Okolice

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę kładki

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę kładki

W poniedziałek 1 sierpnia podpisano umowę na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie na Zakopiance. Będzie gotowa za rok

Kładka budowana będzie w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. Małopolskim”, a jej wykonawcą została czeska firma FIRESTA – Fiser z Brna. Koszt budowy wynosi 3 mln 797 566,32 zł. Termin wykonania to 360 dni.

Kładka w Głogoczowie o rozpiętości teoretycznej (odległości pomiędzy podporami) 43,34 m będzie miała 71,25 m długości i 10,50 m szerokości całkowitej. Konstrukcję nośną stanowi łuk stalowy. Do łuku w dwóch miejscach, w części środkowej podwieszony zostanie pomost. Oprócz schodów zaprojektowano po obydwu stronach windy, które umożliwią wszystkim osobom przejście kładką na drugą stronę drogi.

Oprócz budowy kładki inwestycja obejmuje:- budowę dojść do kładki wraz z poboczami; odwodnienia liniowego; umocnienia skarpy; bariery ochronnej; kanalizacji deszczowej w zakresie: odwodnienie kładki oraz terenu przyległego; sieci elektroenergetycznych; stacji transformatorowej i instalację monitoringu, rozbiórkę sieci elektroenergetyczne; przebudowę sieci teletechnicznej (linia napowietrzna, linia kablowa, zabezpieczenie rurą ochronną).

Powiązane tematy

Komentarze (47)

 • 4 sie 2016

  I po raz kolejny Pis zamknął gęby platfusom :D boli że Pisiorki spełniają obietnice i robią coś dla ludzi ? :D a jakże musi boleć ! :D Zdecydowana zmiana na PLUS ! :)

  48 25 Odpowiedz
 • 4 sie 2016

  A ciebie dalej boli, że twój kandydat w Pcimiu przerżnął z kretesem ? ;D

  Z takimi jak wy szkoda dyskusji, wam nawet jak by Pis dał po milionie złotych to byście pluli jadem że za mało, że przelewem, że nie w euro itp/itd oj polaczki cebulaczki, jak mi jest was żal i waszych rodzin że muszą oglądać waszą wiecznie nadęta gębę, obrażoną na cały świat, że Pis jest u władzy ;D to trochę trąci takim nieudacznictwem życiowym, serio :D ale to dobrze, że was to boli, to znaczy że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku ;)

  Ps. ciekawe ilu z was drodzy krzykacze pierwsi lecieli z brudnymi łapskami po choćby nawet 500+ ? hipokryci :D a są też i tacy mi.n z głogoczowa, którzy do niedawna beceli za kładką na zakopiance a teraz wielce plują bo to przecież Pis wybudował ;D ehhh....

  Ps2. Bono dowiedz się ile kolesiostwo z PO przytuliło hajsu na kładce w Jaworniku a dopiero potem zastanawiaj się dlaczego za Pisu da się wybudować coś o połowe taniej ;) tak jak wspomniałem, TO BYŁA DOBRA ZMIANA :)

  26 13 Odpowiedz
 • 5 sie 2016

  Dlaczego przeciwnicy PiS biorą 500+? Dobrze Albert napisał, szkoda czasu na Was bo to jak grochem o ścianę.

  20 5 Odpowiedz
 • 5 sie 2016

  Rozumiem że lepiej było za platformy która TYLKO podatki podnosiła nic w zamian ludziom nie dając ? boże co za śmiech na sali....ile ci płacą za komentarz bo nie wierze że można mieć tak wyprany beret. Pewnie pierwsza w kolejce z łapami po to 500+ stałaś ;D wy ludzie za grosz honoru nie macie ale kwiczcie dalej im więcej was tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu to że Pis robi czystki i wszystko wraca po nieudolnych rządach rudego do normy :D I jeszcze jedno ci wytłumacze bo widze że ciężki przypadek jesteś- Wystarczy NIE KRAŚĆ jak platforma to kasa się znajdzie na wszystko. Pierwszy lepszy przykład, głupia kładka, Pis potrafi ją wybudować za 50% ceny za którą wybudowały platufsy. Więc rusz chociaż raz głową i pomyśl dlaczego platfusy tak drogo budowały :D taak masz racje bo musiały coś do swoich pazernych kieszeni włożyć :D i zagadka rozwiązana !!! brawo :D tak trudno było ?

  Lukaszz napisał/a:

  Dlaczego antyeuropejski PiS łamiący zasady Państwa prawa oraz praworządności, preferujący kolesiostwo a nie kompetencje, partia polityczna - nazywająca się katolicką w praktyce stojąca opozycją do nauk głoszących przez głowę kościoła Papieża Franciszka WYCIĄGA BRUDNE ŁAPSKA PO MILIARDY EURO Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH ?!

  A co z uczciwością, miłością do bliźniego, poszanowaniem bliźniego, pomoc uchodźcom, życiem opartym o dekalog i wiele innych ... ? Czy zatem postępowanie i życie w rodzinie takich ludzi jak KACZYŃSKI czy OBAJTEK nie budzi wątpliwości ?

  z tobą człowieku to nie ma sensu w ogole prowadzić dyskusje bo jesteś pierwszym któremu jak rudy z kopaczową pluli w twarz to mówiłeś ze deszcz pada. Jestreś jak ten koń z klapkami na oczach który ma zakodowane tylko jedno, że pis to zło :D ale nie wiesz jaką ja i miliony ludzi w Polsce mamy beke z takich oto osobników :D dawaj jeszcze zakłamuj rzeczywistość dalej :D a z tymi uczciwościami to poleciałeś jak rudy w bruksele buahahahahaha płacze po prostu płacze ze śmiechu z ciebie typie :D i jeszcze jedno, gość- platfus pisze mi tutaj o kolesiostwie PIS buahahahahahahahahahahaha UMARŁEM :D

  22 7 Odpowiedz
 • 4 sie 2016

  im tego nie wytłumaczysz,oni mają swój świat i w nim żyją,8 lat prania mózgu zrobiło swoje

  18 8 Odpowiedz

Zobacz więcej