Okolice

Marcin Pawlak pośmiertnie odznaczony za zasługi dla Małopolski

Marcin Pawlak pośmiertnie odznaczony za zasługi dla Małopolski

Pośmiertne odznaczenie dla Marcina Pawlaka zostało przyznane podczas gali w Zamku Królewskim w Niepołomicach 

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach, podczas Święta Małopolski, z okazji 25 lecia samorządu terytorialnego w Polsce zostały wręczone medale za wybitne zasługi dla Małopolski.

Najwyższym złotym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego został odznaczony pośmiertnie śp. Marcin Pawlak, za jego niezwykłe zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, zasługi dla rozwoju regionu, wrażliwość na ludzkie problemy i potrzeby oraz traktowanie swojej długoletniej funkcji burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce jako powołania.

Śp. burmistrz Marcin Pawlak został także uhonorowany medalem „Dziękujemy za wolność”. Jest on przyznawany osobom, które w okresie po 13 grudnia 1981 roku brały udział w tworzeniu wolności, niepodległości, demokratycznej i samorządnej Rzeczpospolitej Polski.

Medale z rąk marszałka województwa Marka Sowy oraz przewodniczącej Sejmiku województwa Urszuli Nowogórskiej, odebrał syn śp. burmistrza, Bogumił Pawlak.

Złotym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego została również uhonorowana Królewska Katedra na Wawelu.

Podczas gali wręczono też Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski. Otrzymali je m.in. Franciszek Bachleda-Księdzularz, Roman Ciepiela, Renata Godyń-Swędzioł, Bogusław Mąsior, Andrzej Sasuła, Paweł Skawiński oraz Sobiesław Zasada. Srebrne odznaki odebrali Ryszard Musiał i Franciszek Szydłowski.

10 czerwca to także data wyjątkowego święta obchodzonego w naszym regionie od 2009 r. - Święta Małopolski. Pierwsze obchody Święta Małopolski miały związek z trzema rocznicami: 30-leciem mszy papieskiej na Błoniach, 20-leciem wolnej Polski i 10-leciem Samorządu Regionalnego. Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego ustanowili wówczas Medal „Zasłużony dla Województwa Małopolskiego”.

 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

  • 15 cze 2015

    Wszystko fajnie tylko żaden z nich, a i księży tam widzę , nie zająknął się, że układ władzy z którego czerpią, który wspierają i któremu hołdują niejednokrotnie, coś niezgodnego z nauką kościoła wspiera, chyba, że się mylę i tak to ma być?

    2 4 Odpowiedz

Zobacz więcej