Piłka nożna: Respekt z brązowym medalem na Turnieju w Krzeszowicach

Respekt Myślenice wziął udział w V Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Krzeszowicach nazywane nieoficjalnie Mistrzostwami Grupy Wyszehradzkiej

W turnieju wystąpiło 16 drużyn z Polski i sąsiednich państw. Drużyna z Myślenic zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. W turnieju zwyciężył Tatran Presov, który tym samym obronił tytuł wywalczony rok temu. Dziewczęta z Myślenic dedykują ten sukces Oliwii – koleżance z zespołu, która leczy kontuzję.

W pierwszym dniu (24 listopada) Respekt zmierzył się z FC Tatran Prešov (obrońcą tytułu). Spotkanie było bardzo szybkie i zakończyło się pewną wygraną podopiecznych trenera Senderskiego 4:1. Bramki w tym meczu zdobyły: Zuzanna Węglarz 2x, Karolina Topa oraz Natalia Topa.

Kolejna rywalizacja to pojedynek z zespołem Moto Jelcz Oława. Tutaj również dziewczęta były bezkonkurencyjne i wygrały 3:0 po bramkach Natalii Topy 2x oraz Sonii Jurki.

Trzeci pojedynek to rywalizacja z Polonią Poraj. I kolejna radość z wygranej – tym razem 2:0. Również strzelczynie powtórzyły swoje osiągnięcie, ponieważ gole strzeliły Natalia Topa i Sonia Jurka.

Trzy spotkania i 3 wygrane dały wyjście z grupy z pierwszego miejsca. W niedzielę myśleniczanki pierwszy mecz rozegrały z Tarnovią Tarnów, która w swojej grupie wyszła z drugiego miejsca. Po bardzo dynamicznym i pełnym emocji spotkaniu Respekt wygrał go 2:1. Bramki zdobyły Zuzanna Węglarz oraz Mariola Stojeba.

W kolejnym meczu doszło drugi raz do pojedynku z FC Tatran Prešov. Po bardzo zaciętym i znakomitym spotkaniu z każdej ze stron Respekt uległ obrońcy tytułu 0:1. Dało to możliwość gry o brąz w tym turnieju.

W rywalizacji o 3 miejsce Respekt nie pozostawił rywalkom złudzeń i wygrał z LKS Szaflary aż 4:0. Celnymi trafieniami popisały się Maria Dziadkowiec 2x, Mariola Stojeba, a także Gabriela Tupta.

Tytuł najlepszej bramkarki Turnieju otrzymała Paulina Kania z Respektu.

Trener Przemysław Senderski: Zdobywamy brązowy medal w mocno obsadzonym turnieju. Bierzemy udział w tym turnieju od samego początku, a od czterech lat jesteśmy na podium. Była ogromna szansa wygrać ten turniej, ale ulegliśmy pechowo w ćwierćfinale zwycięzcy turnieju Tatran Presov. Dobrze wykorzystany weekend bo zagraliśmy z dobrymi zespołami. Medal ten dedykujemy naszej zawodniczce Oliwii, która doznała poważnej kontuzji. Wracaj do zdrowia, cała drużyna czeka na ciebie!.

Skład: Paulina Kania, Kamila Topa, Karolina Topa, Natalia Topa, Maria Topa, Mariola Stojeba, Monika Żądło, Sonia Jurka, Zuzanna Węglarz, Maria Dziadkowiec, Gabriela Tupta, Agnieszka Bobowska.
Trener – Przemysław Senderski.
Fizjoterapeuta – Jakub Madej.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:
1.Tatran Presov
2. Football Success Academy
3. Respekt Myślenice
4. LKS Szaflary
5. Tarnovia Tarnów
6. Prądniczanka Kraków
7. Pressburger ladies Bratyslava
8. Gwarek Ornontowice
9. Polonia Poraj
10.FC TJ Oravsky Podzamok
11.Moto Jelcz Oława
12. Zantka Chorzów
13. UKS Jedynka Krzeszowice I
14.FK Gasscontrol Havirov
15.Oravan Oravska Jasenica
16.UKS Jedynka Krzeszowice II

Paweł Biela

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach