Okolice

Rondo "Dom Grecki" powstanie do końca października 2014

W miejscu skrzyżowania przy Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" do końca października powstanie kolejne rondo

Prace nad rondem przy "Domu Greckim" trwają od kilku dni. Do tej pory przebudowano fragment chodnika na osi ulic Dąbrowskiego i Sobieskiego, gdzie znajdzie się przystanek autobusowy. Jezdnia ronda będzie mieć szerokość 6 metrów, jego promień zewnętrzny 18, a promień wyspy 6 metrów. 

Przebudowane zostaną również chodniki przy ul. Sobieskiego na odcinku od Rynku do "Domu Greckiego". Po tych zmianach nie będzie można parkować na wysokości muzeum, ale po drugiej stronie ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe.

Według zapowiedzi starosty, rondo będzie oddane do użytku do końca października. Koszt przebudowy skrzyżowania wyniesie ponad 311 tys. zł, które w całości pochodzić będą z kasy powiatu. 

Lista starosty

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego, Dąbrowskiego i Jordana to kontynuacja planu inwestycyjnego o którym w ubiegłym roku mówił starosta Józef Tomal. Zapowiadał wówczas budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej, poszerzenie ul. Kasprowicza, które zostały wykonane.

Na liście starosty znajduje się jeszcze wspomniane rondo przy Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Słowackiego. Na łamach Gazety Myślenickiej zapowiedział budowę kolejnego - na skrzyżowaniu ul. ul. 3 Maja i Kniaziewicza (koło mleczarni) oraz na przecięciu się ulic Piłsudskiego, Zdrojowej i Parkowej w okolicy budynku OSP Zarabie.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 26 wrz 2014

  Kolejne rondo, na którym myśleniccy "mistrzowie" kierownicy, będą jeździć jak po zwykłym skrzyżowaniu.(Tak jak to ma miejsce na rodzie przy Dekadzie.)

  28 22 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Kiedy zmiana tablic na wjeździe do naszego miasta na "Rondownice"?

  A tak poważnie - skrzyżowania z ruchem okrężnym same w sobie są jak najbardziej ok. Tylko że spora część kierowców nadal sobie z nimi nie radzi - nie sygnalizują zjazdu, wjeżdżają bez ustąpienia pierwszeństwa, z drugiej strony często znowu czekają aż całe rondo będzie (na wszelki wypadek) puste...

  O ile przejeżdżanie przez ronda "na wprost" to wina przede wszystkim ich planu, o tyle reszta problemów jest w głowach kierwców.

  46 11 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Panie Tomal, byle się Pan wyrobił z tymi planami do wyborów. Proszę tylko wtedy pokazać wyborcom co, gdzie i za ile gdy przyjdzie komornik upomnieć się o swoje. Jak widać wydawać nasze pieniądze łatwo ale aby w kasie coś przybyło to nie łaska?

  20 40 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Nowo wybudowane ronda w Myślenicach znacznie upłynniły ruch w mieście. Jako pilne uważam budowę ronda na skrzyżowaniu pod starą mleczarnią.

  81 9 Odpowiedz
  • 23 paź 2014

   To rondo jest bardzo pilne. Przejechać przez ul. 3go maja lub na nią wjechać niejednokrotnie wymaga baaaardzo dużo czasu. Ponoć są plany budowy tam ronda.

   michall_s napisał/a:

   Lepsze rondo niż światła. Rondo powinno być pod wiaduktem zakopianki., Ja nie wiem co za idiota tam światła dał.

   Światła to tam po prostu zostały bo tam były jak jeszcze nie było wiaduktów.

   Jagienka50 napisał/a:

   Witam,
   jakby zliczyć koszty tych wszystkich rond w Myślenicach, to chyba tańsze by były światła. Kraków jakoś nie źle z tym funkcjonuje.

   Kraków już dawno przestał sobie radzić z ruchem komunikacyjnym. Wszędzie światła, wszędzie korki. A synchronizacja tych świateł to dla magistratu pojęcie abstrakcyjne.

   3 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Rondo na Zarabiu koło strażnicy????? ABSURD!!! Panie Tomal , puknij się pan w łeb!

  35 41 Odpowiedz
  • Mariusz 26 wrz 2014

   Też się zastanawiam na co tam rondo :) Ale koło starej mleczarni jak najbardziej jest potrzebne.

   55 10 Odpowiedz
   • 26 wrz 2014

    Według mnie rondo na Zarabiu jest bez sensu. Jestem tam codziennie praktycznie i ruch tam jest rano jak do szkoły się idzie i jak są jakieś większe imprezy. Tak to po co to komu? Lepiej na coś pożyteczniejszego wydać kase :)

    36 7 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Brawo to rondo jest bardzo potrzebne!

  50 12 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Budują te drogi jak Hitler przed wojną :)
  Nowa władza też wybuduje ale już bez Jerrego i Józefa.

  12 24 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Wybory idą to ze wszystkim czekali na ostatnią chwilę żeby się pokazać że się dzieje. a potem znów 3 lata przestoju i nic nie robienia.

  16 24 Odpowiedz
 • ania 26 wrz 2014

  Fajny pomysl.

  26 4 Odpowiedz
 • Mateusz 26 wrz 2014

  Rondo kolo domu greckiego to swietny pomysł tylko czy jest tam tyle miejsca ?? Kolo mleczarni tez jest potrzebne a jesli chodzi o zarabie bedzie przydatne tylko w sezonie letnim bo tylko w tym okresie robia sie tam korki :))

  38 4 Odpowiedz
 • 27 wrz 2014

  Lepsze rondo niż światła. Rondo powinno być pod wiaduktem zakopianki., Ja nie wiem co za idiota tam światła dał.

  15 16 Odpowiedz
 • 27 wrz 2014

  Panie Tomal, a kiedy obwodnica miasta (czytaj: "Droga Zachodnia") ?
  Przerasta Pana ta inwestycja? Szybsze i tańsze są ronda, ja wiem, ale za chwilę braknie Panu skrzyżowań do przebudowywania na ronda i czym Pan wtedy błyśnie ?

  Obwodnica Myślenic jest już tak potrzebna jak tlen do oddychania !!!

  28 22 Odpowiedz
  • 28 wrz 2014

   Droga Zachodnia nie jest zależna tylko od Tomala. Trzeba sie liczyć z buraczanymi rolnikami którzy nie dadzą metra swojej ziemi nawet za 10 krotną rekompensatę.. Przynajmniej teraz sie coś dzieje ale najprościej jest narzekac.. taka mentalnosc większosci niestety..

   26 14 Odpowiedz
   • 28 wrz 2014

    Czy Ty naprawdę wierzysz w te brednie, które są koronnym argumentem władz, że właściciele gruntów równie NIECHĘTNIE chcą pozbyć się działek jak "CHĘTNIE" zrobili to rolnicy z terenów dobczyckich i gdowskich??

    10 14 Odpowiedz
    • 28 wrz 2014

     wierze bo bylem na spotkaniach które byly organizowane w poprzednich latach i wiem co sie działo.. nie znas sytuacji to nie bulwersuj sie.. sam niestety mam znajomych, którzy mają takie podejście jakie opisalem i z ich mentalnością się nie da wygrać ..

     10 8 Odpowiedz
  • 29 wrz 2014

   Mam podobne zdanie jak ty, tylko wez zerknij jak ta obwodnica ma wygladac zebys sie pozniej nie rozczarowal. Sprawdz dokladnie gdzie beda zjazdy i jak bedzie wygladal ruch na tej drodze. Nie dziwie sie rolnika ze nie chca sie zgodzic poniewaz zostana odcieci od dzialek ktore uprawiaja. nie chce wdawac sie w polemike tutaj, ale polecam tylko sprawdzenie sobie w planach jak to ma wygladac.

   6 10 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 28 wrz 2014

  Nie jestem z Myślenic ale prawie dwa razy w tygodniu przejeżdżam obok Domu Greckiego i krew mnie zalewa jak tamtędy jadę. Czasem to się tam boję jechać bo nie wiem co zrobi kierowca wyjeżdżający z rynku który czasem sam nie wie co ma zrobić mimo że stoi znak. Rondo koło DG jest potrzebne jak szczenięciu mleko tak samo koło mleczarni. Tylko taki co nie ma samochodu albo durny kierowca nie zauważy że ronda są potrzebne. Kiedyś żeby przejechać obok starej strażnicy pod rynkiem trzeba było czekać i czekać. W godzinach szczytu była masakra a przy świętach jadąc od Bysiny stało się w korku aż do mleczarni. Teraz tak nie jest czy nie widać zmiany? Na Kazimierza przy złączeniu ze Słowackiego rondo nawet jak malutkie to i tak rozładowało ruch i zmniejszyło procentowość potencjalnych kolizji. Więc ludzie życzliwi nie patrzcie na to że zbliżają się wybory tylko cieszcie się że będzie bezpieczniej i wygodniej po wybudowaniu tego ronda. Bo jak budowali stare ronda to nie było kampanii wyborczej. jakie mieliście wtedy argumenty? Sam sobie odpowiem. Ludzie (życzliwi) zawsze znajdą byle by zjechać drugiego!!

  42 4 Odpowiedz
 • 28 wrz 2014

  Rondo na tym skrzyżowaniu bardzo potrzebne. Dużo razy mi się zdarzyło, że samochody jadące od rynku skręcając na ul. Dąbrowskiego trzymali się swojej lewej krawędzi- jechali pod prąd.

  16 1 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 2 paź 2014

  Witam,
  jakby zliczyć koszty tych wszystkich rond w Myślenicach, to chyba tańsze by były światła. Kraków jakoś nie źle z tym funkcjonuje.
  Rondo koło Domu Greckiego? A po co? Zabronić wyjeżdżać od Rynku /musieliby jechać koło Magistratu ulicą M. Klakurki i skręcić w lewo koło dawnych plant. Znaki drogowe są tańsze.

  18 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Po to zeby w godzinach szczytu sie nie korkowalo i zeby usprawnic ruch.

  9 Odpowiedz
 • Magdalena 4 paź 2014

  Osobiście uważam, że to rondo ma dużo większy sens, niż to na kazimierza (być może dlatego, że to maleństwo na kazimierza/słonecznej nie ma w ogóle żadnego sensu, a korki na słonecznej jak były, tak są nadal), ale nie chciałabym, aby powstawało rondo na skrzyżowaniu słoneczna/słowackiego - rondo tak blisko świateł o dużym natężeniu ruchu i przy zjeździe z zakopianki niestety grozi dużymi korkami, ponieważ gdy w godzinach szczytu owe rondo się zapcha, zablokuje automatycznie zjazdy i wyjazdy na/z zakopiankę. Tam sprawę wystarczająco załatwiłyby światła zsynchronizowane z sąsiednimi - nie tylko byłoby taniej, szybciej, ale przede wszystkim wygodniej.

  7 7 Odpowiedz
 • 9 paź 2014

  Elena:
  " Osobiście uważam" - masło maślane.

  Ale opinia - ważna sprawa.
  :)

  2 5 Odpowiedz
 • 22 paź 2014

  Należy zrobić fotografie i dokumentacje a potem przekazać to do nadzoru budowlanego i BHP, podczas tej budowy zostało złamanych tyle zasad bezpieczeństwa że głowa boli, ostatnio jak zrywali asfalt z koparki spadł blok betonowy na drogę, gdyby akurat jechał tam samochód było by po kierowcy, oczywiście nikt nie wstrzymał ruchu i nim nie kierował, brak ścieżek dla pieszych, na drodze i chodnikach pozostawione ostre odpadki, rury, znaki, połamane bloki betonowe, wszystko pod nogami pieszych i oponami samochodów. Następnie warto przejechać się ulicą kazimierza wielkiego, wszystko rozkopane i pozostawione samopas, dlaczego nie można tego dokończyć? gdzie są robotnicy?

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...
Raciechowice 0

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...

Wójt chciał przenieść przynajmniej jeden oddział przedszkola z Czasławia do Raciechowic, ale rodzice i dyrektor byli przeciwni. Temat trafił na kolejne sesje rady gminy. Wacław Żarski zmienił plany, przynajmniej na rok … O planach związanych z przeniesieniem przedszkolaków z Czasławia do Raciechowic wójt Wacław Żarski mówił jeszcze podczas czerwco...

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy
Głogoczów 8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. - Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręg...

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 2

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...

Domek letniskowy spłonął doszczętnie
Harbutowice 0

Domek letniskowy spłonął doszczętnie

Strażacy gasili domek letniskowy w Harbutowicach. Nie udało się go uratować, ogień strawił go całkowicie, zostawiając po nim zgliszcza Drewniany domek letniskowy płonął bardzo szybko. Mimo, że strażacy podali dwa prądy wody, a ze środka wynieśli 11 kilogramową butlę gazową. Po tym jak ogień udało się opanować, strażacy rozebrali konstrukcję domku,...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 114

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...