Miasto

Remont basenu potrwa do 8 grudnia

Remont basenu potrwa do 8 grudnia

Remont krytej pływalni Aquarius potrwa do 8 grudnia. Wtedy otwarty zostanie basen sportowy

Basen sportowy (duży) zostanie otwarty w poniedziałek 8 grudnia, natomiast basen rekreacyjny (mały) zostanie otwarty w terminie późniejszym, w związku z procesami technologicznymi koniecznymi do jego uruchomienia wymagającymi czasu - informuje kierownictwo obiektu. W tym czasie bilety będą niższe o 20%.

W ramach remontu wymieniona zostanie centrala wentylacyjna i grzejniki w hali basenowej, wymienniki ciepła i okna. Remont przejdzie również część dachu, stolarka okienna oraz szatnia. Wymienione zostaną płytki i część posadzek, a w basenach uzupełnione zostaną fugi. Basen zostanie wyposażony w system zabezpieczający natryski przed bakterią Legionella wywołującą choroby układu oddechowego i zapalenie płuc. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na ten cel 780 tys. zł, natomiast reszta pieniędzy pochodzić będzie z kasy gminy Myślenice. Łączna kwota remontu wyniesie 1,5 mln zł. Kryta pływalnia w Myślenicach powstała 12 lat temu.

W jednym z naszych sondaży większość z was (42%) wskazuje kryty basen w Myślenicach jako najlepsze miejsce do pływania. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 28 lis 2014

  Nieźle, w Warszawie w wielu dzielnicowych OSIRach, baseny wyglądają koszmarnie, nawet świetna Warszawianka gorzej wygląda w szatniach i natryskach niż basen myślenicki przed remontem. Korzystam jak tylko jestem a docenić go można jak się tylko skorzysta z infrastruktury krakowskiej np. Korona czy warszawskiej gdzie, tłok od 6 godziny, tory wąskie a natryski takie że chce się je minąć jak najszybciej.
  Wiem, że dla wielu pływanie to równoznaczne z taplaniem się w rabie i skakaniem do wody, basen jest do pływania i myślenicka pływalnia jest topowa w Polsce - świetnie oświetlona i z szerokimi torami. Jeśli ktoś zna miejsce gdzie tory są równie szerokie w Krakowie czy Warszawie to proszę o info w Warszawie warszawianka ma podobnie szerokie tory ale to wyjątek bo ten basen to klejnot i chluba warszawy (25 zł za godzinę) , za to gorzej oświetlony i większy syf w przebieralni i natryskach. Zachęcam też do normalnego pływania, wiem że nie jest to popularne w Myślenicach, ale warto, to jest pewien paradoks wiele osób potrafi pływać a mało pływa, raczej tapla się nad Rabą. Pływać można przez cały rok i choruję się zdecydowanie rzadziej. Ci co się poznali na Myślenickim basenie pewnie się nie będą odzywać, bo sobie chwalą spokojne i komfortowe pływanie, ale ja pływam w różnych miejscach i tak dobrze jak w Myślenicach nie mam.

  29 3 Odpowiedz
 • 28 lis 2014

  Od zawsze ''taplałem się w Rabie,a baseny są właśnie dla takich jak ty (: P.S Skocz sobie z winkla,albo ze śluzy to pogadamy pływaku :) :) :)

  4 14 Odpowiedz
 • 29 lis 2014

  Pływak pływakowi nie równy, pytanie tylko jaki kto ma cel. Dla mnie basen to idealny dodatkowy trening wydolnościowy i przygotowanie do sezonu... skakanie i pływanie po Rabie mnie nie bawi - ale kto co lubi.
  Nie ma miejsc doskonałych, nie jestem tak opływany po różnych miejscach jak cossack, ale rzeczywiście łapałem się na tym że gdzie byłem to było porównywanie do myślenickiego basenu.

  6 Odpowiedz
 • OKOKI 29 lis 2014

  Remontować,remontować i szybko otwierać,święta idą wiec mieszkańcy chcieli by się przed świętami wykąpać.

  6 2 Odpowiedz
 • 29 lis 2014

  ...żeby na pasterce śmierdzieć tylko lekko przetrawioną wódką a nie nieodmokniętym brudem... :)

  5 5 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  A na basenie lekko się wycykać moczem,a pod prysznicem póścić ''pawia''.Chlor w basenie wszystko zneutralizuje;]

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej