Miasto

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

Wstępne i niepełne wyniki wskazują w Myślenicach na zwycięstwo Macieja Ostrowskiego. Państwowa Komisja Wyborcza ma problem z systemem liczącym głosy. Oficjalne wyniki możemy poznać nawet za kilka dni

Artykuł aktualizowany

 

17 listopada
godz.4:30

O godz. 4 odbyła się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej na której jej przedstawiciele poinformowali o problemach z systemem liczącym głosy.

- Mamy kłopoty z funkcjonowaniem systemu zliczającego głosy. Wcześniej był problem z drukowaniem danych, z logowaniem się do systemu pełnomocników komisji wyborczych - podczas konferencji mówili przedstawiciele PKW. 

Zapowiadali rozwiązanie problemu do godz. 6 i na tą godzinę zaplanowana została kolejna konferencja, a następne na godz. 9:15, 12:15, 15:15.

Problemy z systemem przekładają się na prezentację wyników. W większości przypadków są one cząstkowe. O godz. 6 nad ranem w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej były nadal wyłącznie informacje o frekwencji na godz. 17.30 w niedzielę. 

Możliwe, że wyniki trzeba będzie zliczać ręcznie. 

godz. 5:49

Nieoficjalne wyniki po przeliczeniu głosów w 14 na 29 okręgów wyborczych podaje telewizja itv. Według niej Maciej Ostrowski wygrywa z Jarosławem Szlachetką stosunkiem 56 do 44%. Według naszych ustaleń stosunek ten może wynosić nawet 60 do 40%, natomiast w radzie miasta miałoby zasiąść 12 radnych z KWW Macieja Ostrowskiego, 7 z PiS i 1 z PSL. UWAGA! to tylko CZĄSTKOWE i NIEOFICJALNE wyniki. 

godz. 6:30

PILNE! Z konferencji prasowej PKW: System działa. Do tej pory ustalono wyniki w 39 z 2470 rad gmin. 

godz. 7:30

Z konferencji PKW: Dotychczas ustalono cząstkowe nieoficjalne wyniki w 49 gminach i miastach (z 2470). W wyborach do rady gmin znane są cząstkowe wyniki jedynie z 18 rad. W ogóle nie ustalono natomiast wyników do rad powiatów i sejmików samorządowych. ​Oficjalne i pełne wyniki wyborów samorządowych możemy poznać nawet w ciągu kilku dni.

godz. 7:52

Cząstkowe wyniki do sejmiku: W Małopolsce PiS 42,66 proc. głosów, PSL zdobyło 23,03 proc., PO - 21,35 proc., NP - 4,49 proc, SLD - 3,48 proc., RN - 1,47 proc., Demokracja Bezpośrednia - 0 proc.

godz. 12:25

Nieoficjalne wyniki wyborów, zwycięzcy w gminach:

Myślenice:
Maciej Ostrowski

Sułkowice:
Prawdopodobnie druga tura pomiędzy Piotrem Pułką a Arturem Grabarczykiem

Dobczyce:
Marcin Pawlak

Pcim:
Daniel Obajtek

Tokarnia:
Władysław Piaściak

Raciechowice:
Marek Gabzdyl

Siepraw:
Tadeusz Pitala

Wiśniowa:
Prawdopodobnie druga tura pomiędzy Wiesławem Stalmachem a Julianem Murzynem 

Lubień:
Kazimierz Szczepaniec

godz. 13:39

Nieoficjalne wyniki wyborów do rady miejskiej w gminie Myślenice podała Gazeta Myślenicka:

OKRĘG 1
Mateusz Suder (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 2
Bogusław Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 3
Maciej Górka (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 4
Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 5
Kamil Ostrowski (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 6
Adam Styczeń (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 7
Czesław Bisztyga (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 8
Aleksander Kowal (Komitet Wyborczy PSL)

OKRĘG 9
Mirosław Fita (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 10
Izabela Kutrzeba (Komitet Wyborczy Wyborców - "Bęczarka Razem")

OKRĘG 11
Stanisław Szczepan Cichoń (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 12
Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 13
Wacław Szczotkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 14
Agnieszka Węgrzyn (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 15
Robert Pitala (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 16
Jerzy Cachel (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 17
Piotr Sikora (KW Prawo i Sprawiedliwość )

OKRĘG 18
Stanisław Topa (KW Prawo i Sprawiedliwość)

OKRĘG 19
Tomasz Wójtowicz (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 20
Kazimierz Dąbrowski (KWW Macieja Ostrowskiego)

OKRĘG 21
Jacek Dąbrowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)

godz. 15:07

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej: Wszystko wskazuje na to, że komisja nie ogłosi w poniedziałek wyników głosowania.

godz. 15:58

Gazeta Myślenicka opublikowała nieoficjalne wyniki na burmistrza Myślenic. Według tygodnika wygrał Maciej Ostrowski zdobywając 9696 głosów (55,3%), a jego kontrkandydat Jarosław Szlachetka zdobył ich 7827 (44,7%).

18 listopada
godz. 7:41

System informatyczny PKW jest już w pełni sprawny - poinformowano nad ranem podczas kolejnej konferencji Państwowej Komisji Wyborczej. W wyborach do rad gmin na ogólną liczbę 2477 gmin ustalono wyniki wyborów w 892 radach gmin oraz wyniki w 163 radach powiatów na ogólną liczbę 314 powiatów. Wciąż nie ma jednak danych dotyczących wyników głosowania w wyborach do sejmików wojewódzkich.

 

godz. 7:57

Maciej Ostrowski dziękuje za wybór na facebooku. W swoim oświadczeniu pisze m.in."Zaufanie mieszkańców jest dla mnie świadectwem słuszności podejmowanych decyzji i kierunków rozwoju Gminy Myślenice"

 

...

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 17 lis 2014

  to jest skandal z ta kimisja wyborcza! od tak dawna wszyscy wiedzieli ze beda wybory i nie mogli przygotowac na czas systemu zeby wprowadzac te dane na biezaco? w tym kraju nic nie moze dzialac poprawnie?

  82 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Ludzie to jednak *** Oddać władze komuś kto nas zadłużył na wiele lat. Cóż strach przed porządkiem i rozliczeniem wziął górę. Tylko Myslenic żal.

  86 83 Odpowiedz
 • Jozek Tula 17 lis 2014

  Wiadomo coś więcej kto do gminy i do powiatu.?

  14 7 Odpowiedz
  • mirek@ 17 lis 2014

   czytaj: "W ogóle nie ustalono natomiast wyników do rad powiatów i sejmików samorządowych"

   15 7 Odpowiedz
 • Ewcia 17 lis 2014

  Almar25 a co ten Jarek Szlachetka by zrobił? Czy ktoś widział jego program zmian dla Myślenic? Bo jak dla mnie to tylko chciał dostać się do władzy, inaczej nie startował by równolegle do Rady Sejmiku. A nasza gmina musiała się zadłużyć, jeśli chcieliśmy skorzystać z funduszy UE. Mam pytanie Almar25, czy może masz taką wiedzę co do braku zadłużenia w innych gminach naszego powiatu?

  65 47 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lis 2014

   Podaje tylko kilka porażek ekonomicznych obecnego burmistrza:
   Strzelnica sportowa
   Wysypisko śmieci
   Segregacja odpadów za25 mln zł która nie ma teraz pracy
   Czysta woda dla Krakowa itp.
   Przeniesienie targu na Dolne Przedmieście - gdzie nikogo nie ma
   I mógłbym tak wymieniac bez końca

   60 34 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    Podałeś te, które wszyscy znamy. Ale skoro możesz tak bez końca, to podaj jeszcze z 10 takich istotnych porażek Pana Macieja Ostrowskiego.

    Ja pragnę zauważyć, że mamy Zarabie, które ściaga bardzo dużo turystów, obiekty dla Wisły, które teoretycznie powinny się zwrócić (a też są na kredyt), dające prestiż naszemu miastu, boiska sportowe dla dzieci, place zabaw co chwilę modernizowane, nowe parkingi na osiedlach, basen, hale sportową (również małą salę w obiekcie na Zarabiu dla sekcji Judo) i wiele innych inwestycji. Ale oczywiście zaraz ktoś napisze, że to pewnie nie zasługa Pana Ostrowkiego, bo przecież była kasa z Uni itp. Polakom nigdy się nie dogodzi. A ja cieszę się, że P. Ostrowski wygrał. Idealny nie jest, ale jeżeli ktoś z Was uważa sie za idealnego, to bardzo szkoda, że nie startował w wyborach, bo w takim razie zmarnowałem swój głos.
    Wiem, czego można się po nim spodziewać, a jego kontrkandydat? Nie znam go, ale jeśli ktoś w krótkim okresie czasu jest V-ce wójtem Pcimia, radnym sejmiku i startuje do sejmiku i na BM, to zastanawiam się, czy ma jakiś konkretny plan, czy CV sobie nabija.

    A jeżeli ktoś podnosi argument o zadłużeniu miasta, to rozumiem że ma potwierdzenie od kontr kandydata, że ten by w Myślenicach przez najbliższe lata nic nie inwestował. Tak? No bo chyba proste, że skoro jesteśmy tak zadłużeni, to już nie może być żadnej inwestycji innej, niż na kredyt

    45 28 Odpowiedz
    • Misiek 18 lis 2014

     Weź się nie ośmieszaj kolego , piszesz mamy Zarabie, a co zanim zaczął burmistrzować pan Ostrowski nie mieliśmy zarabia?? Śmiem twierdzić że w tamtych czasach na zarabiu było więcej turystów z racji kąpieliska.
     Dzisiaj Zarabie i owszem ściągą turystów a raczej gapiów którzy obserwują jak zablokowana zakopianką Raba praktycznie każdej wiosny rozlewa się aż pod sam Chełm zabierając po drodze to co zostało tam zrobione poprzedniego roku. Jakoś od ostatniej powodzi nie widzę żadnej modernizacji ani placów zabaw ani boisk sportowych nawet głupiej belki mocującej line do zjeżdżalni dla dzieciaków przez pól roku nie miał kto wymienić.
     Możesz mi wytłumaczyć w jaki to sposób obiekty dla Wisły przyciągają albo w jakikolwiek inny sposób uatrakcyjniają nasze miasto??? Wisła Kraków zawsze będzie kojarzona z Krakowem nie z Myślenicami bo nikogo nie obchodzi gdzie dana drużyna trenuje tylko gdzie kibice na mecze chodzą, poza tym nie chce tego prestiżu i band kiboli które miały by zjechać do naszego miasta.
     Proszę nie wspominaj o budowie dróg parkingów wodociągów czy kanalizacji bo już zaczynamy płacić za modernizację wodociągów i aż się boje co będzie teraz po wyborach kiedy nic nie będzie stało na przeszkodzie podwyżkom.
     Kwestia placu targowego przecież w założeniach plac targowy miał funkcjonować codziennie jakoś nie funkcjonuje, proszę przejść się w poniedziałek i popatrzeć co się dzieje i pogadać z ludźmi plac wielki ale jak zwykle u nas inwestycja zrobiona dla widzi mi się bo żadnego przemyślenia w tym nie ma, brak jakiegokolwiek parkingu a gdzie mają się podziać rolnicy którzy przed powstaniem placu przyjeżdżali tam ze świniakami zbożem i ziemniakami.
     Piszesz wiem czego mogę się po nim spodziewać, Czego????? Toru bobslejowego na górze Chełm czy może jeszcze czegoś bardziej dziwnego.
     Piszesz o kontrkandydacie nie znam go dlaczego wiec go osądzasz.
     Piszesz że skoro jesteśmy zadłużeni to w Myślenicach nie powinno być inwestycji, jeśli coś zostaje z budżetu miasta po spłaceniu rat kredytu to i owszem inwestował bym ale nic poza tym.
     Tylko głupiec zadłuża się ponad swoje możliwości finansowe.

     15 12 Odpowiedz
     • 18 lis 2014

      Gorszych farmazonów już dawno nie czytałem, z tego co piszesz wnioskuję że nie byłeś na nowym targowisku ani razu lub jesteś bardzo mało spostrzegawczy.
      Po pierwsze to funkcjonowanie placu w każdy dzień tygodnia to był pomysł, tak samo jak handel produktami regionalnymi, owocami i warzywami w soboty na placu. I owszem przez pierwsze kilka tygodni plac w soboty był otwarty. Handlarze jednak nie podchwycili tego pomysłu i dlatego zrezygnowano z tego. Powód zasadniczo jest jeden- handlarze w pozostałe dni tygodnia jeźdzą na inne targowiska(Mszana itd.) bo tak jak u nas dniem targowym jest poniedziałek tak w innych miejscowościach np. środa i mają szansę na zarobek w innym miejscu. Na tym polega handel obwoźny że nie siedzi się w jednym miejscu.
      Co do "frekwencji" to przejdź się w poniedziałek tak około 7-8 rano to zobaczysz jaki jest tłum ludzi. Wydaje się być ich mniej ale to tylko dlatego że zwyczajnie obszar placu jest trzy razy większy niż na starym miejscu. To tak samo jakbyś 15 osób postawił w pokoju i te same 15 osób na hali sportowej. W pokoju tłum, a na sali pustki, tak?
      Co do parkingów- jeden usytuowany jest tuż za ogrodzeniem placu od strony ulicy Partyzantów na kilkadziesiąt samochodów. Drugi parking jest kilkadziesiąt metrów dalej przed stacją Petro, jest jeszcze większy.
      Kwestia handlu płodami rolnymi i inwentarzem- po prawej stronie placu(patrząc od strony ul. Kaz. Wielkiego) są wydzielone miejsca na tego typu handel. Osobne miejsca na utwardzonym terenie są dla osób handlujących trzodą chlewną, drobiem, gołębiami czy królikami, a kawałek dalej już na kostce brukowej miejsca dla osób handlujących płodami rolnymi(zboża, ziemniaki itd.) Na przeciwko sprzedawane są drzewka i krzewy owocowe(w sezonie rzecz jasna). Zaręczam że co poniedziałek handlarzy tak inwentarzem jak i płodami rolnymi jest bardzo dużo, tak samo jak chętnych do kupna. Wystarczy przejść się i zobaczyć, ale po co skoro można wypisywać brednie w internecie.

      9 6 Odpowiedz
     • 18 lis 2014

      To może w punktach, będzie bardziej czytelnie:

      - Określeniem "nie mieliśmy zarabia" sam się ośmieszasz pokazując jak mało jesteś w stanie pojąć, ale może jednak dyskusja na argumenty. To, że napiszesz mi, że się ośmieszam, czy ja Tobie że jesteś kretynem zbyt wiele do dyskusji nie wniesie.
      - Zarabie owszem było, ale bez ścieżki rowerowo biegowej aż do Osieczan, bez ładnej alejki od mostu do mostu wiszącego, bez placu zabaw w częsci od strony ul. Piłsudskiego, bez skate parku, porządnych kortów tenisowych itd. Bardzo dużo zmian przez ostatnią dekadę. Nie wierzę, że ich nie widzisz.
      - "Śmiem twierdzić że w tamtych czasach na zarabiu było więcej turystów z racji kąpieliska." Czy Ty bywasz na zarabiu w lecie? Jeśli tylko jest pogoda, to parking przy ul Parkowej jest pełny. (KR, KWI, KRA), wiem bo widziałem. Jeśli nie ma ładnej pogody, nie ma turystów. Taki mamy klimat.
      - Raba wylewa i niszczy Zarabie. Tu się zgodzę. Nie mam wiedzy jakie to są koszty i co zostało zrobione, a co nie. Nie mniej bardzo bym chciał, żeby zrobiono raz, a porządnie zabezpieczenie przed zalewaniem, bo od 1997 permanentnie co 2-3 lata Raba wylewa i niszczy wcześniejsze drogie inwestycje.
      - "Jakoś od ostatniej powodzi nie widzę żadnej modernizacji ani placów zabaw ani boisk sportowych" są dwa duże ładne place zabaw na zarabiu. Od strony ul Piłsudskiego i przy ul. Parkowej. Jeśli powódź ich nie zniszczyła i po wysprzataniu są ok, to po co je remontować, jeśli mają może 2 lata od poprzedniego remontu?
      - Interesuje się trochę piłką i często czytając różne felietony o Wiśle widzę, że dziennikarz pisze: na treningu w bazie szkoleniowej w Myślenicach.... Inwestycja ta przyciąga dziennikarzy i kibiców, którzy chcą zobaczyć treningi ich zespołu. Dla wielu spotkanie np Głowackiego, czy Brożka to atrakcja. Nie uważam, że jest to jakiś super wielki impuls dla turystyki, jednak raczej pomaga, niż szkodzi. A jeśli Wisła za dzierżawe będzie pokrywała koszt kredytu, to nie widzę tu nic złego, wręcz przeciwnie docelowo może ta inwestycja przynieść spory zysk. Może nie jutro, ale za jakiś czas
      - "Proszę nie wspominaj o budowie dróg parkingów " powiedz to ludziom na osiedlach, jak mało potrzebne były te parkingi...
      - Byłą modernizacja wodociągów, podniosło jakość i normalne jest, że trzeba za to zapłacić. Nie ma nic za darmo. Wolę czystszą wodę jednak. Chcesz jeździć nowym mercedesem, a nie starym uno - niestety musisz za to zapłacić
      - Kwestia placu targowego, akurat jak jest poniedziałek, to przejechać po K.Wielkiego wystarczy, by zobaczyć jak jest zakorkowane. Wcześniej tak zakorkowane było miasto w każdy poniedziałek i piątek. Dla mnie lepiej, że jest plac na dolnym, niż w centrum. Wygodniej jest podjechać autem i zaparkować tam, niż przy starym placu. Oczywiście dla starszych ludzi, jest to mniej wygodne i podejrzewam, że obrót spadł. Coś za coś. Są plusy, są minusy. (ja je widzę, Ty widzisz tylko minusy)
      - Mogę sie po panu Ostrowskich spodziewać, że będzie burmistrzem przez całą kadencję i będzie dbał o to miasto. Tak jak do tej pory. Ja jestem zadowolony z tego jak to miasto się zmieniło przez ostatnie 10 lat i bardzo mi się tu podoba. Dużo zostało zrobione, ale Ty znowu oczywiście tego nie widzisz. Nie widzisz hali gdzie można pograć, placy zabaw dla dzieciaków, boisk przy szkołach na zupełnie innym poziomie, niż gdy ja chodziłem do szkoły, chodników w okolicach....
      - Piszę o kontrkandydacie, że nie był nigdy burmistrzem i nie wiem, czy chciął by być. Może został by na rok, podjął pare decyzji i wystartował do sejmu? Śledząc jego karierę widać, że skacze ze stołka na stołek. Nie przedstawił realnego planu dla Myślenic, tylko oparł się na krytyce aktualnej władzy. Krytykować można każdego i za wszysztko.
      - Osądziłem go w wyborach. Każdy osądził swoim rozumem zakreślając krzyżyk przy nazwisku. Takie prawo wyborcy.
      - Nie przekręcaj moich słów o inwestycjach! W odpowiedzi na krytykę inwestycji zapytałem, czy Szlachetka by nie inwestował, skoro mamy deficyt.
      - "Tylko głupiec zadłuża się ponad swoje możliwości finansowe. " Bardzo łądnie to ująłeś, nawet mogę się zgodzić, tylko to jest zwykły populistyczny cytat. Dźwignia finansowa pomaga w rozwoju i może być bardzo pomocna, a może być zabójcza. Ale zadłuża się Myślenice na inwestycje, a nie na zabawe. Dni Myślenic np zostały skrócone do 2 dni, a Sylwestra na rynku praktycznie nie ma. To pewnie też błąd Ostrowskiego, który zaraz wytkniesz, ale jak by były te imprezy, to powiedział byś, że zadłuża sie na głupoty.

      11 11 Odpowiedz
  • Raphaell 17 lis 2014

   Na obecną chwilę to zadłużenie jest największe w Kraju z takich miast.Podejrzewam że nawet Twe dzieci tego nie spłacą...

   43 16 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 lis 2014

  Największym przegranym tych wyborów jest kolejny raz Państwowa Komisja Wyborcza

  44 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  PORAŻKA !!!!!!

  36 5 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  "A miało być tak pięknie ....." a wyszło jak zawsze.
  Przykro mi że Jarek Szlachetka nie wygrał, będziemy się męczyć kolejne cztery lata z Maciejem Ostrowskim.
  No ale jak widać te wszystkie lata kadencji niczego ludzi w Myslenicach nie nauczyły
  Kilka tygodni temu była jeszcze szansa na wygraną Szlachetki, ale po po tym jak Synowiec zachwalał w Dzienniku Polskim Ostrowskiego to chyba już ci niezdecydowani zdecydowali i mamy wynik wyborów jaki mamy

  53 43 Odpowiedz
 • Beata 17 lis 2014

  almar25, Ty chyba nie byłeś jeszcze na placu targowym na Dolnym Przedmieściu. Idź zobacz np. teraz a zrewidujesz swoje zdanie na ten temat.
  Z tego co wiem to w Pcimiu już się dzielili stołkami po wygranej Szlachetki. Dziękować Bogu, że nie będziemy musieli się z innymi problemami jako miasto borykać.

  Tiger72, a znasz zadłużenie każdego rodzącego się Amerykanina ?

  40 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Myśleniczanie po prostu wybrali mniejsze zło. Szlachetka zrobił wiele posunięć teraz i wcześniej, które jasno pokazują jego intencje, jak też "potencjał" (cokolwiek pod tym się kryje). Co jak co, ale człowiek z poselskimi 'plecami' nie jest dobrym materiałem, ani w gminie, ani w województwie.

  35 21 Odpowiedz
 • Raphaell 17 lis 2014

  A co mnie obchodzi Amerykanin?? Ty sie aby dobrze czujesz?;-)

  15 20 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Dramat Ostrowskiego nadal rządzi, myśleniczanie to ...., nie dorośli do demokracji.

  50 54 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Tak i teraz będzie ,, wciąganie '' do władzy braciszków i cioteczków....... Męczące kolejne 4 lata ......

  58 29 Odpowiedz
 • Beata 17 lis 2014

  Tiger72, bo to żaden argument. U nas przynajmniej widać efekty tego zadłużenia.
  Jak się inwestuje to się zadłuża, ciężko to pojąć ?

  31 25 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 17 lis 2014

   Ja najpierw oszczędzam a potem planuję inwestycje. Zadłużyć się, to żadna sztuka. Pięknie pisało w Gazecie, jak burmistrz dba o stanowiska pracy w Myślenicach. Ale to za niego upadło wiele firm i nie zrobił nic. A dzisiaj, 2014 rok, praca za miskę ryżu.
   Przykre to.

   23 6 Odpowiedz
   • Ewcia 17 lis 2014

    Dobrze, to na Twoją logikę: Chcesz kupić mieszkanie za 200 tys. Rodzice oferują Ci 100 tys. teraz, Ty wolisz oszczędzać i później zakupić lokal, ale później nie dostaniesz już od rodzicieli funduszy. Wolisz sama ciułać pieniądze czy skorzystać z takiej pomocy biorąc kredyt? Jak Ty sobie wyobrażasz w gminie zbierać pieniądze np. na wymianę kanalizacji? Ma to trwać 10 lat z założeniem na jeden projekt? Ok, gmina zrobi to w 100% ze swoich środków, a korzystając z dotacji UE ponosi koszty własne w granicy 25-30%. Co się bardziej opłaca?

    11 7 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Przew. rady miasta Pan Grabowski przegrał w Krzyszkowicach, jak również Podmokły w Droginii.

  34 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Przegrał i to sromotnie !!!! Otrzymał ponad 340 głosów mniej niż konkurent !!!
   To odpowiednia zapłata !!!

   30 8 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    Ale za co ,,zapłata" ?

    1 8 Odpowiedz
    • 17 lis 2014

     Za pracę na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy i jednocześnie na stanowisku Dyrektora w Zarządzie Dróg Powiatowych - cudowny dar bilokacji.
     Za cudowną współpracę (z wybranymi) wykonawcami robót - dróg i chodników

     28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Szczerze, to Szlachetka tylko krytykować umiał i przegrał a trzeba czasami zauważyć dobre rzeczy u przeciwnika co zrobił dla całej gminy i miasta. On niestety tego nie potrafił zrobić i wyborcy sprawiedliwie go ocenili ...

  Co do zadłużenia to pojawiło się dlatego, że ostatnie lata były jedynym okresem w którym miasto mogło zrealizować tak duże inwestycje, ponieważ w nowej perspektywie finansowej tak dużych środków z Unii Europejskiej na kanalizacje Myślenice by już nie dostały. Dlatego dobrze, że Burmistrz wykorzystał szansę i realizuje to wielkie przedsięwzięcie bo tak czekałyby nas milionowe kary !

  37 31 Odpowiedz
 • Beata 17 lis 2014

  Ja widzę że tutaj większość albo nie rozumie, albo jest nastawiona zawsze na NIE. Jak wybudujesz jeden z drugim dom i weźmiesz kredyt by go wykończyć, zrobić centralne, ogrodzić, ocieplić i zadłużysz się na naście lat, to jest to nieodpowiedzialność, niegospodarność czy konieczność ?

  Wg mnie dla takiej rodziny jest to wielokrotnie większe ryzyko niż to co się dzieje w Gminie. Tam jeden wypadek, jedna osoba tracąca dochody i licytacja.

  27 22 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Całe szczęście że nie SZLACHETKA - Najlepiej wychodzi mu gburowate zachowanie i tylee..... pazerny karierowicz.. Dobrze że dojrzałość wzięła górę..

  52 30 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Bagietka, może uśmiech masz ładny, ale to co piszesz... ręce opadają..

  20 25 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Ciekawe kto teraz będzie Przewodniczącym Rady? Macie jakieś typy?

  7 2 Odpowiedz
 • Anna 17 lis 2014

  Ludzie.. Myśleniczanie... wciąż tak bardzo zacofani.
  Po głębszym przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że Wam drodzy mieszkańcy powiatu myślenickiego pasuje takie życie... Musicie być niesamowicie spełnieni, szczęśliwi i dumni skoro po raz kolejny stawiacie na pana Ostrowskiego. Wam chyba pasuje takie życie.

  Życie gdzie w Urzędach, Szkołach, Przedszkolach pracują osoby z otoczenia pana burmistrza (rodzina, przyjaciele, znajomi), a wasi członkowie rodzin czy znajomi muszą na co dzień zmagać się z Urzędem Pracy. Pasuje Wam to, że Myślenice są najbardziej zadłużonym miastem powiatowym w Polsce. Kto nas do tego zaprowadził? Kto jest temu winny? Przemyślcie sobie tą sprawę, przeanalizujcie... A nie słuchajcie tępo tego, co chce wam wcisnąć Platforma Ostrowskiego. Przejrzyjcie na oczy ludzie! Czyż nie żyjemy w kraju demokratycznym? Chyba jednak nie, prędzej bym rzekła, iż jest to dyktatura w pewnym sensie. Pracownicy urzędów, szkół, przedszkoli są tak wdzięczni za okazane łaski (otrzymanie pracy, nawet bez posiadania odpowiednich kwalifikacji), że namawiają całe swoje rodziny do poparcia pana Ostrowskiego i jego świty. Zdrowy rozsądek nie przemawia do nich nawet wtedy, gdy pracodawca zażąda zdjęcia oddanego głosu w wyborach, by móc zweryfikować, czy jego poddani są mu wierni. Namawiacie więc młodych ludzi z waszych rodzin, którzy pierwszy raz mieli prawo pójść do głosowania i błagacie o głosy na pana Ostrowskiego i resztę, argumentując to "jeśli nie wygra to stracę pracę".

  Cóż, nadszedł czas na małą analizę. Czy gdyby ludzie byli pewni swego stanowiska i swoich kompetencji to martwiliby się o to, że stracą pracę z powodu zmiany władzy? Odpowiedzcie sobie samodzielnie na to pytanie... Jednak uważam, że odpowiedź jest w tym przypadku prosta i jednoznaczna.

  62 35 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  @Bagietka
  Wg mnie zadłużanie się nie jest problemem w samym sobie. Pytanie tylko w jakim celu.
  Co innego gdy Kowalski weźmie kredyt np na elektronarzędzia by pracować szybciej, wydajniej a co innego gdy weźmie na to żeby zorganizować bibę i pokazać się wśród rodziny i znajomych. I w jednym i drugim przypadku Kowalski się zadłuży - tylko że poza odsetkami i marżami różni się cel i jego efekty.

  Podobnie jest z jednostkami samorządu... pytanie jaki jest sens takich inwestycji, jaka ich rentowność... i tutaj trafiamy we właściwy problem. Owszem nie wszystkie inwestycje będą rentowne (przykładem jest choćby basen) ale na litość, nie mówcie że wszystkie muszą być takie!

  21 8 Odpowiedz
 • Ewcia 17 lis 2014

  Dokładnie, Bagietka ma rację. Sporo ludzi tutaj piszących jest "zawieszonych" w przestrzeni TU i TERAZ. Pomyślcie trochę nad tym, że żeby się rozwijać trzeba inwestować. Zwykły Kowalski pożyczyłby pieniądze, żeby zrobić kurs podnoszący kwalifikacje, a co za tym idzie więcej zarabiać. Tak samo jest z naszą gminą, nie możemy stać w miejscu, i nie inwestować dla uciechy ludzi, bo oznaczałoby to cofanie się w rozwoju. Czy teraz Myślenice nie mają nic do zaoferowania? Wystarczy spojrzeć na Jawornik i strefę przy dawnym Prince. Była tam tylko fabryka papierosów, a już tworzy się mała strefa dla firm.

  17 17 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Tylko dobry gospodarz najpierw 2 razy pomyśli zanim coś zrobi to co się teraz działo w Myślenicach robione było pod publikę. Działanie jak się okazuje przyniosło skutek. Ludzie widzą chodniki ale nie zastanawiają się skąd faktycznie wzięły się pieniądze na ich położenie. Skoro kasa miasta świeci pustkami trzeba się zastanowić kto teraz za nie zapłaci i czemu to będziemy my. Tak naprawdę Myślenice to bankrut. Bagietka powodzenia w życiu życzę z takim podejściem. Ty dalej myślisz, że na kredyt można wszystko wybuduj dom ale jak nie będziesz go spłacać komornik zabierze Ci dom a Tobie zostanie kredyt i marzenia o lepszym jutrze pod mostem. Banki mają gdzieś, że nie masz kasy na spłatę kredytu. Czyli Bagietka zamiast budować dom dla siebie zbieraj pieniądze na spłatę długu gminy bo gmina to my.

  28 18 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   No oczywiście, że my za to zapłacimy. A znasz jakieś gminy, gdzie chodniki burmistrz buduje ze swoich prywatnych pieniędzy? Może Ty byś chciał ze swoich budować.

   Ludzie.... no minimum zrozumienia. Nie każdy kredyt jest zły. Bierzesz kredyt na dom i spłacasz go 30 lat, ale przez ten czas mieszkałeś w nim, a nie płaciłeś komuś za najem.

   Na szczęscie ludzie coraz częściej potrafią myśleć racjonalnie i to rozumieją.

   Ponawiam pytanie do krytyków. Czy macie zapewnienie od Szlachetki, że przez całą kadencje będzie spłacał tylko te kredyty i nie zrobi żadnej inwestycji i zetnie wszystkie wydatki maksymalnie?

   A co do krytyków, że P. Ostrowki zatrudnia znajomych itp. Rozumiem, że Szlachetka żadnego znajomego by nie zatrudnił i Wy na miejscu burmistrza też byście żdnego kumpla nigdzie nie wkręcili. Kur** proszę nie bądzcie takimi hipokrytami :) Ci wszyscy co w kampanii pomagali teraz Szlachetce, a 4 lata temu Kielanowi robili to tylko i wyłącznie pro publico bono :)

   36 11 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    A wiesz co to przegięcie? Wiesz, że w każdej materii można przesadzić?
    I to właśnie zrobił MO. Ja osobiście jestem za inwestycjami (oczywiście to wiąże się z kredytami) ale mądrymi, przemyślanymi itp... A nie co "do głowy przyjdzie"
    A co do zatrudnień - oczywiście "każdy" zatrudnia swoich, ale MO dlatego, że rządzi tyle lat, to suma zatrudnionych znajomych WSZĘDZIE (przez te lata) jest taka duża. Szlachetka od razu nie zatrudni tak dużej liczby "swoich" ludzi.
    Pewnie z upływem czasu można by to porównywać.
    Na tym etapie co do Szlachetki można tylko przypuszczać, a co do Pana Ostrowskiego jest pewność - FAKTY a z tym trudno polemizować !!!

    24 8 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 lis 2014

  Nie ma co dywagować. Na wyniki, a dla mnie liczą się tylko te oficjalne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieję, że PKW poradzi sobie w przeciągu kilkunastu godzin, nie dni...

  14 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  kogut_18 powodem do dumy na pewno nie jest 1 miejsca la liście miast najbardziej zadłużonych zastanowiłeś się jakie to teraz może mieć konsekwencję i skąd gmina weźmie pieniądze na spłatę tego zadłużenia. Wybór MAcieja Ostrowskiego pozwala mu myślec, że dalej może bezkarnie zadłużać gminę bo w końcu ludzie popierają jego działania http://sedno.myslenice.org.pl/stan-finansow-gminy-myslenice-wedlug-dr-magdaleny-gorzelany-dziadkowiec/ czyli przy takiej tendencji jaką mamy teraz czego się możemy się spodziewać? Ani jeden ani drugi kandydat nie przedstawił programu, który by mnie przekonał tylko zmiana dała bym nam szanse, że faktycznie coś się zmieni bo gorzej już nie może być w końcu jesteśmy i tak najgorsi.

  16 13 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Dudek i jarekk

  Powiem szczerze w większości się zgadzam z tym co piszecie. Nie ma idealnego kandydata. I można przegiąć w każdej materii, ale to co zostało zauważone. Nie ma ŻADNEJ, powtarzam ŻADNEJ gwarancji, że Szlachetka był by lepszy, nie zatrudniał by i nie zadłużał dalej. Bo każdy kto dostanie władzę chce ją utrzymać. A nie robiąc żadnej inwestycji i tnąc koszty, to następnych wyborów by nie wygrał.

  Może od razu Szlachetka by tylu znajomych nie zatrunił, ale podejrzewam, że tamtych by nie zwolnił (zresztą, nie jestm zwolennikiem żeby zwalniać ludzi co nowy burmistrz będzie, bo jednak już nabyli jakieś doświadczenie), ale jednak próbował by pewnie wcisnąc swoich znajomych i znowu zwiększyło by to koszty miasta. Poza tym szanuje Ostrowskiego, że angażuje się w sprawy gminy i nie jest takim karierowiczem. Przecież jak miał tak duże poparcie społeczne mógł szukać już czegoś lepszego.

  Taki karierowicz jak Szlachetka wygrał by teraz wybory widząc, że ma duże poparcie, zobaczył by że w budżecie dziura i za rok wziął by udział (pewnie i tak weźmie) na Posła RP zostawiając Myślenice po roku rządzenia. Yyyy przepraszam, bo nie wiem czy dobrze "słyszałem", czy podobna sytuacja nie miała miejsca w gminie Pcim?

  19 13 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Zgadzam się.
   Szlachetka, jak znam życie pewnie wystartuje w wyborach do sejmu w przyszłym roku i gdyby wygrał wybory na Burmistrza i zostawił Myślenice po roku rządzenia, to były bardzo, ale to bardzo nie dobrze.
   I jestem bardzo ciekawy co na taki scenariusz mają do powiedzenia jego zwolennicy???
   Ponadto myślę, że te wybory traktował jako sprawdzian/test, jak również fakt, że równocześnie startował do sejmiku stawia jego osobę w nie najlepszym świetle.
   Ostrowski ma swoje zasługi i tego mu nikt nie zabierze. Dużo zrealizował inwestycji, dużo pozyskał środków z funduszy UE. Część (inwestycji) jest nietrafiona - o tym wiemy wszyscy, ale co do jednego jest zgoda należy i trzeba inwestować!
   Jak osobiście największy problem mam z zatrudnianiem znajomych, ALE UWAGA nie dlatego, że to znajomi, bo tak jak pisałem wcześniej, każdy zatrudnia swoich, ale dlatego że są zatrudniani na poważne i odpowiedzialne stanowiska, ludzie którzy często nie mają żadnych KOMPETENCJI !!! ale mają tą pracę bo są właśnie znajomymi !!!

   13 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Totalna kompromitacja leśnych dziadów. Serwery znowu się zepsuły

  System liczenia głosów leży i kwiczy. PKW po raz kolejny nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa oraz wiarygodności wyborom. Po szkoleniach w Moskwie oraz wcześniejszych problemach z serwerami, to kolejna dyskwalifikująca wiadomość dla członków PKW. Co się musi jeszcze wydarzyć, aby leśne dziady w końcu podały się do dymisji?

  zdjecie

  22 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  pan Ostrowski wygraną zawdzięcza poniekąd artykułowi z jednej z poczytnych gazet, gdzie pan Synowiec odniósł się do zarzutów jakie pani Gorzelany-Dziadkowiec skierowała w kierunku burmistrza i długów w jakie wpędził miasto. odpowiedział ciętą ripostą i czystą ekonomią na czystą ekonomię jaką przytaczała pani Gorzelany. zatem tak naprawdę wygrana Ostrowskiego to w dużej mierze zasługa Synowca.
  kolejna kadencja tego samego człowieka nie jest dobra dla miasta, ale też wybór człowieka PISu na włodarza miasta mógł być większym problemem dla rozwoju miasta.

  13 12 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Zgodzę się z tezą, że p.Synowiec przytoczył argumenty miażdżące ekonomiczne analizy p. Dziadkowiec, ale to mogło p.Ostrowskiemu przynieść może kilka punktów procentowych, a nie aż wygraną. Maciek jest od wielu lat poprostu dobrym burmistrzem i to jest powód dla którego mieszkańcy wybrali go na kolejne lata.

   11 20 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    Jeśli to Ostrowski wygra wybory to jednym słowem wielki w tym udział Synowca. Maciej powinien z flaszeczką uderzyć do Synowca :)))))

    7 5 Odpowiedz
    • 17 lis 2014

     DOKŁADNIE TAK. PAN OSTROWSKI POWINIEN MICHAŁA SYNOWCA WZIĄŚĆ NA DOBREGO KIELICHA :-)
     NAJWAŻNIEJSZE ŻE PISIORY NIE WYGRAŁY. YES YES YES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     9 30 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Pan Ostrowski swoją wygraną zawdzięcza tym co zrobił. Jeden artykuł niczego nie wnosi. Kto zna Szlachetkę to wie że głosowanie na niego jest gwoździem do trumny.
  Odnośnie pracy znajomych pana burmistrza w szkołach itp ..
  Skoro jego rodzina posiada kompetencje do sprawowania takich stanowisk to w czym problem ??
  Przecież oni też muszą gdzieś pracować.. Mają być bezrobotni ?? ponieważ burmistrz to ich rodzina ?? Ludzie ogarnijcie się ..

  25 27 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Są dwie opcje:
   1. Znajomy jest KOMPETENTNY, ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie i jak dla mnie nie wiedzę przeszkód by pracował w podległych jednostkach/instytucjach.
   2. Znajomy NIE JEST KOMPETENTNY, ma nikłą wiedzę i z reguły brak doświadczenia. Powinien pracować czy nie???
   Odpowiedz sobie sama !!!

   12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Niektórzy takie głupoty tu wypisują, że żal to czytać ...

  Boli Was porażka Jarosława "Myślenice Zbaw" Szlachetki ?

  Tyle osób z PISu szykowało się na nowe stanowiska a tu wyborcy zweryfikowali ..

  31 18 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   I tu się zgodzę. Skończyło by się tak że Jarek obsadził by stanowiska swoimi ludźmi i nie zrobił by nic więcej. Jak ktoś zna go trochę lepiej niż tylko z plakatów to wie że nie był dobrym kandydatem... Obajtek wygrał więc napewno pomoże koledze. Żal mi ludzi z Gminy Pcim.

   16 13 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   pół PCIMIA, ale grunt że klej w radzie gminy na krzesełkach dobrze trzyma...

   5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Bardzo żałuję że kolejne 4 lata przy władzy będzie beton układy biznesowo nie wiadomo jakie . Powinna zmienić się ordynacja wyborcza już dawno zdecydowanie skracać kadencje, nie byłoby to tak korupcjogenne. Strzelnica za takie chore miliony zupełnie nieprzynosząca zysków hala, śmieci niebotycznie droga woda....ludzie jakie z was osiołki. Znam układy w urzędzie premie, znam osoby bez przygotowania na różnych wysokich stanowiskach i na własnej skórze ignorancję władzy, która teraz już bezkarnie będzie hasała w imię szczytnych kanalizacji, rewitalizacji i podobnych za milionowe kredyty. Głosowałam i będę ostro krytykowała bo mam takie prawo.

  44 15 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  To powiedzcie jak to jest tyle było negatywnych komentarzy jak to źle Pcim jest zarządzany i ile złego tam się dzieje a Obajteka popiera 87% głosujących wyborców.
  Majka a co do urzędników to Ty chyba nie musisz chodzić po urzędach w Myślenicach. Nie przeszkadza mi, może pracować rodzina, znajomi pod warunkiem, że coś sobą reprezentują. A niestety ich kompetencja a raczej ich brak nie jednemu już podniosły ciśnienie. Zmiana burmistrza- pracodawcy wyszła w tym przypadku nam na korzyść zmusiłaby, co niektórych do czytania bieżących przepisów i skupieniu się na tym do czego zostali zatrudnieni.

  13 6 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Ja mam prostą odpowiedź. Ludzie w tej Gminie nie wiedzą że można lepiej reprezentować Gminę. To jest tak że idzie babcia do babci i mówi zagłosuje na Obajtka. Na to ta druga. To ja też bo innych nie znam. I tak to wygląda na Wsi. Ciekawe czemu ludzie z Pcimia nie widzą że w ich Gminie pracują ludzie np. z Myślenic jak Jarek. Jak tego tam chcą to jeszcze bardziej mi ich żal.

   10 12 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    Ale widzisz ludzie idą i głosują na Obajtak, 87% poparcia to jeszcze więcej niż w poprzednich wyborach,i napewno nie same babcie głosują na Obajtka. Są ludzie którzy cieżko pracują, łącznie z radą. Nie tak jak kilkoro krzykaczy i wiecznie niezadowolonych. Najlepiej co im wychodzi to opluwanie obrażanie, a sami tyłka nie ruszą żeby startować, przynajmniej jest konkretnym wójtem, co zapowie to jest zrobione, i nie możesz w żaden sposób tego podwarzyć. I za to go ludzie szanują.

    19 6 Odpowiedz
    • 17 lis 2014

     Nie boli Cię to że w Gminie Pcim pracują ludzie z Myślenic. Nie uważasz że ludzie z Gminy Pcim znają lepiej problemy? A Jarek jest tam tylko partyjną marionetką? Pisiory górą w Pcimiu. Jaki wójt taka Gmina. Pisiory!!!

     6 8 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Sójka dobrze poczekamy porozmawiamy np za rok i zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja finansowa Myślenic jakie będą podatki jakie ceny za wodę i ścieki. I jak będą źródła finansowania i jak będzie wyglądał spłata zaciągniętych kredytów tylko dlatego, że ktoś lekką ręką wydaje nie swoje pieniądze.

  16 3 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  mce-on85 idąc tym tropem to MO ma dożywcie w Myślenicach na stanowisku burmistrza, a Obajtek w Pcimiu;)) No cóż może stary nowy burmistrz miło nas zaskoczy nie wolno tracić nadziei.

  7 2 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  trzeba pakować manele i jechać za granice, ludziom nie chce się ruszyć tyłka do wyborów a to znaczy że pasuje im takie życie, pierdziele taki kraj i takich obywateli

  26 9 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Trzymaj się. Jeśli nie potrafisz odnaleźć się w kraju w którym mieszkasz to powodzenia w świecie. Nie będziemy tęsknić.

   12 12 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  No i jak ma być dobrze w tym naszym kraju, jeśli jeszcze nawet głosów nie podliczono a Wy już "jeździcie" jedni po drugich. Mnie tam wcale nie interesuje kto wygrał czy przegrał. Mnie interesuje, żeby Wygrany umiał wyciągać wnioski z dotychczasowego postępowania i w sposób prawidłowy działał dla naszego regionu. Tyle...

  Wygranemu składam gratulacje i mam nadzieję, że potrafi zagospodarować w sposób prawidłowy kredyt zaufania jaki otrzymał od mieszkańców przez kolejne 4 lata.

  Przegranemu - również gratuluję, bo różnica w końcu, aż tak wielka nie była... W tej sytuacji to wygrany będzie się musiał dobrze teraz napracować, żeby w kolejnych wyborach przynajmniej utrzymać podobny poziom elektoratu. Oczywistym jest, że będą ludzie, którzy działaniom Wygranemu będą mocno się przyglądać. I jak dla mnie to już jest pozytywne przesłanie tych (minionych już) wyborów. Zatem gratuluję odwagi i jak by na to nie patrzeć podobnego elektoratu jak u Wygranego... :-)

  14 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Będą wybory do parlamentu może Synowiec wystartuje wtedy Maciej będzie mógł się mu udzielić swojego poparcia.

  9 3 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Ja się cieszę bo wszystko wskazuje na wygraną pana Macieja Ostrowskiego. Nie obawiajcie się ludzie PiS, to będzie dobry burmistrz i tak jak do tej pory będzie dobrze rządził. Pan Michał Synowiec skutecznie się do tego przyczynił ripostując raport finansów jaki opublikowała pani Magdalena Gorzelany - Dziadkowiec i wskazując, że tak naprawdę żadnej tragedii w obecnych finansach gminy nie ma. Masa inwestycji w naszym mieście pozwoliła wykorzystać środki unijne w 100% co nie udało się praktycznie w żadnej gminie w Polsce.

  17 19 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Michał Synowiec co prawda na łamach Dziennika zachwalał Macieja Ostrowskiego, ale też "ripostując" raport pani Magdaleny, również stwierdził, że dług Myślenic jest niebezpiecznie duży. A więc jednak problem długu jest.
   Teraz w rękach pana Ostrowskiego będzie by z tego długu miasto w miarę szybko wyprowadzić. Ja po cichu wierzę że się to uda, a inwestycje poczynione pozostaną na lata.

   PS: jak tak patrzę w te dzisiejsze komentarze, to łatwo stwierdzić że jedno nazwisko przewija się tutaj bardzo często i chyba źle się stało że ten pan Synowiec jednak nie wystartował, bo i wynik wyborów byłby dzisiaj ciekawym zaskoczeniem. Ale liczę na współpracę tego pana z panem Maciejem Ostrowskim i Radą Miasta.\
   Jeśli mamy takiego mieszkańca - to skorzystajmy z jego jak widać (nie małej) wiedzy.

   7 4 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    bardzo dobry pomysł ale czy władze miasta po tych wyborach nie zamkną się szczelnym murem od tego typu propozycji by ktoś z zewnątrz mógł coś z nimi konsultować ??? chyba raczej ten pomysł spali na panewce.
    teraz pewnie będzie tak, wygraliśmy to do widzenia wszystkim wyborcom do zobaczenia do następnej kampanii.

    3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  A co z radą powiatu?

  7 1 Odpowiedz
 • Jozek Tula 17 lis 2014

  I już znamy nową rade

  4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lis 2014

   Boże , pożal się z taką Radą, same przez Obajtka dobrane typy, na zasadzie im g..y lub bardziej intertesowny tym lepszy, taki za wszystkim zagłosuje. Kontakt z takim radnym to folklor niebywały. Przez szacunek nie podam nazwisk rodzynków typu pan Czesław, pan Jasiek itp.

   6 10 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    I znów tyle złości , żalu przez ciebie przemawia... żal dusze ściska...

    9 5 Odpowiedz
   • MAJA PSZCZÓŁKA 17 lis 2014

    Myślę ze podanie nazwisk nie jest niczym złym tylko otwarciem szeroko zamnięych oczu temu i tamtemu słynny Czesław jak już podałeś na kolanach do domu szedł już nie dał rady i z purpurowa twarzą z radości i nie tylko bo w Pcimiu wygrała małomiasteczkowa przaśność i XIX wieczna wiejska mentalność polskiego partyjnego
    skansenu

    3 7 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Dopóki ludzie nie zaczną głosować na osoby a nie na ugrupowania, dopóty nie wiele się zmieni.

  11 10 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  A wie ktoś może co z radnymi do Powiatu ?

  6 Odpowiedz
 • MAJA PSZCZÓŁKA 17 lis 2014

  Z Myślenic i nie tylko pracują tam ,niekoniecznie ludzie , ludzie z wiedza i wizerunkiem Szlachetki nic nie wiedzący nic nie umiejący odsyłający do ustaw i przepisów na zasadzie poczytaj se Pan sam bo ja nie rozumiem
  do prawda
  własnie zdziwiłabyś się ta 87% frekwencja właśnie była składająca się z babć , dziadków najmłodszy głosujący to ludzie w wieku 50+ wiem bo byłem

  4 9 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Dlatego pójście na wybory powinno być obowiązkowe.

  14 2 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Nie no miałem już nie pisać ale tak mi się to spodobało że nie mogę się powstrzymać. Przypomniał mi się spot Jarka i jego tekst. "Czas na zmiany" w tle były różne miejsca w Myślenicach. Panie Jarku czas na zmiany. Zacznij od Pcimia. Zmień go na Wawel i lotnisko z przystankami. Do tego zlikwuduj tam kanalizację. A jak się uda to busy niech jeżdżą tylko do Pcimia.

  12 15 Odpowiedz
 • MAJA PSZCZÓŁKA 17 lis 2014

  K. Berkowicz
  cyt. Nadzwyczaj duża liczba głosów nieważnych i b. dobry wynik PSL-u, który sfałszował kiedyś wyniki wyborów w Mazowieckim unieważniając głosy na inne partie (dopisując na przykład dodatkowy krzyżyk) wskazują, że i tym razem z wyborami jest coś nie tak zwłaszcza, że już pojawiają się doniesienia jak to poniżej (sam obserwowałem podobne sytuacje w niejednych wyborach).
  https://www.facebook.com/KonradBerkowicz1

  9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lis 2014

   Jeżeli ktoś oddał na kogoś głos ważny w wyborach a okazuje się że kandydat nie ma w protokole żadnego oddanego na niego głosu znaczy to tylko jedno-ktoś pomagając komu innemu 'zrobił"głos nieważny.Bardzo trudno jest" sfałszować" wybory dodając komuś głosy natomiast duzo łatwiej jest zabrać rywalowi robiąc głos nieważny .

   16 1 Odpowiedz
 • OKOKI 17 lis 2014

  Rządy Ostrowskiego i jego ferainy w porównaniu z pęknętym lustrem to tylko 5 lat nieszczęść.

  20 10 Odpowiedz
 • MAJA PSZCZÓŁKA 17 lis 2014

  mozna sie bylo tego spodziewac... niewazne ile glosowalo, wazne kto liczy glosy

  13 8 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Gratuluję wygranym .
  Szanuję wybór mieszkańców całego powiatu,którzy poszli do urn oddać swój głos .

  15 5 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   No chociaż ty mania20 masz takie samo zdanie jak ja... Możemy zakładać nową partię. Tyle, że jak weźmiemy trzeciego to się już nie dogadamy....;)

   7 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Uważam że w zaistniałej sytuacji naturalnym kandydatem na starostę jest Jarosław Szlachetka (jeśli by tylko chciał). Było by to uczciwe wobec wyborców i łagodziło by to podziały w społeczeństwie. Bo nic tak nie buduje jak zgoda. Myślenice na pewno na tym by skorzystały a on sam w pewien sposób miałby szansę pewne obietnice wyborcze spełnić.

  6 30 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lis 2014

   Chyba żartujesz!??! Niech się zdecyduje - wszędzie go pełno gmina, sejmik a teraz powiat?? Czy ten człowiek nie ma honoru? Nic tylko stołek mu się marzy!

   21 7 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   DOBRY ŻART - niestety przegrany jest przegranym.
   Moim zdaniem naturalnym kandydatem na Starostę Powiatowego powinien być Michał Synowiec. Nazwisko tego pana wypowiadane jest dzisiaj na tym forum w samych superlatywach. To osoba którą cała rzesza myśleniczan poparłaby jeśli tylko startowałby w wyborach na burmistrza. Tymczasem Synowiec nawet mimo namowy wielu znamienitych osób z Myślenic, nie zechciał kandydować, co więcej oficjalnie poparł osobę Macieja Ostrowskiego jeszcze przed kampanią. Zatem moim zdaniem to Synowiec powinien objąć tękę Starosty Powiatowego, oczywiście jeśli tylko będzie chciał to zrobić.

   5 17 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    popdpisuje się pod tym pomysłem obiema rękoma.
    nie wiem czy jest taka możliwość czy osoba nie startująca w wyborach mogła zostać starostą powiatowym ale jeśli tak to stawiam na Michała. a przynajmniej powinien dostać dobry stołek w urzędzie miasta.
    Szlachetka niech się szykuje na przejęcie wójtostwa w Pcimiu i tyle

    6 13 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Zwyciężył Klan Ostrowskich! Gratuluje Wam- Drodzy Wyborcy równie "trafnych" decyzji. Wiedzcie, że jak na Ostrowskich przystało - wybory uczciwe przecież być nie mogą. Na ulicy Armii Krajowej w jednym domu zameldowane są 42 osoby. Warto dodać, że nie tylko w tym rejonie miał miejsce podobny przekręt.
  Drodzy mieszkańcy! Życzę Wam i sobie cierpliwości w ciągu najbliższych 4 cudownych lat. W rankingach Żyjemy w ARKADII-w krainie mlekiem i miodem płynącej. W rzeczywistości w Myślenicach- krainie kłamstwem, oszustwem, znajomością i długiem podszytej. Zdaję sobie sprawę, że za chwilę zostanę zasypana przykrymi słowami za słowa krytyki. Ale pragnę, by Myśleniczanie poznali prawdę. Szkoda, że z pozoru tak kulturalni, elokwentni i wykształceni Panowie pokazują, jak bardzo nie potrafią zachować postawy godnej gentlemanów.
  To własnie jest polityka. Pełna gry nie fair, świństwa, oszustwa, zakłamania. Szkoda, że nie potrafimy dokonywać trafnych decyzji, tylko pozwalamy na taką postawę. Każdy Myśleniczanin ma prawo czuć się oszukany. Ja właśnie tak się czuję. Nie poddaję pod wątpliwość głosów poparcia dla Panów Ostrowskich, ale czy w Myślenicach nie można uczciwie?

  38 25 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Czyżby obrońców Panów Ostrowskich stać było tylko na negatywną ocenę komentarza? Żadnego argumentu obrony ? Prawda w oczy kole, nieprawdaż? Myśleniczanie to nie idioci, możecie to powiedzieć gwardii Ostrowskiego. I kiedyś prawda wyjdzie na jaw.

   31 16 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Demokracja ma to do siebie że głosują ludzie którzy zielonego pojęcia o polityce nie mają, czytając powyższe, efekty tego widać jak na dłoni, wygrywa ten co więcej obieca dać każdemu.

  17 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  A Starosta nie jest wybierany spośród radnych powiatowych ?

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  zdjecie

  zdjecie

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Starostę wybiera Rada Powiatu. Ten zostanie Starostą, kto uzyska poparcie Rady. A kto ma większość ? Nie wiemy, póki głosów nie zliczą...
  Nie ma znaczenia czy jest radnym czy nie....

  7 Odpowiedz
 • Jozek Tula 17 lis 2014

  Większość do powiatu ma PiS ale i tak coś czuje że się nie dogadają...

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Jak ma PiS to Starostą będzie ktoś z radnych PiS....
  Jeżeli PiS będzie miał Marszałka ......a raczej tak będzie, to np. Pcim zyskuje......
  Tak to działa....

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Macie jakieś informację kto jest już na 100% Radnym Powiatowym ?

  7 3 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Jeśli PIS ma większość w radzie powiatu to zła wiadomość dla obecnego starosty - Józefa Tomala, to koniec rządów tego Pana.

  15 11 Odpowiedz
 • 17 lis 2014
  KOKOS napisał/a:

  mój drogi przaśność nie dotyczy tylko głównego włodarza Pcimia ale składu jego Rady gratuluje zatem 87% i jego przaśnych radnych , a co za tym idzie decyzji dokładnie takich samych jak skład

  Przegrywać uczymy dzieci już w przedszkolu . Zasda fair play - Gdy przegrasz, pogratuluj zwycięzcy, uściśnij jego rękę i pochwal – to dla większości przykład, jak można zachowywać się będąc pokonanym.

  87% ,56%,46% czy 1% to liczby które mówią że Ci wyborcy ruszyli 4 litery i zagłosowali tak jak sobie tego życzyli.

  4 2 Odpowiedz
  • MAJA PSZCZÓŁKA 17 lis 2014

   to szkoda ,że Jasiów uczycie , a Janki dalej nie umieją ,zasady fair play w Pcimiu nie było nie ma i nie będzie dopóki klan Obajtek i jego świta czy ta w składzie rady czy też urzędnicza będzie zarządzać , a idąc tropem tylko jednego radnego za wisienkę -tanie wino takie wskaźniki jak prezentujesz są

   6 6 Odpowiedz
   • 17 lis 2014

    Pcim znam tylko z reklamy pewnego banku .Lecz nie mogę się zgodzić z takim poziomem ,tym bardziej ze forum czyta młode pokolenie i głośno o tym dyskutuje .

    Jeśli nie wygrali kandydaci na których głosowałam to co mam siedzieć i pisać jakie to jest do du.... Użyć wszystkich synonimów słowa przaśny by bardziej określić swoje rozgoryczenie dla mnie czas na takie wpisy był przed 16 list

    4 3 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Chyba dam na mszę dziękczynną za to, że pis-i-or nie został burmistrzem, opaczność jednak czuwa nad nami

  17 26 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   W wyborach samorządowych, to większe znaczenie ma osoba, a nie partia. Mnie np bliżej do PiS niż do PO, a głosowałem na pana Ostrowskiego, bo wg mnie jest lepszym kandydatem.

   12 11 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Wybór tego samego grona rządzących na kolejne kadencje sprawia, że obecny stan będzie podtrzymany jeszcze przez kolejne 4 lata, praktycznie bez szans na zmiany. Nikt nagle wiatru w żagle nie dostaje, a długa władza ma tendencje do wypalenia i braku pomysłów. Co w ostatnim czasie zrobiło PO? Kolejne twarze się wypalały, bez większych pomysłów odchodziły w zapomnienie do czasu afer, bądź kolejnych wyborów w UE, gdzie liczy się na kolejną szansę. Praktycznie statyści.
  Na zachodzie bardzo często wprowadza się "świeżą krew", jako formę zmiany obecnego trendu, bo ktoś nieskażony pewnymi stereotypami wyznacza nowe cele, a u nas wciąż wybiera się tych samych...
  Po to również czas wszelakich rządów ograniczony jest stosunkowo niewielkimi przedziałami czasu, aby tych którzy swoją wizję już wprowadzili - wymienić na kogoś kto ma inne pomysły i inne wizje.

  Nawet kampania pokazywała jak "starzy wyjadacze" się starali. Nawet się nie tyle nie chciało...

  Zawiedziony jestem na Myśleniczaninach, którzy poszli na łatwiznę (ponad połowa olała wybory), a druga połowa "przepisała" karty do głosownia sprzed 4 laty.

  21 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Co wy tak ciągle wyciagacie z kapelusza Pana Synowca,gdyby chciał to może by kandydował widocznie nie chce.Może nikt rozsądny nie chce sprzątać tego bajzlu?

  19 1 Odpowiedz
 • Tomasz 17 lis 2014

  Czachcel :) i Podmkły:)
  Podmokły nic nie zrobi dla osiedla nicccccccccccccccccccc

  17 3 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  gmina Pcim niby taka patriotyczna, pisowska, a jak było święto Niepodległości to wielkie zdziwienie było, co? jakie święto? ksiądz nie kazał świętować to wszyscy robili, warsztaciki, sklepiki i inne grajdółki wszystko było pootwierane, a do tego jeszcze niezły katoland w szkołach się robi, nauczyciele są przymuszani do chodzenia na msze na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego itp

  9 10 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  W niektóre piszące tu łby należy trochę oleju wlać: kolego jak masz 87% przy 54,40% które do wyborów poszło to popiera cię 47,33 procent mieszkańców gminy. Reszta czyli 45,6% ma Ciebie i Twoją konkurentkę w czterech literach....

  6 5 Odpowiedz
 • Beata 17 lis 2014

  zdjecie

  31 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  W mediach podawali ilu kandydatów z zarzutami prokuratorskimi uzyskało mandaty(np.były wiceprezydent Tarnowa,Prezydent Olsztyna itd),porażające jednak większość to .........Fakt już dawno temu powiedziano że to najgłupszy ustrój gdzie głos profesora jest równy głosowi debila.A najlepsze jest to że to jednak nie wyborca decyduje tylko handel stanowiskami przez liderów-w Małopolsce wygrał PiS ale i tak będzie rządzić PO bo pohandluje stanowiskami z PSL.

  14 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  I tym sposobem kolejne "wybory" mamy za sobą, to teraz możemy zająć się swoimi sprawami.
  Wiadomo już co i o ile podrożeje od nowego roku, woda, ścieki może podatek od nieruchomości.

  13 5 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  No tak czyli dalej u wladzy sa ci sami panowie. swoja droga ciekawe czy ktos sie wkoncu zastanowi nad zwiazkami tych panow z przedsiebiorcami ktuzy w taki czy iny sposob wygrywaja przetargi na prace w gminie

  12 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Majka 191919 napisała"Na ulicy Armii Krajowej w jednym domu zameldowane są 42 osoby. Warto dodać, że nie tylko w tym rejonie miał miejsce podobny przekręt."Każdy głos się liczy.
  myślałam że to żart a ponoć jednak prawda.Jeżeli tak ciekawi od ilu osób płacą za śmieci i kanalizację????

  19 4 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Spokojnie .. To przemeldowanie tylko na czas wyborów. I tylko po to, by zawodnicy i znajomi Pana Kamila z Orła mogli na niego zagłosować. Jakie czasy taka Victoria.. ( Jeszcze raz gratulacje dla Pana Kamila! ) Co do kosztów.. Wszystko zostaje w rodzinie.. :) Skoro nikt nie interweniuje, gdy nagle 42 osoby są zameldowane w jednym mieszkaniu, to myśli Pani, że ktoś w ogóle zainterweniuje w przypadku braku opłat ? Odsyłam do nietzscheanizmu: koncepcja człowieka i nadczłowieka. Kwestia śmieci i kanalizacji nie będzie przecież dotyczyła wyższych sfer..

   17 10 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Teraz to tylko uciekać do innej gminy, bo koszty życia w Myślenicach będą coraz wyższe. Szkoda ... ale skoro ludzie chcą płacić więcej, żeby grupka "wybrańców" z tego korzystała, to będą mieli o co się prosili. Ja swoje podatki chętnie oddam do innego urzędu:)

  14 8 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Wielką krzywdę wyrządzono poprzedniemu Staroście, wielką. Jestem osobą zorientowaną w tym, co zrobił dla powiatu i jakie miał plany. Wiem, że drugiej takiej osoby nie będzie. Wszystko potrafił załatwić. Nie jesteście świadomi ile trudu wkładał w każdą inwestycję <nawet w głupie rondo> . Nie wiecie ile laurów dla powiatu zdobyliśmy i jak wysokie ogólnokrajowe miejsca zajmuje nasz powiat, jak bardzo się zmienił, jak unowocześnił. Panie Józefie ! Dla mnie i wielu jest pan zwycięzcą, teraz chwila odpoczynku i miejmy nadzieję, że te 4 lata szybko minął !

  30 19 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   To jest właśnie wdzięczność ludzi. Klapki na oczach i jadą pierwsza lista i PIS nie ważne kto ważne że pis. To teraz będziemy mieli inwestycje ale chyba bo chu...

   17 12 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Nie rozumiem tak wielkiej ekscytacji, ponad 120 komentarzy! Ludzie, na litość boską, czego Wy oczekiwaliście po tych wyborach? Że nagle wszystko się zmieni na lepsze? Nic się nie zmieni, obojętnie kto będzie rządził, ponieważ gmina jest dość konkretnie zadłużona, więc obecne władze będą musiały szukać cięć. Ostatnie 4 lata należały do jednych z lepszych w nowej historii Myślenic. Wystarczy popatrzyć jak miasto się zmieniło - nowe ronda znacznie poprawiły przepustowość, nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja, budowle użyteczności publicznej, cała rewitalizacja parku na Zarabiu, ścieżki rowerowe itp.. Ciężko znaleźć drugie takie miasto w okolicy - jest po prostu pięknie. Niestety, zostało to okupione ogromnym zadłużeniem, sporo rządzący wzięli też do własnej kieszeni. I tu wychodzi ludzka zawiść - chcemy zmiany władz, bo zazdrościmy im, że mieli możliwość ,,nakraść&#039;&#039; tyle pieniędzy, że teraz żyją ponad stan.

  Może i dobrze, że w naszej gminie/powiecie niewiele się zmieni w składzie rządzących. Narobili bałaganu, wiedzą co zrobili źle, więc łatwiej będzie im to teraz sprzątać przez najbliższe 4 lata. Nowym władzom 2 lata zajęłoby ogarnięcie faktu, jak duży jest bałagan, później przez rok szukaliby rozwiązania na jego posprzątanie, aż ostatecznie w ostatnim roku okazałoby się za późno na wielkie zmiany.

  Z drugiej strony niepokoi mnie fakt, że od tak wielu lat głosujemy na te same nazwiska. O ile ostatnie 4 lata rządów pana Ostrowskiego można zaliczyć do udanych (sporo inwestycji, koszt uboczny - długi, ale kto z nas się nimi przejmuje - błąd), to poprzednie 2 kadencje nie były porywające, a jednak ludzie z przyzwyczajenia głosowali - był 4 lata, strasznie źle nie było, niech będzie dalej, był 8 lat, ma już doświadczenie, może teraz zacznie coś działać, był 12 lat - no w końcu coś się dzieje, zaczyna się rozkręcać, niech rządzi dalej. I przypuszczam, że gdyby w Myślenicach dalej działo się tyle dobrego (niestety tak nie będzie, bo pieniądze się skończyły), to Ostrowski rządził by 16, 20 a może i więcej lat. Na szczęście ponoć takie długie rządy mają zostać zakazane.

  Podsumowując - nie sprzeczajmy się nawzajem, bo nie ma sensu się kłócić o czapkę gruszek. Na prawdę, w obecnej sytuacji nie ma większej różnicy czy wygrał Ostrowski czy Szlachetka. Najbliższe 4 lata dla każdego z nich na tym stanowisku byłyby trudne ze względu na zadłużenie gminy i tutaj nie ma co oczekiwać wielkich cudów typu zachodnia obwodnica Myślenic, bo po prostu na to nie ma pieniędzy. Pozostaje tylko wierzyć, że pan Ostrowski walkę z zadłużeniem będzie prowadził w sposób rozważny, głównie tnąc koszty, a nie tylko wnikając w kieszenie podatnikach, poszerzając strefy płatnego parkowania czy drastycznie podnosząc opłaty za wodę, kanalizację czy nieruchomości. Oczywiście te podwyżki również są nieuniknione, bo tak dużego zadłużenia samym tnięciem kosztów się nie zniweczy.

  13 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Starostą będzie pan Pajka, który przejdzie do PiS-u.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  WKibic, mireek- kto to jest Pan Pajka- przybliżycie jego sylwetkę ?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  No Pan Pajka się zapętlił......ale nie takie cuda się zdarzały.....
  Teraz do PiSu pchają się różne "kreatury"....
  Uważajcie na fałszywych PiSowców...

  6 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  max1999 , przynajmniej będzie na kogo narzekać przez te 4 lata. No szkoda, bo człowiek naprawdę bardzo fair i myślący o powiecie. Wybory samorządowe to niestety nie wybory partii a ludzi a o tym wyborcy zapominają. Bardzo dziwne ze postanowili zmienić starostę a odwagi brakło do zmian burmistrza. Coś tu jest bardzo nie halo....

  13 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  Pan Pajka cztery lata temu startował z listy PiS z Pcimia i zdobyła mandat.
  Dla stanowiska w Zarządzie zmienił barwy partyjne....tym samym zraził pewnie PiS do rozmów o szerokiej koalicji w powiecie....
  Teraz startował z Forum, ale nie wiem czy przeszedł...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  zdjecie

  6 2 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  teraz też problemów z wynikami nie ma. jeśli się ktoś obawia, że nie wygra z uczciwym przeciwnikiem to przecież można rodzinę i znajomych przemeldować :D i wszystko się zgadza. Za 4 lata My- głupcy myśleniczanie zagłosujemy tak samo, bo zmian nie lubimy. Swoja drogą, mam już hasło wyborcze Panów Ostrowskich na wybory za 4 lata : "Stawiamy na uczciwość" :)

  14 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2014

  zdjecie

  9 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Super ! A jednak Maciek Ostrowski wygrał !!!!!!! Brawo i gratulacje panie Burmistrzu.
  Szlachetka jeszcze nie jest gotowy na stanowisko burmistrza, wójta być może tak.Teraz Jarek powinien być radnym i ewentualnie jako radny przedstawiać swoje projekty itp. Chyba nie będzie przesadą jeśli powiem, że Synowiec powinien zostać doradcą burmistrza w kwestiach finansowych za wkład w obalenie apokaliptycznych wizji przytaczanych przez pewną panią, a które dotyczyły stanu finansów gminy. No chyba że nie będzie chciał, bo być może w przyszłym roku pójdzie wyżej i wystartuje w wyborach do parlamentu. Raduje mnie również wygrana na radnych Mateusza Sudra i Stasia Cichonia, fajni chłopcy i dobrze się stało, że są w radzie miasta. Ogólnie jak dla mnie wybory w powiecie myślenickim wypadły bardzo dobrze dla zachowania dobrych rządów.

  9 10 Odpowiedz
  • 17 lis 2014

   Jakich dobrych rządów?. Starosta Szlachetka i burmistrz Ostrowski ta na pewno współpraca będzie...wybijcie sobie jakiekolwiek działania pozytywne na rzecz powiatu. W sumie bardzo dobrze bo ludzie zobaczą jakimi nieudolnymi rządzącymi są Szlachetka i Kurowski. Szlachetka pójdzie za rok na posła i tyle będzie waszego ulubieńca....
   Może otworzą się ludziom oczy.

   18 10 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  A ja myślę że Starostą zostanie wybrany Pan Szlachetka. Jeśli PiS wygra w powiecie to będzie to dla nich idealny kandydat. W ten sposób zapewne wynagrodzą sobie porażkę w walce o władzę w Gminie.

  7 13 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Prawdziwym zwycięzcą wyborów w Myślenicach jest poseł Łatas.
  Niechciana panna na wygnaniu z PIS rozgrywa teraz partię życia.
  Stracił władzę w PIS, nie poparł Szlachetki, zacisnął zęby i wziął na przeczekanie bo
  wiedział że ma u boku m.in. Halka, Panusia, Chłostową i dozgonną przyjaźń z Burmistrzem.
  Wczoraj jeszcze o 20.59 nie bardzo mógł liczyć nawet na miejsce na liście PIS-u
  w przyszłorocznych wyborach do parlamentu.
  Od rana zaczęło się kupczenie i transfery z PIS do innych klubów Rady Powiatu.
  Rozczarowany Burmistrz walczący o Starostę Kęska, zorganizował dzisiaj spotkanie
  w Urzędzie w którym wziął udział m.in. Krzysiu Halek.
  Potrzeba "wyhaczyć" dwóch radnych z PIS-u - podobno jeden już się zadeklarował co do
  zmiany barw, więc nie jest źle.
  Jak widać przyjaźń z Maciejem okazuje się bezcenna. - jak mówi przysłowie: prawdziwych
  przyjaciół poznaje się w biedzie.
  Marek wrócił do życia i może wybierać: Starosta czy może na nowo gwarantowane miejsce
  w wyborach parlamentarnych na liście PIS w przyszłym roku? Nie? To może kandydat na
  Burmistrza lub Starostę za rok?
  Wytrawni gracze twierdzą, że polityka to taka zabawa dla "dużych" chłopców.
  Obserwując te wszystkie rozgrywki z boku, bliżej mi jednak do porównania jej z panienką lekkich obyczajów.

  30 7 Odpowiedz
  • 18 lis 2014

   Zgoda. Dodać należy, że obok wygranego posła Łatasa, drugim wielkim wygranym jest Maciej Ostrowski. Dlaczego?
   A właśnie dlatego, że starostą moim zdaniem będzie Mieczysław Kęsek.
   Jak?
   A no właśnie tak, że PIS nie jest w stanie utrzymać w ryzach swoich podopiecznych (aż 13 osób) i część z nich "już pływa", a wystarczy, że wszyscy po za PIS się dogadają i skaperują jednego z PIS i jest nowa większość !!! Takie rzeczy tylko w PIS !!!
   Można się od nich uczyć jak można wygrać - mieć większość i jeszcze przed zaprzysiężeniem jej nie mieć :) ha ha ha

   11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  A Halek to jest wszędzie, jak francuski piesek, który boi się, by go z mięciutkiej podusi nie strącić...

  24 5 Odpowiedz
  • 18 lis 2014

   Hahaha... proszę napisz też coś o Jarku bo podobają mi się Twoje spostrzeżenia :)

   11 5 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  http://sedno.myslenice.org.pl/magdalena-gorzelany-dziadkowiec-odpowiada-burmistrzowi-myslenic/
  Wiele mówicie o Panu Synowcu, okazujecie zadowolenie "ripoście" lecz jak sami zauważacie, że P. Synowiec stwierdzić, że "dług Myślenic jest NIEBEZPIECZNY" Pani Magdalena jedynie na to zwracała w swoim artykule uwagę, że Myślenice są zadłużone a inwestycje ni zupełnie są trafione. często stwierdzacie, że inwestować trzeba. czy pani Magdalena stwierdziła, że nie trzeba inwestować??
  Wybory pokazały, że myśleniczanie są podzielenie, jedni chcą zmian, drudzy nie a różnica w głosach nie jest duża :-)
  Widać to również w Państwa postach, że kłócicie się a każdy z was ma racje bo medal ma zawsze dwie strony. Pozdrawiam wszystkich

  8 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Nie ma się co przegadywać. Bo prawda jest taka że z wynikami jedni się będą zgadzać a drudzy nie... A co do osób które objęły stanowiska lub je obejmą to tak naprawdę nikt nie wie czy są lub będą na właściwych miejscach. Każdy wie na kogo głosował (jeśli głosował) i ewentualnie na kogo swoje głosy oddali bliscy czy znajomi ale nikt nie może powiedzieć w 100% na kogo głosowali inni. Nie od dziś wiadomo że polityka to same przekręty i oszustwa. Podstawą ogłaszania wyników są protokoły poszczególnych komisji a karty do głosowania to kto wie co się z nimi dzieje...I takie jest moje zdanie. Jest po wyborach i nie ma się co rozczulać trzeba żyć dalej, wyciągać wnioski aby może w przyszłości coś zmienić.

  7 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  W kwestii placu targowego to te parkingi poza placem przydało by się lepiej zrobić, albo drogę poprawić. Jak ludzie postawią samochody z jednej i drugiej strony drogi to ledwo idzie się minąć samochodom jadącym z naprzeciwka.

  6 6 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  106% zadluzenia gminy - Bardzo Ladnie Macku! ciekawe ile zajmie ci czasu do zrownania z gmina Rewal w zadluzeniu 258%... coz nie martw sie jak nie w tej kadencji to spokojnie moze w nastepnej....

  12 9 Odpowiedz
 • Jozek Tula 18 lis 2014

  Nieoficjalnie: oto skład nowej Rady Powiatu Myślenickiego

  Wybory do rady Powiatu Myślenickiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 13 na 25 mandatów. Drugim co do wielkości klubem radnych będzie Forum Ziemi Myślenickiej (6 mandatów). Poza tym do Rady weszło czterech przedstawicieli KWW Przyjazny Samorząd Terytorialny i po jednym z KWW Ludowcy i Platforma oraz KWW Solid Pol.

  Nieoficjalny skład Rady Powiatu Myślenickiego:

  KW Prawo i Sprawiedliwość (13 mandatów): Władysław Kurowski, Krzysztof Halek, Stanisław Suder, Kazimierz Panuś, Marek Mikoś, Aleksandra Korpal, Roman Knapik, Jan Marek Lenczowski, Piotr Dziadkowiec, Elżbieta Kudłacz, Jolanta Majka, Anna Rapacz, Krzysztof Dybeł.

  KWW Forum Ziemi Myślenickiej (6 mandatów): Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz.

  KWW Przyjazny Samorząd Terytorialny (4 mandaty): Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Józef Dudzik.

  KWW Ludowcy i Platforma (1 mandat): Mieczysław Kęsek.

  KWW Solid Pol (1 mandat): Andrzej Pułka.

  7 Odpowiedz
 • bob bob 18 lis 2014

  gratuluje Maciejowi wyniku

  w czasie kampanii obydwie strony (widać było po forach) nie grały czysto wiec skarżenie się jest dziecinne.....

  Gratuluje też Jarkowi Szlachetce ze walczył do końca i nie musi się wstydzić wyniku
  Ciesze się że Maciek traci coraz więcej poparcia Już za 4 lata następne wybory;)

  Cieszę się również że do rady nie dostali się Wiktor K. Rafał Z i Marian W. którzy współpracowali z Maciejem mimo ze kiedyś tak z nim walczyli. Nauka dla nowych radnych to nie wdawanie się w układy bo nazwisko ma się tylko jedno........

  Sądzę ze wkrótce podniosą podatki żeby za 4 lata nie wygrać rankingu na najbardziej zadłużone miasto w Polsce
  Brak kasy, obsługa kosztownych inwestycji spowoduje ze w mieście będzie dużo mniej inwestycji a na wsiach jeszcze mniej.

  Dzisiaj zamiast tradycyjnego zakończenia
  podziękuje wszystkim za głosowanie na Jarka

  Pozdrawiam

  19 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  Zadłużenie miasta mnie przeraża bo jak ktoś wcześniej wspomniał z mojej kieszeni pójdzie kasa na zadłużenie a ta cała strzelnica, hala, to największe niewypały dotychczasowej kadencji pana MO, jedyny plus zadłużenia to ten że być może nie będzie rewitalizował rynku....ale jest i światełko w tunelu mianowicie przegrana starosty to najlepsza informacja dnia dzisiejszego

  14 10 Odpowiedz
  • 18 lis 2014

   nawet nie wiesz co piszesz. akurat starosta wprowadził powiat do czołowki . zresztą naprawde powiat przez te lata mega osiągnął. jego poprzednicy nic nie zrobili dosłownie nic. teraz będzie to samo.
   Teraz bedziesz miał pisowskie rządy to zobaczysz...a sory w końcu i Ty pewnie z pisu to nie ma co gadac.

   10 15 Odpowiedz
 • Jozek Tula 18 lis 2014

  Jeżeli tak się stanie to tylko zasługa w tym jarka...
  Namieszał zamieszał z każdym darł koty...
  Gdzieś widziałem (wyśmiany) post o spalonych mostach za sobą , chyba ktoś miał racje.

  Ale zobaczymy może jednak nikt się nie wyłamie :)

  8 6 Odpowiedz
  • 18 lis 2014

   Wątpię.
   Moim zdaniem sprawa jest prosta:

   KWW Forum Ziemi Myślenickiej (6 mandatów): Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz.

   KWW Przyjazny Samorząd Terytorialny (4 mandaty): Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Józef Dudzik.

   KWW Ludowcy i Platforma (1 mandat): Mieczysław Kęsek.

   To razem 11 mandatów.

   Już się król Maciuś z posłem Marusiem postara, by "dwie zagubione owieczki" z PIS nagle dostały olśnienia :) i wynik z 11 będzie 13, czyli większość, która w glosowaniu wybierze na starostę Mieczysława !!!

   I tak się właśnie bawią "duży" chłopcy w małą politykę !!!

   Jeśli numer się uda, to współczuję tym wszystkim, którzy głosowali na PIS, ponieważ zostali klasycznie oszukani, no ale cóż chyba wiedzieli z kim "tańczą" i w tym sensie ich nie żałuję.

   A wielki przegrany to Józef Tomal, ale tego też nie żałuję - j.w. trzeba wiedzieć z kim się tańczy.

   Może po takim brutalnym doświadczeniu przejrzą na oczy

   13 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  max1999 czytaj ze zrozumienie, tylko że ty chyba z pokolenia tych co czytaj nie potrafią.....:) krytykuję rządy burmistrza ,a starosty po prostu nie lubię nie zależnie od jego zasług.

  10 11 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Co to ma do rzeczy?
  "ale jest i światełko w tunelu mianowicie przegrana starosty to najlepsza informacja dnia dzisiejszego"
  Twoje zdanie jasno daje do zrozumienia, że to samo pisałaś o staroście. Interpretacja była dobra.

  10 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  Śmieszne, ale to na szczęście Twoje zdanie , tylko nie pozwolę sobie by ktokolwiek coś mi wmawiał, jestem świadoma swoich słów, i napisałam ze zrozumieniem starosty nadal nie lubię i to nadal najlepsza informacja dnia dzisiejszego, a teraz sobie interpretuj analizuj i wmawiaj co chcesz ja w takie dysputy wchodzić nie zamierzam.

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  Starosta cztery lata temu "przekupił" jednego radnego z PiS i utrzymał stanowisko.
  Teraz chyba nie ma na to szans....
  Należy do klanu "nauczycieli", bo tacy są wybieralni, obsadzaja Zarządy Powiatów .....
  Ciekawe czy znowu nauczyuciel zostanie Starostą?????

  12 9 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Dobrze czekamy na waszego pisowskieog starostę pogadamy po roku jak odejdzie, i nic nie zrobi tylko sobie droge utoruje. A powiat na tym najbardziej ucierpi. Ale dalej miejcie te swoje Pisowskie okulary.
  Ps. W pisie sa osoby, które nawet szkoły ponadgimnazjalnej nie skończyły wtf??. Powodzenia.

  9 11 Odpowiedz
  • 18 lis 2014

   Józek nie spinaj :)
   Trzeba umieć przegrać, a nie obrażać się jak dziecko.
   Ja bym na twoim miejscu miał problem z kolegą Maciejem, który sprytnie rozgrywa grę pt. Mietek na starostę :) a nie z pisiorami

   4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  ja zaś się cieszę, że atak na Myślenice i teraz powiat przypuścili desantowcy z Pcimia. Jeszcze pan Pajka starostą po przejściu do PiS-u i wszystko w rękach wójta Wszystko Mogę

  4 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  A ja mam w d...ie tę zabawę starych .......w Indian,ważne aby co niektórzy którzy obrośli w piórka wylecieli za burtę.Mam nadzieję że niektórzy pożegnają ciepłe posadki a Panu Staroście z przyjemnością powiem -do niezobaczenia.
  Patrząc na wyniki to jednak prawda że w demokracji decyduje większość czyli masy.

  12 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2014

  A co to szlaban na wolną dyskusję?
  Co tu jest do komentowania?Przecież to cyrk nie wybory?Wczoraj wygrywał ktoś inny dziś okazuje się że PSL a co będzie jutro?W studio TV ktoś powiedział dobrze ,nie trzeba fałszować wystarczy tak skonstruować kartę do głosowania że większość się pogubi.

  7 3 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  ???do kogo Ty mowisz. Żaden Józek to po pierwsze tylko trzeźwo myślący. A po drugie w sumie jak już pisałem czekamy na rządy pisu wszyscy zobaczymy dlaczego ludzie tak na nich głosują.

  6 1 Odpowiedz
 • bob bob 18 lis 2014

  a Ja słyszałem ze Pajka znów wrócił do pisu:)
  ludzie jednak madrzeja wkońcu miejsc w zarządzie jest kilka

  pozdrawiam
  serdecznie
  jest super!!!!!

  1 4 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Jarrek napisał:
  A no właśnie tak, że PIS nie jest w stanie utrzymać w ryzach swoich podopiecznych (aż 13 osób) i część z nich "już pływa", a wystarczy, że wszyscy po za PIS się dogadają i skaperują jednego z PIS i jest nowa większość !!! Takie rzeczy tylko w PIS !!!
  Można się od nich uczyć jak można wygrać - mieć większość i jeszcze przed zaprzysiężeniem jej nie mieć :) ha ha ha
  TAKA PRAWDA, o Panu Halku nie piszecie pochlebnie a podobno on wszedł z PiS a już układa się z Maćkiem, myślę, że gra się uda i starostą będzie Mieczysław a plan Macieja w 100% zrealizowany, ale cóż.....
  tak chcieli Myśleniczanie :-)

  3 3 Odpowiedz
 • 19 lis 2014

  najnowsze wiesci! Latas uwaza sie za wygranego ! wierzy ze jak Jarek zostanie starosta to on bedzie mial miejsce na liscie pisu w wyborach parlamentarnych za rok... pogratulowac poslowi Latasowi... myslalem ze cos zmadrzal.. tymczasem Jarek kreci go w butelke, ktory to juz raz???

  5 4 Odpowiedz
 • 19 lis 2014

  Starostą może być jedynie ktoś kto jest w Radzie Powiatu a ani Pan Łatas ani Pan Jarek Starostą być nie może. Ja myślę, że P. Kęsek lub P. Kurowski :-)

  2 2 Odpowiedz
  • mirek@ 19 lis 2014

   Nieprawda. Jesli wiekoszc ma np PiS to może zaproponować na radnego kogoś bez mandatu radnego np. Jarosława szlachetne albo pana latasa lub innego kandydata. Wtedy odbywa sie głosowanie w tym przypadku mając większość pomyślne dla PiS. Taka osoba zostaje starosta ale nie może głosować podczas sesji

   3 Odpowiedz
 • ania 19 lis 2014

  Kandydatem na burmistrza w Sułkowicach jest Grabczyk a nie Grabarczyk. Błąd pojawia się w każdym artykule.

  1 Odpowiedz
 • bob bob 19 lis 2014

  Pan mirekm ma racje. To ze od kilku kadencji radni powiatowi byli starostami i wicestarostami nie zabrania wybrania zwykłego kowalskiego na to stanowisko
  nie sądze żeby poseł ani Jarek pokusili się o to stanowisko bo po co?
  Pan Kęsek żadnej funkcji w starostwie nie będzie miał nawet jak starosta zostanie Juzef T chyba ze maciek Juziowi każe zeby kawe podawał albo coś równie odpowiedzialnego

  a Tomek S jak nie zostanie wicestarostą wróci do szkoły?

  więcej do zaoferowania ma pis pomyślcie nad tym

  krzysiu dostaje fotel w zarządzie i podwyżkę na borzęcie
  ale co później staruje od listy Juzia? to ma krótkie nóżki ale powodzenia - ja na pewno reki nie podam jak i wielu innych:)

  Jest super!!!!!!

  5 5 Odpowiedz
 • 19 lis 2014

  Wieść gminna niesie że Jaro ma być przez rok starostą żeby mieć lepszy start w posły, bo robić tam nie trzeba a kasa leci.......... Rzeczywiście super oferta pisu. Taaak...

  6 4 Odpowiedz
 • 19 lis 2014

  Po pierwsze to te wybory należałoby unieważnić..

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej