Miasto

Myślenice: Czy w tym miejscu potrzebne jest rondo?

 Czy skrzyżowanie ulic 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni powinno zostać przebudowane na rondo?

Komunikacja na terenie miasta to w ostatnich tygodniach jeden z goręcej dyskutowanych przez Was tematów. Do tej pory pisaliśmy m.in. o nowych zasadach parkowania w okolicach ulicy Słonecznej oraz ruchu jaki może wywołać budowa Galerii Myślenickiej

Wśród wiadomości jakie otrzymujemy na redakcja@miasto-info.pl często prosicie o poruszenie tematu dotyczącego przebudowy skrzyżowania na ul. 3-go Maja i Kniaziewicza koło budynku starej mleczarni. Przebudowę na rondo przy okazji budowy skrzyżowania z ruchem okrężnym przy "Domu Greckim" we wrześniu 2014 roku zapowiadał zarządca tych dróg, którym jest starosta Józef Tomal.

Niedawno na ten temat wypowiedział się na łamach Gazety Myślenickiej mówiąc m.in.: Ważnym celem drogowym w mieście jest wybudowanie ronda przy budynku starej mleczarni przy ul. 3-go Maja. Będzie to kosztowne wyzwanie, bowiem nie mamy tam gruntów, a rondo musi przepuszczać ruch ciężarowy. Ten na razie musi pozostać, dopóki nie powstanie droga zachodnia. 

Czy Waszym zdaniem w tym miejscu powinno powstać rondo?

 

 

 

Powiązane tematy

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?
Myślenice 43

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

Pierwsze kursy na dwóch liniach w Myślenicach ruszyły 2 września, natomiast w Raciechowicach nastąpi to w październiku. Jak będzie przebiegała trasa i gdzie znajdą się przystanki autobusowe?  Jednym z częściej poruszanych podczas sesji rady gmin tematów były połączenia i liczba kursów realizowana przez prywatnych przewodników. Problem dotyczył zby...

Komentarze

 • 10 lut 2015

  Oczywiście że tak, Górne Przedmieście jest w ogóle zapomniane pod względem jakichkolwiek inwestycji, nawierzchnia po zrobieniu za "Komuny" nie była odświeżana. cała 3 Maja od mleczarni po dom ludowy jest usiana dziurami, mam najdzieje że rozpoczęcie budowy ronda nastąpi jak najszybciej, a jego jakość będzie lepsza niż pozostałych, na większości nowych rond (w tym to najnowsze obok Domu Greckiego) powypadały dziury, po tak krótkim okresie firma która zajmowała się wykonywaniem ronda powinna na swój koszt zerwac CAŁY asfalt i zrobić wszystko od podstaw !

  77 7 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Asfalt zapadł się tuż za rondem koło D.Greckiego, już na ulicy Sobieskiego. Przyjrzyj się dokładnie zanim kogoś oszkalujesz niepotrzebnie.

  22 20 Odpowiedz
  • 10 lut 2015

   Chyba przeczytaj ze zrozumieniem nikt tutaj nikogo nie szkaluje jest napisana prawda o rondzie k. Domu Greckiego

   7 8 Odpowiedz
   • 11 lut 2015

    Przeczytaj ze zrozumieniem również. Inna firma budowała rondo, a inna remontowała ulicę Sobieskiego.
    Asfalt zapadł się NA ULICY SOBIESKIEGO tuż za rondem.

    10 1 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Kogoś brakuje na tym skrzyżowaniu
  http://miasto-info.pl/images/gallery/s1190x900/12862.jpg

  89 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Rondo na 3 -go Maja, jest zdecydowanie bardziej potrzebne niż na skrzyżowaniu Słonecznej z Kazimierza.

  32 20 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Rondo w tym miejscu to konieczność... ale co z tym obskurnym budynkiem mleczarni? Wiecie może dlaczego wciąż stoi ta rudera, strasząc zarówno mieszkańców jak i gości odwiedzających Myślenice?

  58 6 Odpowiedz
  • Anna 10 lut 2015

   Ten budynek podpada pod zabytek zresztą właściciel żąda za działkę takich pieniądzy że nikt mu nie da...

   17 3 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 10 lut 2015

  Witam,
  ja jestem za światłami na panele słoneczne. Właśnie wchodzi z Unii dofinansowanie. Może p. starosta złożyłby podanie o dofinansowanie? Koszty paneli są dużo tańsze od przeciętnego ronda. To maleństwo /rondo/ koło Domu Greckiego kosztowało aż 370 tys. zł !! Szok.

  13 20 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Korki w godzinach szczytu mówią same za siebie i rozwiewają wszelkie wątpliwości.

  31 3 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  ...a jak to rondo już powstanie, to i tak będziecie krytykować, jak każde i jak zawsze... (tzn. pewne stałe osoby)

  41 7 Odpowiedz
 • inkwizytor 10 lut 2015

  Rondo przyda się, tylko niech ludzie nauczą się jeździć na rondzie - gdyż obecnie to wygląda jak smutna, irytująca parodia tzw. "kierowców"....

  40 3 Odpowiedz
  • 11 lut 2015

   szkoły jazdy powinny uczyć poruszania się po drodze, od tego niby są,
   a nieumiejętność poruszania się po rondzie to nie tylko domena okolicznych kierowców, ostatnio kierowca na warszawskich numerach zatrzymał się na rondzie żeby mnie przepuścić, pewnie myślał, że jak jadę z jego prawej strony to mam pierwszeństwo, jakież było jego zdziwienie, że ja również się zatrzymałem ,pewnie pomyślał "co za dureń, nie zna się na przepisach"
   a światła ? z jednej strony można się czuć jak w metropolii, być dumnym z "wielkości" miasta, a z drugiej to trochę łyso samemu stać na czerwonym gdzie ani z prawej ani z lewej żywego ducha, to skrzyżowanie "szczytuje" 3-4 razy dziennie, resztę czasu, jak obrazuje zdjęcie powyżej, lumpki mogą się opalać nawet na samym środku, dlatego rondo jest najlepszym rozwiązaniem, a dla tych co chcą metropolii to można by jakąś palmę posadzić

   20 2 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  Dlaczego pod uwagę brane są tylko ronda? jest jeszcze coś takiego jak Sygnalizacja świetlna.

  12 32 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  światła to problem... koszty samej sygnalizacji,energia,serwis,awaryjność itp przez najbliższe X lat.
  A rondo??!! placek z kostki na środku, kilka znaków, wykonanie też kosztuje ale samo utrzymanie to grosze w porównaniu z sygnalizacją...

  25 3 Odpowiedz
  • 10 lut 2015

   Jak często są awarie świateł tam gdzie one już funkcjonują w mieście?

   Tomal napisał/a:

   A rondo??!! placek z kostki na środku, kilka znaków, wykonanie też kosztuje ale samo utrzymanie to grosze w porównaniu z sygnalizacją...

   Może wystarczyłaby na środku np. klapa od studzienki i znaki przy wjazdach na rondo?

   10 15 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 11 lut 2015

  Przypominam Państwu o myśleniu długoterminowym, z którym w Polsce mamy spore problemy. Zastanówmy się co jest lepsze - tanie, ale niedoskonałe rozwiązanie w postaci świateł, czy drogie ale w pełni wystarczające rozwiązanie w postaci ronda.

  Życie mnie uczy, że duże inwestycje trafnie przemyślane w ogólnym rozrachunku, po latach okazują się najlepsze. Niestety w Polsce ciągle myślimy zbyt krótkoterminowo. Tam i tak powstanie rondo. Czy jest sens pakować tam dodatkowe pieniądze, żeby odciągnąć w czasie i tak potrzebną budowę ronda ?

  21 2 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 11 lut 2015

  Po co budować mikroskopijne ronda, W lecie postawić na środku palmę w doniczce a w zimie np bałwana i po problemie. Tyle już tego nabudowali a niektóre to przejeżdżając ciężko zauważyć.

  13 13 Odpowiedz
 • 14 lut 2015

  Myślę, iż osoby mające problem z zauważeniem powinny się udać na badanie wzroku.
  Prowadząc samochód patrzymy na
  a) jezdnię
  b)znaki

  Nie na koleżanki/kolegów poruszających się po chodnikach i reklamy !

  Ja tam wolę poruszać się pomału a płynnie a nie ciągle ruszać i stawać.
  Ale widać kogoś rajcuje jak świeci się na czerwono później na zielono a i jeszcze żółte istny szał. Ale dlaczego za te wrażenia wizualne ja muszę zmieniać sprzęgło i przepalać o 1 litr benzyny więcej.

  8 4 Odpowiedz
 • Anna 17 lut 2015

  wymienić

  3 Odpowiedz
 • 19 lut 2015

  W jakiś sposób rozwiązań sytuację na tym skrzyżowaniu trzeba, a w jakiej formie to inna sprawa.

  Światła mogły by być wyłączane w nocy, mogły by mieć zamontowane czujki regulujące pracą. W sytuacji gdy na podporządkowanych nie ma nikogo na 3 maja byłoby zielone.

  Rondo jest bezobsługowe to prawda, ale na tym skrzyżowaniu jest stosunkowo mało miejsca. Pamiętajcie że po 3 maja jeżdżą duże samochody i tiry i niby jak się mają na takim małym rondzie zmieścić? będą "waliły" na wprost.

  Upłynnić ruch trzeba. pamiętajmy że na plebańskiej buduje się nowe bloki i domu, ruch na tym skrzyżowaniu sie zwiększa.

  I zrobić coś z tą zapadniętą studzienką burzową na środku skrzyżowania! Można urwać na niej koło, albo inny element zawieszenia...

  Budynek starej mleczarni ponoć nie jest własnością miasta tylko osoby prywatnej czy tam firmy. Pytanie czy miasto nie może wpłynąć w jakiś sposób na właściciela aby zrobił z tym porządek. Wygląda paskudnie. Może my mieszkańcy możemy zwrócić uwagę miasta na zajęcie sie tą sprawą. Razem, w końcu w "kupie siła"

  6 1 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 28 lut 2015

   W kupie siła?Wal kupę i wąchaj tyle możesz!!!

   1 3 Odpowiedz
 • Anna 19 lut 2015

  mleczarnia jest własnością prywatną

  4 1 Odpowiedz
 • 3 mar 2015

  @Prozac nie ma to jak konkretny głos w dyskusji. Super.

  Tak jest najłatwiej i najprościej. Trzeba coś z tym zrobić... Dlaczego nikt nic nie robi w tej sprawie... Koniecznie trzeba to zmienić... itd. itp.

  1 1 Odpowiedz
 • 7 maj 2015

  Dzisiaj znowu był wypadek przy mleczarni na ul. 3 Maja ?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...