Miasto

Wybory Samorządowe 2014: Frekwencja w powiecie 47,01%

Jak podaje Państwowa  Komisja  Wyborcza frekwencja w kraju osiągnęła poziom 39.28%, natomiast w powiecie myślenickim  do lokali wyborczych wybrało się 47.01% uprawnionych do głosowania

Według danych Państwowej Komisji  Wyborczej PKW, do godz. 17 najwięcej osób zagłosowało w gminie Wiśniowa (55,23%), Pcim (54,41%) i Sułkowice (50,64). Następnie Siepraw (47.94%), Myślenice (45.86%), Tokarnia (44.21%), Raciechowice (43.85%), 

Natomiast najmniej osób wybrało się do lokali wyborczych w gminie Lubień (40,08%). 

O godz. 21 lokale wyborcze zamknęły urny. Trwa liczenie głosów.

- Policzenie głosów w każdym obwodzie i sporządzenie dokumentacji to bardzo trudna sprawa i potraw kilka godzin - podczas konferencji prasowej PKW powiedział jej przewodniczący Stefan Jaworski.  

 

WYNIKI WYBORÓW NA BIEŻĄCO KOMENTUJECIE NA FORUM

Powiązane tematy

Komentarze

 • 16 lis 2014

  Syn pyta ojca:
  - Tato, co to jest POLITYKA?
  Ojciec odpowiada:
  - Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu, więc jestem KAPITALISTĄ, Twoja mama rządzi tymi pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek uważa, żeby wszystko było na swoim miejscu, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasz pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ, a wszyscy mamy jeden cel, aby się Tobie lepiej wiodło! Ty jesteś LUDEM, a Twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ!!! Zrozumiałeś synku???
  Chłopiec zastanawia się i mówi, że musi się z tym wszystkim jeszcze przespać. W nocy budzi chłopca płacz młodszego brata, który narobił w pieluchy i drze się wniebogłosy. A, że chłopiec nie wiedział co ma zrobić, poszedł do pokoju rodziców. W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno, że nie mógł jej dobudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, gdzie akurat zabawiał się z nią ojciec, a dziadek podglądał ich przez okno. Wszyscy byli tak sobą zajęci, że nie zauważyli, że chłopiec jest w pokoju. Malec postanowił więc, że pójdzie spać i o wszystkim zapomni. Rano ojciec pyta go:
  - Synku, możesz mi powiedzieć własnymi słowami co to jest POLITYKA??
  - TAK!!! - odpowiada syn. - KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ, ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają, podczas gdy RZĄD śpi, LUD jest całkowicie ignorowany, a PRZYSZŁOŚĆ leży w gównie!!! TO JEST POLITYKA!!!

  121 7 Odpowiedz
  • 13oddział 17 lis 2014

   100 % racji w tym kawale. Śmieszny a zarazem smutny, coś jak "Wesele" Smażowskiego.

   11 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Może ktoś podawać tu wyniki Ostrowskiego i Szlachetki z poszczególnych okręgów ?

  Oraz kto został radnym w jakim okręgu. Jak ktoś ma takie dane niech pisze :-)

  50 7 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Niezaleźnie kto wygra wybory na burmistrza, smutna jest jedna rzecz, że nie zechciał kandydować człowiek który mógł w pierwszej turze pokonać dwóch obecnych kandydatów na burmistrzów i który mógł zmienić Myślenice na lepsze - to Michał Synowiec. :( No cóż panie Michale, kolejne wybory za kilka lat, my zwykli myśleniczanie liczymy na pana podczas następnych wyborów. A temu kandydatowi który wygra dzisiejsze ( na tę chwile jeszcze tego nie wiemy) wybory życzę mądrości i tego by naprawdę SŁUCHAŁ LUDZI, SŁUCHAŁ ZWYKŁYCH MYŚLENICZAN takich jak ja i 18 tysięcy innych.

  10 40 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Tymianek - to jest burmistrz MIASTA i GMINY więc tych co ma słuchać to jest ponad 40 tysięcy, a p.Synowiec cóż wybrał browar z Cześkiem Prytą i Mietkiem Siarą zamiast szampana z panią Gosią

  16 10 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Do - Oportunista.
  Racja jest nas w gminie 40 tysięcy ale ja mówiłem o samych mieszkańcach Myślenic. Szkoda że robisz żart z tego, że p.Synowiec jednak nie kandydował, bo na tym forum jest wiele osób które wiedzą co przez to tracimy, a tracimy szansę na dobrego gospodarza. Pozostanie nam tylko to co pozostanie, a więc nic się nie zmieni.

  7 21 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Okręgowa komisja nr 7:
  1. Około godziny 15 nie było długopisów (te które były przywiązane sznurkami ktoś podpierniczył). Na następne wybory zabiorę własny długopis :)
  2. Urna w była prawie pełna i trzeba było dostawić dodatkową plastikową urnę. Chyba nie przewidzieli tak wysokiej frekfencji :)

  15 1 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Tymianek i oportunista.
  Odnośnie pana Michał S. się nie martwcie wieść niesie że nie chciał się babrać w długach w jakie wprowadziła miasto obecna władza. A już gazety typu Dziennik Polski zwiastują mu udany start w przyszłorocznych wyborach do parlamentu. Odnośnie wyborów, na TV ITV miały być wstępne wyniki a tymczasem już 22;55 a wyników żadnych nie ma. Mam nadziej że wygra lepszy !!!!!!!!!!!!

  2 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Według iTV Myślenice: NIEOFICJALNIE: W MYŚLENICACH PO PRZELICZENIU GŁOSÓW Z 7 OKW PROWADZI MACIEJ OSTROWSKI. CZEKAMY NA MELDUNKI Z POZOSTAŁYCH GMIN

  tutaj potwierdzenie na żółtym pasku: myslenice-itv.pl/

  12 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Jeżeli chodzi o zbieranie nieoficjalnych wyników: bierzcie Państwo przykład z portalu Wadowice24. Tam już wiele informacji z różnych okręgów (http://wadowice24.pl/index.php/nowe/polityka/935-wieczor-wyborczy-licza-juz-glosy-a-wy-wiecie-kto-wygral.html ).

  Czy są może jakieś przecieki z Sułkowic?

  2 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Ostrowski wygrywa. Różnica głosów podobno nieduża

  11 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  wyniki już jakieś mamy. Szlachetka przegra raczej. Synowiec w ostatnim wywiadzie dla Dziennika Polskiego udzielił poparcia Ostrowskiemu i obecnym władzom, więc z pewnością elektorat Synowca głosował właśnie na Ostrowskiego to zwycięstwo Maćka raczej pewne. szkoda bo liczyłem że Szlachetka coś zmieni w UM a tu zooonk ;(

  13 21 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lis 2014

  nie ma sie co emocjonowac tylko czekac na oficjalne wyniki

  16 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  A niechże poseł opiekun co dla Szlachetki po Pcimiu najdzie!
  Przydałby sie gdzie obrotny chop, co chałpe buduje?

  Nierobom dziękujemy!

  4 9 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  W Pcimiu znacząca przewaga Daniela Obajtka.

  12 2 Odpowiedz
  • 16 lis 2014

   Niech pokaże po wyborach i spełni obietnice, inaczej nadejdzie inny gospodarz.

   6 4 Odpowiedz
   • 16 lis 2014

    Co jak co to Obajtek ZAWSZE co obiecał to zrobił..... i w żaden sposób nie możesz tego podwarzyć..... ;-)

    9 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Wygląda na wygraną Ostrowskiego.
  No to mamy kolejne lata zatrudniania znajomych w urzędzie miasta.
  Była szansa na to by Szlachetka coś zmienił i naprawił finanse miasta i gminy, ale jak widać mieszkańcy gminy i miasta nie chcą lepszego życia. No cóż wasz wybór, macie kolejne lata z Maćkiem !!! a to właśnie również przez takie wyrazy poparcia jakie wypowiedział w dzienniku polskim niejaki pan Synowiec i poparł i pochwalił Maćka i jego urzędników. Szkoda gadać, wszędzie wygrywa PIS a w Myślenicach jednak nie !!! A szkoda !!!

  32 23 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Henryk Sawka o wygranej PiS: "wirus Ebola rozszerza się na cały kraj"

  18 17 Odpowiedz
  • 16 lis 2014

   Są osoby w PISie które są w porządku, jednak niektórzy z tej partii przesadzali według mnie z krytyką obecnego Burmistrza ...

   Co do wyborów ogólnokrajowych z dwojga złego czyli PO i PIS wybrałbym PIS.

   17 15 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  Wiesz, w wyborach samorządowych nie powinno się do końca patrzeć na partie. Patrzysz na ludzi, ludzi których znasz, szanujesz i których chcesz, aby byli na konkretnych stanowiskach. Ludzi, którzy udzielają się lokalnie ( tak wybiera się radnych ) A to jak rządzi burmistrz czy wójt w dużej mierze zależy od tego kto rządzi na szczeblu centralnym bo to tam podejmowane są najważniejsze decyzje, którym gminy muszą się podporządkować bez względu na to czy ich zarządcy pochodzą z tej czy innej partii .

  17 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  A w UM nowa - stara warstwa betonu już twardnieje. Szkoda, szkoda. Tak długie sprawowanie władzy przez jedną osobę jest niezdrowe. Kum, kum.

  19 7 Odpowiedz
 • 16 lis 2014

  NIEOFICJALNIE: W MYŚLENICACH PO PRZELICZENIU GŁOSÓW Z 14 NA 29 OKW NADAL PROWADZI MACIEJ OSTROWSKI, W PCIMIU ZNACZĄCA PRZEWAGA DANIELA OBAJTKA, W GMINIE LUBIEŃ PO 1 Z 5 OBWODÓW PROWADZI KAZIMIERZ SZCZEPANIEC, W GMINIE RACIECHOWICE PO 1 Z 4 OBWODÓW MAREK GABZDYL 53% POPARCIA, CZEKAMY NA MELDUNKI Z POZOSTAŁYCH GMIN.

  9 8 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  No to jednak Myślenice mądrzejsze od całej Polski i PISu do władzy niedopuszczą :)))) Ja już widzę, że pan Maciej Ostrowski wygra i ogromnie się z tego cieszę. To bardzo dobry burmistrz. Dziękuję również przytaczanemu tutaj wielokrotnie panu Michałowi Synowcowi za poparcie jakie udzielił naszemu burmistrzowi na łamach poczytnej gazety. Tak trzymać. Maciej Ostrowski bedzie Burmistrzem !!!!!!!!!!!!

  27 30 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Czy wiadomo już coś jak wygląda sprawa w Sieprawiu ?

  2 1 Odpowiedz
 • Raphaell 17 lis 2014

  NIEOFICJALNIE: W MYŚLENICACH PO PRZELICZENIU GŁOSÓW Z 14 NA 29 OKW NADAL PROWADZI MACIEJ OSTROWSKI, W DOBCZYCACH PROWADZI MARCIN PAWLAK, KTÓRY WPROWADZI TEŻ WIĘKSZOŚĆ SWOICH KANDYDATÓW NA RADNYCH, W PCIMIU BARDZO ZDECYDOWANA PRZEWAGA DANIELA OBAJTKA KTÓRY PONADTO WPROWADZIŁ 14 NA 15 RADNYCH DO RADY GMINY, W GMINIE LUBIEŃ PO 1 Z 5 OBWODÓW PROWADZI KAZIMIERZ SZCZEPANIEC, W GMINIE RACIECHOWICE PO 2 Z 4 OBWODÓW MAREK GABZDYL 58% POPARCIA, CZEKAMY NA MELDUNKI Z POZOSTAŁYCH GMIN./

  8 4 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Ha ,Ha Starostą zostanie "królowa " i rozłoży PIS na łopatki .Ma w tym wprawę!!!

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...