Miasto

Galeria Myślenice na jesień 2010

Galeria Myślenice na jesień 2010

W czerwci mają rozpocząć się prace nad budową Galerii Myślenice, która ma powstać w miejscu dotychczasowego budynku dworca. Wielkie otwarcie planowane jest na 2010 rok- podaje Głos Myślenicki

fot. Mariusz Drzyzga
Na łamach miesięcznika Lucyna Gowin, wiceprezes spółki Galeria Myślenice podaje, że prace nad budową budynku mogą rozpocząć się w czerwcu 2009 i potrwają półtora roku.

Budynek będzie zajmował 12 tys m.kw., a powierzchnia przeznaczona do handlu obejmie około 8 tys m.kw. Na obszarze trzypiętrowej galerii znajdą się nie tylko sklepy, ale także przedstawicielstwa banków, telefonii komórkowej, pralnia, restauracje i plac zabaw dla dzieci.

Także w połowie 2010 roku według szacunków MPK Łódź powinien powstać nowy dworzec autobusowy.

Powiązane tematy

Komentarze (50)

 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2009

  [quote]Najlepiej pokazali w "podglądaczach" - TVP Kraków, jak sprawa wygląda.Nikt nic nie wie, a jak już się z kamerą pokazali to pewna pani formułkę, że miasto jest czyste oczywiście wygłosiła i tyle.
  Dla mnie ta cała sprawa to kolejny przekręcik jak to już nieraz w M-cach było(np. hotel na Zarabiu za poprzednich władz).
  Ciekawi mnie jak można pozbawić ludzi dojeżdżających autobusami dworca nie oferując im żadnej alternatywy.
  Po prostu olewactwo (ze strony miasta chyba, bo to oni się na to zgodzili)[/quote]
  Działka razem ze stojącym na nim budynkiem dworca została sprzedana z pominięciem przetargu za wyraźną wolą i intencją Burmistrza jako większościowego wówczas udziałowca PKS. Co prawda jak to ma w zwyczaju zasłonił czy też "wsparł" się on uchwałą Rady Miasta. Państwo radni głosują natomiast zaskakująco jednomyślnie zgodnie z intencjami Burmistrza. Jest to conajmniej intrygujące, tzn świadczy o hipnotyzującej jakości tych intencji. Dalsza kolejność tego złożonego procesu likwidacji dworca to "niedogadanie" się co do możliwości dzierżawy budynku pomiędzy okrojonym PKS a jego nowym właścicielem Galerią Myślenice. Ostatnim akordem przed samą rozbiórką jest pozwolenie na rozbiórkę wydane przez Starostę, tzn kogoś ze Starostwa, o którym to pozwoleniu ten sam Urząd czyli Starosta stwierdza już po fakcie:
  (..)orzeka się co następuje:
  1. Stwiedza się że decyzja Starosty Myślenickiego nr 948/2008 (...)o zatw. pozw. na rozb. dworca autobusowego (...) została wydana z naruszeniem prawa, czyli bez zapewnienia stronie PKS Myślenice (...) udziału w postępowaniu porzedzającym wyd. przedmiotowego pozwolenia.
  2. Odstępuje się od uchylenia decyzji dotychczasowej, pomimo że istnieją do tego podstawy w oparciu o przepis art. 145....(...)
  Troska o los pasażerów PKS, była chyba na ostatnim miejscu w tym ciągu wydarzeń. W każdym razie umowa sprzedaży PKS łódzkiemu MPK podpisana przez Burmistrza zabezpiecza istnienie dworca ale w sposób tak enigmatyczny, że właściwie nie gwarantujący istnienia go w standarcie jakiego oczekiwalibyśmy po XXI wieku. Mechanizm jest wyjaśniony w "podglądaczach". PKS zobowiązał się w tej umowie do utrzymania go w takim kształcie w jakim był kiedy nabywał udziały w spółce a więc jako samej wiaty bez kas, poczekalini i toalet, bo budynek był już wtedy sprzedany kupcom.

  Błagam nie używajcie w tej sprawie określenia "przekręt" bo to rani moje uszy a poza tym jest głęboko przesadzone. Chyba nie wyobrażacie sobie, że tak szacowne instytucje jak choćby magistrat mogłyby brać w czymś takim udział!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 kwi 2009

  A jak dochodzenie w sprawie sprzedaży działki-co będzie gdy okaże się że działka została sprzedana z naruszeniem prawa.W prasie pisano że na wniosek PKS trwa dochodzenie w tej sprawie.Można budować gdy sprawa trwa?Zbyt dużo znaków zapytania wokół dworca,galerii i PKS.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  I long to meet tory burch boots you also because I have a lot to give tory burch shoes you, although that might be unimportant to you and you will never tory burch sale need it, but still I want to give tory burch it to you, I'd better give it to http://www.toryburchus.com/ > you!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  Giving someone all your love cheap ugg boots sale is never an assurance that they will love discount ugg boots you back! Do not wait for love in return,just wait for cheap ugg boots it to grow in their ugg boots heart but if does not,be content it grows in ugg boots sale yours.It takes only a minute to get a crush on someone,but it takes a http://www.goodfurboots.com/ > lifetime to forget someone.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  The happiest people do not necessrily have the best ugg australia boots of everything,they just make the most of everything that comes ugg boots along.Happiness exists discount ugg boots for those who cry,those who are hurt,those who have ugg boots sale searched,and those who have tried http://www.topuggworld.com/ > .

  Odpowiedz

Zobacz więcej