Miasto

Przez Zakopiankę kładką czy tunelem? [SONDA]

Kładką nad jezdnią, czy tunelem pod? Wybieramy wygodniejszy sposób na przeprawę przez Zakopiankę. 

 

Czy przeprawa przez Zakopiankę powinna prowadzić nad czy pod tą drogą? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nad Zakopianką buduje kładki takie jak ta w Jaworniku, natomiast gmina Myślenice zleciła ekspertyzę twierdząc, że tańszym rozwiązaniem mogą być tunele. 

Na kładkę w Jaworniku GDDKiA wydała 7,5 mln zł. Ile mógłby kosztować tunel? Odpowiedź na to pytanie poznamy do końca lata, bowiem wtedy ma być znany wynik ekspertyzy zleconej przez UMiG Myślenice. 

- Kładka umożliwia wyłącznie przejście, natomiast tunel przejazd samochodem i przejście, ale... pod Zakopianką. Utrzymanie tunelu nie musi generować takich kosztów utrzymania jak kładka z windami - na łamach Gazety Myślenickiej argumentuje burmistrz Maciej Ostrowski. 

Jak się okazuje taki tunel znajduje się w Myślenicach przy ul. Asnyka.

A wy, który sposób na przeprawę przez Zakopiankę uznajecie za wygodniejszy? 

 

Powiązane tematy

Zakopianka: 35 milionów z ministerstwa na poprawę bezpieczeństwa
Miasto 22

Zakopianka: 35 milionów z ministerstwa na poprawę bezpieczeństwa

Spośród 72 inwestycji w Małopolsce, 7 powstanie na terenie gminy Myślenice. Ich szacowana wartość to ok. 35 mln. zł Minister infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk przekazał zatwierdził zadania, które będą realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w 2016 r. Inwestycje powstaną w ramach Programu Likwidacji Miejsc Nieb...

Komentarze

 • mateusz nowakowski 18 sie 2015

  Jeśłi ma być taki ''tunel'' jak na zdjęciu to ja dziękuję ...
  Zdjęcie zrobione koło Tymbarku bo tam jest takie cudo o nazwie ''tunel''

  8 41 Odpowiedz
  • 18 sie 2015

   to zdjęcie to tunel w Myślenicach jest to tunel pozostałość po kolejce wąskotorowej dla potrzeb byłej cegielni

   38 2 Odpowiedz
   • mateusz nowakowski 18 sie 2015

    Gdzie taki tunel jest w Myślenicach ?

    2 8 Odpowiedz
    • mirek@ 18 sie 2015

     "Jak się okazuje taki tunel znajduje się w Myślenicach przy ul. Asnyka."

     Czy ktoś z was jeszcze widzi coś więcej oprócz obrazków? Sami analfabeci hahaha

     11 13 Odpowiedz
  • 19 sie 2015

   zdjęcie nie jest zrobione koło tymbarku tylko za szkoła osińskiego :)

   3 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Już kiedyś pisałem że za 7,5 bańki lumpy mają bezpieczne przejście po piwko na stację ,bo podróżujący tam przystanku nie mają i tak muszą dyndać poboczem, chcący jechać do Krakowa,albo do Myślenic

  32 2 Odpowiedz
  • 18 sie 2015

   czy ty uważasz że ludzie pracujący w kilku albo nawet kilkunastu zakładach znajdujących się w strefie po prawej stronie zakopianki a mieszkający w Jaworniku Rudniku czy Sułkowicach bo przystanek w tamtym kierunku znajduje się po drugiej stronie zakopianki to są lumpy?

   7 19 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  A czy ktoś wie, co z przystankami koło tej kładki w Jaworniku, ponoć mają być przeniesione w pobliże, co byłoby logiczne???

  27 1 Odpowiedz
 • Damian 18 sie 2015

  Jest trochę wąski, ale i tak można spokojnie samochodem przejechać, przejść pieszo. Gdzieś argumentem za kładką był fakt, że przejście może zostać zalane, ale jak często się to zdarza ? a dojście do przejścia wg mnie i tak wygodniejsze niż wchodzenie po schodach.

  26 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Według mnie przejścia podziemne są tańsze i wygodniejsze. Oczywiście zaprojektowane i wykonane "z głową" ! a nie jakieś wybryki wyobraźni projektanta. Stare jak świat przejście pod zakopianką, pod estakadą, służy ludziom od lat i ma się świetnie. Straż miejska jakby czasem tam się zapuściła na nóżkach i pogoniła lumpów , to tez by było z korzyścią dla tego miejsca.

  36 1 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Do zbudowania tunelu pod zakopianką będzie potrzeba zakupić więcej ziemi dla zbudowania całej infrastruktury tj chodników, drogi, również przejścia dla dzikich zwierząt itp, Jestem oczywiście za takim rozwiązaniem, oby problemem nie okazali się właściciele działek przewidzianych do wykupu na takie cele. Myślę iż wsparcie finansowe po przemyślanym i dobrze opisanym projekcie można by otrzymać z wielu źródeł . Takie przejście i przejazd dobrze funkcjonowałby na przykład w Krzyszkowicach i Głogoczowie łącząc podzieloną przed laty miejscowość przy budowie drogi ekspresowej. Zakopianka jest tam nieco podniesiona ponad teren więc łatwiej i taniej można zrealizować inwestycję. W Głogoczowie jest teren zalewowy przy projektowaniu trzeba to mieć również na uwadze. Pozdrawiam wszystkich przechodzących i przejeżdżających przez zakopiankę i życzę szybkiej realizacji tych inwestycji .

  11 10 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Marek Gubała
  cyt. "Do zbudowania tunelu pod zakopianką będzie potrzeba zakupić więcej ziemi dla zbudowania całej infrastruktury tj chodników, drogi, również przejścia dla dzikich zwierząt ....."
  - taaa,teraz to zwierzeta kładka nad zakopianka przechodzą....;-)

  18 2 Odpowiedz
 • Damian 18 sie 2015

  Raczej dokupienie dodatkowego terenu od mieszkańców nie osiągnie wartości jaką osiągnęło wybudowanie kładki w Jaworniku.

  14 1 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Najlepszym rozwiązaniem jest przejście na poziomie terenu, tak by piesi nie musieli schodzić do tunelu, bądź wspinać się na kładkę. Droga powinna być poprowadzona górą, lub dołem, w zależności od ukształtowania terenu. Drogo? Ale najlepiej.

  4 12 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Czyli co? Pasy??????? Bez sensu.

  6 5 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Jakie pasy? Jezdnia tunelem, lub estakadą.

  5 7 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 19 sie 2015

  Oczywiście cudze inwestycje łatwo dać do ekspertyzy, a własne? Choćby rondo w śródmieściu? Rondo owszem fajne i praktyczne, ale czy aż tyle kasy trzeba było w nie inwestować to mam poważne wątpliwości.

  2 8 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 19 sie 2015

   Mylisz pojecia Rondo w śródmieściu budowało starostwo a nie gmina to powiatowa inwestycja...

   7 4 Odpowiedz
   • jeden język a dwoje uszu 20 sie 2015

    A jak byłem kilka lat temu w sobotni wieczór na przyjęciu weselnym przyjaciela, to większość czasu w sąsiedniej sali tej restauracji rozmawiali sobie starosta, burmistrz i ktoś tam jeszcze....

    3 3 Odpowiedz
 • Damian 19 sie 2015

  Akurat rondo w śródmieściu spełnia swoje zadanie, więc raczej bym nie negował budowy. A koszt - może i mógłby być niższy, ale może kosztem jakości.

  8 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...