Miasto

DEBATA: W jakim kierunku powinny zmierzać Myślenice?

Wskażcie listę najważniejszych zadań dla przyszłych radnych, burmistrza i starosty, którzy będą sprawować władzę na terenie miasta i gminy Myślenice. Czekamy na Wasze propozycje!

W niedzielę 16 listopada wybierzemy radnych oraz burmistrza miasta i gminy Myślenice. Wspólnie wytyczamy cele i zadania na najbliższą kadencję dla przyszłych samorządowców. 

O stanowisko gospodarza miasta i gminy Myślenice konkuruje ze sobą dwóch kandydatów: obecny burmistrz Maciej Ostrowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Szlachetka. O mandat miejskich radnych ubiega się 62 kandydatów. To oni wspólnie będą decydować o kierunkach w jakich podążać będzie miasto i gmina Myślenice. Dodatkowo 260 kandydatów stara się o 25 mandatów do rady powiatu.

W związku z tym przeanalizowaliśmy najczęściej poruszane przez Was kwestie - zarówno w artykułach jak i na forum i stworzyliśmy listę zadań dla przyszłych samorządowców. 

Mamy nadzieję, że wspólnie z Wami uda nam się ją rozbudować a w komentarzach dodacie kolejne zadania, jakie włodarze powinni wykonać w latach 2014-2018. 

Lista zadań dla samorządowców na lata 2014-2018: 

* uporządkowanie ruchu samochodowego w Myślenicach, udrożnienie go w najbardziej newralgicznych punktach miasta 
* stworzenie nowych miejsc parkingowych
* uporządkowanie komunikacji zbiorowej i prywatnych przewoźników (busy). Stworzenia tzw. przystanków końcowych
* stworzenie na terenie gminy nowych miejsc pracy
* walka z chaosem reklamowym w mieście
* zwiększyć wydatki na czystość miasta (chodniki, skwery, ulice, malunki na murach)
* stworzenie budżetu obywatelskiego w ramach którego mieszkańcy danych dzielnic sami będą mogli wybierać co zmienić w ich otoczeniu

 

Jak zgłaszać własne propozycje?

Najczęściej problemy dotyczące codziennego życia poruszacie na forum. Tak będzie i tym razem. Swoje propozycje tematów dotyczących najbardziej palących potrzeb dla miasta i gminy możecie wpisywać w komentarzach poniżej lub wysyłać na redakcja@miasto-info.pl . Na bieżąco będziemy uzupełniać listę zadań dla przyszłych samorządowców.

Od północy w piątek 14 listopada do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych (niedziela, 16 listopada, godz. 21.00) obowiązuje cisza wyborcza. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 27 paź 2014

  budowa siłowni miejskiej, otwartych kortów (chociażby z siatką betonową), ale dostępnych dla wszystkich za darmo, wybudowanie boisk do siatkówki i koszykówki na zarabiu (dostępnych dla wszystkich!!!)

  wiecej otwarcia - przede wszystkim dla mieszkancow uprawiajacych sport...

  35 6 Odpowiedz
 • mirek@ 27 paź 2014

  moze nowi samorzadowcy zaczna prowadzic otwarty dialog z mieszkancami. według mnie:

  SPRAWOZDANIA Z SESJI RADY POWIATU I MIASTA POWINNY BYĆ DOSTĘPNE W INTERNECIE

  w godzinach kiedy obraduja radni, mieszkancy pracuja i nikt nie ma czasu chodzic i ich pilnowac, ale raporty z tego co zdecydowali i kto byl za a kto przeciw powinny byc dostepne do wgladu dla wszystkich i publikowane w internecie.

  51 1 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Fajnie by było gdyby Miasto-Info zorganizowało debaty kandydatów na radnych. Np. Podmokły-Szczotkowski-Gomulak-Żak albo Tondera-Bylica-Górka. Bo JOWy to nowa sprawa i skoro wybieramy jedną osobę z każdego okręgu to dobrze by bylo ich sprawdzić co nam proponują i jaki mają pomysł na miasto.
  Ja bym na taką debatę przyszła.

  17 9 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Debate burmistrzów i poszczególnych kandydatów na radnych debata najlepiej na żywo i w internecie streem np na miasto-info każdyco tu zagląda będzie mógł oglądnąć w necie naszych kandydatów a pytania ułożyć wcześniej w propozycjach , zobaczymy jak wypoowiadaja sie co obiecują i jakie maja plany co do miasta.

  Moje 1 pytanie ; Co chcą zrobic z formacja Straży Miejskiej w Myślenicach ?

  17 9 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 27 paź 2014

  mamy taki piekny region... ale wydaje mi sie ze ani powiat ani gmina nie robi zbyt wiele aby sciagac do nas turystow to po pierwsze

  a po drugie: co ze szpitalem? radni powiatowi i przyszly starosta powinien rozwiazac ten problem

  tak samo jak kandydat na burmistrza powinien pokazac w jaki sposob zmiejszyc dziure w budzecie

  co do raportow z sesji rad w internecie tez sie podpisuje pod tym pomyslem

  20 6 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  W kierunku spłaty zadłużenia miasta. Nie sztuka budować na kredyt.

  26 11 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Gdyby wybory mogły coś zmienić już dawno by ich zakazano.
  Nic sie nie zmieni ,przejdzie większość starych radnych ,ten system tak stworzono aby raz zdobytej władzy już nie oddać.Najlepiej o tym środowisku świadczy to że przez tyle lat nie zgodzili sie na publikację posiedzeń rady jak jakiś syndykat.Typowe przedwyborcze bicie piany.

  25 6 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Można by to było podsumować dwoma słowami- "wraca nowe"
  Większość z kandydatów to "beton", zasiadający na stanowiskach latami. Jedyną propozycją jaką można zasugerować większości tych kandydatów to wyp....
  Od ponad dziesięciu lat "rozwoj" miasta to ocean kostki brukowej, molochy godne poprzedniego ustroju i polityka niby-komunikacyjna.
  Przypomnijcie sobie nazwiska radnych którzy głosowali za tanimi śmieciami. Przypomnijcie sobie bezradne miny tych kandydatów z którymi prowadzone były spotkania w sprawie Obwodnicy Zachodniej.
  Przypomnijcie sobie co w Waszej sprawie zrobili radni gdy PKS padł a Ostrowski walczył z "busiarzami". Przypomnijcie sobie również ilu z kandydatów było w tłumie pielęgniarek przed szpitalem i co zrobili w tej sprawie?
  Skoro tacy chetni i otwarci na społeczeństwo to dlaczego nie ma nagrań/ relacji na żywo z posiedzeń rady, tak jednej i drugiej???!!!
  No, skoro Pani/Pan radna/y reprezentuje mnie/nas, naszym prawem jest sprawdzenie wartosci kandydata. Na żywo i w kolorze (i z głosem). Nie ma się czego wstydzić! (No chyba że jest...)
  A, zapomniał bym dodać- ilu z Was spotkało się z jakąkolwiek ofertą poprawy stanu obecnego od tych kandydatów pomijając okres przed wyborczy?

  27 7 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  [i]"Wskażcie listę najważniejszych zadań dla przyszłych radnych, burmistrza i starosty,"[/i]
  a kandydaci będą mieli dla Was kompletną listę obiecanek.

  Ojjj naiwni naiwni.........

  14 9 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Woda woda i jeszcze raz woda kto zrobi porządek z władcą wodociągów ma mój głos.

  32 2 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  CZYSTOŚĆ! CZYSTOŚĆ! i jeszcze raz CZYSTOŚĆ!!! jesteśmy społeczeństwem brudasów i ktoś musi to sprzątać, teraz miasto nie wiele się różni od wysypiska śmieci, no i zarastające zielskiem ronda, chodniki, nie sztuka zrobić coś ładnego ale utrzymać w ładzie i czystości to jest coś, no i Bysinka, jeden wielki śmietnik spłukiwany tylko większą wodą (ale za to wszystko jest w Rabie, co z tą "czystą wodą dla Krakowa"?)

  10 4 Odpowiedz
 • OKOKI 27 paź 2014

  Obiecanki cacanki a głupiemu radość.Można tu wypisywać co by się nie chciało ,a i tak nic nie będzie zrobione.Sprawa prosta ,brak funduszy.

  6 8 Odpowiedz
 • bob bob 27 paź 2014

  debata bardzo dobry pomysl
  ale cos mi sie przypomnialo
  4 lata temu też mowiono o debacie
  MO mowił jak bardzo chce a poźniej jeszcze w trakcie ustalania szczegółów wydał oświadcznie w myslenickiej
  że on chciał ale ani Gowin ani Kielan nie chcieli - co za ludzie!!!!
  tym razem mysle ze bedzie podobnie
  Panie Jarku prosze sie godzić na wszystkie fanaberie przedstawiciela MO w sprawie debaty
  nawet jesli nie udziela panu glosu
  to i tak bedzie Pan zwycięzcą
  jest super!!!

  15 18 Odpowiedz
  • 27 paź 2014

   Hahah Mistrz! Zapraszam na jakiekolwiek spotkanie czy to sołeckie czy po prostu informacyjne na jakiejkolwiek wsi... Twój Guru Jarosław czyta z karteczki swoje wypociny i nie podejmuje żadnej dysputy z MO a najczęściej po prostu nie przychodzi na spotkania gdzie MO potwierdza swoją obecność.
   Jestem ZA debatą... Jeśli ktoś ma w niej przegrać to na pewno będzie to Jarosław "Myslenice zbaw" Szlachetka.

   21 14 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 28 paź 2014

  Tylu zawsze mądrych na forum, a jak jest możliwość żęby zabrac glos w konkretnej sprawie to nagle malo konstruktywnych wnioskow...

  13 4 Odpowiedz
 • bob bob 28 paź 2014

  oj zabolało randoma
  na wiosnę nie było zebrań wiejskich bo twój guru nie nauczył się na pamięć wykładów na temat polityki śmieciowej w gminie:)
  a poważnie debata jest potrzebna
  może wtedy jak będą zadawane pytania opracowane przez info myslenice kandydaci będą się mogli wykazać:)
  bez kartek i pamięciówki ;)
  pozdrawiam serdecznie
  jest super!!!!

  10 16 Odpowiedz
 • 28 paź 2014

  Nie róbcie sobie jaj to jest kampania wyborcza a wtedy wyborcom mozna obiecać wszystko i tak to łykną.
  Raz zdobytej władzy już nie oddamy.Pozdrawiam opozycję ,||||||Cyrka ,Gretę i kandydata na burmistrza z poprzednich wyborów .Po ile teraz chodzą kolorowe paciorki jakie sprzedawano w krajach Afryki tubylcom ponad 100 lat temu????Ale byłam frajerką oddając głos na opozycję której nie było i nie ma.

  10 2 Odpowiedz
 • bob bob 28 paź 2014

  boza krowko masz racje
  dzis Greta i Cyrek razem;) chodza po miescie i mówia ze MO jest nie do ruszenia tyle ukladów i ukladzików ze nie ma szans
  tak mowią
  chyba zmądrzeli
  a może poprostu zalatwili sobie to małe coś????

  Glosowałem na WK
  nie wstydze sie
  ale jest mi przykro...

  Dzis glosuje na Jarosława Szlachetke
  bo bylem i jestem w opozycji
  do tego co dzieje sie w naszej gminie od 8 lat
  bez wzgledu na barwy polityczne Jarosława Szlachetki
  dlatego apeluje do wszystkich którzy jak ja glosowali na WK
  zebysmy sie nie poddawali i poszli głosowac
  zgodnie ze swoim sumieniem

  Pozdrawiam

  11 10 Odpowiedz
 • 29 paź 2014

  Myślenice winny zmierzać w kierunku nie wybrania na burmistrza i radnych rodziny Ostrowskich i ich popleczników, a powiat w kierunki nie wybrania na radnego Józefa Tomala i jego popleczników. Są to osoby niekompetentne i do tego zatrudniają nieudaczników jak sekretarza powiatu czy dyrektora PCPR.

  13 13 Odpowiedz
  • 29 paź 2014

   Służbista powiedz mi w jaki sposób są one niekompetentne? Proszę poczytaj trochę co zrobił chociaż Tomal dla powiatu przez 4 ostatnie lata a co zrobił Szlachetka będąc w sejmiku i będąc czopkiem Kaczyńskiego? Ten drugi nie zrobił nic.. Dużo gadania i na modlitwach to się wszystko kończy... Zdecydowanie wole ludzi dzięki którym coś sie pozytywnego w naszym powiecie dzieje i na pewno taką osobą jest Tomal.

   12 9 Odpowiedz
 • 29 paź 2014

  A na wybraniu Jarosława i jego popleczników. Błagam daj spokój sluzbisto z pisu. Nic ta nagonka na władze wam nie da. Rzucanie oskarzeniami na prawo lewo do wasza domena nie mając przy tym żadnych dowodów.

  16 10 Odpowiedz
 • 29 paź 2014

  Zawsze śmieszy mnie jak ktoś mowi że burmistrz,starosta etc. cos dla miasta,powiatu itd.zrobił.A co miał przez całą kadencję siedzieć i brać niezłe pieniądze i nic nie robić?I za co mamy im być wdzięczni ,że robią co należy do ich obowiązków,że wszystkiego nie zniszczyli ale udało im się coś zbudować?Nie im ale firmom które za nasze pieniądze coś zrobiły.A ja zapytam -a może za te pieniądze można było zrobić więcej?
  Każdy kto idzie do polityki mówiąc że robi to dla dobra społeczeństwa jest kłamcą ,on robi to z myślą o sobie a społeczeństwo ma w głębokim poważaniu.Wzorem antonimu jest zwrot-uczciwy polityk-ktoś taki nie istnieje.
  Wybory nic nie zmienią ale fakt powinno się ograniczyć ilość kadencji do dwóch bo niektórzy potworzyli takie sitwy że są nie do ruszenia,powstały państewka w Państwie z własnym prawem,sądownictwem i mediami a widać to jak na dłoni w większości reportaży nadawanych przez stacje telewizyjne.Jeden z ostatnich przykładów-vicemarszałek województwa zalany w pracy i możecie go cmoknąć,kolesie nie dadzą go ruszyć a szary obywatel za byle co po kilkudziesięciu latach pracy wylatuje na zbity pysk.

  15 10 Odpowiedz
  • 31 paź 2014

   W takim razie czekam aż wszechwiedząca krówka napisze nam od pauz jak zagospodarowałaby inaczej pieniądze, jak pomnożyłaby by je dwa razy aby zrobić więcej niż jest teraz. Czekam aż wymieni dokonania i sukcesy poprzedniej władzy typu Kurowski itp.
   Bo ja liczę, myślę i doliczyć nie mogę nawet jednej rzeczy, która choćby za jego panowania została zrobiona. Własnie ten pan jest typem który Ty opisujesz, wypełnił obowiązek starosty nie zniszczył wszystkiego i zbudował fajną dziurę w budżecie.
   Najlepiej żądać, szydzić i obrażać nie mając podstaw, nie mając wiedzy na temat danych inwestycji.
   Piszesz "Każdy kto idzie do polityki mówiąc że robi to dla dobra społeczeństwa jest kłamcą ,on robi to z myślą o sobie a społeczeństwo ma w głębokim poważaniu"
   Analogicznie, przepraszam ale każda praca jest w pewien sposób pracą na rzecz społeczeństwa. Lekarz, mechanik, dentysta, przedsiębiorca, hydraulik, nauczyciel itp. i tego typu myślenie, TWOJE myślenie że każdy robi dla siebie a w d...ma człowieka, który mu zaufał spowodowałoby chyba jakąś fale tragedii. Na szczęście nie każdy tak myśli jak Ty.
   A po drugie myślę, że od kilku lat Myślenice urosły w oczach przyjezdnych, po latach chudych właśnie za czasów panowania pewnych osób. Sukcesy i dokonania wreszcie można wypunktować od pauz a nie jak wcześniej.... Na szczęście są ludzie, którzy to doceniają a nie toczą piany przed monitorem z nienawiści i zawiści.
   Niestety w naszym kraju najwięcej narzekają Ci co na wybory nie chodzą....ale najwięcej do powiedzenia mają.
   Jeśli są takimi poliglotami i nie grzeszą wiedzą i ogładą może warto wystartować w wyborach i pokazać swoje umiejętności robienia czegoś wielkiego z niczego.

   8 5 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 29 paź 2014

  Ratunku !!!! .... może Pan Bóg usłyszy.
  Nie ma się nawet gdzie poskarżyć. Państwo w państwie.

  3 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2014

  Przed wyborami to nawet wiatami przystankowymi zainteresował się obecny burmiSZCZ..
  Ale bajzel i brud w mieście jakoś mu nie przeszkadza

  11 8 Odpowiedz
 • 1 lis 2014

  Jeżeli radni robią to dla społeczeństwa to czemu od razu na pierwszy posiedzeniu nie podejmą uchwały o likwidacji diet tylko zazwyczaj podnosza sobie gdy większość z nich ma dobre źródła utrzymania?
  Nie każda praca jest dla społeczeństwa bo większość wykonuje ją aby utrzymać siebie i rodzinę a nie dla idei.
  Natomiast to politycy wciskają kit wyborcom że robi ą wszystko dla ich dobra.Co do dokonań świat idzie z postępem a mająć takie środki jak w ostatnich latach z UE trudno je wszystkie roztrwonić ,a pytanie jest jak najbardziej na miejscu ,Ty mówisz że zrobiono najwięcej a ja mogę zapytać czy nie można było więcej.W systemie gdy polityk nie odpowiada za nic można zadłużać się w nieskończoność aby przypodobać się wyborco i dać zarobić zaprzyjaźnionym firmom.Poprzednim ekipom też można zarzucić że nic nie zrobili a teraz mamy internet,monitoring strzelnicę itp tylko że za ich czasów tego nie było i trudno ich za to winić.Za to wiele rzeczy udało się zniszczyć a teraz wielce się chce przywracać.
  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3626804,darowizna-od-panstwa,id,t.html
  Dla mojej przyjemności mogą rządzić dożywotnio na co się zanosi bo raz zdobytej władzy u nas się nie oddaje.

  5 6 Odpowiedz
 • 3 lis 2014

  Jedna rada:
  Nie idźcie tą drogą... Macieju z swoimi poplecznikami.

  3 4 Odpowiedz
 • Ewcia 12 lis 2014

  Dobrym pomysłem było by rozbudowanie strefy przemysłowej w Jaworniku. Ta, która znajduje się na Dolnym Przedmieściu jest ciasna dla firm.
  1. Strefa w Jaworniku jest z dala od dużych rzek, które mogły by ją podmywać
  2. Jest blisko Zakopianki, znajduje się poza miastem, więc cały transport omija Myślenice
  3. Jest tam dużo miejsca i firmy nie będą miały problemu z ew rozbudową. Niepołomice czy Dobczyce mają ciekawe strefy gospodarcze, umiejscowione poza miastem. Po tym jak sprowadzili inwestorów, widać jak się rozwijają, a bezrobocie spada.
  Ciekawym pomysłem było by zagospodarowanie terenu między KS Dalin a Dolnym Jazem, a na Górnym Jazie zabezpieczenie plaży trawiastej przed powodziami. Ten odnowiony plac zabaw wygląda strasznie, a może udało by się usypać wał wzdłuż Raby, a na koronie zrobić deptak.
  Warto zadbać o zabytki tj. Studzienka, Zamczysko, a także przydrożne kapliczki, odnowić je, a przy nich postawić ławki i tablice informacyjne. Można by uatrakcyjnić szlaki turystyczne o punkty widokowe z ławkami i tablicami panoramicznymi, bo mamy się czym chwalić np: przełęcz Sucha Polana, Lipka, "Lisie Jamy" czy polana Mikołaj.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...