Ziemia Myślenicka podsumowała rok 2014 [WIDEO]
Dwa występy Ziemi Myślenickiej zgromadziły blisko tysiąc widzów. W programie dorocznego galowego koncertu znalazły się zarówno znane już myślenickiej widowni elementy program, jak i kilka nowości
W koncercie Zespołu udział wzięło ponad 200 wykonawców pracujących na co dzień w dziewięciu grupach wiekowych. Dwugodzinne widowisko wzbudziło zachwyt i uznanie widowni, która artystów nagrodziła gromkimi brawami.
- Z roku na rok staramy się przygotować dla naszych miłośników nowości, tak by koncerty był atrakcyjne. Rok temu grupa taneczna zaprezentowała po raz pierwszy tańce starowarszawskie, a w tym roku chór tańce krakowskie. Tradycyjnie kapela reprezentacyjna zagrała swoje nietypowe solo, a w ślad za nią po raz pierwszy poszła kapela młodzieżowa – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Ziemia Myślenicka.
Zespół z Myślenic z roku na rok staje się coraz silniejszy i bogatszy programowo. Jak wyjaśnia Kamil Kmieciak, kierownik ds. gospodarczych Zespołu Ziemia Myślenicka sukces ten nie jest to wynikiem mody czy chwilowej fascynacji folklorem lecz ciężkiej pracy, zaangażowania i atrakcyjnej oferty.
- Od ponad 10 lat cały czas dzieje się coś nowego – ciekawego. Nowe pieśni, tańce, kolejne grupy, atrakcyjne wyjazdy zagraniczne. Zbudowaliśmy wokół Zespołu społeczność, która towarzyszy nam na różnych etapach naszego rozwoju – mówi Kamil Kmieciak.
Kolejny koncert Zespołu odbędzie się w maju 2015. Podczas tego spotkania z widownią Ziemia Myślenicka pokaże kolejne nowości. Ich przygotowanie rozpocznie się już w styczniu. Program dedykowany będzie głównie grupom dziecięcym i młodzieżowym.
- Programowe rewolucje i systematyczna zmiana repertuaru wynika z prowadzonych od kilku lat działań artystycznych związanych z przebudową programu scenicznego, tak by było on w pełni autorski, niepowtarzalny i charakterystyczny dla naszego Zespołu – wyjaśnia Karolina Druzgała - Pawlak, choreografii i instruktor tańca w Zespole Ziemia Myślenicka.
Od 2015 roku Zespołu rozpocznie pilotażową realizację autorskiego systemu kształcenia artystycznego, który został sprecyzowany w Zintegrowanym Systemie Kształcenia Artystycznego w Ruchu Amatorskim (ZSKAwRA). Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która w sposób profesjonalny traktuje etapy kształcenia w formacjach typu zespół pieśni i tańca.
- Ten dokument powstał w oparciu o doświadczenie naszych pracowników, analizę potrzeb i oczekiwań w zakresu kształcenia artystycznego oraz istniejący program sceniczny Zespołu. Chcemy, żeby na każdym etapie pracy, w różnych grupach wiekowych realizować interesujące działania z zakresu muzyki, tańca i śpiewu. Program jest gotowy, a niebawem przekonamy się czy jego realizacja przyniesie zamierzone efekty – komentuje Piotr Szewczyk.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.