Miasto

Galeria Myślenice na jesień 2010


W czerwci mają rozpocząć się prace nad budową Galerii Myślenice, która ma powstać w miejscu dotychczasowego budynku dworca. Wielkie otwarcie planowane jest na 2010 rok- podaje Głos Myślenicki

fot. Mariusz Drzyzga
Na łamach miesięcznika Lucyna Gowin, wiceprezes spółki Galeria Myślenice podaje, że prace nad budową budynku mogą rozpocząć się w czerwcu 2009 i potrwają półtora roku.

Budynek będzie zajmował 12 tys m.kw., a powierzchnia przeznaczona do handlu obejmie około 8 tys m.kw. Na obszarze trzypiętrowej galerii znajdą się nie tylko sklepy, ale także przedstawicielstwa banków, telefonii komórkowej, pralnia, restauracje i plac zabaw dla dzieci.

Także w połowie 2010 roku według szacunków MPK Łódź powinien powstać nowy dworzec autobusowy.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 kwi 2009

  A jak dochodzenie w sprawie sprzedaży działki-co będzie gdy okaże się że działka została sprzedana z naruszeniem prawa.W prasie pisano że na wniosek PKS trwa dochodzenie w tej sprawie.Można budować gdy sprawa trwa?Zbyt dużo znaków zapytania wokół dworca,galerii i PKS.

  1 Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  dochodzenie, to jeszcze nie zakaz prowadzenia inwestycji, a swoją drogą, to MKS Łódź wyrolowała naszą Kongregację. Jak powstanie stacja paliw, to galeria bedzie odcięta od dworca PKS

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Nie martw sie o kongregacje, oni maja wystarczająco dużo siana. Poradzą sobie, nie takie sprawy "załatwiali".

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  to nie chodzi o martwienie sie kongregacją, tylko sposób ich działania i naszych władz. Łódź ugrała co chciała. Bedzie miec własną galerię, powycina drzewa, które rosną przy ulicy Słonecznej (ciekawe co na to mieszkańcy naprzeciw dworca) i jeszcze do tego utrudni komunikacje ludzi z dworca do galerii

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Mnie zastanawia coś innego, jak powstanie Galerii wpłynie na handel w rynku i uliczkach przyległych.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Drobny handel będzie upadał. To więcej niż pewne...

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Tak było z zapomnianą ulica Rzemieślniczą, kwitła kiedy był dworzec, można powiedzieć upadła przez busy. Może rzeczywiście tak być i z rynkiem.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  hmmm... restauracje?! a może otworzą tam KFC albo McDonalda??? było by suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!:):):)

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Zgadza się, jak na 25 tysięczną gminę taka 3-piętrowa inwestycja to spore ryzyko dla mniejszych przedsiębiorców. Może niekoniecznie dla małych sklepików 'osiedlowych', do których chodzi się po podstawowe produkty, ale jeśli powstaną tam nowe sklepy np. odzieżowe czy zajmujące się sprzedażą specjalistycznych produktów, to okolice rynku mogą mieć naprawdę ciężko.

  Z drugiej strony obawiam się o funkcjonowanie samej galerii - czy tyle sklepów będzie w stanie się utrzymać w niedużym mieście? Ktoś się orientuje, czy gmina czy właściciel galerii robiły jakieś badanie rynku, a raczej jakie były ich wyniki?

  Jan, Biedronka, Spar, mniejsze markety - już jest ciasno, zobaczymy jak to będzie funkcjonowało po dojściu Galerii.

  I najważniejsze - my klienci w przeciwieństwie do przedsiębiorców nie możemy narzekać - walka o klienta na pewno przyniesie dużo korzyści. Wolny rynek :)

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Szczerze wątpie czy sklepy w Galerii będą w stanie zaooferować super niskie ceny, oni i tak będą mieć tam nie małe koszty utrzymania.
  Wiemy kto tam będzie miał punkty handlowe i wytarczy przejść się po ich obecnych sklepach, tanio nie mają i nie bedą miec.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  A nikt nie bierze pod uwagę takiego scenariusza jak z Biedronką-do końca nie wiadomo było co tam ma być.Może kupcy wybudują obiekt pod konkretne zamówienie i sprzedadzą go którejś z wielkich sieci???
  W Myślenicach wszystko jest możliwe.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Jest realny, co nawet słyszałem od jednego członka spółki GM.
  Dla mnie śmierdziało by to przekrętem, bo z jednej strony władze bębniły nie dla hipermarketów, a z drugiej strony wpuszcza sie takich tylnymi drzwiami.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  a kto w nowej galerii otworzy sklep z tych co już mają jakieś sklepy w myślenicach wie ktoś???

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  a ja słyszałem że tam ma powstać burdel z prawdziwego zdarzenia ,poświęcenie -koniec stycznia 2010.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Dopiero pod koniec stycznia?Czyli jeszcze kilka miesięcy trzeba będzie jeździć do Krakowa ;D

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  Już od dawna mówiło się o powstaniu galerii, myślę że to ciekawa inicjatywa z jej otwarciem, natomiast zastanawiam się co stanie się z dworcem PKS, czy też będzie on pod Galerią, podobnie jak to ma miejsce w Krakowie. Na pewno wielu mieszkańców dojeżdżających do pracy czy też do szkoły wybrało by całkowicie nowy dworzec aniżeli jakby miała stać tam sama galeria.

  Odpowiedz
 • 10 kwi 2009

  [quote]ola napisał: [br]a kto w nowej galerii otworzy sklep z tych co już mają jakieś sklepy w myślenicach wie ktoś???[/quote]

  Podpowiem Ci, to ludzie którzy długo już tu handlują, często mają swoje lokale handlowe, w rynku, na Kościuszki, Niepodległości, Słowackiego, Reja itp...

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  Galeria na dworcu śmierdzi prawie tak jak śmietnik i predzej czy później będzie afera.
  Ja osobiście byłbym za połączeniem burdelu i KFC

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  Najlepiej pokazali w "podglądaczach" - TVP Kraków, jak sprawa wygląda.Nikt nic nie wie, a jak już się z kamerą pokazali to pewna pani formułkę, że miasto jest czyste oczywiście wygłosiła i tyle.
  Dla mnie ta cała sprawa to kolejny przekręcik jak to już nieraz w M-cach było(np. hotel na Zarabiu za poprzednich władz).
  Ciekawi mnie jak można pozbawić ludzi dojeżdżających autobusami dworca nie oferując im żadnej alternatywy.
  Po prostu olewactwo (ze strony miasta chyba, bo to oni się na to zgodzili)

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  Nie bójmy sie powiedzieć wprost, cwaniaki chcą wszystkich wyrolować. Ciekawe jak długo ta spółka będzie sie utrzymywać w "kupie" , podejrzewam że zaraz każdy będzie chciał ciągnać w swoją strone. Jak to mówią spółki są dobre w garnku.

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  Spółka która doradza PKS doradza jeszcze innej firmie w Myślenicach
  zgadnijcie jakiej?Co ciekawe zmieniają się prezesi ,PKS dołuje coraz bardziej a firma jak doradzała tak doradza.

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  [quote]Najlepiej pokazali w "podglądaczach" - TVP Kraków, jak sprawa wygląda.Nikt nic nie wie, a jak już się z kamerą pokazali to pewna pani formułkę, że miasto jest czyste oczywiście wygłosiła i tyle.
  Dla mnie ta cała sprawa to kolejny przekręcik jak to już nieraz w M-cach było(np. hotel na Zarabiu za poprzednich władz).
  Ciekawi mnie jak można pozbawić ludzi dojeżdżających autobusami dworca nie oferując im żadnej alternatywy.
  Po prostu olewactwo (ze strony miasta chyba, bo to oni się na to zgodzili)[/quote]
  Działka razem ze stojącym na nim budynkiem dworca została sprzedana z pominięciem przetargu za wyraźną wolą i intencją Burmistrza jako większościowego wówczas udziałowca PKS. Co prawda jak to ma w zwyczaju zasłonił czy też "wsparł" się on uchwałą Rady Miasta. Państwo radni głosują natomiast zaskakująco jednomyślnie zgodnie z intencjami Burmistrza. Jest to conajmniej intrygujące, tzn świadczy o hipnotyzującej jakości tych intencji. Dalsza kolejność tego złożonego procesu likwidacji dworca to "niedogadanie" się co do możliwości dzierżawy budynku pomiędzy okrojonym PKS a jego nowym właścicielem Galerią Myślenice. Ostatnim akordem przed samą rozbiórką jest pozwolenie na rozbiórkę wydane przez Starostę, tzn kogoś ze Starostwa, o którym to pozwoleniu ten sam Urząd czyli Starosta stwierdza już po fakcie:
  (..)orzeka się co następuje:
  1. Stwiedza się że decyzja Starosty Myślenickiego nr 948/2008 (...)o zatw. pozw. na rozb. dworca autobusowego (...) została wydana z naruszeniem prawa, czyli bez zapewnienia stronie PKS Myślenice (...) udziału w postępowaniu porzedzającym wyd. przedmiotowego pozwolenia.
  2. Odstępuje się od uchylenia decyzji dotychczasowej, pomimo że istnieją do tego podstawy w oparciu o przepis art. 145....(...)
  Troska o los pasażerów PKS, była chyba na ostatnim miejscu w tym ciągu wydarzeń. W każdym razie umowa sprzedaży PKS łódzkiemu MPK podpisana przez Burmistrza zabezpiecza istnienie dworca ale w sposób tak enigmatyczny, że właściwie nie gwarantujący istnienia go w standarcie jakiego oczekiwalibyśmy po XXI wieku. Mechanizm jest wyjaśniony w "podglądaczach". PKS zobowiązał się w tej umowie do utrzymania go w takim kształcie w jakim był kiedy nabywał udziały w spółce a więc jako samej wiaty bez kas, poczekalini i toalet, bo budynek był już wtedy sprzedany kupcom.

  Błagam nie używajcie w tej sprawie określenia "przekręt" bo to rani moje uszy a poza tym jest głęboko przesadzone. Chyba nie wyobrażacie sobie, że tak szacowne instytucje jak choćby magistrat mogłyby brać w czymś takim udział!

  1 Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  Z tego co wiem ,to w latach 70-tych działka na której stał dworzec została wykupiona od świętej pamięci pana łętochy z zastrzerzeniem ,że to ma być TYLKO POD BUDOWĘ DWORCA,więc nierozumiem dlaczego jest mowa o powstaniu galerii .Czyżby naszym władzą zależało tylko na galerii-widać ktoś zwietrzył sobie jakiś interes.UWAŻAM ŻE ODPOWIEDZIALNI ZA ROZBIÓRKĘ DWORCA POWINNI BYĆ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚĆI KARNEJ I TO JAK NAJSZYBCIEJ.

  Odpowiedz
 • 11 kwi 2009

  MARIO musisz pamiętać, że każda władza wykazuje się największą aktywnością tam , gdzie widzi korzyści( i to nie koniecznie dla społeczeństwa)
  Swoją drogą może warto by było sprawdzić , czy rzeczywiście istnieje taki zapis, a jeśli tak to co na to nasi włodarze.

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2009

  A nie mogłoby być w środku porządne kino? W Gorzowie jest taka Galeria (Askana), i znalazło się w niej miejsce na 4 sale kinowe...

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2009

  4 widzów, każdy w swojej sali. Bomba!

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2009

  F15H3R - weźcie go stąd bo jego pomysły i komentarze mnie osłabiają.
  Chłopie przedszkola i szkoły podstawowe mają inne strony (mógłbyś tam pograć w bezpieczne gierki i nauczyć się czegoś przy okazji)

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2009

  [quote]F15H3R napisał: [br]A nie mogłoby być w środku porządne kino? W Gorzowie jest taka Galeria (Askana), i znalazło się w niej miejsce na 4 sale kinowe...[/quote]

  No jasne. Widzowie będą z łapanki.

  Odpowiedz
 • 12 kwi 2009

  reasumując ci co maja sklepy w centrum będą mieć w galerii i po co im 2 więc wynajmą w centrum dla banków, więc galeria nie splajtuje...

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  Galeria w Myślenicach gdzie ciuchy będą masakrycznie drogie nie jest potrzebna - kto to będzie kupował?

  Nie lepiej by było wybudować JEDEN market budowlany i JEDEN market spożywczy - duże, z prawdziwego zdarzenia jak Castroama, Obi czy Tesco. To by się na pewno przyjęło a Galeri życzę plajtowania ';-) takie rzeczy nie są potrzebne w 18 tys. mieście i 110 tys. powiecie, szczególnie jak jest rzut beretem do Krakowa.

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  Jak jusz pociągnąć do odpowiedzialnośći to proponuje pana Burmistrza wraz z radą,Starosta też w tym palce maczał ,no ale akurat jego jusz Bóg zabrał.

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  to co szumnie nazywają galerią będzie zapewne zwykłym małym(obowiązkowo przeszklonym- bo taka moda)budynkiem, a ruch będzie tam taki jak w "janie" na górze

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  tak samo sobie to wyobrazam jak slawoo

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  Według projektu galeria ma być o wiele większa niż Jan.

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2009

  i będzie o wiele bardziej pusta

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2009

  w sam raz na lans dla wieśniaków. Nie powinna się nazywać Galeria Myślenice, bo pewnie większość klientów to będą dzieci z borzęty, bysiny czy innego

  Odpowiedz
 • 16 kwi 2009

  bedzie kfc???

  Odpowiedz
 • 28 kwi 2009

  Podobno kurdesz otworzy swój "sieciowy" sklep w galerii, czyli asortyment i ceny dla nas mieszkanców nie zaciekawe, zostanie dalej albert-carefour i biedronka na zakupy

  Odpowiedz
 • 14 maj 2009

  A ja myślę, że Galeria spokojnie się utrzyma, jeśli rzeczywiście zostanie zrealizowany projekt utworzenia Dworca PKS i Dworca BUS w jednym miejscu koło galerii. Sam mieszkam w okolicach Carrefoura i wiem ile osób dziennie się tędy przewija, mając to "pół godzinki" do busa i chodząc po okolicznych sklepach. Jeśli tylko Galeria zaoferuje konkurencyjne ceny, to ruch będą mieli jak w Banku. Po drugie wielu kupców, którzy teraz są na rynku jak Rossmann czy inne mniejsze przeniosą się do Galerii, na wszelki wypadek, żeby nie upaść i tak powstanie samo napędzająca się maszyna. A my - klienci - będziemy wybierać Galerie jako miejsce na zakupy, bo wiadomo że tam będzie można kupić wszystko ;)

  Odpowiedz
 • 21 sty 2010

  Dziś CBA zatrzymało Krzysztofa Wąsowicza prezesa i Jarosława Malca z rady nadzorczej MPK-Łódź
  http://www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/295344,szefowie-lodzkiego-mpk-zatrzymani-przez-cba,id,t.html

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 27 lut 2010

  nie wydaje mi sie zeby powstala galeria, a galeria zeby pozwolila kozminskiemu na budowe swoich sklepow i mamy pata

  Odpowiedz
 • 3 lip 2010

  Do you know Supra? Its full name is Supra shoes . Do you want to spend little money to buy cheap supra shoes . If you are a sporter, I think you want to get much Supra Skytop and Supra Footwear . If you need a fashion shoes, you can come on to buy supra shoes form our website, you will get so much cheap supra shoes , you are a winner.

  Odpowiedz
 • 15 lip 2010

  When you look for Coach Purse in Coach Outlet online store, you can find a lot of Coach handbags that you require, including Coach Shoulder Bags,Coach Tote Bags,Coach Claire Bags and all Cheap Coach Bags. There are a lot of styles, colors, shapes for you to choose on our Coach Outlet store. You will find the lowest prices but the highest quality Coach Bags which will suit your lifestyle and personality very well. As a sophisticated but Cheap Coach Handbags, it will stand you out at any night parties.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  We tried so hard to make moncler jackets things better for our kids that we made moncler sale them worse. For my monlcer online store grandchildren, I d know better.I'd really like moncler for them to know about hand-me-down clothes discount moncler jackets and home-made ice cream and leftover http://www.monclergo.com/ > meatloaf.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Buddha let me become a moncler coats tree, growing on the roadside that you pass moncler outewear by every day. Under the moncler clothing sunlight, It carefully bloomed with moncler jackets flowers all over, Every bloom is my moncler longing from a previous http://www.monclerus.com/ > life.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Love yves saint laurent boots begins with a smile,grows with a kiss and ends with a discount yves saint laurent shoes tear. The brightest future will always be based on a Yves Saint Laurent Booties forgotten past,you can''t get on well in yves saint laurent shoes life until you let go of your past failures and heartaches http://www.yslshoestore.com/ >.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  The happiest people do not necessrily have the best ugg australia boots of everything,they just make the most of everything that comes ugg boots along.Happiness exists discount ugg boots for those who cry,those who are hurt,those who have ugg boots sale searched,and those who have tried http://www.topuggworld.com/ > .

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Giving someone all your love cheap ugg boots sale is never an assurance that they will love discount ugg boots you back! Do not wait for love in return,just wait for cheap ugg boots it to grow in their ugg boots heart but if does not,be content it grows in ugg boots sale yours.It takes only a minute to get a crush on someone,but it takes a http://www.goodfurboots.com/ > lifetime to forget someone.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  I long to meet tory burch boots you also because I have a lot to give tory burch shoes you, although that might be unimportant to you and you will never tory burch sale need it, but still I want to give tory burch it to you, I'd better give it to http://www.toryburchus.com/ > you!

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 2

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...