Okolice

Dobczyce pożegnały Marcina Pawlaka

Dobczyce pożegnały Marcina Pawlaka

Rodzina, bliscy, przyjaciele oraz mieszkańcy żegnali ś.p. Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Marcina Pawlaka

Marcin Pawlak zmarł 12 stycznia 2015 roku, po zmaganiach z ciężką chorobą. Miał 64 lata. Tysiące mieszkańców przybyło na pogrzeb, aby oddać mu hołd i poprowadzić go w ostatniej drodze. W kondukcie żałobnym znaleźli się strażacy, duchowni, samorządowcy, przedstawiciele województwa, także przyjaciele z miast partnerskich z Niemiec i Słowacji, a nawet z Serbii. 

Były skrzypce o których marzył, a grali na nich nauczyciele Szkoły Muzycznej w Dobczycach, którą przed pięcioma laty utworzył. Wtórowała im syrena strażacka, gdy kondukt przemierzał rynek wraz z Orkiestrą Dęta OSP Dobczyce za którą szły poczty sztandarowe w towarzystwie Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i tysięcy mieszkańców. 

-Stajemy obok Człowieka, który był kochającym mężem, ojcem i dziadkiem i wspaniałym przyjacielem. Stajemy obok trumny Tego, który był wiernym synem kościoła nauce kościoła i jak Święty Paweł żył dla innych i całe swoje życie innym poświęcał – mówił ks. Jacek Budzoń. – Ten moment jest dla nas trudny a nawet bardzo trudny, bo jeszcze w uszach naszych brzmi Jego zdecydowany i stanowczy głos, bo jeszcze tak nie dawno na naszych oczach stał obok nas, stała Jego szczupła sylwetka z brodą, mogliśmy cieszyć się z Nim, rozmawiać, snuć plany na przyszłość - dodał. 

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 16 sty 2015

  Niech odpoczywa w spokoju.
  Składam kondolencje rodzinie.

  79 2 Odpowiedz
 • mirek@ 16 sty 2015

  [*]
  To najsmutniejsza wiadomość w tym roku

  33 33 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 16 sty 2015

  W całym powiecie niema takiego gospodarza gminy jakim był śp.M.Pawlak. A może nawet i w całej Polsce. [*]

  77 4 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 16 sty 2015

  Szkoda takich ludzi....

  53 1 Odpowiedz
 • 16 sty 2015

  Dziekujemy, bedziemy pamiętać, lepszego gospodarza nie mogliśmy sobie wymarzyć

  47 Odpowiedz
 • 17 sty 2015

  Wspaniały niepowtarzalny Gospodarz. Potrafił jednać a nie dzielić ...tworzył dla ludzi nie dla siebie to rzadkość w dzisiejszych czasach! Zostawił po sobie niezatarte wspomnienia. Wielki żal i smutek pozostanie...

  26 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...