Okolice

Dobczyce: Kto zostanie burmistrzem: Paweł Machnicki czy Tomasz Suś?

Dobczyce: Kto zostanie burmistrzem: Paweł Machnicki czy Tomasz Suś?

Druga tura przedterminowych wyborów samorządowych w Dobczycach już za tydzień 26 kwietnia. Kandydaci starli się w programie Region w TVP Kraków

W pierwszej turze Paweł Machnicki uzyskał wynik 43,46% (2276 głosów), Tomasz Suś 37,33% (1955 głosów), a Roman Knapik 1006 (19,21%). Frekwencja wyborcza wyniosła 45%. Ponieważ żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50% poparcia, w drugiej turze (26 kwietnia) zmierzy się Paweł Machnicki i Tomasz Suś.

Paweł Machnicki obecnie pełni obowiązki burmistrza. Obiecuje m.in. rozbudowę strefy gospodarczej i rozwoju turystyki. Jego program ma być kontynuacją polityki zmarłego w styczniu burmistrza Marcina Pawlaka. Tomasz Suś obecny wicestarosta myślenicki obiecuje budowę żłobków w sąsiedztwie strefy gospodarczej, rozwój turystyczny i odświeżenie miasta. Jego hasło to "Blisko ludzi". 

Kontynuacja pracy byłego burmistrza, czy nowe spojrzenie?

Kandydaci spotkali się w programie Region w TVP Kraków. Rozmawiali m.in. o swoich atutach i przyszłości Dobczyc.

Paweł Machnicki mówił m.in. że najważniejsza dla Dobczyc jest kontynuacja tego co udało się do tej pory dokonać. - Byłem współautorem wielu programów realizowanych przez śp. burmistrza Marcina Pawlaka. Zmiana w tym momencie może polegać, tylko na zmianie osoby na stanowisku - mówił.

W odpowiedzi Tomasz Suś stwierdził, że pracując lata w jednym miejscu można doprowadzić do tego, że społeczeństwo może oczekiwać zmiany.-  Nie krytykuję wszystkiego co zostało zrealizowane, ale świeże spojrzenie i kontakt z ludźmi to moje atuty. Mam 38 lat, mój konkurent 60 i dzieli nas trochę lat. Myślę, że warto oddać głos na człowieka, który jest młodszy i ma inne spojrzenie - przekonuje obecny wicestarosta.

Co z zaporą?

W ankiecie prezentowanej w programie mieszkańcy poruszyli temat dobczyckiej zapory. Jak przekonywał Paweł Machnicki - została otwarta i można po niej spacerować. Kolejnym krokiem jest połączenie zapory ze starym miastem. Sprzęt pływający może służyć do turystyki edukacyjnej. Tomasz Suś uważa, że społeczeństwo oczekuje szerszej informacji. - Warto przekazać ją poprzez internet, aby ludzie wiedzieli w jakim miejscu obecnie znajduje się ta sprawa - mówił. Według niego gorącym tematem jest teren pod zaporą 

Gdy zostanę burmistrzem...

W programie prowadząca zapytała kandydatów o skrócenie swoich postulatów do trzech punktów. 

Tomasz Suś: Budowa żłobka w Dobczycach, stworzenie poradni chirurgicznej, trzyletni program drogowy w gminie. 

Paweł Machnicki: Rozwój turystyki z wykorzystaniem środków unijnych, strefa aktywności gospodarczej jako baza ekonomiczna i tkanka miejska Dobczyc oraz drogi na terenie wsi.

 

.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  19 kwi 2015

  Bolek Warszawski na burmistrza

  6 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 kwi 2015

  Bolek Warszawski ma zostać wicestarostą po Susiu.

  5 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   20 kwi 2015

   No tak wysoki poziom intelektualny i obycie na salonach się przydadzą:))
   Ale co zrobi Haluś przecież to on miał przyobiecane być wice.

   11 4 Odpowiedz
  • 20 kwi 2015

   A kto to ?

   2 4 Odpowiedz

Zobacz więcej