,,Złota Płyta Chodnikowa” dla Powiatu Myślenickiego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało Powiatowi Myślenickiemu drugie Miejsce i Tytuł NAJLEPSZY POWIAT ,,ZŁOTA PŁYTA CHODNIKOWA” za rok 2017 w XI Konkursie im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne Drogi w Małopolsce - Budujemy Chodniki i Ścieżki Rowerowe”

17 października br. w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się uroczyste wręczenie tytułów najlepszym gminom i powiatom z Małopolski. W imieniu Powiatu Myślenickiego ,,Złotą Płytę Chodnikową” odebrali: Tadeusz Żaba - przewodniczący Rady, Józef Tomal - starosta i Tomasz Suś – wicestarosta.

Kapituła Konkursu uhonorowała powiaty z Małopolski, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców budując chodniki. Powiat Myślenicki znalazł się w gronie Laureatów Tytułu ,,Najlepszy Powiat w 2017” - otrzymał wyróżnienie za wybudowanie w ubiegłym roku chodników o łącznej długości 7516 mb. Całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników w roku 2017 wyniósł 4 134 075 zł.

To już trzecia Złota Płyta Chodnikowa przyznana Powiatowi Myślenickiemu na przestrzeni ostatnich lat w Konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Poprzednio to prestiżowe wyróżnienie nasz Powiat otrzymał za wybudowanie chodników w 2012 i 2016 roku.

Starosta Józef Tomal: "Złota Płyta Chodnikowa” i Tytuł "Najlepszy Powiat w 2017 roku", potwierdzają kolejny raz, że jesteśmy w ścisłej czołówce w Małopolsce, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Ta nagroda pokazuje, że nasze zaangażowanie w rozwój infrastruktury drogowej jest zauważalne. Co roku przybywa chodników przy drogach powiatowych, a zrealizowane inwestycje zwiększają bezpieczeństwo naszych mieszkańców i podnoszą komfort uczestników ruchu drogowego. Otrzymane wyróżnienie to także efekt dobrej współpracy Powiatu Myślenickiego z gminami, które często współfinansują realizację tych przedsięwzięć - podkreślił starosta Józef Tomal.

Powiązane tematy

Czytaj także