Miasto

Przez Zakopiankę kładką czy tunelem? [SONDA]

Przez Zakopiankę kładką czy tunelem? [SONDA]

Kładką nad jezdnią, czy tunelem pod? Wybieramy wygodniejszy sposób na przeprawę przez Zakopiankę. 

 

Czy przeprawa przez Zakopiankę powinna prowadzić nad czy pod tą drogą? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nad Zakopianką buduje kładki takie jak ta w Jaworniku, natomiast gmina Myślenice zleciła ekspertyzę twierdząc, że tańszym rozwiązaniem mogą być tunele. 

Na kładkę w Jaworniku GDDKiA wydała 7,5 mln zł. Ile mógłby kosztować tunel? Odpowiedź na to pytanie poznamy do końca lata, bowiem wtedy ma być znany wynik ekspertyzy zleconej przez UMiG Myślenice. 

- Kładka umożliwia wyłącznie przejście, natomiast tunel przejazd samochodem i przejście, ale... pod Zakopianką. Utrzymanie tunelu nie musi generować takich kosztów utrzymania jak kładka z windami - na łamach Gazety Myślenickiej argumentuje burmistrz Maciej Ostrowski. 

Jak się okazuje taki tunel znajduje się w Myślenicach przy ul. Asnyka.

A wy, który sposób na przeprawę przez Zakopiankę uznajecie za wygodniejszy? 

 

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • 18 sie 2015

  to zdjęcie to tunel w Myślenicach jest to tunel pozostałość po kolejce wąskotorowej dla potrzeb byłej cegielni

  38 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Według mnie przejścia podziemne są tańsze i wygodniejsze. Oczywiście zaprojektowane i wykonane "z głową" ! a nie jakieś wybryki wyobraźni projektanta. Stare jak świat przejście pod zakopianką, pod estakadą, służy ludziom od lat i ma się świetnie. Straż miejska jakby czasem tam się zapuściła na nóżkach i pogoniła lumpów , to tez by było z korzyścią dla tego miejsca.

  36 1 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Już kiedyś pisałem że za 7,5 bańki lumpy mają bezpieczne przejście po piwko na stację ,bo podróżujący tam przystanku nie mają i tak muszą dyndać poboczem, chcący jechać do Krakowa,albo do Myślenic

  32 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  A czy ktoś wie, co z przystankami koło tej kładki w Jaworniku, ponoć mają być przeniesione w pobliże, co byłoby logiczne???

  27 1 Odpowiedz
 • 18 sie 2015

  Jest trochę wąski, ale i tak można spokojnie samochodem przejechać, przejść pieszo. Gdzieś argumentem za kładką był fakt, że przejście może zostać zalane, ale jak często się to zdarza ? a dojście do przejścia wg mnie i tak wygodniejsze niż wchodzenie po schodach.

  26 2 Odpowiedz

Zobacz więcej