Miasto

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

Wstępne i niepełne wyniki wskazują w Myślenicach na zwycięstwo Macieja Ostrowskiego. Państwowa Komisja Wyborcza ma problem z systemem liczącym głosy. Oficjalne wyniki możemy poznać nawet za kilka dni

Artykuł aktualizowany

 

17 listopada
godz.4:30

O godz. 4 odbyła się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej na której jej przedstawiciele poinformowali o problemach z systemem liczącym głosy.

- Mamy kłopoty z funkcjonowaniem systemu zliczającego głosy. Wcześniej był problem z drukowaniem danych, z logowaniem się do systemu pełnomocników komisji wyborczych - podczas konferencji mówili przedstawiciele PKW. 

Zapowiadali rozwiązanie problemu do godz. 6 i na tą godzinę zaplanowana została kolejna konferencja, a następne na godz. 9:15, 12:15, 15:15.

Problemy z systemem przekładają się na prezentację wyników. W większości przypadków są one cząstkowe. O godz. 6 nad ranem w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej były nadal wyłącznie informacje o frekwencji na godz. 17.30 w niedzielę. 

Możliwe, że wyniki trzeba będzie zliczać ręcznie. 

godz. 5:49

Nieoficjalne wyniki po przeliczeniu głosów w 14 na 29 okręgów wyborczych podaje telewizja itv. Według niej Maciej Ostrowski wygrywa z Jarosławem Szlachetką stosunkiem 56 do 44%. Według naszych ustaleń stosunek ten może wynosić nawet 60 do 40%, natomiast w radzie miasta miałoby zasiąść 12 radnych z KWW Macieja Ostrowskiego, 7 z PiS i 1 z PSL. UWAGA! to tylko CZĄSTKOWE i NIEOFICJALNE wyniki. 

godz. 6:30

PILNE! Z konferencji prasowej PKW: System działa. Do tej pory ustalono wyniki w 39 z 2470 rad gmin. 

godz. 7:30

Z konferencji PKW: Dotychczas ustalono cząstkowe nieoficjalne wyniki w 49 gminach i miastach (z 2470). W wyborach do rady gmin znane są cząstkowe wyniki jedynie z 18 rad. W ogóle nie ustalono natomiast wyników do rad powiatów i sejmików samorządowych. ​Oficjalne i pełne wyniki wyborów samorządowych możemy poznać nawet w ciągu kilku dni.

godz. 7:52

Cząstkowe wyniki do sejmiku: W Małopolsce PiS 42,66 proc. głosów, PSL zdobyło 23,03 proc., PO - 21,35 proc., NP - 4,49 proc, SLD - 3,48 proc., RN - 1,47 proc., Demokracja Bezpośrednia - 0 proc.

godz. 12:25

Nieoficjalne wyniki wyborów, zwycięzcy w gminach:

Myślenice:
Maciej Ostrowski

Sułkowice:
Prawdopodobnie druga tura pomiędzy Piotrem Pułką a Arturem Grabarczykiem

Dobczyce:
Marcin Pawlak

Pcim:
Daniel Obajtek

Tokarnia:
Władysław Piaściak

Raciechowice:
Marek Gabzdyl

Siepraw:
Tadeusz Pitala

Wiśniowa:
Prawdopodobnie druga tura pomiędzy Wiesławem Stalmachem a Julianem Murzynem 

Lubień:
Kazimierz Szczepaniec

godz. 13:39

Nieoficjalne wyniki wyborów do rady miejskiej w gminie Myślenice podała Gazeta Myślenicka:

OKRĘG 1
Mateusz Suder (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 2
Bogusław Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 3
Maciej Górka (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 4
Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 5
Kamil Ostrowski (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 6
Adam Styczeń (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 7
Czesław Bisztyga (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 8
Aleksander Kowal (Komitet Wyborczy PSL)

OKRĘG 9
Mirosław Fita (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 10
Izabela Kutrzeba (Komitet Wyborczy Wyborców - "Bęczarka Razem")

OKRĘG 11
Stanisław Szczepan Cichoń (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 12
Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 13
Wacław Szczotkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 14
Agnieszka Węgrzyn (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 15
Robert Pitala (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 16
Jerzy Cachel (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 17
Piotr Sikora (KW Prawo i Sprawiedliwość )

OKRĘG 18
Stanisław Topa (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 19
Tomasz Wójtowicz (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 20
Kazimierz Dąbrowski (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 21
Jacek Dąbrowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)

godz. 15:07

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej: Wszystko wskazuje na to, że komisja nie ogłosi w poniedziałek wyników głosowania.

godz. 15:58

Gazeta Myślenicka opublikowała nieoficjalne wyniki na burmistrza Myślenic. Według tygodnika wygrał Maciej Ostrowski zdobywając 9696 głosów (55,3%), a jego kontrkandydat Jarosław Szlachetka zdobył ich 7827 (44,7%).

18 listopada
godz. 7:41

System informatyczny PKW jest już w pełni sprawny - poinformowano nad ranem podczas kolejnej konferencji Państwowej Komisji Wyborczej. W wyborach do rad gmin na ogólną liczbę 2477 gmin ustalono wyniki wyborów w 892 radach gmin oraz wyniki w 163 radach powiatów na ogólną liczbę 314 powiatów. Wciąż nie ma jednak danych dotyczących wyników głosowania w wyborach do sejmików wojewódzkich.

 

godz. 7:57

Maciej Ostrowski dziękuje za wybór na facebooku. W swoim oświadczeniu pisze m.in."Zaufanie mieszkańców jest dla mnie świadectwem słuszności podejmowanych decyzji i kierunków rozwoju Gminy Myślenice"

 

...

Powiązane tematy

Komentarze (167)

 • mysleniczaninzdziada 17 lis 2014

  to jest skandal z ta kimisja wyborcza! od tak dawna wszyscy wiedzieli ze beda wybory i nie mogli przygotowac na czas systemu zeby wprowadzac te dane na biezaco? w tym kraju nic nie moze dzialac poprawnie?

  82 5 Odpowiedz
 • Anna 17 lis 2014

  Ludzie.. Myśleniczanie... wciąż tak bardzo zacofani.
  Po głębszym przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że Wam drodzy mieszkańcy powiatu myślenickiego pasuje takie życie... Musicie być niesamowicie spełnieni, szczęśliwi i dumni skoro po raz kolejny stawiacie na pana Ostrowskiego. Wam chyba pasuje takie życie.

  Życie gdzie w Urzędach, Szkołach, Przedszkolach pracują osoby z otoczenia pana burmistrza (rodzina, przyjaciele, znajomi), a wasi członkowie rodzin czy znajomi muszą na co dzień zmagać się z Urzędem Pracy. Pasuje Wam to, że Myślenice są najbardziej zadłużonym miastem powiatowym w Polsce. Kto nas do tego zaprowadził? Kto jest temu winny? Przemyślcie sobie tą sprawę, przeanalizujcie... A nie słuchajcie tępo tego, co chce wam wcisnąć Platforma Ostrowskiego. Przejrzyjcie na oczy ludzie! Czyż nie żyjemy w kraju demokratycznym? Chyba jednak nie, prędzej bym rzekła, iż jest to dyktatura w pewnym sensie. Pracownicy urzędów, szkół, przedszkoli są tak wdzięczni za okazane łaski (otrzymanie pracy, nawet bez posiadania odpowiednich kwalifikacji), że namawiają całe swoje rodziny do poparcia pana Ostrowskiego i jego świty. Zdrowy rozsądek nie przemawia do nich nawet wtedy, gdy pracodawca zażąda zdjęcia oddanego głosu w wyborach, by móc zweryfikować, czy jego poddani są mu wierni. Namawiacie więc młodych ludzi z waszych rodzin, którzy pierwszy raz mieli prawo pójść do głosowania i błagacie o głosy na pana Ostrowskiego i resztę, argumentując to "jeśli nie wygra to stracę pracę".

  Cóż, nadszedł czas na małą analizę. Czy gdyby ludzie byli pewni swego stanowiska i swoich kompetencji to martwiliby się o to, że stracą pracę z powodu zmiany władzy? Odpowiedzcie sobie samodzielnie na to pytanie... Jednak uważam, że odpowiedź jest w tym przypadku prosta i jednoznaczna.

  62 35 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Tak i teraz będzie ,, wciąganie '' do władzy braciszków i cioteczków....... Męczące kolejne 4 lata ......

  58 29 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 lis 2014

  Największym przegranym tych wyborów jest kolejny raz Państwowa Komisja Wyborcza

  44 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Ludzie to jednak *** Oddać władze komuś kto nas zadłużył na wiele lat. Cóż strach przed porządkiem i rozliczeniem wziął górę. Tylko Myslenic żal.

  86 83 Odpowiedz

Zobacz więcej