Miasto

Myślenice: Czy w tym miejscu potrzebne jest rondo?

Myślenice: Czy w tym miejscu potrzebne jest rondo?

 Czy skrzyżowanie ulic 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni powinno zostać przebudowane na rondo?

Komunikacja na terenie miasta to w ostatnich tygodniach jeden z goręcej dyskutowanych przez Was tematów. Do tej pory pisaliśmy m.in. o nowych zasadach parkowania w okolicach ulicy Słonecznej oraz ruchu jaki może wywołać budowa Galerii Myślenickiej

Wśród wiadomości jakie otrzymujemy na redakcja@miasto-info.pl często prosicie o poruszenie tematu dotyczącego przebudowy skrzyżowania na ul. 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni. Przebudowę na rondo przy okazji budowy skrzyżowania z ruchem okrężnym przy "Domu Greckim" we wrześniu 2014 roku zapowiadał zarządca tych dróg, którym jest starosta Józef Tomal.

Niedawno na ten temat wypowiedział się na łamach Gazety Myślenickiej mówiąc m.in.: Ważnym celem drogowym w mieście jest wybudowanie ronda przy budynku starej mleczarni przy ul. 3-go Maja. Będzie to kosztowne wyzwanie, bowiem nie mamy tam gruntów, a rondo musi przepuszczać ruch ciężarowy. Ten na razie musi pozostać, dopóki nie powstanie droga zachodnia. 

Czy Waszym zdaniem w tym miejscu powinno powstać rondo?

 

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (28)

 • 10 lut 2015

  Kogoś brakuje na tym skrzyżowaniu
  http://miasto-info.pl/images/gallery/s1190x900/12862.jpg

  89 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Oczywiście że tak, Górne Przedmieście jest w ogóle zapomniane pod względem jakichkolwiek inwestycji, nawierzchnia po zrobieniu za "Komuny" nie była odświeżana. cała 3 Maja od mleczarni po dom ludowy jest usiana dziurami, mam najdzieje że rozpoczęcie budowy ronda nastąpi jak najszybciej, a jego jakość będzie lepsza niż pozostałych, na większości nowych rond (w tym to najnowsze obok Domu Greckiego) powypadały dziury, po tak krótkim okresie firma która zajmowała się wykonywaniem ronda powinna na swój koszt zerwac CAŁY asfalt i zrobić wszystko od podstaw !

  77 7 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Rondo w tym miejscu to konieczność... ale co z tym obskurnym budynkiem mleczarni? Wiecie może dlaczego wciąż stoi ta rudera, strasząc zarówno mieszkańców jak i gości odwiedzających Myślenice?

  58 6 Odpowiedz
 • inkwizytor 10 lut 2015

  Rondo przyda się, tylko niech ludzie nauczą się jeździć na rondzie - gdyż obecnie to wygląda jak smutna, irytująca parodia tzw. "kierowców"....

  40 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  ...a jak to rondo już powstanie, to i tak będziecie krytykować, jak każde i jak zawsze... (tzn. pewne stałe osoby)

  41 7 Odpowiedz

Zobacz więcej