Wybory Samorządowe 2014: Wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice
- 18 listopada 2014
W Radzie zasiądzie 12 przedstawicieli KWW Macieja Ostrowskiego, 7 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 1 z PSL oraz 1 z KWW "Bęczarka Razem"
Burmistrzem miasta i gminy z wynikiem 55,3% został Maciej Ostrowski. Wyborcy oddali na niego 9696 głosów, natomiast Jarosław Szlachetka zdobył ich 7827 co stanowiło 44,7%. Radnymi zostało 21 kandydatów. Najwięcej mandatów, bo 12 zdobyli przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Ostrowskiego, 7 mandatów przypadło startującym z listy Prawa i Sprawiedliwości a po 1 przedstawicielem PSL i KWW "Bęczarka Razem".
Radnymi w kadencji 2014-18 zostali:
KWW Macieja Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Maciej Górka, Józef Błachut, Kamil Ostrowski, Adam Styczeń, Czesław Bisztyga, Stanisław Szczepan Cichoń, Eleonora Lejda-Kuklewicz, Jerzy Cachel, Tomasz Wójtowicz, Kazimierz Dąbrowski, Agnieszka Węgrzyn, Mateusz Suder. KW Prawo i Sprawiedliwość: Mirosław Fita, Wacław Szczotkowski, Robert Pitala, Piotr Sikora, Stanisław Topa, Jacek Dąbrowski, KW PSL: Aleksander Kowal, KWW "Bęczarka Razem": Izabela Kutrzeba.
Tak rozkładały się głosy na kandydatów w poszczególnych okręgach:
OKRĘG 1
Myślenice: ul. Dąbrowskiego, Fijałkowskiego, Jana Sobieskiego, Jordana, Kilińskiego, Klakurki, Kniaziewicza, Legionów, Królowej Jadwigi, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Tarnówka, Traugutta, Wybickiego
Mateusz Suder (KW Prawo i Sprawiedliwość) 438
Wiktor Kielan (KW Wyborców Ziemi Myślenickiej) 423
Ryszard Senecki (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) 127
OKRĘG 2
Myślenice: ul. 3 Maja 1-43, Osiedle Tysiąclecia 18-34, Solidarności
Bogusław Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego) 387
Konrad Gomulak (KW Prawo i Sprawiedliwość) 314
Dariusz Szczotkowski (KWW PartnerstwoSamorządowe 2014) 239
OKRĘG 3
Myślenice: ul. 3 Maja 44-143, Średniawskiego
Maciej Górka (KWW Macieja Ostrowskiego) 305
Jan Bylica (KW Prawo i Sprawiedliwość) 225
Roman Tondera (KWW Ziemi Myślenickiej) 196
Wiesław Rosa (Komitet Wyborczy PSL) 43
OKRĘG 4
Myślenice: ul. Mickiewicza, Rynek, Słowackiego
Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego) 241
Marek Stoszek (KW Prawo i Sprawiedliwość) 171
Stanisław Sukta (KWW Ziemi Myślenickiej) 118
Ewa Hyjek (Komitet Wyborczy PSL) 51
OKRĘG 5
Myślenice: ul. Armii Krajowej, Gałczyńskiego, Generała Bema, Generała Maczka, Generała Okulickiego, Joselewicza, Kasprowicza, Konopnickiej, Kościuszki, Niepodległości, Reja, Rzemieślnicza, Słoneczna, Spytka Jordana, Żeromskiego
Kamil Ostrowski (KWW Macieja Ostrowskiego) 430
Wojciech Gablankowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) 357
OKRĘG 6
Myślenice: ul. Broniewskiego, Daszyńskiego, Długosza, Drogowców, Galla Anonima, Jagiellońska, Kopernika, Krótka, Marszałka Piłsudskiego, Matejki, Mostowa, Orkana, Przemysłowa, Reymonta, Senatorska, Solskiego, Stefana Batorego, Szpitalna, Władysława Jagiełły, Żwirki i Wigury
Adam Styczeń (KWW Macieja Ostrowskiego) 456
Barbara Kalinowska (KW Prawo i Sprawiedliwość) 298
OKRĘG 7
Myślenice: ul. Asnyka, Burmistrza Marka, Cegielskiego, Kazimierza Wielkiego, Kraszewskiego, Orzeszkowej, Partyzantów, Piastów, Przerwy-Tetmajera, Rykały, Ujejskiego, Władysława Łokietka
Czesław Bisztyga (KWW Macieja Ostrowskiego) 537
Halina Dyląg (KW Prawo i Sprawiedliwość) 476
Janusz Rakoczy (Komitet Wyborczy PSL) 161
OKRĘG 8
Myślenice: ul. Bukowa, Chełm, Górna, Jodłowa, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Malinowa, Modrzewiowa, Parkowa, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Stroma, Szkolna, Wczasowa, Zacisze, Zamkowa, Zdrojowa, Zielona, Źródlana
Aleksander Kowal (Komitet Wyborczy PSL) 220
Jan Trzepacz (KWW Macieja Ostrowskiego) 192
Stanisław Poradzisz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 188
Małgorzata Sukta 22
OKRĘG 9
Myślenice: ul. Bergela, Ogrodowa, Osiedle Tysiąclecia 1-17, Pardyaka, Poniatowskiego, ppłk Jana Dunina-Brzezińskiego
Mirosław Fita (KW Prawo i Sprawiedliwość) 334
Bogusław Dziurdzia (KWW Macieja Ostrowskiego) 298
Rafał Zalubowski (KWW Ziemi Myślenickiej) 155
Katarzyna Kasprzycka (Młodzieżowy KWW w Myślenicach) 77
Bożena Suruło (Komitet Wyborczy PSL) 61
OKRĘG 10
Bęczarka, Bysina
Izabela Kutrzeba (KWW - „Bęczarka Razem”) 476
Katarzyna Czepiel (KWW Macieja Ostrowskiego) 474
Dominika Parszywka (KW Prawo i Sprawiedliwość) 123
OKRĘG 11
Borzęta
Stanisław Szczepan Cichoń (KWW Macieja Ostrowskiego) 291
Grzegorz Madej (KW Prawo i Sprawiedliwość) 156
Agata Kasperek (KWW Nasza Borzęta) 94
OKRĘG 12
Jasienica
Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego) 361
Robert Bylica (KW Prawo i Sprawiedliwość) 238
Mirosław Blak (Komitet Wyborczy PSL) 41
OKRĘG 13
Jawornik
Wacław Szczotkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) 783
Edyta Starzec-Sobieszkoda (KWW Macieja Ostrowskiego) 282
Helena Pustuła (Komitet Wyborczy PSL) 129
OKRĘG 14
Głogoczów
Agnieszka Węgrzyn (KWW Macieja Ostrowskiego) 518
Bogusław Stankiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 414
OKRĘG 15
Krzyszkowice
Robert Pitala (KW Prawo i Sprawiedliwość) 605
Jerzy Grabowski (KWW Macieja Ostrowskiego) 268
OKRĘG 16
Polanka
Jerzy Cachel (KWW Macieja Ostrowskiego) 386
Stanisław Hanusiak (KW Prawo i Sprawiedliwość) 37
OKRĘG 17
Zawada
Piotr Sikora (KW Prawo i Sprawiedliwość) 342
Marian Węgrzyn (KWW Macieja Ostrowskiego) 230
OKRĘG 18
Droginia, Łęki
Stanisław Topa (KW Prawo i Sprawiedliwość) 479
Jan Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego) 461
OKRĘG 19
Osieczany
Tomasz Wójtowicz (KWW Macieja Ostrowskiego) 430
Janusz Zięba (KW Prawo i Sprawiedliwość) 178
Małgorzata Gubała (Komitet Wyborczy PSL) 100
OKRĘG 20
Poręba, Zasań
Kazimierz Dąbrowski (KWW Macieja Ostrowskiego) 515
Marcin Kołodziejczyk (Komitet Wyborczy PSL) 266
OKRĘG 21
Trzemeśnia
Jacek Dąbrowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) 493
Wojciech Malinowski (KWW Macieja Ostrowskiego) 316
Bartłomiej Mieszkowski (KWW Bartłomieja Mieszkowskiego) 83
Tadeusz Dziewoński (Komitet Wyborczy PSL) 56
mieszkam tu od niedawna i mam jedno małe pytanie KIM jest i co takiego dobrego zrobił mityczny Pan Michał Synowiec?
Cyt."dlatego postanowiłem wymedlować się w najbliższym czasie z tej chorej ziemi... "
A jedź w cholerę, krzyż Ci na drogę.
Tylko nie rozumiem, dlaczego Myślenice nazywasz "chorą ziemią",jak Ci władza nie pasuje?
Masz fantazję. Wątpię, by poseł Marek Łatas komuś takiemu mówił co uważa i jakie ma oczekiwania.
Za to Kęska "róbstwo"było widać, że nawet Sowa nie potrafił poprawnie wypowiedzieć jego nazwiska i zupełnie go nie kojarzył z "pracy" w sejmiku hehehe
A co to się stało Jerry Grabowski wybory przegrał?
Może ktoś w końcu się weźmie za ZDP tam pewnie CBA by miało dużo do sprawdzenia, odśnieżanie, bieżące utrzymanie, jakość robót i takie tam inne..:)))