Miasto

Myślenice: Czy w tym miejscu potrzebne jest rondo?

 Czy skrzyżowanie ulic 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni powinno zostać przebudowane na rondo?

Komunikacja na terenie miasta to w ostatnich tygodniach jeden z goręcej dyskutowanych przez Was tematów. Do tej pory pisaliśmy m.in. o nowych zasadach parkowania w okolicach ulicy Słonecznej oraz ruchu jaki może wywołać budowa Galerii Myślenickiej

Wśród wiadomości jakie otrzymujemy na redakcja@miasto-info.pl często prosicie o poruszenie tematu dotyczącego przebudowy skrzyżowania na ul. 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni. Przebudowę na rondo przy okazji budowy skrzyżowania z ruchem okrężnym przy "Domu Greckim" we wrześniu 2014 roku zapowiadał zarządca tych dróg, którym jest starosta Józef Tomal.

Niedawno na ten temat wypowiedział się na łamach Gazety Myślenickiej mówiąc m.in.: Ważnym celem drogowym w mieście jest wybudowanie ronda przy budynku starej mleczarni przy ul. 3-go Maja. Będzie to kosztowne wyzwanie, bowiem nie mamy tam gruntów, a rondo musi przepuszczać ruch ciężarowy. Ten na razie musi pozostać, dopóki nie powstanie droga zachodnia. 

Czy Waszym zdaniem w tym miejscu powinno powstać rondo?

 

 

 

Powiązane tematy

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 8

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów
Miasto 22

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście...

Komentarze

 • 10 lut 2015

  Oczywiście że tak, Górne Przedmieście jest w ogóle zapomniane pod względem jakichkolwiek inwestycji, nawierzchnia po zrobieniu za "Komuny" nie była odświeżana. cała 3 Maja od mleczarni po dom ludowy jest usiana dziurami, mam najdzieje że rozpoczęcie budowy ronda nastąpi jak najszybciej, a jego jakość będzie lepsza niż pozostałych, na większości nowych rond (w tym to najnowsze obok Domu Greckiego) powypadały dziury, po tak krótkim okresie firma która zajmowała się wykonywaniem ronda powinna na swój koszt zerwac CAŁY asfalt i zrobić wszystko od podstaw !

  77 7 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Asfalt zapadł się tuż za rondem koło D.Greckiego, już na ulicy Sobieskiego. Przyjrzyj się dokładnie zanim kogoś oszkalujesz niepotrzebnie.

  22 20 Odpowiedz
  • 10 lut 2015

   Chyba przeczytaj ze zrozumieniem nikt tutaj nikogo nie szkaluje jest napisana prawda o rondzie k. Domu Greckiego

   7 8 Odpowiedz
   • 11 lut 2015

    Przeczytaj ze zrozumieniem również. Inna firma budowała rondo, a inna remontowała ulicę Sobieskiego.
    Asfalt zapadł się NA ULICY SOBIESKIEGO tuż za rondem.

    10 1 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Kogoś brakuje na tym skrzyżowaniu
  http://miasto-info.pl/images/gallery/s1190x900/12862.jpg

  89 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Rondo na 3 -go Maja, jest zdecydowanie bardziej potrzebne niż na skrzyżowaniu Słonecznej z Kazimierza.

  32 20 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Rondo w tym miejscu to konieczność... ale co z tym obskurnym budynkiem mleczarni? Wiecie może dlaczego wciąż stoi ta rudera, strasząc zarówno mieszkańców jak i gości odwiedzających Myślenice?

  58 6 Odpowiedz
  • Anna 10 lut 2015

   Ten budynek podpada pod zabytek zresztą właściciel żąda za działkę takich pieniądzy że nikt mu nie da...

   17 3 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 10 lut 2015

  Witam,
  ja jestem za światłami na panele słoneczne. Właśnie wchodzi z Unii dofinansowanie. Może p. starosta złożyłby podanie o dofinansowanie? Koszty paneli są dużo tańsze od przeciętnego ronda. To maleństwo /rondo/ koło Domu Greckiego kosztowało aż 370 tys. zł !! Szok.

  13 20 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Korki w godzinach szczytu mówią same za siebie i rozwiewają wszelkie wątpliwości.

  31 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  ...a jak to rondo już powstanie, to i tak będziecie krytykować, jak każde i jak zawsze... (tzn. pewne stałe osoby)

  41 7 Odpowiedz
 • inkwizytor 10 lut 2015

  Rondo przyda się, tylko niech ludzie nauczą się jeździć na rondzie - gdyż obecnie to wygląda jak smutna, irytująca parodia tzw. "kierowców"....

  40 3 Odpowiedz
  • 11 lut 2015

   szkoły jazdy powinny uczyć poruszania się po drodze, od tego niby są,
   a nieumiejętność poruszania się po rondzie to nie tylko domena okolicznych kierowców, ostatnio kierowca na warszawskich numerach zatrzymał się na rondzie żeby mnie przepuścić, pewnie myślał, że jak jadę z jego prawej strony to mam pierwszeństwo, jakież było jego zdziwienie, że ja również się zatrzymałem ,pewnie pomyślał "co za dureń, nie zna się na przepisach"
   a światła ? z jednej strony można się czuć jak w metropolii, być dumnym z "wielkości" miasta, a z drugiej to trochę łyso samemu stać na czerwonym gdzie ani z prawej ani z lewej żywego ducha, to skrzyżowanie "szczytuje" 3-4 razy dziennie, resztę czasu, jak obrazuje zdjęcie powyżej, lumpki mogą się opalać nawet na samym środku, dlatego rondo jest najlepszym rozwiązaniem, a dla tych co chcą metropolii to można by jakąś palmę posadzić

   20 2 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Dlaczego pod uwagę brane są tylko ronda? jest jeszcze coś takiego jak Sygnalizacja świetlna.

  12 32 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lut 2015

  światła to problem... koszty samej sygnalizacji,energia,serwis,awaryjność itp przez najbliższe X lat.
  A rondo??!! placek z kostki na środku, kilka znaków, wykonanie też kosztuje ale samo utrzymanie to grosze w porównaniu z sygnalizacją...

  25 3 Odpowiedz
  • 10 lut 2015

   Jak często są awarie świateł tam gdzie one już funkcjonują w mieście?

   Tomal napisał/a:

   A rondo??!! placek z kostki na środku, kilka znaków, wykonanie też kosztuje ale samo utrzymanie to grosze w porównaniu z sygnalizacją...

   Może wystarczyłaby na środku np. klapa od studzienki i znaki przy wjazdach na rondo?

   10 15 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 11 lut 2015

  Przypominam Państwu o myśleniu długoterminowym, z którym w Polsce mamy spore problemy. Zastanówmy się co jest lepsze - tanie, ale niedoskonałe rozwiązanie w postaci świateł, czy drogie ale w pełni wystarczające rozwiązanie w postaci ronda.

  Życie mnie uczy, że duże inwestycje trafnie przemyślane w ogólnym rozrachunku, po latach okazują się najlepsze. Niestety w Polsce ciągle myślimy zbyt krótkoterminowo. Tam i tak powstanie rondo. Czy jest sens pakować tam dodatkowe pieniądze, żeby odciągnąć w czasie i tak potrzebną budowę ronda ?

  21 2 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 11 lut 2015

  Po co budować mikroskopijne ronda, W lecie postawić na środku palmę w doniczce a w zimie np bałwana i po problemie. Tyle już tego nabudowali a niektóre to przejeżdżając ciężko zauważyć.

  13 13 Odpowiedz
 • 14 lut 2015

  Myślę, iż osoby mające problem z zauważeniem powinny się udać na badanie wzroku.
  Prowadząc samochód patrzymy na
  a) jezdnię
  b)znaki

  Nie na koleżanki/kolegów poruszających się po chodnikach i reklamy !

  Ja tam wolę poruszać się pomału a płynnie a nie ciągle ruszać i stawać.
  Ale widać kogoś rajcuje jak świeci się na czerwono później na zielono a i jeszcze żółte istny szał. Ale dlaczego za te wrażenia wizualne ja muszę zmieniać sprzęgło i przepalać o 1 litr benzyny więcej.

  8 4 Odpowiedz
 • Anna 17 lut 2015

  wymienić

  3 Odpowiedz
 • 19 lut 2015

  W jakiś sposób rozwiązań sytuację na tym skrzyżowaniu trzeba, a w jakiej formie to inna sprawa.

  Światła mogły by być wyłączane w nocy, mogły by mieć zamontowane czujki regulujące pracą. W sytuacji gdy na podporządkowanych nie ma nikogo na 3 maja byłoby zielone.

  Rondo jest bezobsługowe to prawda, ale na tym skrzyżowaniu jest stosunkowo mało miejsca. Pamiętajcie że po 3 maja jeżdżą duże samochody i tiry i niby jak się mają na takim małym rondzie zmieścić? będą "waliły" na wprost.

  Upłynnić ruch trzeba. pamiętajmy że na plebańskiej buduje się nowe bloki i domu, ruch na tym skrzyżowaniu sie zwiększa.

  I zrobić coś z tą zapadniętą studzienką burzową na środku skrzyżowania! Można urwać na niej koło, albo inny element zawieszenia...

  Budynek starej mleczarni ponoć nie jest własnością miasta tylko osoby prywatnej czy tam firmy. Pytanie czy miasto nie może wpłynąć w jakiś sposób na właściciela aby zrobił z tym porządek. Wygląda paskudnie. Może my mieszkańcy możemy zwrócić uwagę miasta na zajęcie sie tą sprawą. Razem, w końcu w "kupie siła"

  6 1 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 28 lut 2015

   W kupie siła?Wal kupę i wąchaj tyle możesz!!!

   1 3 Odpowiedz
 • Anna 19 lut 2015

  mleczarnia jest własnością prywatną

  4 1 Odpowiedz
 • 3 mar 2015

  @Prozac nie ma to jak konkretny głos w dyskusji. Super.

  Tak jest najłatwiej i najprościej. Trzeba coś z tym zrobić... Dlaczego nikt nic nie robi w tej sprawie... Koniecznie trzeba to zmienić... itd. itp.

  1 1 Odpowiedz
 • 7 maj 2015

  Dzisiaj znowu był wypadek przy mleczarni na ul. 3 Maja ?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?
Myślenice 47

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Radni miejscy przegłosowali uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie przekonały ich apele i wystąpienia przedstawicieli rodziców. Jak argumentują swoje decyzje? O tym, że gmina planuje zamknięcie wspomnianych placówek rodzice alarmowali w ubiegłym tygodniu. W t...

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...