Okolice

Wybory Samorządowe 2015: W Dobczycach konieczna druga tura. Kto wygra?

Wybory Samorządowe 2015: W Dobczycach konieczna druga tura. Kto wygra?

W drugiej turze przedterminowych wyborów w Dobczycach w walce o fotel burmistrza zmierzy się Paweł Machnicki i Tomasz Suś

 

Po śmierci dotychczasowego burmistrza Marcina Pawlaka o fotel burmistrza konkurowało trzech kandydatów.

W niedzielnych wyborach Paweł Machnicki uzyskał wynik 43,46% (2276 głosów), Tomasz Suś 37,33% (1955 głosów), a Roman Knapik 1006 (19,21%). Frekwencja wyborcza wyniosła 45% wszystkich mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania.

Ponieważ żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50% poparcia konieczna będzie druga tura wyborów. Ta odbędzie się 26 kwietnia, a mieszkańcy wybierać będą pomiędzy Pawłem Machnickim a Tomaszem Susiem.

 

.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2015

  A Susiu był takim pewniakiem. Pewnie Pan Machnicki zasiądzie w fotelu burmistrza.
  Ciekawe jak Józiu się wywiąże z obietnic dla zdrajców z pisu a propos stanowiska wicestarosty.
  Powinien ich wydymać tak jak oni wydymali pis.
  I wtedy Halki i inne na lodzie zostaną.

  64 21 Odpowiedz
 • 13 kwi 2015

  No nie był....może tak się czuł!!!

  26 7 Odpowiedz
 • 14 kwi 2015

  Wydawałoby się, że może to być ciekawy wybór: MŁODOŚĆ kontra DOŚWIADCZENIE,
  ŚWIEŻOŚĆ przeciw KONTYNUACJI...
  Jednak tak nie jest... :( Oglądnąłem sobie np. debatę trójki kandydatów w TV Kraków http://krakow.tvp.pl/19333346/20-iii-2015 i z przykrością muszę stwierdzić, że tylu gładkich słów i banałów jak w wykonaniu p. Susia, to dawno nie słyszałem. Oczekiwałem jakiegoś wiosennego tchnienia: pomysłów i konkretów a tu same ogólniki i komunały! Jeżeli ktoś staje do wyborów, to powinien mieć wizję! A p. Suś po prostu chce być "piękny, zdrowy i bogaty" - tak, to chyba każdy chce... Z tego chleba nie upieczesz, wszystkich nie jesteś w stanie uszczęśliwić - ja tego nie kupuję, szkoda... :(
  Liczę, że wygra p. Machnicki - ten człowiek wyznaczył sobie cele i podąża w ich kierunku. Może nie do końca z nim mi jest po drodze ale przyłączę się do tej wędrówki. Oddam swój głos na Pawła Machnickiego.

  53 20 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 kwi 2015

   Masz rację on nic nie wart a dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane

   42 20 Odpowiedz
 • 15 kwi 2015

  Ludziska, czemu Wy się tak nakręcacie tymi wyborami? W necie zero merytorycznej dyskusji, trwa wylewanie pomyj na jednego i drugiego kandydata, na ludzi ich wspierających, a czasami na Bogu winnych "typów" zastępców...Przecież po wyborach niewiele się zmieni, nadal będziecie mieszkać obok siebie, chodzić do tych samych sklepów, kościołów, posyłać dzieci do szkoły. Jak wygra Machnicki to będzie kontynuacja, jak wygra Suś to i tak niewiele zmieni poza obsadą kilku stanowisk w urzędzie do których musi mieć zaufanie. Opanujcie się, nie bądźcie na poziomie przedszkolaków! Co będzie jak Wasz kandydat nie wygra? Przeniesiecie się? Uszanujmy wybór mieszkańców.

  20 7 Odpowiedz

Zobacz więcej