bogatsi ale to jakie warunki stwarza najbiedniejszym aby mogli wyjść z nędzy"
  to zostanie Pan burmistrzem i to z dużym poparciem.

  11 20 Odpowiedz
  • 23 paź 2014

   myślę, że yoda po wyborach wyżej od sołtysa z Jawornika trafi, stara się chłopina

   13 5 Odpowiedz
 • 24 paź 2014

  Zaprawdę powiadam Ci zaszczytów już doznałem:)
  Powtórzę: sołtys bardzo zaszczytna funkcja i są ludzie którzy by temu sprostać nie powinni.

  8 18 Odpowiedz
 • 26 paź 2014

  Nie znam spraw Pcimia i p. Obajtka, ale wiem na pewno, że dopuszczenie, żeby Myślenice miały się stać areną starć partii i partyjek- to zastopowanie rozwoju miasta. Sprawny, doświadczony gospodarz miasta- właśnie bezpartyjny, to gwarant stabilizacji, bezpieczeństwa i rozwoju. A przecież nie prowadził też bojów z żadnymi partiami, żył ze wszystkimi dobrze i miastu jest dobrze. Pisowiec na stołku oznaczałby niechybną wojenkę z PO, a i z gowinowcami też się wezmą wnet za łby, to tylko kwestia czasu. Nawołuję do rozsądku. Niechże tam w Pcimiu wojują, skoro tak muszą, a po co nam tego w Myślenicach???

  8 9 Odpowiedz
  • 26 paź 2014

   Jeżeli nie znasz spraw Pcimia, to po co sie wypowiadasz!

   7 13 Odpowiedz
  • 26 paź 2014

   Nie wiem czy jesteś świadoma że Burmistrz to osoba ściśle związana z PO i przez aparatczyków platformianych popierana. On nic nie gwarantuje z jednym się zgodzę niektórym wybranym żyje się przy nim naprawdę dobrze. A co z większością społeczeństwa, jego długi będziemy spłacać jeszcze lat po tym jak jego już nie będzie na to zgody być nie może. PiS żadnych wojen nie toczy tylko ludzie którzy siedzą okrakiem na płocie tak to opisują, kampania Jarka jest spokojna i merytoryczna a obecny wykorzystuje do tego struktury urzędu i jednostek podległych. Stworzono prywatny folwark z publiczne pieniądze. A co jeszcze to pokarzą wyroki sądów bo przecież sprawy o korupcje wciąż trwają.

   11 15 Odpowiedz
  • 3 lis 2014

   PiS, SLD, PSL czy PO - jedno g..no, oni są po jednych pieniądzach.

   3 1 Odpowiedz
 • 29 paź 2014

  Maciej Ostrowski jest już tak pewny ponownego wybrania na burmistrza, że z jego komitetu wyborczego na radnego miejskiego w okręgu nr.5 w Myślenicach, startuje brat burmistrza, Kamil Ostrowski. To nepotyzm i bezczelność w czystym wydaniu. Wyborco, nie głosuj na klan Ostrowskich!!!!!.

  14 11 Odpowiedz
  • 29 paź 2014

   O to to. I to bez żadnego obciachu i na tym polega demoralizacja władzy.

   14 9 Odpowiedz
 • 3 lis 2014

  Dalej widać braki w wykształceniu. Popracuj deczko. nie ten wygrywa wojnę, komu bitwę się udało wygrać, bo przeciwnik i lichy i sam się podkłada.

  3 6 Odpowiedz
 • 5 lis 2014

  Zastanawiam się co bym zrobił gdyby na przykład, burmistrz latami żonę mi po sądach włóczył, opluwał co bym zrobił?
  Czy dałbym po gębie?
  Czy oddałbym do sądu?
  A może? E.. nie a może bym tak...
  Wystąpił na wspólnym plakacie z burmistrzem i udzielił mu poparcia?
  No honoru bym chyba nie miał, ze wstydu bym się spalił, prosił bym o wybaczenie do końca życia.
  Stałbym się jak trzcina na wietrze...
  Boże przerażają mnie takie wizje, idę spać najlepiej nad Rabę:)

  6 5 Odpowiedz
 • 6 lis 2014

  I jak cymbał brzmiący bym był....
  Wstyd na całą Borzęte i Myślenice i pół wysypiska.
  Brak honoru to widocznie w polityce myślenickiej standard, te standardy zafundowała nam za nasze pieniądze obecna władza.
  Panie Wiktorze kończ waść wstydu oszczędź.
  Na jednym plakacie z człowiekiem którego jeszcze 4 lata temu Pan zwalczałeś i błagałeś innych o poparcie w tej walce.
  Dlaczego człowieku?
  Za ten ochłap władzy który dostałeś?
  Jak żyć, jak żyć jak się znajomym na oczy pokazać jak wytłumaczyć?

  5 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Są też inni "wierni" którzy się sprzeniewierzyli a startowali w poprzednich wyborach z listy przedsiębiorców.
  Ale zbieranina:)
  Jest też dyrektor szpitala tak bidulek zajęty polityką że pewnie nie wie że mu pielęgniarki strajkują.
  Tak jak i Józiu starosta zajęty sporami sądowymi z byłymi pracownikami a nie rozwiązaniem problemów szpitala który niedługo będzie można kupić za symboliczną złotówkę.

  6 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...