Miasto

Myślenice: Chciał wyłudzić 25 tys. zł. 88-latka nie dała się nabrać

Myślenice: Chciał wyłudzić 25 tys. zł. 88-latka nie dała się nabrać

29 latek, który próbował naciągnąć 88-letnią mieszkankę Myślenic na 25 tys. zł trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia. Wpadł, bo starsza panie nie dała się nabrać

Wiele razy pisaliśmy o popularnych na terenie powiatu, a zwłaszcza Myślenic próbach wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wnuczka”. Kiedy 88-latka odebrała telefon w słuchawce usłyszała głos proszący o pomoc. Oszust udawał jej syna i opowiadał historię o tym jak rzekomo potrącił dwie osoby, a 25 tys.zł to kwota jaka pozwoli mu uniknąć więzienia. Drugi oszust udawał policjanta i zapewniał, że pieniądze odbierze kurier.

Kobieta skontaktowała się ze swoim synem i wspólnie powiadomili policję. Kiedy 29-letni mieszkaniec Krakowa chciał odebrać pieniądze wpadł w policyjną zasadzkę. Oszust trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia. – podaje tvn24.

 . 

 

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 6 lis 2014

  Brawo dla tej pani, a temu gnojowi powinni tyłek pałami przetrzepać, a dopiero pózniej do pierdla zamknąć

  84 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  To musiał się złodziejaszek zdziwić jak go na szmaty zrobiła 88-latka..:] brawo za trzeźwość umysłu i bohaterską postawę. Niech będzie przykładem postawy dla starszych osób.

  34 Odpowiedz
 • OKOKI 7 lis 2014

  Superbabcia !!!:-)

  15 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  A nie dało się tego lepiej rozegrać? Takie pytanie do naszej Policji? Facet, który odebrał paczkę prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, o co w tym wszystkich chodzi. Trzeba było iść z nim w układ, wydać paczkę i przy przekazywaniu paczki złapać całą trójkę. A tak macie człowieka, który dał się wkręcić w aferę, a głównych sprawców prawdopodobnie nie złapiecie.

  9 7 Odpowiedz
 • Misiek 17 lis 2014

  Swoją drogą ciekawe skąd ci ludzie maja nr telefonów starszych osób???
  Może i tym by się policja zainteresowała

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej