Okolice

Dobczyce: Paweł Machnicki złożył ślubowanie

Dobczyce: Paweł Machnicki złożył ślubowanie

Nowym burmistrzem Gminy i Miasta Dobczyce został Paweł Machnicki. Właśnie złożył ślubowanie i przedstawił swojego zastępcę

Paweł Machnicki został burmistrzem Gminy i Miasta Dobczyce po zwycięstwie 26 kwietnia w II turze przedterminowych wyborów. Ślubowanie złożył podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej, 6 maja 2015 r. w Regionalnym Centrum w Dobczycach. Przyjmując z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze został formalnie burmistrzem Dobczyc.

Burmistrz Paweł Machnicki 16 lat pełnił funkcję zastępcy burmistrza śp. Marcina Pawlaka. Po akcie zaprzysiężenia nowy burmistrz złożył podziękowania za wybór i zaufanie jakim obdarzyli go mieszkańcy. 

Paweł Machnicki: Obejmuję funkcję po śp. Moim przyjacielu, mistrzu Marcinie Pawlaku. Podjąłem się tego wyzwania, które mi zostawił nie bez wątpliwości , nie bez pewnego lęku, bo poprzeczka została zawieszona wysoko, a Marcin był uznawany za jednego z najlepszych burmistrzów w województwie małopolskim – rozpoczął swoje przemówienie burmistrz Paweł Machnicki. Chciałbym prosić tych wszystkich , którzy popierali moją kandydaturę, żebyście byli ze mną, a tych wszystkich, którzy głosowali przeciwko mnie bardzo proszę o konstruktywną krytykę.

Na zastępcę powołał kobietę

Burmistrz Machnicki przedstawił również swojego zastępcę. Po raz drugi w historii samorządności po roku 1990 roku będzie pełnić tą funkcję kobieta – pani Halina Adamska – Jędrzejczyk. Pani Wiceburmistrz jest mieszkanką Rudnika (gmina Dobczyce), która 16 lat pracowała w Departamencie Organizacyjnym i Prawnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. 

Centrum Oświatowo-Sportowe im. Marcina Pawlaka

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie nadania imienia Burmistrza Marcina Pawlaka obiektowi Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego. Wniosek ten zgłosili urzędujący w tym obiekcie dyrektorzy instytucji: MGOKiS Dobczyce, Gimnazjum, Szkoły Muzycznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

W uzasadnieniu czytamy, że nadanie Regionalnemu Centrum imienia Burmistrza Marcina Pawlaka będzie niewątpliwie najwyższą formą wdzięczności i szacunku dla człowieka, który całe swoje serce oddał na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowanie za wniosek i uchwałę Rady wyraził w imieniu rodziny Pawlaków Bogumił Pawlak.

 

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • Def Ibrylator 8 maj 2015

  Śmieszny tytuł. Wyobraźcie sobie jakby napisali: "Maria Kowalska złożyła ślubowanie. Na zastępcę powołała mężczyznę".

  6 5 Odpowiedz
 • mirek@ 8 maj 2015

  "Po raz pierwszy w historii samorządności po roku 1990 roku będzie pełnić tą funkcję kobieta"

  jednak wydarzenie bez precedensu w gminie skoro pierwszy raz kobieta bedzie mogla zasiasc za sterami ;)

  5 3 Odpowiedz
 • 8 maj 2015

  "Po raz pierwszy w historii samorządności po roku 1990 roku będzie pełnić tą funkcję kobieta"

  a pani Maria Krawczyk, która była przez cztery lata zastępcą burmistrza Leszka Sobonia... Dla przypomnienia, żeby nie było: lata 1998-2002:)

  2 1 Odpowiedz
 • 8 maj 2015

  Tekst informacji pisany "mało znaną polszczyzną". Język polski jest jednak dla niektórych osób dość trudny.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej